» »

PS4

PS4

««
46 / 162
»»

psyke ::

dolenc je izjavil:

Ps4 kontroler "koker sem slišal" naj bi delal na ps3, brez adapterjev, ne delajo pa vibracije.

Drugače pa, ne vem več v točno keri temi, je nekdo spraševal za primerjavo med kontrolerjem ds3 in ds4.

Ps4 verzija je veliko stvari približala občutku xbox360 kontrolerja, tko da če kdo tega ne mara, mu je pa ps3 kot ulit, naj se ga kar drži. Jaz nisem fan xbox kontrolerja, priznam pa, da sede lepše v roke kot ds3.
No to je prva stvar, ki jo pri ds4 opaziš, primeš in je takoj super. Analogne ročke so dobile isto obliko kot pri xboxu, prav tako so trše, kar je meni bil meni največji plus pri ds3, pa so ravno to vzeli stran, tako da sem malo spremenil položaj prstov, ds3 ročke sem držal z blazinicami, zdej sem bol na konici prsta. Natančnosti še nimam take kot sem jo imel prej, pač navadit se je treba.

Batarija je slabša, kak dan igranja mi zdrži, ds3 mi je zdržal par dni.

Tko, da če gledate kakšne reviewe kjer ga ne morejo prehvalit, se morate zavedat da je xbox kontroler bil precej bolj razširjen(v us) in ds4 se mu je sedaj približal. Je pa kot sem že rekel, stvar vaje/navade, vse se da poštelat :)

Kmalu bi pozabu, velik plus pa ima za uporabo na PCju, namreč nekateri špili ga že serijsko podpirajo in ne rabiš dodatnega wrapperja, prav tako ima nekaj iger že ps4 shemo gumbov, kar upam da postane standard v prihodnje, touchpad se lahko(sicer z wrapperjem) uporablja kot miška, tko da ko nesem svojo kišto pred tv, ne rabim še miša in tipkovnico zraven, je zgolj večja in bolj štorasta konzola.


hvala za podroben opis! za razmislit. nekaj moram kupit, ker sta mi oba ps3 kontrolerja šla po gobe. + za pc rabim kontroler. obratno pa ne gre? da bi ps3 kontroler delal na ps4?

chucki ::

Zanima me glede igralnosti za Fallout 4, je bolje na pc igrat ali ps4 ?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

psyke ::

chucki je izjavil:

Zanima me glede igralnosti za Fallout 4, je bolje na pc igrat ali ps4 ?


odvisno kaj je tebi igralnost :) ..PS4 in druge konzole ponujajo udobje, ki ga mogoče PC ne.. če imaš pa monster PC pa kup ps4 kontroler pa ga priklop na PC pa špilaj na TV-ju ali velikem monitorju, kot če bi igral na konzoli, le da je lahko grafika še boljša. :)

chucki ::

Če je podoben način igranja, kot v Last Of Us :) ?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

psyke ::

chucki je izjavil:

Če je podoben način igranja, kot v Last Of Us :) ?


nisme igral Last of Us :D

scipascapa ::

kaj menite na tole baterijo?

PS4 Rechargeable Battery Pack - Black

Pesimist ::

prstov se ne sme dotikat boš hitro mel vneto. Z baterijo so ga res polomli zato ga dam na štrik po končani igri, medtem ko mi x1 drzi ze cel teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

scipascapa ::

Ja ful bad baterijo res, komaj 3 ure zdrži :)

imaš tudi x1?

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Pa saj prav, da ne zdrži deje, da si malce oči spočijete :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Pesimist ::

scipascapa je izjavil:

Ja ful bad baterijo res, komaj 3 ure zdrži :)

imaš tudi x1?


tudi. X1 levi stik mi bo vsak cajt odpado, sej je ze 2mm zbrušen ko se dotika plastike. 99% od fife v slabem letu dni. haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

z3ro ::

Kupiti nameravam PS4..zanima me kje se ga dobi najceneje? Pri Goblinu je 390€ PS4 500GB + 2 kontrolerja. Potem pa me zanima še kako je z igrami saj bo to prva konzola, ki si jo bom lastil. Nekaj sem si prebral, da je dobro narediti Kanadski račun ter potem z Paypalom kupovati igre? In pa kaj je PS+?
Hvala

lesi ::

V leclerc bodo me PS4 + 2 kontrolerja 399e pa 20% na kartico... 318EUR
Od srede naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lesi ()

z3ro ::

Lahko kak link? Kaj potrebuješ da dobiš kartico?

lesi ::

http://www.e-leclerc.si/igrace-11-11-6-...
V tem katalogu je...
Kolikor vem dobis takoj kartico samo podatke das...

z3ro ::

Super, to bom pa šel pogledat najbrž. Je problem z zalogami v leclercu?

scipascapa ::

ponavadi imajo zalogo dobro.

z3ro ::

Ok, super. Še nekaj, pri Goblinu sem videl da imajo zraven konzol napisano, da gre za 2015 model. Je kakšna bistvena razlika?

lesi ::

Am 8% manjsa poraba elektrike in nekaj gramov lažji :D

scipascapa ::

pa malo tišji.

z3ro ::

Hvala za odgovore. Zanima me samo še kako je z računom..je res bolje narediti Kanadskega in kako potem do čimcenejših iger?

