» »

PS4

PS4

««
146 / 162
»»

abyssus ::

Na tvojem mestu bi vzel sedaj klasičnega, ker je cenejši, kasneje pa boš tako ali tako nadgradil na 5ko. Zakaj čakati še leto dni, medtem že lahko igraš. Pa še igre bi naj imele back compatibility tako da ne boš niti na izgubi.

CarRino ::

500 GB ali 1 TB?
PS4 klasični najbrž nima podpore 4K?

Badwolff ::

1 tb, pri 500 skos brišeš, če kolikor toliko igraš. Igre so tudi do 100G.

abyssus ::

1TB je nuja.

Klasični nima podpore za 4k. Kar pomoje niti ni panike, itak je večina iger upscalaning (naj me kdo popravi). Edino ne vem, kako bo, če boš priklopil na 4K TV, to naj drugi povejo, če je sploh igralno.

CarRino ::

Hvala.
Bom kar PRO vzel. Kje kupujete igre, kaj razlike če kupiš novo ali rabljeno?

Badwolff ::

Sam izključno na ps storu ali ev kake kode v akcijah, se mi ne da s fizičnimi diski hecat.
Ne moreš pa seveda potem naprej preprodajat /swapat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

springfield ::

abyssus je izjavil:

1TB je nuja.

Klasični nima podpore za 4k. Kar pomoje niti ni panike, itak je večina iger upscalaning (naj me kdo popravi). Edino ne vem, kako bo, če boš priklopil na 4K TV, to naj drugi povejo, če je sploh igralno.

Naceloma igre lepse tecejo tudi v FHD resoluciji, ker ima Pro vec moci.

kitl76 ::

Med PRO in navadnim je velika razlika. RDR2 npr. teče na PRO-ju tekoče medtem ko na navadnem v mestu Saint Denis malo počepne.

scipascapa ::

nikoli ne kupuj digitalno, razen če ni vsaj 1/2 retail. ne poslušaj LENOB, ki se jim v lajfu ne da nič....imaš trg rabljenih iger, kjer dobiš poceni, in prodaš tudi.

springfield ::

Mogoce pa ker se mi v lajfu da, ne rabim sparat na igrah in si lahko privoscim, da jih kupim digitalno. Si mogoce pomislo na to opcijo, al je samo tvoje barantanje z rabjenimi igrami pravilen pristop? In ko se mi zalusta, lahko takoj igram, ne rabim preiskat pol interneta, da bom mogoce dobil igro cez en teden.

scipascapa ::

erm če jaz dobim retail za 20€ ali manj rabljeno, ter digitalna za 40€....mislim, da je očitno kaj se izbere, privoščiš gor ali dol.
za takojšnje igranje je tok iger na ps+, da ni panike. tako delam jaz, ostali pa kar mečite denar čez oken. ga mečeš tudi drugje? dražja futr trgovina, ker lahko? dražji ponudnik za net, štrom ipd? ja? v drage bare?

Ni No Kuni 2 Revenant Kingdom PS4 (Free Delivery) at The Game Collection for GBP9.95 proti 5x ceni https://store.playstation.com/en-gb/pro...
Resident Evil 7 Gold Edition PS4 GBP15.85 New & delivered @ ShopTo proti proti dupli ceni https://store.playstation.com/en-gb/pro...

novejša RAGE 2 v akciji 40 funtov https://store.playstation.com/en-gb/pro... proti retail Rage 2 (PS4) GBP20.99 Delivered @ Base

ja digitalno je super, takoj dobiš.....v enem letu je razlike v ceni za dopust....sej veš, ko odigraš igro, jo prodaš in 2/3 takorekoč nazaj, right? kako je to pri takojšnji digitalni igri?

p.s.

tudi sam kupim digitalne igre, a samo takrat, ko so hude akcije in nižje cene od retail, ala nekaj €.

