» »

[Matematika] Linearni program - min funkcija

[Matematika] Linearni program - min funkcija

petzup ::

Matematike naprošam za malo pomoči pri enem linearnem programu. Zračunal sem vse točke x1,x2 in izračunal tudi min funkcijo, zdaj me pa zanima, katera točka je dejansko v tem primeru minimum in seveda zakaj? Imam tri točke, kjer se sekata BA(10,100), BC(20,50) in CA(40,40). Ne razumem katero točko potem vzamem kot presek, ki naj bi bila minimum. Še scan
  • spremenil: Mavrik ()

petzup ::

Kdorkoli kakšno idejo?

darkkk ::

Ok, teorija :)
Če maš lin. program, je ekstrem dosežen v ogljišču simpleksa, torej v eni od tvojih treh točk. Moraš samo evaluirat tvojo kriterijsko funkcijo v teh treh točkah in vzameš tisto, kjer je vrednost najmanjša.

Drugače pa narišeš vektor kriterijske funkcije (60, 20) v tvoji ravnini in se premikaš čimbolj daleč v njemu nasprotno smer.

petzup ::

Sem vbistvu ugotovil kako se rešuje, če je max gledam samo točke znotraj zadnje vrisane daljice in potem samo vstavim točke v splošno funkcijo maxa, največja vrednost so max točke, pri minimum pa gledam zunanjo daljico in potem po tisti zopet ugotovim kje so presečišča, vstavim v f in kjer je najmanj tisto je minimum... Ne vem zakaj mi ni že v štartu to padlo na pamet, pa sem vedu da je neka čisto izi fora ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matlab pomoč

Oddelek: Programiranje
142022 (1326) Jan23
»

python- pomoč pri nalogi

Oddelek: Programiranje
182406 (2083) ktka
»

Genetski algoritem

Oddelek: Programiranje
142736 (2312) rasta
»

Geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
453977 (3977) euler
»

Program v c++

Oddelek: Programiranje
191944 (1613) Bela01

Več podobnih tem