» »

Zobne paste

Zobne paste

«
1
2

jalovec09 ::

Ni dolgo nazaj, ko sem po radiju poslušal zobarja, ko je rekel, da nima veze kakšna je zobna pasta, je pa povedal da je pomemben čas krtačenja zob.
V trgovini sem zasledil tud zobno pasto za 5 evrov. Ostale stanejo okol 2 evra.

Halfdead987 ::

Seveda je pomembno.
Pa ni samo ena po 5. Ogromno jih je. In še precej dražje so.

shadeX ::

Tista za 5eur je bila pomoje kakšna proti občutljivosti zob (Sensodyne ...). In tisti zobar ima pomoje kar prav. Punca že celo življenje uporablja zobno pasto iz lidla za 60centov in nima niti ene plombe in čudovite zobe. Jaz že celo življenje uporabljam Aquafresh za 2-3eur in mam že nekaj plomb.

Pač odvisno kako dobro si ščetkaš zobe in predvsem koliko časa.

francek1 ::

Najvažnejša je redna zobna higiena (nitka!!!) in genetika. Drugače je pa meni zakon Glister od Amwaya, ki je najbolj prodajana zobna pasta na svetu. Ko daš to ali katero koli drugo v plastično vrečko in ju otipaš med prsti, veš zakaj...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

harvey ::

Pasta nima nekega bistvenega prispevka k higieni. Pomembnejše je, da je čiščenje temeljito, redno in natančno. Lahko bi uporabil samo slano vodo. :-)

Vsake toliko časa se postavijo na glavo teorije o dobrih in slabih pripomočkih - ustne prhe, električne ščetke, nitke in kar je še the pogruntavščin. Zadnja spoznanja so, da so prhe na odstrelu, ker naj bi imele negativen vpliv pri paradontalni bolezni.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

RejZoR ::

Sensodyne Repair & Protect. Sicer spada med dražje ampak vsebuje Novamin, ki dejansko obnavlja sklenino preko intenzivne remineralizacije (vsebuje snovi, ki se aktivirajo v stiku s slino in se zelo hitro vežejo na sklenino, podobno kot naravna remineralizacija samo zelo pospešeno). Obstaja še ene par drugih past, ki uporabljajo zelo podobno tehnologijo bioaktivnega stekla, sam se zdele ne spomnim imen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Sensodyne celo deluje tako kot oglašujejo.

Sem preizkusil in imam precej manj občutljive zobe kot pred tem. Imajo pa še eno pasto, ki ti malo pobeli zobe.

Drugače je pa za higieno (vsaj pri mojih razmetanih zobeh) obvezna zobna nitka za medprostore. Od kar jo uporabljam, nisem pridelal nobene nove plombe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Jalovec ima celo prav. Vazna je predvsem genetika in kako dobro si ocistis zobe (dobro je imeti mehke krtacke z veliko scetinami). Tako, da raje investirajte v dobre zobne scetke (na dentalni medicini zadnja leta najvec priporocajo curaprox).

first_line ::

Curaprox ultra soft, oziroma kakšna dobra električna krtačka je #1.

Drugače pa naročam zobne paste z iherb.com. 3$ pasta in 6$ ptt pride še zmeraj ceneje kot pri nas. Seveda vzamem še kaj drugega kot zobno pasto, doh.

bosmla ::

Zobna pasta je bolj za "okus" - vazno je, da ne vsebuje prevec skodljivih substanc (predvsem fluora). Npr pri Kingfisher ne mores zgresit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

harmony ::

gruntfürmich ::

nwm no. sam kupim zobno pasto tisto, ki mi pač trenutno pade na pamet. je pa res da sem imel občutek da z signalom imam bolj očiščene zobe.
je pa zobna pasta kot hrana; veliko je različnih in veliko je sestavin ki so lahko noter. težko biti tu pameten.
sam pa si če je le možno po vsakem obroku umivam zobe. to mi je prvi steber ustne higiene.
nitke pa ne uporabljam, ker se mi ne ljubi, čeprav vem da ni slabo...

zmaga pa itq franček ko priporoča amway:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

bosmla je izjavil:

Zobna pasta je bolj za "okus" - vazno je, da ne vsebuje prevec skodljivih substanc (predvsem fluora). Npr pri Kingfisher ne mores zgresit.


