» »

Vlada 2013

Vlada 2013

Temo vidijo: vsi
««
240 / 279
»»

Mr.B ::

jype,
Ogromna večina je skrajno pasivna
Verjetno so bili isti ko so skenlsali trojček reforme.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> Verjetno so bili isti ko so skenlsali trojček reforme.

Manj kot 20% vseh volilcev. Janševiki.

ZaphodBB ::

Primerjava dveh kandidatov:
Model se bori s korupcijo in nosi glavo naprodaj... Komentar strokovne komisije na njegove kompetence? Citiram: "Blablabla"
http://www.casnik.si/index.php/2014/03/...

Drugi kandidat, ima pravo strankarsko knjižico in je imel tudi rdečo knjižico... Komentar strokovne komisije? Citiram: "predsednik KPK je karizmatična osebnost"
http://www.rtvslo.si/slovenija/stefanec...

jype ::

Jah, naš je. Ne moreš mu rečt "ne", ker potem gre v cajteng povedat, kaj si naredu lansko poletje.

Mr.B ::

jype,
Manj kot 20% vseh volilcev. Janševiki.

Pa še vedno več kot 80% volilcev socialno čutečnih. Hm, kdo je torej miniral referme, ki bi na letni ravni prišarale ___.___.___€/leto glede na to da imamo danes 2014, konkretno večji ___.___.___€/mesec generiran minus.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Važno da je kleni Slovenec:D

Učil sem se angleško, nemško, govorim tudi nekaj madžarščine. Ne govorim pa aktivno. Če bom v tujini predstavljal KPK, bom govoril v jeziku, ki ga znam. Sem ponosen Slovenec, zato bom govoril po slovensko. Spadamo med evropske jezike, zato se bo že našel nekdo, ki bo prevajal moje besede.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

reader ::

Mr.B je izjavil:

jype,
Manj kot 20% vseh volilcev. Janševiki.

Pa še vedno več kot 80% volilcev socialno čutečnih. Hm, kdo je torej miniral referme, ki bi na letni ravni prišarale ___.___.___EUR/leto glede na to da imamo danes 2014, konkretno večji ___.___.___EUR/mesec generiran minus.


Jaz reformam takrat nisem nasprotoval iz enega preprostega razloga - ker so bile, čeprav slabe, še vseeno boljše kot status quo.

Vi (telbanc, ti in kup drugih navijačev) ste nasprotovali iz dveh preprostih razlogov - ker v resnici niste razumeli enega samega stavka reform ter ker vam je šefe rekel, da so bad.

Fake desničarji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

Mr.B ::

reader,
samo jype je rekel da je bilo 20% Janševcev, in 80% NE Janševcev. In še huje v Celoti 100% je glasovalo več kot je skupaj glasovalo za taisto vlado.:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

reader ::

Mr.B je izjavil:

reader,
samo jype je rekel da je bilo 20% Janševcev, in 80% NE Janševcev. In še huje v Celoti 100% je glasovalo več kot je skupaj glasovalo za taisto vlado.:D


Jaz pa sem rekel, da to, s kje idioti prihajajo, nima nikakršnega vpliva na to, da so - idioti.

In da kot taki nekako IMO nemate prava glasanja.

ZaphodBB ::

Seveda idioti imajo pravo glasanja. Krivda je na ostalih, da niso dovolj izobraženi, da bi prepoznali idiote in jih ignorirali.

Mr.B ::

reader,
hotel povedati da obstajajo tudi manj izobraženi "na nivoju SDS" ljubitelji trojček volilnega teleta.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

ZaphodBB> Seveda idioti imajo pravo glasanja. Krivda je na ostalih, da niso dovolj izobraženi, da bi prepoznali idiote in jih ignorirali.

Ne moreš jih ignorirat, ker je bistvo demokracije, da imajo tudi idioti volilno pravico.

Aktivirat moraš tiste, ki niso idioti, da svoj cinizem za nekaj minut pozabijo, ter se spokajo na volišče.

Mr.B> samo jype je rekel da je bilo 20% Janševcev, in 80% NE Janševcev. In še huje v Celoti 100% je glasovalo več kot je skupaj glasovalo za taisto vlado.:D

Saj razumeš koncept volilne udeležbe?

Večina, ki je glasovala za PS, je glasovala proti preimenovanju vojašnic in letališč, nič drugega (ker komunjare pač ne morejo dopustit, da se njihovi bivši funkcionarji norčujejo iz njih, po tem ko so jih nagnali iz partije).

Mr.B> hotel povedati da obstajajo tudi manj izobraženi "na nivoju SDS" ljubitelji trojček volilnega teleta.

