» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
275 / 354
»»

miko22 ::

Kaj pa Tesla? Zdaj so že za 42k€

feryz ::

Tesle kupujejo tesla.

miko22 ::

feryz je izjavil:

Tesle kupujejo tesla.

Zakaj?
kdo pa ponuja za 42k€ taki doseg z tako opremo kot Tesla?
Pol si res teslo, če ne kupiš Tesla.

feryz ::

Sem, priznam.
Polizdelki mi ne sedejo. In mi nikoli ne bodo. Da sploh ne omenim, kakšne grdosije brez duše so. Ko voli, nek izvoli. Jaz zagotovo ne.

hojnikb ::

>Polizdelki mi ne sedejo.
>Vozil BMW

hmm......
#brezpodpisa

Vili_vanili ::

Mene pa zanima kako je z izplenom elektrarne v praksi. Če ima nek panel nazivno npr. 420W, je to pri 35 stopinjah na jugu pri sobnih temperaturah? Torej če ni optimalni naklon izgubimo 5%, če ni optimalna lega spet 10% in še kak procent zaradi vročine? Je torej smiselno že v štartu predimezinirat za 20%, če ni lega res 100% optimalna?

feryz ::

Če rabiš 10 MWh letno, daš 10 kW SE.
In si brez skrbi. Kjerkoli v Sloveniji.
Na nazivno moč ne bo prišla, to je jasno.

DamijanD ::

Panel doseže nazivno, ko je pravokotno osvetljen pri (20°C) in to pri maksimalnem sončnem obsevanju (torej recimo temu opoldansko sonce skozi čisto ozračje).
Naša 15,6kW je od konca februarja naredila 13,5 - pa ni idealna lega + kotlina (beri jutranja megla...)

celje ::

kje lahko pogledam za svojo lokacijo optimalne izkoristke soncne? (nekje videl da je to mozno, pa ne najdem)

(priklopljen bil tri dni nazaj, po treh mesecih po montazi)

na moj elektro mi ne pokaze nobene porabe za nazaj? stevec menjal elektro na dan priklopa, placal njim to "storitev" 146 eur.

SambaShare ::

DamijanD je izjavil:

Panel doseže nazivno, ko je pravokotno osvetljen pri (20°C) in to pri maksimalnem sončnem obsevanju (torej recimo temu opoldansko sonce skozi čisto ozračje).
Naša 15,6kW je od konca februarja naredila 13,5 - pa ni idealna lega + kotlina (beri jutranja megla...)


Ne vem kje si to našel. Pri specifikacijah mojih je napisano, da doseže nazivno pri osvetljenosti 1000W/m2. Torej nekje nad atmosfero. Govorim o dolgotrajni moči, ne nekih špicah pred/za oblaki.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

celje je izjavil:

kje lahko pogledam za svojo lokacijo optimalne izkoristke soncne? (nekje videl da je to mozno, pa ne najdem)

(priklopljen bil tri dni nazaj, po treh mesecih po montazi)

na moj elektro mi ne pokaze nobene porabe za nazaj? stevec menjal elektro na dan priklopa, placal njim to "storitev" 146 eur.
Kaj to pomeni "optimalen izkoristek sončne"?
To mi pa res ni jasno.

dunda ::

Daniel je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Od ekosklada sem dobil:
Poslati je potrebno še: fotografijo vgrajenih modulov in kopijo pogodbe o uporabi sistema.


Je to odebeljeno "pogodba o priključitvi na distribucijski sistem", ki sem jo dobil od elektra Gorenjska ?



Ne, gor piše Pogodba o uporabi sistema. Dobiš jo od distributerja. Če se prav spomnim jo prinese tisti, ki pride priklopi elektrarno. Vsaj na moji je naveden datum, ko smo elektrarno vklopili.


