» »

PS4

PS4

««
34 / 162
»»

nurmaln ::


Mešaš hruške in jabolka. Ti lahko pakete razdiraš kakor ti paše, ne moreš pa prodajat izdelkov opremljenih z nalepko, da niso za prodajo. Za sankcioniranje tega imamo TIRS. Kakšen pravni spor imaš lahko ti z distributerjem pa ni stvar kupca.


TIRS tole pomoje prov nič ne briga. Ti verjetno misliš na zadeve ki so uvožene kot sampli ali kaj podobnega in dejansko niso namenjeni za prodajo (posledično je davčna ali carinska obravnava lahko drugačna). Ta igra pa JE za prodajo, samo nekdo se je zmislil da bi to prodajal v paketu in to mene ne zavezuje v ničemer. Ko sem nekaj kupil lahko s tem počnem kar želim.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

oo7 ::

nurmaln je izjavil:


Mešaš hruške in jabolka. Ti lahko pakete razdiraš kakor ti paše, ne moreš pa prodajat izdelkov opremljenih z nalepko, da niso za prodajo. Za sankcioniranje tega imamo TIRS. Kakšen pravni spor imaš lahko ti z distributerjem pa ni stvar kupca.


TIRS tole pomoje prov nič ne briga. Ti verjetno misliš na zadeve ki so uvožene kot sampli ali kaj podobnega in dejansko niso namenjeni za prodajo (posledično je davčna ali carinska obravnava lahko drugačna). Ta igra pa JE za prodajo, samo nekdo se je zmislil da bi to prodajal v paketu in to mene ne zavezuje v ničemer. Ko sem nekaj kupil lahko s tem počnem kar želim.



Saj to najbrž res velja bolj kot ne za trgovine.
Ker najbrž je veliko takih, ki kupi igro z Playstationom in, ko jo preigra jo proda naprej PS pa obrži.
Na bolhi je kar nekaj iger s to nalepko, ki se prodajajo brez Playstationa.

D3m ::

Vse je v redu samo nalepka bode v oči. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

nurmaln je izjavil:


Mešaš hruške in jabolka. Ti lahko pakete razdiraš kakor ti paše, ne moreš pa prodajat izdelkov opremljenih z nalepko, da niso za prodajo. Za sankcioniranje tega imamo TIRS. Kakšen pravni spor imaš lahko ti z distributerjem pa ni stvar kupca.


TIRS tole pomoje prov nič ne briga. Ti verjetno misliš na zadeve ki so uvožene kot sampli ali kaj podobnega in dejansko niso namenjeni za prodajo (posledično je davčna ali carinska obravnava lahko drugačna). Ta igra pa JE za prodajo, samo nekdo se je zmislil da bi to prodajal v paketu in to mene ne zavezuje v ničemer. Ko sem nekaj kupil lahko s tem počnem kar želim.


Si tako prijazen pa poveš za katero trgovino gre? Sam tako, da se tako nesposobnih prodajalcev lahko že v naprej izognem, če bom slučajno kdaj kupoval kakšno igro/konzolo pri nas.

nurmaln ::

Čakaj, ti misliš mojo trgovino? Ne obstaja, podal sem hipotetičen primer.
Ne razumem pa kaj misliš da bi bilo s tako prodajo narobe za kupca. Zakaj nesposobnih prodajalcev?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

St235 ::

Prodajalec, ki ima tak odnos do svojih distributerjev bo imel enak odnos tudi do kupcev in s tako trgovino nočem imet ničesar.

Distributer bo pa že sam sankcioniral prodajalce, ki kršijo pogodbe.

D3m ::

Če.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Škatla mojega Playstation 4 brez igre, ki sem ga kupil lansko leto v Merkatorju z bonom za -20%



To je pa igra, ki sem jo naročil z trgovine preko interneta z rumeno nalepko.






Ko sem jaz dobil igro sem jo takoj dal v PS4 in škatlo dal v omaro tako, da sploh nisem opazil te nalepke. Zdaj pa, ko sem se odločil prodati sem jo pa opazil:P



Kje sem pa kupil to igro pa ne vem če lahko povem, da ne bo kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

opeter ::

oo7 je izjavil:

Kje sem pa kupil to igro pa ne vem če lahko povem, da ne bo kaj narobe?