Najmanj izobraženi praviloma volijo kar SDS. Telbanc, recimo, je že eden takšnih, pa Ramon dekers tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mr.B ::

jype,
sej vem najbolje reči v kontekstu volilnega telesa : uni sej veš uni drugi pa Janševci. Ker lastna volilna baza pač ni pokazala finger. Glede na stanje v državi leta 2014, bi se upal trditi DA IMAŠ VERJETNO ZAGOTOVO PROV, v kontekstu tistih ki so se borili pred cca letom in pol za status QUO.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> sej vem najbolje reči v kontekstu volilnega telesa : uni sej veš uni drugi pa Janševci. Ker lastna volilna baza pač ni pokazala finger. Glede na stanje v državi leta 2014, bi se upal trditi DA IMAŠ VERJETNO ZAGOTOVO PROV, v kontekstu tistih ki so se borili pred cca letom in pol za status QUO.

A ti sploh veš, kaj si želel povedat?

Mr.B ::

jype,
da samo tvojega izgovora "oni" ne sprejemam.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> da samo tvojega izgovora "oni" ne sprejemam.

"Zna se!", bi reku telbanc.

To ni izgovor, ampak dejstvo. Če ne bi imeli tako zelo obscene desnice, bi jo inteligentni ljudje lahko volili. Ker je nimamo, je ne more nihče.

ZaphodBB ::

Žal je točno tako.

xxxul ::

V bistvu imata tokrat celo obadva delno prav (jype in B)
Trenutna "desnica" je fucked up, reform trojcka pa ni zminirala samo desnica, je blo kr nekaj "ta levih" precej aktivnih pri tem

Ampak nihce tega drugemu ne bo priznal >:D tipicna slovenca

Edit: desnica je glih tolk fucked up kot levica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

Mr.B ::

Žal je točno tako,
Pa še vedno je lažje kreiviti "desnico" za jype bolečino padca trojčka. Hm, a misliš da bi se dandanašnji po jype izvoljeni "trojček" odločil dati svoja jajca na referendum, hm rezultat bi bil verjetno enak kot pri prejšnjem trojčku.
Ampak fanta oba potrebujeta izgovor, tako je lažje. Moti vaju zgolj to, da ne moreta reči JJ je kriv. To je sedaj za vaju bolečina.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hayabusa ::

Najmanj izobraženi praviloma volijo kar SDS. Telbanc, recimo, je že eden takšnih, pa Ramon dekers tudi.

Samo sds (najbolj zabiti po tvoje) je bila najmanj časa v v vladi (5,8 in 10-ta vlada ; 4 mes, 4 leta, 1 leto 1 mes)

5. vlada Republike Slovenije @ Wikipedia
8. vlada Republike Slovenije @ Wikipedia
10. vlada Republike Slovenije @ Wikipedia
skupno torej 5 let 5 mesecev (23.7% časa oz 65/274 mesecev).
Vse vlade skupaj: 22 let 10 mesecev.

Ves ostali čas (76.3% časa) so bili na oblasti leve stranke, "izobraženi, napredni in pametni".
Rezultat je danes lepo viden http://www.rtvslo.si/slovenija/ameriski... , ~200k prebivalcev dela v AT, gospodarstvo je v banani, davki naviti, zadolženost na prebivalca je 27 x večja kot je bila v celotni Jugoslaviji (1000 USD/727 eur).

http://www.bsi.si/iskalniki/pregled-fin...
http://intelektualec.blog.siol.net/2011...



btw, ob misli na leve in desne mi gre na bruhanje.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

xxxul> je blo kr nekaj "ta levih" precej aktivnih pri tem

Saj glavno vprašanje je - kakšna je sploh razlika med "levimi" in "desnimi", če so skupaj zjebali še tisto minimalno, kar se je nek kvaziprogresivni levičar Pahor spravil spravit skupaj?

Je ni.

Hayabusa> Ves ostali čas (76.3% časa) so bili na oblasti leve stranke, "izobraženi, napredni in pametni".

Drži. Zato smo zdaj del EU, imamo evre in smo v šengenu. Brez teh reči bi imeli danes bistveno večje gospodarske težave.

xxxul ::

Jype>Je ni.

wtf, od kdaj si pa ti vseglihar?

Fritz ::

To, da so vse mainstream kvazi-leve in kvazi-desne stranke več ali manj enako škodljive (primat imajo seveda tisti, ki so najdlje, najbližje koritu) ni neko mnenje ala 'vsegliharstvo' temveč dejstvo, ki ga samo najbolj zabiti verniki ne vidijo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

vostok_1 ::

Seveda so različne, eni se zadolžujejo na skrivaj drugi malo manj (na skrivaj).

reader ::

Fritz je izjavil:

To, da so vse mainstream kvazi-leve in kvazi-desne stranke več ali manj enako škodljive (primat imajo seveda tisti, ki so najdlje, najbližje koritu) ni neko mnenje ala 'vsegliharstvo' temveč dejstvo, ki ga samo najbolj zabiti verniki ne vidijo.