V petek sem dobil odločbo Ekosklada za sončnico. Med drugim zahtevajo še "Pogodbo o uporabi sistema". Danes sem želel vse skompletirati, pa tega hudiča ne najdem nikjer. Pa sem za hec vpisal v iskalnik in videl, da je bilo o tem že govora. Se kdo spomni, kaj bi to bilo?
Vse skupaj povezano s sončnico so meni naredili pri Gen-I. Tega vraga pa ne najdem v fasciklu. Je nekaj sorodnega od Elektra, ampak ne vem, če je to.
Saj bom jutri poklical na Ekosklad (ali Gen-I), ampak bi rad nedeljsko popoldne uporabil za tole.
https://www.kacnje.eu

feryz ::

Ko so ti priklopili sončnico, so ti to pomolili pred nos. Elektro možakar, ki je nastavljal števec. Ali pa po pošti poslali.
Lahko na elektro vprašaš. Tam jo imajo.

dunda ::

Tnx. Preverim še tam.
https://www.kacnje.eu

Tonia ::

Pozdravljeni vsi na tem forumu. Žal sem ga odkrila prepozno. Preden sem prebrala vseh 275 strani, sem se morala na hitro odločiti ali potrdim elektro soglasje z omejitvijo oddaje 4 kW. Razmišljala sem bolje nekaj kot nič. Odločila sem se za elektrarno moči 9,78 kWp –kot gre panelov maximalno (21 kom)na streho. Seveda boste rekli veliko premočna. Jaz pa sem imela v mislih razpotegniti proizvodnjo 4 kW + trenutno porabo v hiši čim bolj čez vse leto. To naj bi si zagotovila z vgradnjo energy metra. Elektrarno so mi postavili pred enim tednom in sedaj čakam priklop pri Elektro Gorenjska.
Med čakanjem sem prebirala vaš forum, zvedela marsikaj zanimivega, prišla pa tudi do problema, ki ste ga izpostavili - takojšen odklop števca in s tem cele hiše pri prekoračitvi oddaje. Vsi imate soglasje z omejitvijo oddaje , proizvodnja pa je velikokrat večja. To limitiranje nastavljate 200 – 300 W nižje na razsmerniku, kar pri večjih odobrenih močeh ni problem pri malih 4 kW močeh pa se to močno pozna. Pri sami trenutni porabi me ta nihanja ne skrbijo, ker sem porabo porazdelila po urah, bolj pa me skrbijo oblaki.
Zasledila sem uporabnika na tem forumu z enakim problemom - 4 kW in me zanima, kako se je on lotil reševanja tega. :( Pa nikar mi ne recite z baterijami, ker je že prepozno (drugo soglasje, drug razsmernik, finance...)
Nekaj mi tu ni jasno. Ali na razsmerniku omejujete proizvodnjo ali oddajo v omrežje? Ali je to eno in isto?
Ali Energy meter meri trenutno porabo in trenutno proizvodnjo ter to sporoča razsmerniku, ta pa potem prilagaja oddajo?

feryz ::

Če omeniš proizvodnjo, dela vse skupaj z največ 4. Pika.
Če omejiš oddajo, dela s 4 plus poraba na energy metru. Hudič je le, da je števec hitrejši kot razsmernik in ti, kot že veš, zabriše štrom ven, če ugasne večji porabnik.
Treba je probati in nastavljati.
Pa paziti, da ne ostaneš brez ravno takrat, ko te ni doma. Za kakšne hladilne skrinje ni ravno blagodejno.

dunda ::

Tonia, omenjeni uporabnik sem bil verjetno jaz. Imam dovoljenje za oddajo za 4 kW, na strehi pa imam za 7,6 kW sončnic. Čeprav so nastavili oddajo na 3,8 kW na razsmerniku, se je velikokrat dogajalo, da je prišlo do prekoračitev. Feryz pred menoj je zelo lepo in na kratko opisal obe možnosti.
Pri meni so potem po pritožbah omejili proizvodnjo na 4 kW (le sem in tja malo prekorači). To, da imaš več panelov pa pomeni, da v neidealnih pogojih (pozimi, oblačno ...) še vedno delaš več, kot bi v primeru, da imaš na strehi samo 4 KW.
https://www.kacnje.eu

Tonia ::

