» »

PS4

PS4

««
81 / 162
»»

Jerry000 ::

Tudi če je za par pikslov v višini bo to zafrknilo PS4? Je toliko občutljiv?

4knative ::

Ali bo Scorpio povozil PS4 PRO?

Reaper ::

@Jerry000: ne vem, malo preberi po netu kakšni so odzivi za par PS4 in omenjeni zaslon. Lahko da dela OK, jaz sem pri sebi to opazil kasneje. Sicer nisem kupil novega monitorja zaradi PS4 ampak pride včasih prav, ko je TV okupiran.

YesMan ::

4knative je izjavil:

Ali bo Scorpio povozil PS4 PRO?


Boljši bo, nedvomno, "povozil" pa ga vsekakor ne bo (v smislu zmogljivosti). 4GB več rama, 1.8 TFlops močnejša grafa in še vedno isti AMD-jev laptop procesor ne bodo delali nobenih čudežev po mojem mnenju :P Bomo videli ko bo zunaj.

yayo ::

Jerry000 je izjavil:

Tudi če je za par pikslov v višini bo to zafrknilo PS4? Je toliko občutljiv?

Monitor mora omogočati scaling slike, torej jo hardversko prilagoditi svoji privzeti resoluciji. Tega ne zmorejo vsi monitorji, ker nekateri to prepuščajo grafični kartici, npr moj Dell,ki je neuporaben za konzolo, ker sliko razpotegne v višino.

Jerry000 ::

yayo je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tudi če je za par pikslov v višini bo to zafrknilo PS4? Je toliko občutljiv?

Monitor mora omogočati scaling slike, torej jo hardversko prilagoditi svoji privzeti resoluciji. Tega ne zmorejo vsi monitorji, ker nekateri to prepuščajo grafični kartici, npr moj Dell,ki je neuporaben za konzolo, ker sliko razpotegne v višino.

Kateri pa so takšni monitorji? Lahko dell ali kaj drugega. Sklepam pa da so to dražji ekrani, kajne?

springfield ::

Zakaj pa ne kupiš preprosto monitorja z resolucijo 1920x1080? Po možnosti z vgrajenimi zvočniki in si rešen.

Jerry000 ::

springfield je izjavil:

Zakaj pa ne kupiš preprosto monitorja z resolucijo 1920x1080? Po možnosti z vgrajenimi zvočniki in si rešen.

Ja, kolikor vidim bo res 1920x1080. Kako pa potem najboljše spravit zvok ven iz PS4? Če nimam ekrana z zvočniki? Nima nobenega priključka za zvočnike? (govorim o navadnem PS4 slim npr.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Gatsu ::

4knative je izjavil:

Ali bo Scorpio povozil PS4 PRO?


Performančno in cenovno zagotovo. Ko bo tole izšlo za vsaj 499€ bo Sony znižal ceno Prostate na 350€ in slima na 250€. Sam bi v primeru da M$ dobi kako ekskluzivo kalibra Bloodborne sigurno raje kupil X1S za 200€ kot pa Scorpiota za 500€.

Zmajc ::

Cela Microsoftova UWP platforma je en velik fail, ki dvomim,da jo lahko reši karkoli.

SRG00 ::

Ali kdo tukaj ve kje se v Sloveniji da kupiti 'Persona 5' za PS4?

Vem, da so jih nekaj imeli na gameplay.si in gameworld.si ampak je že prvi dan zmanjkalo.
Kako je možno, da se je ne da najti ne v Big Bangu, Mullerju, Mercatorju in teh ostalih večjih trgovinah :|?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SRG00 ()

Gatsu ::

V Sloveniji dvomim da jo boš kje našel. Minimalna šansa je Muller. V UK spletnih štacunah je tudi povsod razprodana.

YesMan ::

V roku enega dneva so na zahodu prodali okrog milijon izidov, kar je zgleda preseglo vsa njihova pričakovanja, tak da me sploh ne čudi, da je vsepovsod razprodano. V Slovenijo pa tak po moje sploh niso lifrali.

scipascapa ::

res ne vem kaj folk vidi v Persona 5....to je krneki.

yayo ::

meni se pa zdi lepo, da so japonci zadnje čase spet splavali na površje, me spominja na drugo polovico devetdesetih, ko so bili špica v produkciji iger.