To ni čisto res. Težko je enačit npr. SD, ki je daleč daleč najbolj hinavska in oportunistična stranka, kar jih sedajle obstaja, PS kjer se gre strogo za stranko "interesnih skupin" (a.k.a. koritarjev) ter SDS, ki točno ve, na kakšne note demagogije mora špilat, da bo dobila svojih 20%, ki ji bodo zagotavljali vpliv nad stolčki njihovega turfa. Primerjat jih z malimi strankami tipa Nsi, DL ali SLS, recimo, je pa sploh precej nemogoče. Vsaka ima svoje specifike in svoje ozke interese ter semtertja celo kak glas razuma, ki ga je vredno podpret pa čeprav ostalih 90% stranke smrdi.

Ampak upam si trdit, da v tavelikih treh + LDS tega ni. So jih interesi StricevIzOzadja, če hočete, izrinili že davno tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

jype ::

SD sploh ni stranka, ker se med seboj ničesar nikoli ne zmenijo drugače, kot z izmenjavo uslug. Zlimana lista, še vedno.

LDS so bili čisto klasična hierarhija, dokler so imeli ekvivalent Janše za šefa, potem se je pa vse skupaj podrlo.

DL tudi ne morem volit, ker čeprav vse povejo prav, potem naredijo narobe (ampak če drugih možnosti ne bo, bo ta potencialno najmanj slaba).

Bi kandidiral, če bi si lahko privoščil količino prostega časa, ki ga politika zahteva. Ne strinjam se z netransparentnim financiranjem strank in politikov, zato ne bi sprejel nobenega denarja od nikogar, kar očitno pomeni, da moram biti materialno preskrbljen od izključno lastnih sredstev - in nihče razen mene mi sredstev ne more zagotoviti, ne da bi se pri tem pojavil sum korupcije.

Ker bi za izpolnitev reči, ki bi jih jaz rad obljubil, potreboval še vsaj nekaj sto pravnih in drugih strokovnjakov, se mi načrt ne zdi verjeten v naslednjem desetletju - lahko pa to pospešite s prostovoljnim delom s tega področja.

pegasus ::

Moj predlog: naj nekdo začne implementirati državne finance na blockchainu. Za 100% transparentnost. Takoj dobi moj glas ;)

Invictus ::

Kickstarter projekt.

Nova slovenska stranka ...

Saj ne vem kaj bi ponudil v zameno za denar ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Pa ne samo finance - tudi vse zakonodajne in druge postopke standardizirat v nek standarden diff, kjer je pregledno in jasno zavedeno, kaj je kdo spremenil in kako, pa zraven lahko napiše komentar "merkator mi je dal za jurja bonov, pa sm dodal da mora met vsaka veriga supermarketov sedež v Ljubljani".

Pa SCRUM za vlado pa vztrajno popravljanje zakonodaje, glasovanje o tem kaj dejansko je key performance metrika in potem A/B testing in iteracije...

To bi bli v petih letih najbolj napredna država na svetu.

Ampak mimo tega, da je s tem še vedno ogromno dela za ogromno ljudi, ki morajo razumeti da je njihova integriteta ključna, se ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

A/B testing bi se šel ti v družbi? Pa ni država HTML template...

jype ::

ZaphodBB> A/B testing bi se šel ti v družbi? Pa ni država HTML template...

O, ja, je.

Samo da zdaj vse minifyjajo preden lahko kdorkoli karkoli reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

jype prosim ne...

http://my.firedoglake.com/jimwhite/2010...

Prosim nikar se ne vtikaj v politiko, ever... Zato ker si preveč pameten. In pametni ljudje pomenijo težave: http://blogs.reuters.com/felix-salmon/2...

jype ::

ZaphodBB> Prosim nikar se ne vtikaj v politiko, ever... Zato ker si preveč pameten. In pametni ljudje pomenijo težave:

Saj najprej jih moraš izvoliti - in idioti ne volijo pametnih ljudi.

In niso vsi pametni ljudje pohlepni ali megalomanski. Small steps je bistvo razvoja, v katerem lahko kadarkoli obrneš, če vidiš, da greš v napačno smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Tvoja naivnost je neizmerna.

Si kdaj slišal za izrek, da pot v pekel se tlakuje z dobrimi nameni? Osebno me je manj strah Ivana Zidarja ali Zorana Jankovića kot Matjaža Hanžka in Mance Košir.

Truga ::

Ti nis nurmaln.

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

Tvoja naivnost je neizmerna.

