» »

menjava/nadgradnja računalnika

menjava/nadgradnja računalnika

gendale ::

Razmišljam o nadgradnji/menjavi računalnika. Trenutno imam Q6600, 8GB rama in Radeona 5770. Menjal bi predvsem cpu/matično/ram in mogoče grafično. Diske, ohišje in napajalniki pa bi obdržal.

Idealno bi rad cpu s 4 jedri, dokaj tihim hlajenjem in vsaj 16GB rama. Navijanja ne rabim (že trenutnega sem navil samo toliko, da vidim, do kolko gre, potem pa vrnil na default), prav tako ne raznih fensi matičnih z milijon priključki, ki jih ne bom nikoli rabil.

Zaenkrat sem za cpu gledal i5 3350P, 3330, 3470 and 3570 (čeprav zadnji je že malo na robu tega koliko sem pripravljen plačat). Za matično mi je všeč Gigabyte GA-B75-D3V, dost poceni, ima vse priključke, ki jih potrebujem, tudi 4 luknje za ram, če se kdaj odločim nadgradit na 32GB. Ram bi vzel 2 modula po 8GB (1333MHz oziroma 1600MHz, odvisno od razlik v ceni).

Edino kar se tiče AMDjeve ponudbe sem bolj v temi. Vem da so Bulldozerji slabši v single thread performancu, imajo večjo porabo (kar mi ni všeč zaradi tišine), znajo pa bit dobri v multi thread programih. Prav tako nimam pojma o matičnih ploščah za njih. Kako se pa obnesejo razni A10 5800k in podobni? So vgrajene grafične že spodobne (v primerjavi z Radeonom 5770) ali so še vedno bolj tko?

Skratka ima kdo kake predloge/komentarje/...

Aja, prej sem pozabil napisat, budget je okoli 350e.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
  • spremenil: gendale ()

Molde321 ::

Bulldozerji? Zunaj so že Piledriverji, ki so precej boljši. Zakaj 16gb rama? Ok kaj je sploh tvoj namen, tega nisi omenil ... 8gb bo več kot dovolj.


Če imaš tako omejen budget potem bi šel jaz raje na AMD (cene iz sestavi.si):
ASUS M5A97 R2.0 - 81€
AMD FX-8320 - 166€
KINGSTON HYPERX PREDATOR 8gb 1866mhz DDR3 - 60€

Lahko sicer izbereš malo boljšo matično (990fx) in fx-8350 procesor. Če naročiš iz nemčije (hoh.de) bo veliko ceneje sploh če greš z AMDjem. In ja, tale fx-8350 je boljši kot i5 3570(k), še posebej v multithreadingu, ki bo vedno več v uporabi.

Rainbow Dash ::

procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition boxed 4x3.40GHz (http://www.hoh.de/hardware/cpu-prozesso...
matična: Gigabyte GA-970A-UD3 (http://www.hoh.de/hardware/mainboards/a...
ram: Corsair 8GB Kit PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance (http://www.hoh.de/hardware/arbeitsspeic...
grafična: Sapphire Radeon HD 7870 XT Boost 2 GB GDDR5 (http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

maš pa:
proc: 81,90EUR
matična: 75,49EUR
ram: 47,85EUR
grafična: 204,90EUR
--------------------------
skupaj: 410,14EUR


Če hočeš manj, dj bolj poceni grafično.. Brez grafične pride 205EUR. Napiši še zakaj uporabljaš ti računalnik. Pa 16Gb rama je preveč..
Pa js mam ta procesor pa mi je več kot dovolj.. Tut ko maš po 4 programe za modeliranje užgane dela lepo.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Če ne misliš navijat vzemi i5-3350P.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ramiz?! ::

Zakaj bi vzel novega AMD Phenom II X4 965 Black Edition??? LOL ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

ABX ::

ramiz?! je izjavil:

Zakaj bi vzel novega AMD Phenom II X4 965 Black Edition??? LOL ...


Ker če postaviš omejitev 100E za CPU je to najhitrejši novi CPU ki lahko kupiš za ta denar.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ramiz?! ::

Novi CPU?
1. procesor je star 4 leta
2. po specifikacijah ni nič boljši od Q6600
3. za 110€ dobiš amd x6 procesorje
4. ravno pri procesorju ni treba šparat ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

gendale ::

>Bulldozerji? Zunaj so že Piledriverji, ki so precej boljši.
Se opravičujem, pod Bulldozer sem mislil obe jedri.

>Zakaj 16gb rama? Ok kaj je sploh tvoj namen, tega nisi omenil ... 8gb bo več kot dovolj.
Zato ker že danes z 8GB včasih opazim, da reč začne swapat (brskalnik + ogromno tabov, več operacijskih sistemov v virtual boxu, kak filem, ...)

Za AMD sem gledal, samo imam 2 problema. Prvo pri nenavitih obeh je hitrost FX-8320 in i5 3470 dost primerljiva, pač odvisno od benchmarka. Drugo, matična in ram, ki si ju predlagal za AMD konfiguracijo jo naredita dražjo od Intel konfiguracije - Intel okoli 300e z i5 3470 oziroma 287e z i5 3350, AMD pa 322e z FX-8320 (vse cene s hoh.de).
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ABX ::

FX-8320 je primerljiv z stock i5 750, ampak samo po hitrosti, pri porabi je še vedno katastrofa.

Proti i5 3xxx nima za burek. No razen če gledaš GPU limited rezultate.

P.S: za igre
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Rainbow Dash ::

Če ti laufa par virtualnih in tabov miljon, potem le vzemi 16 Gb rama, pa kak procesor boljši, samo js bi uzeu slabšega pa naviu... Ttga x4 965 naviješ kamot na 3.8 GHz, če maš pa kak watercooling, ali pa kak bolj advanced cooler, pa ga daš na 4.5 GHz+ brez problema..

stock ::

Glede na to, da ne misliš navijat vzameš 3470. Ploščo kakšno boljšo, samo 1 sata3 zna hitro bit premalo. Integrirane grafične pa še niso na nivoji pravih kartic ranga 5770, je pa vseeno fino če maš not, če slučajno gre ta papa lahko surfaš po netu dokler je primarna na popravilu ali v naročilu itd. Cena rama pa je zdajle kar malo poskočila tako da 16gb pomoje nima smisla, razen če ga rabiš, za igre je pa že 4Gb vrh glave.

Rainbow Dash ::

stock@: sam njemu kot je reku laufa par virtualnih sistemov.. Js vi vseen šou na 16 Gb rama, kr z 8 utegne bit stvar počasna...

Meu sm 2 virtualca, pa je že štekalo mal.. (8gb mam)

stock ::

Spregledal, mal površno citira pa nisem videl da je sploh odgovoril na citirano :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igre do 700€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15439041 (26407) smacker
»

Gaming PC za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7212573 (10860) gamer12345
»

Tih in poceni konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
425962 (4716) m0LN4r
»

PC za okoli 450eur

Oddelek: Kaj kupiti
152353 (2007) x45
»

Gaming PC

Oddelek: Strojna oprema
495047 (4123) Pro_moted

Več podobnih tem