Jerry000 ::

scipascapa, zakaj človeku uturjaš...če ima denar in če mu ni problem plačat 40 namesto 20 pa naj. Si povedal svoje, ti je povedal, ne utrujaj sedaj. Če ti šparaš super, nekateri ne. Jaz tudi gledam za najcenejše opcije ker ne želim veliko za igre zapravljati. Vsak svoje

kitl76 ::

Meni je pa pri digitalnem všeč takoj dostavljivo pa ne rabim ploščke menjat, kar mi pa še največ pomeni pa še prodat ne morem in mi ostane za vedno. Ker sem že kar nekaj iger prodal in jih kupil nazaj, če potegnem črto sem bil globoko v minusu.

scipascapa ::

Vsak ima svojo računico, jaz vem da jo imam.

Gogyto ::

Sam navadno nabavim špil, za katerega vem, da ga ne bom prodajal naprej. Zaradi replay vrednosti ali pa zato, ker je športna igra in je načeloma passe čez eno leto. Torej mi je vseeno, ali je digitalna ali plošček verzija. Imam pa od PS3 dalje veliko večjo izbiro digitalnih verzij kot pa ploščkov; predvsem na konto tega, da se mi ne rabi prah nabirat na policah. Seveda gledam na ceno, sem že v letih, ko mi prednaročila oz igranje na dan starta igre ne pomenijo več spolnega vrhunca tako da komot počakam na akcije in znižanja v psstoreu in špil kupim tudi mesece kasneje. :)

Jerry000 ::

Gogyto je izjavil:

Sam navadno nabavim špil, za katerega vem, da ga ne bom prodajal naprej. Zaradi replay vrednosti ali pa zato, ker je športna igra in je načeloma passe čez eno leto. Torej mi je vseeno, ali je digitalna ali plošček verzija. Imam pa od PS3 dalje veliko večjo izbiro digitalnih verzij kot pa ploščkov; predvsem na konto tega, da se mi ne rabi prah nabirat na policah. Seveda gledam na ceno, sem že v letih, ko mi prednaročila oz igranje na dan starta igre ne pomenijo več spolnega vrhunca tako da komot počakam na akcije in znižanja v psstoreu in špil kupim tudi mesece kasneje. :)

Jaz sem v teh letih ko mi je vseeno če spustim kakšno igro ven in je sploh ne igram xD

Slopek ::

Tudi sam kupujem pretežno digitalne verzije, ko cena doseže dno :)

Jerry000 ::

Jaz pa kar fizične, ker večino igram singleplayer (ne želim PSN kupovati ker je predrag) in potem raje menjam igro :). Mam pa tudi ene 3 digitalne, ravno zaradi akcije :)

rawlit ::

Jaz kupim kar je ceneje, večinoma/ponavadi pa digitalne, ker:

- se ne nabirajo na policah
- ni potrebno menjati ploščka, ko želiš menjati igro
- iger navadno ne prodajam
- se ne uničijo in so trajni medij, seveda ob predpostavki, da Sony nekega lepega dne ne "ugasne" store-a :)

Slopek ::

Tisti, kateri ne igramo najnovejših iger, ne zgubimo nič, ce danes kupimo borderlands handsome collection, za 4.99€ :)

rawlit ::

Slopek je izjavil:

Tisti, kateri ne igramo najnovejših iger, ne zgubimo nič, ce danes kupimo borderlands handsome collection, za 4.99€ :)


Tudi to je en od razlogov, ne pomnim kdaj sem nazadnje kupil igro ob izidu.
Najhitreje po izidu sem kupil Days Gone (prejšnji teden v BB, ko je bil 20 €).

filip007 ::

Sem vzel Gravel pri Eigre.si za 15€, je to ugodna cena. Sem jo že pol obrnil, je nekaj vmes med arkadno in simulacijo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Pinturicchio ::

Zdravo, kupujem PS4 pa se ne morem odločit če bi vzel navadnega ali PRO. Ali bo na PRO lepša grafika, glede na to da imam 4K televizijo? Kaj pa performance, je tudi tu velika razlika?

opeter ::

Seveda bo lepša, pa tudi performance je boljši.