Kaj pa bi bilo narobe? A ti kateri družinski član dela v tisti trgovini ali pa se bojiš sankcij* (?) oz. zakaj se bojiš napisati ime trgovine?

* Kaj se ti sploh lahko zgodi? Te zgrabijo na ulici, dajo vrečko na glavo in pretepejo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nurmaln ::

St235 je izjavil:

Prodajalec, ki ima tak odnos do svojih distributerjev bo imel enak odnos tudi do kupcev in s tako trgovino nočem imet ničesar.


Ja, ker distributerjevi interesi so pa vedno enaki interesom kupcev :))

Dostikrat se v Sloveniji zgodi, da se neka zadeva preko "uradnega" kanala v Sloveniji prodaja 30% dražje kot v tujini. Pogosto za to skrbi distributer, ki sankcionira prodajalce ki prodajajo "prepoceni", tako da jim neha prodajati robo. Takšen prodajalec gre občasno nato do kakšnega random velikega distributerja v evropi, kupi malo večjo količino in prodaja po normalni ceni. Seveda se gre tudi njemu za zaslužek, ampak kupec pa pride 30% ceneje skozi.
Ampak TI bi se takega prodajalca na široko ognil, ker nima primernega odnosa do distributerja. Good for you!;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

D3m ::

opeter je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kje sem pa kupil to igro pa ne vem če lahko povem, da ne bo kaj narobe?


Kaj pa bi bilo narobe? A ti kateri družinski član dela v tisti trgovini ali pa se bojiš sankcij* (?) oz. zakaj se bojiš napisati ime trgovine?

* Kaj se ti sploh lahko zgodi? Te zgrabijo na ulici, dajo vrečko na glavo in pretepejo?


To mišlenje je ostalo še od Juge. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nerdor ::

Imam preprosto vprašanje glede PS4. Če kupim PS4 v trgovini in igro v trgovini ozr. je kakšna igra sedaj priložena konzoli. Ali moram se moram najprej prijaviti in plačati PSN naročnino v višini 50/60 eur na leto, da lahko sploh igram igro (recimo, da ni online igra), ali lahko brez prijave na PSN naročnino igram priloženo standalone igro?
... for lifetime!

D3m ::

Je. Priložena je Bloodborne ali Fifa 2015.
Ni ti potrebno plačati naročnino.
Igro lahko igraš tudi v offline načinu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abyssus ::

Lahko igraš single player.

EDIT: Me je D3m prehitel. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

St235 ::

nurmaln je izjavil:

St235 je izjavil:

Prodajalec, ki ima tak odnos do svojih distributerjev bo imel enak odnos tudi do kupcev in s tako trgovino nočem imet ničesar.


Ja, ker distributerjevi interesi so pa vedno enaki interesom kupcev :))

Dostikrat se v Sloveniji zgodi, da se neka zadeva preko "uradnega" kanala v Sloveniji prodaja 30% dražje kot v tujini. Pogosto za to skrbi distributer, ki sankcionira prodajalce ki prodajajo "prepoceni", tako da jim neha prodajati robo. Takšen prodajalec gre občasno nato do kakšnega random velikega distributerja v evropi, kupi malo večjo količino in prodaja po normalni ceni. Seveda se gre tudi njemu za zaslužek, ampak kupec pa pride 30% ceneje skozi.
Ampak TI bi se takega prodajalca na široko ognil, ker nima primernega odnosa do distributerja. Good for you!;((


Nimam popolnoma nobene težave s tem,da posluje z cenejšim (tujim) dobavitelem, samo to nima nikakršne veze s temo. Namreč govora je o tem, da prodajalec prodaja izdelek, ki NI namenjen samostojni prodaji (ne pa, da ima dobavitelja iz tujine in zato ugodnejše cene)

Prodajalec je s svojim odnosom do distributerja/dobavitelja (pa ni bistveno ali je naš ali tuji) jasno pokazal, da se požvižga na dogovore in je logično sklepanje, da bom kot kupec deležen enake obravnave, če bom želel uveljavljat pravice, ki mi pripadajo iz pogodbe o nakupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

oo7 ::

Nerdor je izjavil:

Imam preprosto vprašanje glede PS4. Če kupim PS4 v trgovini in igro v trgovini ozr. je kakšna igra sedaj priložena konzoli. Ali moram se moram najprej prijaviti in plačati PSN naročnino v višini 50/60 eur na leto, da lahko sploh igram igro (recimo, da ni online igra), ali lahko brez prijave na PSN naročnino igram priloženo standalone igro?