Sem upokojenka in vedno doma. Hladilne skrijne tako ali tako nameravam dati na timer v časovni blok od 14:00 do 16.00 ure. Skratka pranje, sušenje, kuhanje imam razporejeno, nimam indukcije ... tako bo uporaba dokaj nadzorovana.
dunda, prav tebe sem mislila, pa te nisem hotla izpostavit...
Ali je lahko samo eno ali drugo?
Če omeniš proizvodnjo, dela vse skupaj z največ 4. Pika.
Če omejiš oddajo, dela s 4 plus poraba na energy metru.
Jaz bi omejila proizvodnjo na 8 kW in nato oddajo na 4+ ?????:D

wcpapir ::

Nasa 8kwp je naredila ze 8MWh+ pred nami pa se dva dobra meseca pridelave in eden malo manj dober.

Letos bomo sli v zimo s tam 4MWh naskoka trenutno jih imamo 3MWh vec pridelanega kot porabljenega.

Na laž postavlja vse online izračune o pridelavi SE...tako, da kdor se misli ozirati nanje naj vzame kak kwp ali dva manjso, tako je pri vseh ki jih poznam.

Od elektrike (porabnikov) mislim da imamo kar smo mislili imeti vgrajeno.

Kot zanimivost letos ni nikoli dosegla tako visokih spic kot lani. Niti ni dostikrat bila na nazivni moci, lani pa dostikrat par KWh preko....mogoce je usrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

dunda ::

Tonia je izjavil:

Jaz bi omejila proizvodnjo na 8 kW in nato oddajo na 4+ ?????:D


Proizvodnja je že omejena z velikostjo sončnic na strehi.
Problem je oddajanje. Če imaš dovoljenje za 4 kW (in je (približno) tako nastavljen tudi razsmernik), bo odklopnik v elektro omarici "vrgel vse skupaj dol", če bo preveč proizvodnje. Načeloma sicer razmernik skrbi, da je ni preveč (in torej gleda trenutno proizvodnjo in porabo v hiši). Ampak zelo pogosto prihaja do hitrih nihanj, ki jim očitno razsmerniki niso kos. Ko se to nekajkrat ponovi (ali pač enkrat za dovolj časa), bo odklopnik (od Elektra) "vrgel dol". In boš brez elektrike. Zraven imaš sicer tipko, ki ti po nekaj minutah dovoljuje ponovni priklop. Počasi pa se tega naveličaš.
Meni so za nameček vgradili še pokvarjeno tipko in sem kar trikrat moral počakati na Elektro dežurnega.
https://www.kacnje.eu

celje ::

feryz je izjavil:

celje je izjavil:

kje lahko pogledam za svojo lokacijo optimalne izkoristke soncne? (nekje videl da je to mozno, pa ne najdem)

(priklopljen bil tri dni nazaj, po treh mesecih po montazi)

na moj elektro mi ne pokaze nobene porabe za nazaj? stevec menjal elektro na dan priklopa, placal njim to "storitev" 146 eur.
Kaj to pomeni "optimalen izkoristek sončne"?
To mi pa res ni jasno.


neka spletna stran glede na kraj in lego hise: pokaze koliko naj bi lahko tam prideloval?

5ygmq ::

Kalibri ::

Trenutno kaže, da bo konec leta točno toliko, za kolikor je bila planirana. Ker je poraba bajte letos/lani manjša, kot pred dvema letoma, ko so začeli planirati, pričakujem neki plus. Lani so priklopli sredi septembra, do konca decembra sem bil 1000 kW v minusu. Sedaj po enem letu bi rekel, da bom cca točno na planirani proizvodnji.
Nekih hudih špic do postavljene omejitve pa ni bilo.

Verjetno bo decembra treba pognati kakšen električni radiator...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

celje ::

5ygmq je izjavil:

to


ja, to. hvala

je zadeva vsaj priblizno tocna?

jabe ::

Je, ce prav stvari notri vneses. Pa se zavedas, da je to povprečje, pol imas pa dobra pa slaba leta...

wcpapir ::

5ygmq je izjavil:

to

Ta stran dela niti priblizno.

Meni pravi letno produkcijo 600KWh manj kot je imam na današnji dan.