Če imaš 4K ekran, glej te posnetke:




Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kitl76 ::

Razlika je občutna. RDR2 sem sicer igral na Xbox One S na HD TV zdaj imam pa PS4 pro in 4K TV in je razlika občutna.

Berserker ::

Ni toliko razlike kot v tekočem delovanju. 4K je itak zgolj upscaled. Imam navaden PS4 in 4K samsung tv.

chucki ::

Na q7fn freesync je tudi odlicna. Ce kupis ps4 , je dober tv obveza.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

YesMan ::

Berserker je izjavil:

Ni toliko razlike kot v tekočem delovanju. 4K je itak zgolj upscaled. Imam navaden PS4 in 4K samsung tv.


PS4 PRO ni zgolj upscaled. Osnovna resolucija je višja, ponavadi se giblje v igrah med 1440p in 1800p (kar je med 2-3x več pikslov, kot pri 1080p), potem pa je iz te resolucije upscale-ano na 2160p (oz 4K). Razlika v jasnosti slike je več kot občutna na večjem 4K zaslonu pri PRO različici.

tony1 ::

Btw., so kakšni namigi, da bi pred izidom ps5 izdali še kakšno optimizirano mini verzijo ps4 pro?

Kdaj je Sony izdal zadnjo verzijo ps3? Še pred izidom ps4?

Pinturicchio ::

Hvala za odgovore, sem se odločo za PRO verzijo.

YesMan ::

tony1 je izjavil:

Btw., so kakšni namigi, da bi pred izidom ps5 izdali še kakšno optimizirano mini verzijo ps4 pro?

Kdaj je Sony izdal zadnjo verzijo ps3? Še pred izidom ps4?


Zelo malo verjetno. Zadnjo verzijo PS3, torej Super Slim, je Sony izdal 1 leto pa 2 meseca pred izidom PS4. Če bi še imeli v planu kaj narediti s PS4-kami, bi že verjetno naznanili kaj.

tony1 ::

Super, hvala!

yayo ::

sodeč po govoricah bo PS5 podpirala igre prejšnjih konzol, zaradi česar bi nova verija PS4 bila čisto nesmiselna. Upam, da bo res tako.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

opeter ::

Zakaj ne bi podpiral PS4 igre? Saj je ista arhitektura ... x86-64.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

abyssus ::

opeter je izjavil:

Zakaj ne bi podpiral PS4 igre? Saj je ista arhitektura ... x86-64.


Kaj pa če Sony namerno prepreči? Da proda še več iger?

Pa da bodo lahko razvijalci naredili "Remastered" različice iger, ki bodo izšle tik pred izidom PS5.

opeter ::

To lahko seveda naredi.

Ampak v smislu arhitekture ne bi smelo biti ovir, da ne deluje. Logično, da PS3 igre v osnovni ne delujejo na PS4, saj je čisto drugačna zasnova že pri sami strojni opremi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

springfield ::

abyssus je izjavil:

opeter je izjavil:

Zakaj ne bi podpiral PS4 igre? Saj je ista arhitektura ... x86-64.


Kaj pa če Sony namerno prepreči? Da proda še več iger?

Pa da bodo lahko razvijalci naredili "Remastered" različice iger, ki bodo izšle tik pred izidom PS5.

To se vedno lahko naredijo z visjo resolucijo, boljso grafiko,...

rdecaluc ::

@yayo: po nesreči predlagal izbris
Est modus in rebus. ,typos

filip007 ::

Kako pa navadne igre izgledajo in delujejo na PRO in 4K, to pa nihče ne vpraša?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kitl76 ::

Normalno.

filip007 ::

Aja saj TV naredi potem 1080p, na 4K TV,
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kitl76 ::