Lahko kupiš samo Playstation 4 ali pa Playstation 4, ki ima že igro priloženo zdraven.
Če boš igral singleplayer potem ne rabiš PSN.

paliskic ::

Kaj ni fora teh nalepk mogoče da, jih ne moreš prodat trgovini kot rabljene? Mislim na gamestop in podobne (kot igre ki zadaj nimajo črtne kode).

Jerry000 ::

bom še jaz nekaj vprašal. V bližnji prihodnosti nameravam kupiti konzolo. Zdaj še zbiram malo informacij glede xbox ali ps4. Finančno me bolj vleče xbox ker ima super porihtan share. Torej en lahko kupi igro, igrata pa oba (če imata oseba A in B share). Igrasta lahko hkrati tako Sp kot MP. Zanima me ali ima PS4 tudi kakšen share? Da en kupi igro, igrasta pa lahko dve osebi, tako da se potem cena razdeli.

kratos ::

nima

Jerry000 ::

potem sem primoran plačati 60€ na igro ali so kakšne akcije? Ker če nima shara je edina varjanta, da me PS4 prepriča so popusti...60€ mi je malo težko dati za igro :)

hojnikb ::

Čakaj, da pridejo rabljene na bolho...
#brezpodpisa

St235 ::

Jerry000 je izjavil:

potem sem primoran plačati 60€ na igro ali so kakšne akcije? Ker če nima shara je edina varjanta, da me PS4 prepriča so popusti...60€ mi je malo težko dati za igro :)


Poglej si na primer zavvi.com. Igre pri nas so precenjene za faktor 2, pogosto tudi 3.

Jerry000 ::

kratos je izjavil:

nima

Zgleda da ima:
What's been said so far is absolutely correct. I share all my digital games (except GTA V), PS+, and even season passes like BF4 Premium with my 13 yr. old son using this method.

The PS4 in his room is set up as the the "primary" PS4. My PS4 in the main TV room is the secondary. I am the main PS account owner. All digital purchases, subscriptions, season passes are purchased under my profile on the primary (his room) system. When he plays, he only logs into his profile on the primary PS4 (in his room) and has 100% access to all the digital games, PS+ and season passes purchased under my account.

I'm the only one who uses the PS4 (secondary) in the TV room. I log into my profile and also have 100% access to all digital purchases, PS+ and season passes.

Let's say we are both in the mood to play BF4 multiplayer and we both want to play the new DLC maps. He logs into his profile on the primary PS4 in his room, fires up BF4, selects the new DLC maps and sends me invite, which I receive in the secondary PS4 in the TV room which I'm logged into on my profile. I accept the invite. I connect to his game and then we're playing in a 64 player lobby against randoms.

All this was made possible by me purchasing one digital copy of BF4, one $50 PS+ subscription and one BF4 Premium season pass on my account.

And yes, rs600cubed is correct. Preorder bonuses are not shared. They are only made available to the user account who preordered the game which usually will be the primary account owner who purchases the digital games to share with the secondary profiles.


:)

St235 ::

Tale del je bistven:
All digital purchases, subscriptions, season passes are purchased under my profile on the primary (his room) system.

Jerry000 ::

St235 je izjavil:

Tale del je bistven:
All digital purchases, subscriptions, season passes are purchased under my profile on the primary (his room) system.

Vem vem, ampak mi je OK to. Seveda bi kake igre katere bi mi bile ljube kupil v boxu da bi mel za zbirko. Ampak za MP pa tko naprej pa digital da lahko šeram :)

Pesimist ::

oo7 je izjavil:

Škatla mojega Playstation 4 brez igre, ki sem ga kupil lansko leto v Merkatorju z bonom za -20%



To je pa igra, ki sem jo naročil z trgovine preko interneta z rumeno nalepko.






Ko sem jaz dobil igro sem jo takoj dal v PS4 in škatlo dal v omaro tako, da sploh nisem opazil te nalepke. Zdaj pa, ko sem se odločil prodati sem jo pa opazil:P



Kje sem pa kupil to igro pa ne vem če lahko povem, da ne bo kaj narobe?