Drugače je fluor potreben, da se minerali v slini vežejo na sklenino (remineralizacija). Brez fluora gre velik del mineralov enostavno mimo zob in se sploh ne veže na sklenino. Pasta itaq ni mišlena, da jo ješ, tko da ne vidim problema.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

detroit ::

Meni osebno http://www.flpdistributor.ca/product-al...
druga pa tista mislim da angleška ki ima tak na začetku ogaben okus potem se naavadiš (še na navodilih piše tako:))

Sicer pa vam s par tisoč EUR izkušenj z zobarji povem kaj ima največ vpliva na stanje vaših zob:

slab zobar > interdentalne ščetke > nitke > krtačke > dober zobar

Interdentalne ščetke so za stanje zob najpomembnejše..iz mojih izkušenj.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

francek1 ::

gruntfürmich je izjavil:

nwm no. sam kupim zobno pasto tisto, ki mi pač trenutno pade na pamet. je pa res da sem imel občutek da z signalom imam bolj očiščene zobe.
je pa zobna pasta kot hrana; veliko je različnih in veliko je sestavin ki so lahko noter. težko biti tu pameten.
sam pa si če je le možno po vsakem obroku umivam zobe. to mi je prvi steber ustne higiene.
nitke pa ne uporabljam, ker se mi ne ljubi, čeprav vem da ni slabo...

zmaga pa itq franček ko priporoča amway:))

Lahko to malo razložiš? Aja, ne moreš, ker si troll....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackbfm ::

Ko daš to ali katero koli drugo v plastično vrečko in ju otipaš med prsti, veš zakaj...



pasto se da na ščetko in v usta:))

korenje3 ::

jalovec09 je izjavil:

Ni dolgo nazaj, ko sem po radiju poslušal zobarja, ko je rekel, da nima veze kakšna je zobna pasta, je pa povedal da je pomemben čas krtačenja zob.
V trgovini sem zasledil tud zobno pasto za 5 evrov. Ostale stanejo okol 2 evra.


danes imajo praktično vse zobne paste isto polirno sredstvo notri. razlikujejo se potem večinoma v količini floura in raznih drugih dodatkih katerih učinki so vprašljivi. Nekatere zobne paste uravnovesijo PH v ustih, kar je zelo pomembno. Nekatere razkužujejo in uničujejo določene bakterije.

karkoli že, men je zobozdravnica priporočila sensodyne. Po vsakem ščetkanju je dobro pustiti zobno pasto v ustih da fluor pride do učinka. Fluorovi atomi se namreč vselijo v sklenino kar povzroči bolj bele zobe in tršo sklenino.

Halfdead987 je izjavil:

Seveda je pomembno.
Pa ni samo ena po 5. Ogromno jih je. In še precej dražje so.


kera zobna pasta pa je še dražja od sendoyne?

RejZoR je izjavil:

Sensodyne Repair & Protect. Sicer spada med dražje ampak vsebuje Novamin, ki dejansko obnavlja sklenino preko intenzivne remineralizacije (vsebuje snovi, ki se aktivirajo v stiku s slino in se zelo hitro vežejo na sklenino, podobno kot naravna remineralizacija samo zelo pospešeno). Obstaja še ene par drugih past, ki uporabljajo zelo podobno tehnologijo bioaktivnega stekla, sam se zdele ne spomnim imen.


jaz imam že čist uničene zobe zaradi cocacole. to zobno pasto uporabljam že 5 let, pa mi zobje še vedno niso zrastl. karkoli že je pa aktivna zobna pasta, namreč ko si jo dam na zobe me začne vse bolet.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Halfdead987 ::

Pojdi v trgovino pa boš videl (ne LIDL,Hofer ipd.).

lambda ::

Sam večinoma malo menjam med Curaprox Enzycal ter Sensodyne ProNamel

Izmed ducata preizkušenih zobnih nitk mi je pa daleč najboljša DM DontoDent Mint razširljiva 50m (taka zelena škatlica, ostale DMove mi niso ok). Pa še zelo ugodna je. Za silo približek je še Jordan clinic expand.