YesMan ::

scipascapa je izjavil:

res ne vem kaj folk vidi v Persona 5....to je krneki.


Sem jaz tudi tako mislil, dokler se nisem prisilil in sprobal :P

Jerry000 ::

Še eno vprašanje glede PS4 in ekrana. OK, PS4 ima native resolucijo podprto na 1080p, torej 1920x1080. Kaj pa če vzamem ekran z 1440p oz. 2560x1440 in priklopim PS4? Nekateri pravijo da lepo dela nekateri pa pravijo da slika ni kristalna. Spet isto vprašanje le da gre za PS4 pro. Nekateri spet pravijo da z PRO je slika kristalna na 1440p, nekateri pa da ne gre. A je kdo od vas ki ima ekran 2560x1440 in PS4 ali PRO?

Reaper ::

Jaz imam navaden ps4 in zaslon s to resolucijo kot sem omenil že prej in delovanje ni OK. Išči U2515H PS4 jidder ali nekaj takega.

Jerry000 ::

Hm, verjetno bi potem PRO bil OK za tak zaslon, glede na to da podpira 4k? V teoriji.
No, ampak mi tvoj odgovor veliko pomeni. Verjetno ta source ni prava referenca, sem gledal to kar si rekel in naletel na ta video (res pa je da v videju je Xbox).

Gatsu ::

Ne ker ima 1440P resolucijo ki ni podprt na PS4PRO. Ta ima 1080P al pa 2160P output in nič vmes.

Reaper ::

Tako je ali Full HD zaslon ali pa 4K zaslon in ne 1440p. Bolj ziher zadeva, jaz se poslužujem starejšega LED monitorja z ogabno matriko v primerjavi z Dellovo super IPS matriko ampak je za igrane iger čisto vredu pa še slika je popolnoma tekoča zaradi 1080p resolucije.

Jerry000 ::

Super, hvala :). Še ena stvar me zanima. Glede na to da nisem si lastil konzole, kako je z igrami? Na primer če za PC kupim fizično igro in da je prek Steama, ko jo aktiviram je to to, je ne morem prodati naprej. Kako je pa pri konzolah? Se tudi doda v tvoj library? Al majo kakšne fore da lahko potem igro naprej prodaš? Sklepam da multiplayer igre se aktivirajo, SP igre pa ne?

YesMan ::

Prodaš lahko katero koli igro naprej in tudi kupiš lahko rabljeno brez skrbi, saj se fizične single- IN multiplayer igre ne vežejo na čisto nič. Rabiš pa za večino multiplayer iger PS Plus, kateri te stane 50EUR na leto, oz. 40EUR, če kdaj pa kdaj pogledaš kje za kako akcijo (dobiš pa s tem tudi letno cca. ~30 iger 'gratis' in dodatne popuste ko so sale-i oz. razprodaje na PS Store-u).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

Jerry000 ::

Super, to je pa ql da se ne vežejo. Hvala za odgovore :)

Berserker ::

Zmajc je izjavil:

Cela Microsoftova UWP platforma je en velik fail, ki dvomim,da jo lahko reši karkoli.


Tako je. Enostavno nima eksluziv ali pa so canceled. Obstoječe pa so na voljo že na pc ali pa so jih spremenili v molzne krave, ker jih ne delajo več originalni razvijalci, odkar sta MS okrilje zapustila Bungie in Epic Games.

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

Preklet bodi dan, ko sem špil nabavil pri game.co.uk. ;(
Drugega marca naročil, še danes nič. So mi pri potrdilu naročila celo napisali, da bo v šestih delovnih dneh špil pri meni. In če vseeno upoštevam njihov policy za mednarodne pošiljke, da bo v 21 delovnih dneh špil pri meni, so zdaj že mimo tega roka. Pa se prasice niti vsaj z opravičilom ne javijo na moje mejle.

Jerry000 ::

Gogyto je izjavil:

Preklet bodi dan, ko sem špil nabavil pri game.co.uk. ;(
Drugega marca naročil, še danes nič. So mi pri potrdilu naročila celo napisali, da bo v šestih delovnih dneh špil pri meni. In če vseeno upoštevam njihov policy za mednarodne pošiljke, da bo v 21 delovnih dneh špil pri meni, so zdaj že mimo tega roka. Pa se prasice niti vsaj z opravičilom ne javijo na moje mejle.

