» »

Kako sem skuril RAM in floppy...

Kako sem skuril RAM in floppy...

pilatus9 ::

No blo je tkole:
Za eno staro masino sem kupil rabljeno plato Abit BE6 in graficno GeForce2. Pa nisem bil ziher, ce je graficna vredu in sem zato iz svoje kiste vzel Voodooja 3 ne da bi potegnil vun iz napajalca strom in parkrat pritisnil Power ON button na ohisju, da spraznes naboj v napajalcu...
Ko zopet prizgem kisto nazaj, samo piska PC speaker in monitor se izklopi. Se malo probam gor in dol, vsi kabli konektani, vse OK.:|
Naj pa omenim, da sem se po malem zajebaval skori cel dan, nakar potegnem vun vse mozne kartice in pustim notr le proc, disk, graficno, disketno enoto. Pol pa probam se moj 256Mb SDRAM vun vrzt in dam not druzga,-128Mb. Zadevo prizgem in dobim sliko:)) , nakar spet zacne piskat. Pol pa napise, da je Floppy disk fail;( Cuj, ka pa zdaj?! Zamenjam se disketno enoto, vzgem kisto in zadeva magicno deluje BP.

Pogled na RAM mi da vedet, da je en pin cisto osmojen-ČRN... za disketno enoto pa se itak nebi clovek sekiral!

NAUK ZGODBE: Ko saris po (seveda vedno odprti, da ne jemljes stranic dol) kisti, vedno potegni ven napajalni kabel, napajalc daj na tisem knofu na 0 in pritisni parkrat na Power ON switch!!! Ker v nasprotnem primeru ostanes s skurjenimi komponentami tako kakor jaz!:'(
Pa ravno sedaj, ko ni nikjer za dobit poceni 256 SDRAMa.;(
Zdaj mi ostane le se, da si dam RAM ploscico za obesek na verizico:D

Ceprav je odpovedanih komponent v 9 letih, odkar buljim v monitor dokaj malo: 1 modem-strela, ampak so mi ga popravili, 1 napajalec skurjen pa tole vceri.
Nesreca nikoli ne pride sama.

SHIT HAPPENS! ALL THE TIME.
  • zaklenil: V-i-p ()

Fury ::

jest mam skos prkloplen pa sarim not pa ni 0 narobe

pilatus9 ::

Ja rabim RAM in sicer 2x 256 Mb.
A mas kej na zalogi? Ne znam pogledat tvojega email naslova.

LP
Upam, da ste se kej naucili iz moje izkusnje.:D

Trubadur ::

damm it!;((
nimam 2 x 256.Mam samo 1x 128 pa 1x 64
Berite Thomasa!

DJ ROK ::

ga prodaš meni 128mb-rama ker jaz ga zelo rabim. pa za koliko.>:D

V-i-p ::

Fantje, za prodajanje ali kupovanje so mali oglasi, ali pa se zmenite med seboj v zasebnih sporočilih, delujejo odlično, zato jih pa imamo. Ta tema pa tako ali tako ne pelje nikamor več, saj očitno samo še prodajate/kupujete, čemur pa ta del foruma ni namenjen. Zaklepam.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716184 (8223) Vlad Tepeš
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545247 (3968) sid911
»

Nov računalnik na PCI-E.

Oddelek: Kaj kupiti
282437 (1418) Jeronimo
»

Kaj bi vi izboljšali na tej konfiguraciji PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
131115 (966) morazem
»

Je to vredu konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
7814 (734) SrBo

Več podobnih tem