Si kdaj slišal za izrek, da pot v pekel se tlakuje z dobrimi nameni? Osebno me je manj strah Ivana Zidarja ali Zorana Jankovića kot Matjaža Hanžka in Mance Košir.

To sam potrjuje jypovo izjavo da idioti ne volijo pametnih ljudi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Zanimivo mi je bilo poslušat izjave Bratuškove o odpuščanju 40% javnega sektorja vis a vis izjavam pred letom dvema o tem kaj je zdržna javna poraba in kaj si lahko privoščimo.

Jaz sem že lani povedal, da preden se lahko začnemo zares vzpenjat, bodo morali za en krog Slovenijo dobiti še Hanžek, Koširjeva, Štrukelj et. al.

To se nedvomno mora zgoditi. Morda boš tedaj razsvetljen in boš razumel zakaj se jaz bojim Hanžka. Tako kot so nekateri sedaj razsvetljeni in razumejo zakaj sem se jaz bal Bratuškove.

jype ::

Zakaj si se bal Bratuškove? Saj ni (nikomur) ničesar naredila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

A ni ravno to problem?

pegasus ::

jype je izjavil:

To bi bli v petih letih najbolj napredna država na svetu.
Z vidika operative res, samo ... kako boš rešil socialni problem, ker ti bo nekaj 100 scrum podkovanih ljudi naredili desettisoče birokratov najprej odvečnih in nato brezposelnih?

nejclp ::

Hayabusa je izjavil:


Ves ostali čas (76.3% časa) so bili na oblasti leve stranke, "izobraženi, napredni in pametni".

Ja, pa saj večinoma nam je prav dobro šlo.

Neotov je pa itak strah Hanžka pa majo raj Jankoviča, socializma vas je strah, ne da? Kar bojte se - levi ekstremisti s Hanžkom na čelu majo nogo od Titota na dušiku, tko da po nacionalizaciji firm kmalu sledi še kloniranje in restavracija juge.

Invictus ::

pegasus je izjavil:

Z vidika operative res, samo ... kako boš rešil socialni problem, ker ti bo nekaj 100 scrum podkovanih ljudi naredili desettisoče birokratov najprej odvečnih in nato brezposelnih?

Z vidika gospodarstva je to samo pozitivno. Ker ne bo treba dajati za plače, bo povsem dovolj denarja za socialne pomoči.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

pegasus> Z vidika operative res, samo ... kako boš rešil socialni problem, ker ti bo nekaj 100 scrum podkovanih ljudi naredili desettisoče birokratov najprej odvečnih in nato brezposelnih?

Sej bojo šli za keramičarje.

Pa ker ne bo korupcije bo dnarja za socialo vsaj 3x več.

pegasus ::

Da, a še preden jih boš do keramičarstva spravil, ti bodo najprej leto ali tri delali galamo po ulicah ...

Invictus ::

pegasus je izjavil:

Da, a še preden jih boš do keramičarstva spravil, ti bodo najprej leto ali tri delali galamo po ulicah ...


Policiji povečaš plačo za 50% na račun njihovih plač, pa bo vse urejeno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Heh, lep prikaz, kako gredo zadeve. Juretova teorija, Invictusova praksa, pa imamo pokole na ulicah.

Hayabusa ::

6k policajev bo obvladovalo 300 k besno množico ?
Črnec prosim.


jype je izjavil:

Zakaj si se bal Bratuškove? Saj ni (nikomur) ničesar naredila.

Razen da se gre MF zadnje čase konstantno pufanje države, res nič.
V državne banke (sinonim za masivno črno luknjo) vozijo denar s kamioni in reševanje vojaka Rigelnika.
Kdor bi rad gledal lutke na gre v mestno gledališče, v politiki jih ne potrebujemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

Hayabusa> Razen da se gre MF zadnje čase konstantno pufanje države, res nič.

To se je šlo že prej in je verjetno že avtomatizirano.

Hayabusa> V državne banke (sinonim za masivno črno luknjo) vozijo denar s kamioni in reševanje vojaka Rigelnika.

To se je šlo že prej in je zagotovo že avtomatizirano.

thramos> Heh, lep prikaz, kako gredo zadeve. Juretova teorija, Invictusova praksa, pa imamo pokole na ulicah.

IMO ne bi bilo nobenih pokolov, ker ne bi nihče šel na ulice, ker jaz nisem domobranec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

Hayabusa je izjavil:

6k policajev bo obvladovalo 300 k besno množico ?
Črnec prosim.

Noben problem za gatling ...

Ali pa kake humane vodne topove ...

300k Slovencev na ulici? Samo če obljubiš zastonj pir in klobase ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

Skratka, metodologije iz modernih podjetij so potrebne v državnem aparatu, a njihovo uvajanje mora biti postopno.

Jype, si že kaj razmišljal o vrstnem redu?
««
240 / 279
»»