Vidim da tole postaja kar stalna praksa pri njih. Zato se jih izogibam

Gatsu ::

Gogyto je izjavil:

Preklet bodi dan, ko sem špil nabavil pri game.co.uk. ;(
Drugega marca naročil, še danes nič. So mi pri potrdilu naročila celo napisali, da bo v šestih delovnih dneh špil pri meni. In če vseeno upoštevam njihov policy za mednarodne pošiljke, da bo v 21 delovnih dneh špil pri meni, so zdaj že mimo tega roka. Pa se prasice niti vsaj z opravičilom ne javijo na moje mejle.


Meni so lepo vrnili denar. Še isti teden sem pa po mesecu in pol dobil še igro. Komunikacija je bila pa tudi dokaj hitra v roku 24 ur so mi vedno odgovorili, razen čez vikend. Zadnja igra ki sem jo naročil pri njih je prišla pa v manj ko enem tednu.

Blond ::

Pozdravljeni mojstri.
Kar se tiče PS sem popolnoma bos. Niti od daleč je še nisem videl.
No danes sem jo kupil PS4 rabljeno. Jutri morem it kupit Minecraft saj si je otrok to zaželel.
Katere igre po vašem mnenju na PS4 so še primerne za 5 letnega mulca?

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

YesMan ::

Blond je izjavil:

Pozdravljeni mojstri.
Kar se tiče PS sem popolnoma bos. Niti od daleč je še nisem videl.
No danes sem jo kupil PS4 rabljeno. Jutri morem it kupit Minecraft saj si je otrok to zaželel.
Katere igre po vašem mnenju na PS4 so še primerne za 5 letnega mulca?

LP
Blond


5 letniki dandanes že igrajo Minecraft na PS4? Pri 5-ih letih sem še pesek in blato žru, pičkomater :D Drugače pa ja, če je minecraft za njega, potem bi tudi vse lego igre ble po mojem (Lego Jurassic Park, Lego Star Wars, Lego Batman, itd.), kak Rayman še,... Te igre se načeloma tudi dajo igrati z dvema igralcema, tako da lahko igrata skupaj, če imaš dva kontrolerja seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

Blond ::

Me tvoja reakcija sploh ni presenetila.
Ja. Res je da sem sam bil med prvimi uporabniku Pc jev a to da sem včeraj svojemu 5 letnemu sinu nabavil Ps4 je pa skoraj malo bosa.
Kot si rekel. Pri 5 smo bili mi v peskovniku.
Vsekakor je in bo Ps ostal za deževne dni ostalo pa peskovnik in prijatelji.

Pa hvala za nasvete.

LpBlond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zmajc ::

Daj mu raje kake platforme za igrat kot Minecraft, 5 je imo malo prehitro za tako vrste igre.

Z PS Plus dobiš ogromno indie iger za froce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

scipascapa ::

pa kar nekaj free iger imaš....samo je res malo prezgodaj? kok si dal za rabljenega, da vidimo kok so te okol prinesel :P

Jerry000 ::

PlayGame ma dobre ponudbe kolikor sem gledal...slim dobiš za 200€ z garancijo 12 mesecev. Če je to veliko pa povejte vi. Ampak raje kupim rabljenega iz takšne trgovine kot pa od nekega uporabnika iz bolhe

Gatsu ::

Jerry000 je izjavil:

PlayGame ma dobre ponudbe kolikor sem gledal...slim dobiš za 200€ z garancijo 12 mesecev. Če je to veliko pa povejte vi. Ampak raje kupim rabljenega iz takšne trgovine kot pa od nekega uporabnika iz bolhe


Ma on ma najboljše deale. Pri njemu dobiš PS4Pro praktično zastonj!

scipascapa ::

samo kupit moraš za 500 ipd fore :D

Blond ::

Koliko sem gledal na bolhi se vrtijo cene od 200->

No jaz sem kupil od prvega v našem kraju za 200
Za to sem dobil konzolo v škatli z vsemi papirji in kabli, dodatno en tisti kontroler, ki je še v garanciji, pa neke gumice za kontroler, pa stojalo da ga vertikalno postavim pa neko igro z avti.

Stojalo in tiste gumice mi tak kaj dosti ne pomenijo ;) ampak ok če je zraven.

