» »

responsive/adaptive design na iphonu

responsive/adaptive design na iphonu

Netrunner ::

Nimam dosti izkušenj z adaptive/responsive stranmi tako da bi potreboval malo pomoči in sicer:

zadevo sem naredil da se prilagaja z pomočjo media-queries in načeloma deluje ok .. razen na iphone ne ... in sicer vsi elementi so prilagojeni, velikost pisave pa je premajna, neberljiva.

Mogoče ve kdo v čem je težava in kako bi se dalo rešit?

v CSS sem nastavil em enote namesto px, testiral z raznimi CSSji kot je -webkit-text-size-adjust:100%; font-size: 100%; ... z meta tagom meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1" ... mogoče še kaj ..

neuspešno....

sigurno je neka majhna finta ki je nevem :)

hvala za odgovore
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Kje ste zdaj mojstri ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MisterR ::

Si prepričan da ti media queries "pali" za iphone? Torej da dejansko deluje?

Matek ::

Daj direkten link ali pa vsaj naredi primer na jsfiddle, da se ne bomo obmetavali z natolcevanji.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Netrunner ::

trenutno strani ne morem pokazat .. pa celo kodo na jsfidle dat tudi ne morem ..

kakorkoli tukaj je screenshot:
 screen

screen


leva stran je dejanska stran na iphonu, desna stran je tako kot mora bit (narejena z iphone emulatorjem) in tako je tudi videt na android in ostalih telefonih

v bistvu je jasno videt da je font na levi iz nekega razloga ful premajhen in se ne prilagaja kot bise moral (primer desno)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

HardFu ::

Media queries "pali" za iPhone.

drugace pa bom ponovil kar se skos ponavljam; Zakaj izumljate toplo vodo, ko pa je online ful enih frameworkov ko majo tole urejeno tako kot treba in dela cross-browser in cross-device. Ce bi se radi naucili iz nule tudi prav, ampak zacnite s tem, da si boste pogledali dokumentacijo (ali source) recimo od Zurb Foundation, Twitter Bootstrap, (google for more) ... RTFM!
http://codeable.io

MisterR ::

the-uros meni se zdi da ti mediaqueries ne palijo na iphone. Ampak tak na pamet je težko reči. Nastavi background:red tam ko ciljaš iphone pa boš videl kje si.

HardPhuck kaj pa če dizajn ni bil narejen z responsive v mislih? Pol si najebal. Zurb je super, ampak ima tud svoje cvetke in porabiš kar dosti časa da jih prilagodiš. Sicer ko enkrat spoznaš te napake je potem zmeraj lažje.

Netrunner ::

ta projekt sem začel delati iz nule, vendar sem si pred tem prebral dosti literature in pregledal že narejene primere. Sem že uspešno postavil dva projekta na tak način in tam ni težav .. problem je sigurno v kakšni malenkosti katere pa še nisem odkril.

Upal sem da mi bo kdo na tem forumu podal neko rešitev oz. me usmeril na pravo pot ker drugače bom moral zadevo debugat, dokler ne odkrijem kje sem naredil napako.

in mimogrede .. že narejene zadeve so načeloma ok za videt kako zadeva dela, vendar prisegam na svoje rešitve (ko naštudiram zadeve seveda).

RockyS => mediaqueries načeloma delajo na vseh mobile browserjih
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Matek ::

in mimogrede .. že narejene zadeve so načeloma ok za videt kako zadeva dela, vendar prisegam na svoje rešitve (ko naštudiram zadeve seveda).
To je zelo naivno razmišljanje oz. ista logika kot trditve tipa Bom raje napisal svoj CMS kot uporabil Wordpress/Drupal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MisterR ::

mediaqueries res delajo na vseh napravah, ampak če jih pravilno ciljaš pa je druga zadeva. Vem da za nekatere telefone ne moreš uporabit dejanskih pixlov.

Brez kode ti ne more nihče pomagat.

Netrunner ::

Matek => ok ne pretiravat... kot svoje rešitve sem imel v mislih razne layoute in plugine in ne celotnih sistemov. Marsikaj uporabljam že narejenega, vendar večino rešitev si naredim raje sam, saj ko se kaj zalomi vem kako popravit ... z že narejenimi zadevami pa sem že prevečkrat poprabil preveč časa da sem sploh dobil napako preden sem jo začel odpravljat (seveda mislim bolj za kakšne kompleksnejše cms plugine)

RockyS => žal stran še ni dosegljiva online (copy paste cele html/css kode pa nima smisla) ... hotel sem samo, da mi kdo poda kakšno mnenje kaj bi lahko bilo narobe oz. če je kdo imel podoben primer, bi mi lahko znal takoj povedat kje naj iščem težavo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Skatey ::

Glede na to kar si prilepil, kar je zelo veliko ugibanje. Izgleda kakor, da nisi spremenil širine strani/containerja v katerem imaš vsebino in se stvar zato raztegne čez celotno možno širino iphonea, ki zadevo nato pomanjša zato, da lahko spravi vse not (kar dejansko pomeni zoom out - zato manjše črke)...

Več od tega in ugibanja pa žal brez kode težko.
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

JayKay ::

iphone 5?

@media only screen and (max-device-width: 480px), only screen and (min-device-width: 640px) and (max-device-width: 1136px) and (-webkit-min-device-pixel-ratio: 2) {
/* css */
}


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Responsive slo-tech

Oddelek: Izdelava spletišč
314694 (3568) Netrunner
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151899 (1627) kr?en
»

Ne zazna css responsive media-query

Oddelek: Izdelava spletišč
6944 (830) D-monLord
»

Kako stestirati stran za mobile uporabnike?

Oddelek: Izdelava spletišč
151266 (942) JayKay
»

CSS - DIV - Brez Tabele

Oddelek: Izdelava spletišč
231570 (1273) jernejp

Več podobnih tem