Koliko je meni znano so vse skatle konzol brez ilustrirane igre na sami originalni škatli. Potem so pa ovitki čez originalno skatlo z igro katere brez problema dol potegneš. Vsej tako je imel moj Xbox one z fifo kuplen v mediamarktu.

PS4 pa imam tudi iz merkatorja brez igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Gatsu ::

Tako je imel že PS3 in ima tudi PS4. PS4 je še vedno v klasični embalaži, čez je pa samo tanka "škatla" oz ovitek, tako da je razdiranje zelo enostavno. Jaz osebno v takem početju ne vidim nobenih problemov, ti prodajalci imajo itak cenejše konzole in igre kot Big Bang, tako da s tem profitirajo vsi z potrošniki vred. Še vedno pa je najugodnejši nakup PS4 v Merkatorju, ko so na voljo 20% kuponi za popust. To je pa dejansko najnižja cena PS4 v Evropi :)

scipascapa ::

Kok ene scene zaradi ene malenkosti, vmes nas pa tajkuni, država, razni bankirji in župani ogoljufajo za milione dnevno pa nobenemu ničesar. Sprehajajo prosto po Prešernu ala Nikome Ništa.

chucki ::

Zaradi takšnih, kot jih vidiš zgoraj, ko bi se pocufal za eno malenkost, mimo njih pa nosijo kovčke denarja..
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

dukaric1991 ::

Ravnokar dobil kodo za evropski Playstation Now beta. Pa da vidimo...

Pesimist ::

na kerem accountu? uk?

dukaric1991 ::

uk account ja, žal še nisem mel časa sprobat kako deluje :/ za vikend stestiram

plaz21 ::

PS Now je trenutno na voljo le na UK accountih. Preostali del Evrope bo moral na PS Now še nekaj časa počakati.

Dzombic ::

Kaj pa naslednje igre, ki jih naš trgovec prodaja na policah in so za Azijski trg
naslednje verzije:

GTA V - > PLAS07010
NBA2K15 -> PLAS07011
Bloodborne -> PCAS02013

Je ze kdo imel probleme z dlcji? Si kdo sploh lasti pa ni pogledal? Nalepka bi se meni bla zadnja skrb :)

dukaric1991 ::

mam uk account in ps now beto ampak mi negre v nobeno igro ker napiše da sem najverjetneje preveč oddaljen od njihove kao neke centrale...

Pesimist ::

To meni za US open beto napise 9 od 10x tako da predvidevam da je ping nekje 130-150ms.
Na UK server bi ti definitivno moglo ratat not prit. Razen če imaš bedni xdsl in ping povišan zaradi stabilnosti televizije.

taddeo ::

The Witcher 3 ;

PS4 35GB
PC 26GB
Xbox One 25GB

kratos ::

zaradi kompresije, to mata pc in xone hudo postimano, sploh ce mas slabo linijo, ko je igra odpakirana in instalirana je isti smorn. Nevem zakaj na ps4ki tega ne prakticirajo.

dukaric1991 ::

ok ps now beta dela, ampak vcasih se ne connecta, se majo malo tezav glede na to da je se v beta stanju. Zdaj pa cakamo na witcher 3 :)

dukaric1991 ::

Akcija bloodborne za 39€ http://playgame.si/akcije-hdmi-oprema-k...

chuck ::

AapocalypseE ::

oo7 ::

25 Avgust 2015

Until Dawn - Launch Date Trailer | PS4

plaz21 ::

26. avgusta izide igra v Evropi, 28 pa UK in Irska. 25. avgust je pa izid v ZDA.

Aphanisis ::

V Goblinu je akcija PS4 500gb za 344,90 EUR.

Klik.

To je najbrž odlična cena? Je ta trgovina varna?

D3m ::

Kako misliš varna? Vrata imajo sicer steklena z malo volje se, da vdreti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dukaric1991 ::

Pa varnostnikov tut nimajo, zaenkrat

chuck ::

Seveda imajo varnostnike, samo pride šele pol ko se trgovina zapre :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

Apache90 ::

V redu trgovina. Če ne želiš naročat preko neta greš osebno tja. Jaz sem pri njih vzel xbox 360 z odklepom.

Tr0n ::

New games+ yo!

http://blog.eu.playstation.com/2015/05/...

Metal Gear Solid: Ground Zeroes
Skulls of the Shogun
Call of Juarez: Gunslinger
Super Exploding Zoo
Futuridium EP Deluxe
««
34 / 162
»»