Kaj te vem... za to, da bo otrok to 10x igral v vsakem primeru preveč denarja.
Če pa je ugodno ali ne pa ne vem, boste vi povedali ;)

No danes morem še v bigbang po Minecraft kar pa se mi zdi ne samo nateg ampak ROP
35,00 EUR za igro ?!?!
pol pa si bo zmislo še to pa še ono ... ;)

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

Jerry000 ::

Blond je izjavil:

Koliko sem gledal na bolhi se vrtijo cene od 200->

No jaz sem kupil od prvega v našem kraju za 200
Za to sem dobil konzolo v škatli z vsemi papirji in kabli, dodatno en tisti kontroler, ki je še v garanciji, pa neke gumice za kontroler, pa stojalo da ga vertikalno postavim pa neko igro z avti.

Stojalo in tiste gumice mi tak kaj dosti ne pomenijo ;) ampak ok če je zraven.

Kaj te vem... za to, da bo otrok to 10x igral v vsakem primeru preveč denarja.
Če pa je ugodno ali ne pa ne vem, boste vi povedali ;)

No danes morem še v bigbang po Minecraft kar pa se mi zdi ne samo nateg ampak ROP
35,00 EUR za igro ?!?!
pol pa si bo zmislo še to pa še ono ... ;)

LP
Blond

35€ je še poceni, PS4 igre so 50-60€...nove seveda

Gatsu ::

No nove v Sloveniji so kar lepo 60-70€ Se pa da dobit ceneje iz UK, z merkator kupončki ipd.

scipascapa ::

Blond ::

navadno

jaz se sicer ne spoznam a tiste druge so baje preveč "hudobne"
tak je otrok reko ;)
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

scipascapa ::

Dying Light: The Following - Enhanced Edition (PS4) - ?12.69 Delivered @ Base
Steep PS4 & Xbox One - ?17.85 @ SimplyGames

:)

Reaper ::

@Blond:

Ja Telltales je bolj zgodba med tem ko ima v navadni igralec proste roke in iz blokov gradi kar si zaželi. Poglej malo, v preteklosti je bilo na PS Plus kar nekaj iger primernih za otroke, neko zlaganje blokov na foro tetrisa, kjer je bilo potrebno upoptevati tudi trdnost strukture itd...

koyotee ::

Tetris je čist kul za boljše delovanje možganov!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gogyto ::

Gatsu je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Preklet bodi dan, ko sem špil nabavil pri game.co.uk. ;(
Drugega marca naročil, še danes nič. So mi pri potrdilu naročila celo napisali, da bo v šestih delovnih dneh špil pri meni. In če vseeno upoštevam njihov policy za mednarodne pošiljke, da bo v 21 delovnih dneh špil pri meni, so zdaj že mimo tega roka. Pa se prasice niti vsaj z opravičilom ne javijo na moje mejle.


Meni so lepo vrnili denar. Še isti teden sem pa po mesecu in pol dobil še igro. Komunikacija je bila pa tudi dokaj hitra v roku 24 ur so mi vedno odgovorili, razen čez vikend. Zadnja igra ki sem jo naročil pri njih je prišla pa v manj ko enem tednu.


Danes vrnili denar na Paypall.. Pa še to sem sporočilo dobil od Paypall. Game.co.uk še do danes nič odgovora.

grandioso74 ::

Gogyto je izjavil:

Preklet bodi dan, ko sem špil nabavil pri game.co.uk. ;(
Drugega marca naročil, še danes nič. So mi pri potrdilu naročila celo napisali, da bo v šestih delovnih dneh špil pri meni. In če vseeno upoštevam njihov policy za mednarodne pošiljke, da bo v 21 delovnih dneh špil pri meni, so zdaj že mimo tega roka. Pa se prasice niti vsaj z opravičilom ne javijo na moje mejle.

Jaz sem imel podobno zgodbo pri game.co.uk, 52 dni, potem pa sem jim napisal, da več ne mislim naročati pri njih in sedaj dobim igre v 10ih delovnih dneh kar je še sprejemljivo.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Dpool ::

Jerry000 je izjavil:

Dpool je izjavil:

Jaz sem se pa tega lotil bolj zbirateljsko. Primarno za gaming imam na PC. PS4 pa imam za te daljše / story-based / adventure igre kot so HZD, Last of Us, FC: Primal, Witcher 3 ipd. Kjer je boljši efekt na veliki TV.