Ganon ::

Uporabljam Parodontax že zelo dolgo, priporočeno tudi s strani zobozdravnika, kot preventiva in pri težavah z dlesnimi. V bistvu jo vsi v družini uporabljamo in imamo zelo dobre izkušnje (kupujemo tisto brez fluora). Očetu in babici so nehale krvaveti dlesni. Ima pa precej nenavaden, slan okus, ki se ga po parih tednih navadiš in postane prav osvežilen. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

blackbfm ::

če imaš gensko slabe dlesni in zobe pol si mal fakd, sicer pa načeloma prihaja do vnetja in krvavečih dlesni zaradi slabe higiene, posledično nabiranje zobnega kamna, kar je nekakšen most za bakterije da pridejo pod dlesen...v tem primeru je prva stvar, ne da menjaš pasto, ampak da greš na čiščenje zobnega kamna, potem naprej pa temeljitejša higiena

Ganon ::

Higiena ni problem. Jaz na srečo z zobmi in dlesnimi nimam težav. Ampak point je, da pasta dejansko pomaga, je učinkovita.

bosmla ::

RejZoR je izjavil:

bosmla je izjavil:

Zobna pasta je bolj za "okus" - vazno je, da ne vsebuje prevec skodljivih substanc (predvsem fluora). Npr pri Kingfisher ne mores zgresit.


Drugače je fluor potreben, da se minerali v slini vežejo na sklenino (remineralizacija). Brez fluora gre velik del mineralov enostavno mimo zob in se sploh ne veže na sklenino. Pasta itaq ni mišlena, da jo ješ, tko da ne vidim problema.

Hmm... daj si za par sek malo heroina na dlesen pa pluni ven - itak ne jes, pa da vidimo ce strupi pridejo v telo 8-).

RejZoR ::

In pol da tip heroin za primerjavo. Nisem vedel, da se heorin nahaja tud v naravni obliki na Zemlji in da je koristen za karkoli. Fluor namreč se nahaja v naravni obliki in je v primernih količinah pomemben za remineralizacijo kosti in zob. Da ne fašeš osteoporoze in luknjavih zob prej kot se to v povprečju zgodi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Trupl0 ::

Ve kdo zakaj se pri nas tega fluora toliko branijo dočim ga v ZDA imajo za največje dosežke prejšnjega stoletja -> Water fluoridation
Sicer je zelo majhno tveganje v rani mladosti v primeru razvoja zob ampak je procent zanemarljiv. Kar se tiče fluora v vodi.

Nekatere zobne paste prav tako sploh ne vsebujejo fluora. V tem primeru bi si lahko zobe čistil tudi s šmirglpapirjem.
Če bi se hotel zastrupit bi verjetno moral pojesti 5-10 tub zobne paste :)
If you are going through Hell, keep going !

bosmla ::

Heroin je eden prvih derivatov morfina, ki so ga dobili tako, da so morfin obdelovali z anhidridom ocetne kisline in dobili diacetil morfin. Njegova molekulska formula je C21H23NO5. Leta 1898 so ga začeli uporabljati kot zdravilo proti kašlju in ga imenovali heroin. Resnično je bil dobro sredstvo za lajšanje kašlja in imel je manj stranskih učinkov, kot morfij.