5ygmq ::

predlagaj boljšo

MadMax ::

Dela, dela.
Ampak je treba vedet dvoje: zadeva prikaže povprečje, leta se pa lahko razlikujejo.
Drugo je pa "a fool with a tool is still a fool".

/edit: sem naknadno videl da je jabe to že oboje napisala.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

5ygmq ::

nedelja zvečer je, meni se res ne ljubi ukvarjati z interpretacijo in validacijo vnesenih parametrov:D

wcpapir ::

MadMax je izjavil:

Dela, dela.
Ampak je treba vedet dvoje: zadeva prikaže povprečje, leta se pa lahko razlikujejo.
Drugo je pa "a fool with a tool is still a fool".

/edit: sem naknadno videl da je jabe to že oboje napisala.

Letos vsi pravijo da je slabo leto. Eno tretjino slabsega od letos ne bo.

telexdell ::

wcpapir je izjavil:


Letos vsi pravijo da je slabo leto. Eno tretjino slabsega od letos ne bo.

Le kako je lahko leto slabo? Če pogledaš medije, pišejo o najtoplejšem letu od nastanka Zemlje. Ni več le vroče, celo cvremo se. Običajno vročina ne pride od dežja in oblakov ampak od Sonca in jasnega neba. Torej je to leto za proizvodnjo SE rekordno. Ko se ne bomo cvrli bodo SE delale slabše in proizvedle manj elektrike.

PS- na to pomislite ko boste debatirali o raznih CO2 emisijah- ali je res več Sonca in vse topleje ali pa nam skušajo izmakniti še zadnji fičnik iz žepa, da se nam bodo iz Pariza/New Yorka/Sejšelov... smejali, kaki butli smo, ko doma čepimo v strahu, medtem ko se oni s privat letali vozijo po svetu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Letos je bila zanič pomlad. Tam letos manjka vsaj kak MWh, proti lani ko je bilo ful sonca že od februarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BigWhale ::

Z izjemo avgusta in septembra imam letos vse ostale mesece manj proizvedene elektrike kot lani. Januar je bil konkretno slabsi. Prav tako marec, ostali meseci pa za nekaj procentov slabsi kot lani. Avgust in september sta bila za pikico boljsa. S tem, da ima september se vedno moznost biti slabsi kot lani. :>

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Letos je bila zanič pomlad. Tam letos manjka vsaj kak MWh, proti lani ko je bilo ful sonca že od februarja.


Zanimivo, manjko sonca, a najbolj vroče leto, bolj vroče od lani xD

Nekak ne gre skup da je manj sonca in bolj vroče, običajno je količina jasnega neba in sonca korelirana z vročino ozračja... Razen v primeru izbruha vulkana in bližino lave ali kaj podobnega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BigWhale ::

Ce je vroce so elektrarne manj ucinkovite, plus lahko imas zmerno oblacnost in je zunaj kljub temu 35 stopinj.

Nehajte ze z neumnostmi, no.

link_up ::

still funny :D
In and Out

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Ce je vroce so elektrarne manj ucinkovite, plus lahko imas zmerno oblacnost in je zunaj kljub temu 35 stopinj.

Nehajte ze z neumnostmi, no.


Aha, torej glede na to da se Zemlja ogreva bi morali biti proti elektrarnam, ker bodo vsako leto torej še manj učinkovite? :O Če bo bolj vroče bojda...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Letos je bila zanič pomlad. Tam letos manjka vsaj kak MWh, proti lani ko je bilo ful sonca že od februarja.


Zanimivo, manjko sonca, a najbolj vroče leto, bolj vroče od lani xD

Nekak ne gre skup da je manj sonca in bolj vroče, običajno je količina jasnega neba in sonca korelirana z vročino ozračja... Razen v primeru izbruha vulkana in bližino lave ali kaj podobnega.