Iger pa dosedaj nikoli nisem prodal naprej, tudi ne nameravam, če ne bo potrebe. Gledam na to iz zbirateljskega vidika, morda pa bo kul imeti čez 40 let PS4 igre, ali pa še dlje, če bi šlo naprej v rod.

Si pa privoščim en game na 1-2 mesca za PS4. Včasih seveda dlje brez nove igre, če ni nobene trenutno, ki bi me zanimala.

Dejansko si isti primer kot jaz (le da sem brez PS4). Tudi jaz gledam iz zbirateljskega vidika trenutno PC igre. Ampak me nekako vleče na PS4, da se ni potrebno obremenjevati z grafiko. Mel bi gor SP igre, PC pa bi imel za MP (LOL, WOW, OW,..).
Imaš tudi kaj zbirke za PC? Koliko potem daš za igro? Kupiš novo ali rabljeno?


Za PC sem kupil: WoW, OW, Counter Strike: Global Offensive in Battlefield 1. Ostale so Freemium.

Igre sem dosedaj nove kupoval. V začetku sem za PS4 na mesec igro za 60-70EUR kupil. Kasneje ko sem že malo spoznal trg, sem počakal mesec dva, da je cena krepko padla igri in jo takrat kupim. Saj kot sem omenil na PS4 igram story based SP games, tako da mi ni pomembno (kot npr pri MP PC games), da čimprej kupim, češ bom med prvimi igral MultiPlayer in posledično imel več izkušenj od nasprotnikov.

Jerry000 ::

Dpool je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dpool je izjavil:

Jaz sem se pa tega lotil bolj zbirateljsko. Primarno za gaming imam na PC. PS4 pa imam za te daljše / story-based / adventure igre kot so HZD, Last of Us, FC: Primal, Witcher 3 ipd. Kjer je boljši efekt na veliki TV.

Iger pa dosedaj nikoli nisem prodal naprej, tudi ne nameravam, če ne bo potrebe. Gledam na to iz zbirateljskega vidika, morda pa bo kul imeti čez 40 let PS4 igre, ali pa še dlje, če bi šlo naprej v rod.

Si pa privoščim en game na 1-2 mesca za PS4. Včasih seveda dlje brez nove igre, če ni nobene trenutno, ki bi me zanimala.

Dejansko si isti primer kot jaz (le da sem brez PS4). Tudi jaz gledam iz zbirateljskega vidika trenutno PC igre. Ampak me nekako vleče na PS4, da se ni potrebno obremenjevati z grafiko. Mel bi gor SP igre, PC pa bi imel za MP (LOL, WOW, OW,..).
Imaš tudi kaj zbirke za PC? Koliko potem daš za igro? Kupiš novo ali rabljeno?


Za PC sem kupil: WoW, OW, Counter Strike: Global Offensive in Battlefield 1. Ostale so Freemium.

Igre sem dosedaj nove kupoval. V začetku sem za PS4 na mesec igro za 60-70EUR kupil. Kasneje ko sem že malo spoznal trg, sem počakal mesec dva, da je cena krepko padla igri in jo takrat kupim. Saj kot sem omenil na PS4 igram story based SP games, tako da mi ni pomembno (kot npr pri MP PC games), da čimprej kupim, češ bom med prvimi igral MultiPlayer in posledično imel več izkušenj od nasprotnikov.

Ja, isti scenarij razmišlam jaz :). Igre imam tudi iste, le da nimam BF1 ker imam preslab PC. PS4 bi pa imel tudi za SP igre, MP igre katere igram je pa tudi trenutni PC dober...mogoče kasneje kupim enega za 600€ da bom imel.

Dpool ::

Sicer nevem kakšnega nameravaš kupiti, ampak jaz bom verjetno imel naprodaj sledeče:

Matična plošča: ASRock H97 Anniversary
Procesor: intel Core i5 4690 3.50GHz
Grafična kartica: Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5
Napajalnik: Corsair builder series CX600
RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB 1600Mhz
Ohišje: Thermaltake Versa H21


V mislih imam okrog 400EUR zanj, nisem pa še prepričan ali ga bom prodal, ali pa dal naprej v družini. Saj sam imam namreč Alienware prenosnik za gaming doživetja.

Jerry000 ::

Aja pol maš mašino :). Ne, trenutno ga še ne bom kupil, to bom mogoče konec leta. Prvo PS4 in ekran :).

««
81 / 162
»»