Flúor (latinsko fluorum - latinski glagol fluere pomeni pretakati se), je kemijski element, ki ima v periodnem sistemu simbol F in atomsko število 9. To je strupen bledo rumen, univalenten plinski halogen, ki je najbolj kemijsko reaktiven in elektronegativen od vseh elementov. Zato ga v naravi nikoli ni v čisti obliki, le v spojinah.

vir: wikipedia.org

Magic1 ::

bosmla ti pa si model. A lahko heroin dobiš kje v normalno konzumirani hrani, vodi, zraku,..? Vprašaj se še isto za fluor in primerjaj ugotovitve.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jest10 ::

Bluziči, v pastah ni elementarni F, ampak so njegove spojine.

bosmla ::

Đizus! Eni ste pa res trdi (ali pac premladi) - malo uporabljajte svojo glavo. Heroin sem dal za primerjavo (in prenos v kri preko dlesni) ravno zato, ker je bil prvo uporabljen kot zdravilo, zdaj pa je bolj znano kako deluje. Prenesi to na flour (mimogrede "Tudi njegove spojine so tudi zelo agresivne. " Wiki) za katerega pa ze sedaj ve, da je strupen za nas organizem...
Sicer pa nima smisla - to je kot pri veri: pac nekaj verujes in se nic ne sprasujes. Uzivajte!

jest10 ::

Tudi za klor se dobro ve, da je strupen za naš organizem.
Čakej, grem posolit zrezek.

Mesar ::

Ne solit!

Sicer pa... a je to debata v baru ob pivu? Če ne bi lahko kak linke... kaj je škodljivo in kaj ne.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

bosmla ::

Ma saj ni cudno, da enim gre tezko v glavo: Harvard Study pa se bolj poljudno
Na kratko: voditeljem utreza ce je vecina prebivalstva bolj butasta.

RejZoR ::

Ja, pa smo spet pri teorijah zarote... fluor so dajal v vodo ker so ugotovil, da so otroci na območjih kjer je voda naravno vsebovala več fluora imeli pol manj lukenj v zobeh kot otroci na območjih kjer je voda vsebovala zelo malo fluora. Thats why. Ne pa zato ker imajo vlade neko skrivno agendo... geez
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bosmla ::

Ni se mi za prepirat. Si pogledal zgornjo raziskavo? Jaz v zarote ravno ne verjamem - vem pa, da so ljudje na polozajih moci zaradi (osebnih) koristi marsikaj pripravljeni naredit - ti pa verjemi kar hoces.

RejZoR ::

Seveda, in isto vodo pijejo tud oni in njihovi otroci. Teoretiki zarot vedno ven vlečejo neke nore povzetke, noben pa očitno nikoli ne pomisli, da so taiste osebe, ki naj bi zaroto izvajale isto dovzetne za vplive, ki naj bi jih izvajal nad bogo rajo. Chemtraili, fluor v vodi, whats next? Živo srebro v ribah?
Kaj pa območja kjer je voda sama po sebi bogata s fluorom? Zarota Boga oz zarota same Matere Narave? Wesh de...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

blackbfm je izjavil:

Ko daš to ali katero koli drugo v plastično vrečko in ju otipaš med prsti, veš zakaj...



pasto se da na ščetko in v usta:))

...ja, in si lepo z običajnimi pastami, ki vsebujejo abrazivne delce, lepo do 50 leta starosti zjebeš sklenino, da imajo potem zobarji delo...Kar bodite naivni in uporabljajte shit!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Take delce načeloma vsebujejo samo whitening paste. Vsaj v bolj intenzivni meri. Sploh pa če bi mehansko obrabljanje bil tak problem potem bi vsi imeli napol obrabljene zobe že pri 30 letih. Realno pa so bolj problematične razpadajoče obloge in kislinska erozija kot pa mikronsko obrabljanje zob zaradi abrazivnih delcev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

Problem so mikronske raze, v katere se veliko lažje naselijo mikroorganizmi in s tem pospešeno uničujejo sklenino.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Venum ::

RejZoR je izjavil:

Sensodyne Repair & Protect. Sicer spada med dražje ampak vsebuje Novamin, ki dejansko obnavlja sklenino preko intenzivne remineralizacije (vsebuje snovi, ki se aktivirajo v stiku s slino in se zelo hitro vežejo na sklenino, podobno kot naravna remineralizacija samo zelo pospešeno). Obstaja še ene par drugih past, ki uporabljajo zelo podobno tehnologijo bioaktivnega stekla, sam se zdele ne spomnim imen.