Tako ja. Čeprav vidim tudi razliko ko gledam TV UHD mi TV zazna UHD HDR na PS4 pa tega ne zazna kljub temu, da je v igri HDR omogočen zazna samo UHD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

jijetelu ::

mah PS4 Pro je hardwersko tok podhranjen za trenutne potrebe, da mi ni jasno kako PS5 nimamo že vsaj eno leto. Konkretno sem hotel igrati Sekira in Devil May Cry 5 na PS4, pa ni variante. V primerjavi s PCjem je dobesedno groza. 1080Ti komot poganja obe igre na 4K 60FPs, med tem ko PS4 Pro komaj poganja obe igri 1080p 30 FPS.
Pa da ne bo pomote, preko PCja igram igre isto kot bi na PS4, na istem TVju, z brezčižnim kontrolerjem, na kavču.

care20 ::

jijetelu je izjavil:

mah PS4 Pro je hardwersko tok podhranjen za trenutne potrebe, da mi ni jasno kako PS5 nimamo že vsaj eno leto. Konkretno sem hotel igrati Sekira in Devil May Cry 5 na PS4, pa ni variante. V primerjavi s PCjem je dobesedno groza. 1080Ti komot poganja obe igre na 4K 60FPs, med tem ko PS4 Pro komaj poganja obe igri 1080p 30 FPS.
Pa da ne bo pomote, preko PCja igram igre isto kot bi na PS4, na istem TVju, z brezčižnim kontrolerjem, na kavču.


Sva ze dva,ki igrava pc na TV s kontrolerjem...sm js tudi imel ps4 pro in sem ga prodal po 1 mesecu...razlog 30fps

jijetelu ::

še vedno mislim PS4 (pro in navaden) ponujata ogromno za svojo ceno, še posebej če je namen igranja starejših iger ... PS4 ima ogromno iger, veliko res odličnih eksluziv, kar je IMHO povsem zadosten razlog za imetje ... samo za igranje novejših iger, pa mislim da ni več to to ....

springfield ::

Vsake tolko se bo najdo en PC master race pacient, ki bo tu tezil, kako je PC boljsi. Uzivaj v svojih 200fps v COD brez kakrsnekoli vsebine pa daj mir ljudem, ki jim je gameplay in zgodba bolj pomembna kot stevilo slik na sekundo. + da vecina iger na PC ni prilagojena kontrolerjem in je izkusnja uporabe kontrolerja bistveno slabsa kot na konzoli. Veckrat testiral in je ogromna razlika

jijetelu ::

springfield je izjavil:

Vsake tolko se bo najdo en PC master race pacient, ki bo tu tezil, kako je PC boljsi. Uzivaj v svojih 200fps v COD brez kakrsnekoli vsebine pa daj mir ljudem, ki jim je gameplay in zgodba bolj pomembna kot stevilo slik na sekundo. + da vecina iger na PC ni prilagojena kontrolerjem in je izkusnja uporabe kontrolerja bistveno slabsa kot na konzoli. Veckrat testiral in je ogromna razlika


springfield, a je vse vredu s tabo ?

davorin11 ::

springfield je izjavil:

Vsake tolko se bo najdo en PC master race pacient, ki bo tu tezil, kako je PC boljsi. Uzivaj v svojih 200fps v COD brez kakrsnekoli vsebine pa daj mir ljudem, ki jim je gameplay in zgodba bolj pomembna kot stevilo slik na sekundo. + da vecina iger na PC ni prilagojena kontrolerjem in je izkusnja uporabe kontrolerja bistveno slabsa kot na konzoli. Veckrat testiral in je ogromna razlika


Se strinjam s tabo!!
Pc se lahko skrije! Koliko denarja lohk zabiješ da ga vsako leto posodabljaš,da lohk igraš nove špile...ps4 še vedno rulz,ps5 bo pa itak brez primere ;)
---)-@

kitl76 ::

To sem jaz že pred časom povedal, da sem gaming PC čisto opustil ko sem nabavil PS4. Ni primerjave sam community je dosti bolj živ na tone eksluziv tako, da tisti FPS-ji in resolucija ne premagata tega čara, ki ga nudi PS.

filip007 ::

Je še kakšna taka igra kot je Mafia 3, da ti pusti, da postreliš vse in odkar sem jo obrnil, mi sploh ni več kaj drugega za igrati, tako dobra mi je bila, pa čeprav, je dobila slabe ocene.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
««
146 / 162
»»