» »

Windows 8 hibrid?

Windows 8 hibrid?

DuleKrtola ::

Tele (relativno) nove tablice z Atomi in s keyboard docki zgledajo super - majhna poraba baterije in full x86 winsi. So pa glede na performance precej dragi, z izjemo enega acerja, ki pa ima v kurcu keyboard dock. Ideja x86 tablice z možnostjo docka se mi zdi super, moti me le ta cena. Napravo bi rabil na kavču, vlaku, za zapiske na sestankih, browsanje, gledanje serij... Se mi pa zdi fajn, da če se mi sprdne lahko na tablici poženem Illustrator, Eclipse ali pa Matlab, tudi če bo delalo obubno počasi. Desktopa bom v kratkem prodal, laptopa nimam, le smartphone, in rabim še eno napravo.

Ogledanega imam tega:
http://geizhals.at/samsung_ativ_smart_p...

Alternativa pa je tole:
http://geizhals.de/fujitsu_lifebook_uh5...

Torej, ima kdo katerega od teh Atom hibridov? Katerega? Je kot tablica uporaben, kljub 16:9 formatu? Nosite dock vedno s sabo? Je večino časa v docku? Imate poleg tega še laptop, ga sploh še povohate?

krneki0001 ::

Imel sem S10 3T, ki je bil en izmed prvih hibridov, kjer si zavtel ekran in je računalnik postal tablica (se pa ni dalo snet tipkovnice stran), pa je premalo zmogljiv, zamenjal sem ga za X200 tablet, ki je enako kot S10 3T hibrid (enako zrotiraš ekran in postane tablica), le da ima skloraj enako porabo, baterija zdrži skoraj toliko časa kot pri S10, le da ima C2D procesor.
In je mnogo bolj uporaben kot atom. Tablice s polnim win 8 in atom procesorjem so za malo pobrskat po netu, kak mail prebrat in kako igro odšpilat na netu, ki grafično ni zahtevna. Sej se da tut kej sprogramirat, ampak, ko enkrat probaš močnejši prenosnih z istimi funkcijami (tablica), se ti zdijo vsi ti atomi orenk premalo močni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

definitivno vzemi lifebooka z i7, razlika bo ogromna proti tistemu atomu, ki je vbistvu prdec od procesorja


hojnikb ::

atom je žalost od procesorja, tako da se mu izogni v vsakem primeru..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8.1 tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6215029 (8550) Lonsarg
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16450371 (39102) Lonsarg
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18333725 (29035) Okapi
»

Atom N470 vs Atom D525 - zamenjava

Oddelek: Strojna oprema
18917 (638) krneki0001
»

nettbok_tablica z windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
193282 (2934) Lonsarg

Več podobnih tem