hehe carski post! K da bi reklamiru pasto ne pa pisu svojega mnenja. Btw uporablam eno poceni :)

RejZoR ::

Ja itaq. Sej če bi mal raziskal svoj nadbrihten komentar bi vedel, da bioaktivno steklo uporabljajo že zelo dolgo za regeneracijo kosti in zob. Par let nazaj je en startup razvil Novamin namenjen specifično za zobne paste, ki ga je GSK kupil pred kakšnim letom in ponudil masam. Pred tem je bilo bioaktivno steklo dostopno samo premožnejšim.
Če pa hočeš moje mnenje ti pa lahko povem, da imam po tej pasti najdlje gladke zobe in da so bistveno manj občutljivi na sladkor (čokolada) ter mrzle in vroče stvari. There.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Venum ::

Nene vsebini tvojega posta nekak vrjamem (sam se pa mores tut zavedat da podjetja napihujejo reci sto na h), smesn mi je biu nacin in uporaba besed :) sej kul :)

RejZoR ::

Jah sem pač raziskal kako deluje Novamin.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dope1337 ::

Prisegam na Paradontax, zaradi preventive (mam v familiji paradontozo), plus tega je pa za razliko od večine narjen na solni bazi (bojde naj bi blo to dobr).

Mi je pa zobozdravnica objasnila, da je pri zobeh in dlesnih 70% genetike zraven ... Če maš "v krvi", da boš imel problematične zobe, se lahk 4x na glavo postaviš, 5x menjaš zobnopasto in zobno ščetko, pa boš še vseen v p*. Lahk sam ublažiš oz. podaljšaš svoj proces propadanja zob.

Mi je pa tud dala vedit, da prekomerno umivanje zob naredi več škode kot koristi (poudarla mi je sklenino - bojde da se prej znuca). Priporočeno je 2x-3x max/dan.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

korenje3 ::

važno je da si ne umivaš zobe po jedi, ampak pred jedjo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

RejZoR ::

Ugh? Kaj pa naj bi s tem pridobil? Granted, zobje so bolj gladki in naj bi se manj prijemalo nanje ampak še vedno bo futr ostal vsepovsod in to je tisto kar je problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Problem je, da je po jedi sklenina zmehčana zaradi kisline.
In zato takrat ni pametno po njej še drgnit s ščetko.
Tako je!

jest10 ::

Zato si po jedi samo splakneš usta, umivaš pa kasneje.

Jesti jabolko/solato/piti limonado/... in si potem takoj pucati zobe, je pa jackpot>:D

Halfdead987 ::

Če pa pred jedjo umiješ zobe ima pa hrana zanič okus..

4kik4 ::

pri zobni pasti naj bi bilo dobro, da ne vsebuje SLS oz sodium laureth sulfata - Sodium laureth sulfate @ Wikipedia (kar velja, btw, tudi za šampone, mila, itd, vendar se je tam temu kar težko izogniti), ki je penilno sredstvo in lahko draži sluznico (http://www.lekarnar.com/articles/obstaj... za fluoride pa se še kregajo, lai je dobro, da so, ali ne, meni se zdi, da je boljše, če tudi tega ni

brez slsja se mi zdi je curasept, paradontax (mislim, da ta tudi brez fluorida), ena vrsta paste angelica (brez obojega), kar jih jaz poznam

Alen716 ::

Weleda imajo tudi zobne paste brez fluora in ostalih kemikalij. Vsi Weledini izdelki za nego ust in zob so brez tenzidov za peno, sintetičnih arom, barvil in konzervansov, kakor tudi brez sladkorja in sladil. Ko uporabljaš toksine več kot 10 let se sigurno pozna, vse se nabira, sploh pa kaj vse proizvajalci stresajo v hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alen716 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214886 (2362) Robocop1
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660993 (33393) Andro457
»

Žvečilni gumi za čiščenje zob? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6011788 (7684) Ganon
»

Zobna pasta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916771 (14443) francek1
»

Zobna pasta, da ali ne?

Oddelek: Znanost in tehnologija
407329 (5371) antonija

Več podobnih tem