Se vidi, da pozimi ne hodiš kaj dost iz hiše. Kdaj je bolj mrzlo pozimi, ko je sončno ali ko je oblačno? To ti zna povedat vsak otrok v drugem razredu, če ne prvem.

wcpapir ::

BigWhale je izjavil:

Z izjemo avgusta in septembra imam letos vse ostale mesece manj proizvedene elektrike kot lani. Januar je bil konkretno slabsi. Prav tako marec, ostali meseci pa za nekaj procentov slabsi kot lani. Avgust in september sta bila za pikico boljsa. S tem, da ima september se vedno moznost biti slabsi kot lani. :>

Pri meni september ne more biti več slabši kot je bil lani, ker ga je letošni presegel.

Vidim pa da imam res srečo glede mikrolokacije. Sem iz okolice Slovenske Bistrice in pri nas so jutra jasna tudi jeseni, ko se peljem med tednom iz jasnega jutra v Celje in naprej je povsod megla.

Utk ::

BigWhale je izjavil:

Z izjemo avgusta in septembra imam letos vse ostale mesece manj proizvedene elektrike kot lani. Januar je bil konkretno slabsi. Prav tako marec, ostali meseci pa za nekaj procentov slabsi kot lani. Avgust in september sta bila za pikico boljsa. S tem, da ima september se vedno moznost biti slabsi kot lani. :>

Pri meni je isto, samo da je letos septembra že naredila tolk kot lani cel september. Tu bo nekaj plusa, pa kaj dost spet ne.

BigWhale ::

wcpapir je izjavil:

Vidim pa da imam res srečo glede mikrolokacije. Sem iz okolice Slovenske Bistrice in pri nas so jutra jasna tudi jeseni, ko se peljem med tednom iz jasnega jutra v Celje in naprej je povsod megla.


Ok, jaz sem napisal neumnost. Tud pri meni je september ze boljsi. :D Jaz sem sicer kar direkt iz Bistrice, ne iz okolice. :))

Lokacacija je res ugodna za elektrarne. Megla in nizka oblacnost sa precej redki.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Letos je bila zanič pomlad. Tam letos manjka vsaj kak MWh, proti lani ko je bilo ful sonca že od februarja.


Zanimivo, manjko sonca, a najbolj vroče leto, bolj vroče od lani xD

Nekak ne gre skup da je manj sonca in bolj vroče, običajno je količina jasnega neba in sonca korelirana z vročino ozračja... Razen v primeru izbruha vulkana in bližino lave ali kaj podobnega.

Se vidi, da pozimi ne hodiš kaj dost iz hiše. Kdaj je bolj mrzlo pozimi, ko je sončno ali ko je oblačno? To ti zna povedat vsak otrok v drugem razredu, če ne prvem.


Ne vem, mene so učili da ko je izbruhnil vulkan in zakril sonce je prišla ledena doba... hence ko ni bilo sonca je bilo bolj mrzlo ;)

Če pa je bolj toplo ko ni sonca, pa mi razloži zakaj je pozimi bolj toplo kot čez dan ko sije sonce :8)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Najprej izdelaj drugi razred, škoda ti prej kaj razlagat.
Ponoči ni sonca, zato se takrat malo gleda ali je jasno nebo ali oblačno. In če je jasno, je zelo verjetno bolj mrzlo kot pa ko je oblačno.

Tiste 3 ure sonca pozimi ne segrejejo kaj dost, oblaki pa zadržijo toploto zemlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

telexdell ::

Utk je izjavil:

Se vidi, da pozimi ne hodiš kaj dost iz hiše. Kdaj je bolj mrzlo pozimi, ko je sončno ali ko je oblačno? To ti zna povedat vsak otrok v drugem razredu, če ne prvem.

Sedaj pa razumem, zakaj se na smučiščih martinčkajo na soncu- obožujejo mraz.
Res višje temperature negativno vplivajo na proizvodnjo SE. Vendar višje temperature pomenijo večjo aktivnost Sonca. Sonce nas obdarja z direktno svetlooe ob jasnem vremenu ali z difuzno svetlobo ob oblačnem vremenu. Za SE je najboljša kombinacija obeh (delno oblačno nebo), ko paneli običajno dosegajo največje moči.
Vsaka stvar pa se ogreva zaradi dovedene energije, katera mora biti višja od odvedene. Energijo za ogrevanje zemlje dovaja Sonce. Manj Sonca- manj energije- manjše segrevanje- manjša proizvodnja SE in seveda obratno- več sonca- več energije-večje segrevanje-večja proizvodnja SE. Manj Sonca- manjša proizvodnja SE - večje segrevanje Zemlje nekako ne zdrži logične analize. Seveda, če veš, da Zemlja ni ravna plošča.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

Ne vem kaj ti bluziš. Rekli smo, da so lani spomladi, pozimi, SE naredile več elektrike kot letos. To ti lahko potrdi vsak tu, ki je ima. Mato je vprašal kako je to možno, če je pa letos (naj)toplejše leto. Jaz vam pravim, da sonce januarja, februarja ne prispeva k višji temperaturi, kvečjemu obratno, če je jasno, zna bit bolj hladno, ker tistih par ur sonca na dan ne segreje tolk kot se potem ponoči ohladi.

Še edu link: http://ww2010.atmos.uiuc.edu/(Gh)/wwhlp...

BigWhale ::

A je res treba it razlagat tudi te osnove? Ce je bilo letos samo 10% vec oblacnosti kot lani, bodo vse elekrarne nardile manj stroma, se vedno je pa lahko celo leto bolj toplo kot lansko.

Pokritost z oblaki ne deluje v korist ohlajanju planeta. V bistvu je obratno.

MadMax ::

wcpapir je izjavil:

MadMax je izjavil:

Dela, dela.
Ampak je treba vedet dvoje: zadeva prikaže povprečje, leta se pa lahko razlikujejo.
Drugo je pa "a fool with a tool is still a fool".

/edit: sem naknadno videl da je jabe to že oboje napisala.

Letos vsi pravijo da je slabo leto. Eno tretjino slabsega od letos ne bo.

Tudi tist jrc je samo program, če mu daš sranje podatke not, bo tudi ven dal sranje podatke.
To je zajeto v "a fool with a tool...".
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

wcpapir ::

MadMax je izjavil:

wcpapir je izjavil:

MadMax je izjavil:

Dela, dela.
Ampak je treba vedet dvoje: zadeva prikaže povprečje, leta se pa lahko razlikujejo.
Drugo je pa "a fool with a tool is still a fool".

/edit: sem naknadno videl da je jabe to že oboje napisala.

Letos vsi pravijo da je slabo leto. Eno tretjino slabsega od letos ne bo.

Tudi tist jrc je samo program, če mu daš sranje podatke not, bo tudi ven dal sranje podatke.
To je zajeto v "a fool with a tool...".


V glavnem je bullshit kamorkoli obrneš. KWp in če imaš dobro lokacijo vsakih 5KWp dodaš 1 in imaš proizvodnjo. Pač smo na tej pasovni širini in dolžini da to nekako štima.

telexdell ::

BigWhale je izjavil:

A je res treba it razlagat tudi te osnove? Ce je bilo letos samo 10% vec oblacnosti kot lani, bodo vse elekrarne nardile manj stroma, se vedno je pa lahko celo leto bolj toplo kot lansko.

Pokritost z oblaki ne deluje v korist ohlajanju planeta. V bistvu je obratno.

Edina sreča da imamo SloTech saj bi drugače ostal neveden. Torej, ko na lep sončen dan stopim iz vode (morje ali bazen) in me malce strese od mraza moram počakati, da oblaki prekrijejo Sonce in mi bo takoj bolj toplo. Pa, ko bodo nad hišo začeli prihajati črni deževni oblaki moram hitro zagnati klimo, da se od vročine ne scvrem. Ko pa začne padati toča je pa itak že tako vroče, da lahko izvajam SusaVide kuho kar na okenski polici.

Zunaj pa je 12,8 °C. Do 21 ure bo sigurno padlo pod 12°C, kar je drugi dan zapored. Očitno se bo jutri začela kurilna sezona, čeprav je zunaj že nekja dni oblačno in bi morala delovati klima na hlajenju, če oblaki pospešujejo segrevanje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

Eno je da si debil na internetu, nisi edini, da se še hvališ s tem, je pa že resno bedasto. Celo za internet.
««
275 / 354
»»