abyssus ::

Če ne boš kupoval Digital iger, potem je načeloma vseeno. Se pa splača USA acc (in Kanadski I guess), da imaš potem ceneje vsaj PS+. Osebno raje kupujem igre v škatlah ter jih nato naprej prodajam. :)

z3ro ::

Zakaj pa se rabi PS+? Multiplayerja ne moreš igrat brez tega?

abyssus ::

Multiplayer + free mesečne igre in dodatni popusti, če seveda kupuješ digitalne igre.

z3ro ::

Kupil v leclercu PS4..gre za 1TB model (sem bil siguren da je 500). Probal COD in se mi zdi ekstremno težko aimat (do sedaj vedno igral na računalniku). Kakšni napotki za boljše aimanje ali se je pač treba privadit?

kajetan ::

z3ro je izjavil:

Kupil v leclercu PS4..gre za 1TB model (sem bil siguren da je 500). Probal COD in se mi zdi ekstremno težko aimat (do sedaj vedno igral na računalniku). Kakšni napotki za boljše aimanje ali se je pač treba privadit?


edino kar lahko narediš je da znižaš sensitivity - boš se pa privadil - nikoli ne boš tako aimal kot z miško je pa filing čisto drugačen... tega niti ne moreš primerjat. obstajajo tudi kaki aim dodatki za kontrolerje, za katere pa ne vem kako se obnesejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

Pesimist ::

ma odvisno tudi od igre do igre. Zdi se mi da ma cod res za en drek aimanje, velik deadzone. Tega nisem opazil pri StarWars beti recimo. Za battlefielde pa zdaj nisem ziher, samo menda tam tudi ni blema, predvsem gledano iz stalisca da je prakticno isti game ko starwars spodaj.

Za COD ti neznam predlagat nic razen uninstall kar sem tudi sam naredil potem ko sem StarWars beto spilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

taddeo ::

z3ro je izjavil:

Kupil v leclercu PS4..gre za 1TB model (sem bil siguren da je 500). Probal COD in se mi zdi ekstremno težko aimat (do sedaj vedno igral na računalniku). Kakšni napotki za boljše aimanje ali se je pač treba privadit?


za FPS igre nabaviš sledeče:

Frag fx PIRANHA ali pa SHARK...konzolna zadeva miš+poseben pad..
Cronusmax plus priklopiš miš+tipkovnico in pa ostale zadeve npr. od X1 kontroler obratno itd..
Venom X podobno, kor Frag Fx...
nabaviš od proizvajalca Control Freak podaljške "gobic" in ob enem nastaviš oz. povečaš senzitivnost v meniju igre..
ali pa nabaviš pad "predelan" od scufgaming.com...

vedi pa , da je potreben čas, da se navadiš na kontroler...trening in še enkrat trening ;-)

Melanholija ::

Me zanima kje vi kupujete plus card naročnino za canado?

povzek ::

A kdo mogoče ve kako je sedaj kar se tiče 1TB CUH-1200?
Na netu tako čudno vse piše, da sem resnično zbegan. Ponekod piše, da je prenovljena samo 500GB verzija in da 1TB ni doživel prenove, spet drugje piše, da prodajajo 1TB CUH-1200...
Sprašujem pa zato, ker ravno kupujem ps4 in mi je bolj pomembno, da je bolj tih (prenovljen), kot pa dodatnih 500GB prostora.
In pa, če kdo ve, je ta ps4, ki ga prodajajo v leclercu CUH-1200 ali CUH-1100? Se mi zdi dobra akcija, vredna nakupa...

Hvala

z3ro ::

povzek je izjavil:

A kdo mogoče ve kako je sedaj kar se tiče 1TB CUH-1200?
Na netu tako čudno vse piše, da sem resnično zbegan. Ponekod piše, da je prenovljena samo 500GB verzija in da 1TB ni doživel prenove, spet drugje piše, da prodajajo 1TB CUH-1200...
Sprašujem pa zato, ker ravno kupujem ps4 in mi je bolj pomembno, da je bolj tih (prenovljen), kot pa dodatnih 500GB prostora.
In pa, če kdo ve, je ta ps4, ki ga prodajajo v leclercu CUH-1200 ali CUH-1100? Se mi zdi dobra akcija, vredna nakupa...

Hvala

Se da še kje drugje kot na škatli videt za kater model gre? Jaz ti lahko povem kater model je ko pride punca, saj je trenutno PS pri njej.

Model iz Leclerca je CUH-1216B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

Nwanko ::

Če priklopim 1440p monitor na ps4 z dvi-hdmi vmesnikom bo normalno video šel skozi?

3furious ::

Na Amazon.de je v akciji (še 13h) PS4 500GB in 3 igre (DriveClub, Little Big Planet 3 in The Last of Us: Remastered) za 325€.
In the age of information, ignorance is a choice.

abyssus ::

http://www.neowin.net/news/sony-confirm...
Woot woot. Kaj to pomeni, da bomo lahko plošček vstavili od PS2 ali spet kakšna LIVE/NOW varjanta?

dolenc ::

Verjetno v obliki emulatorja, kot je blo že pri ps3, tud ni ravno težko, sam pcsx kodo bi kupli. Je pa to ubistvu bedarija, ker kar je blo dobrega na ps2 so še predelal v "hd" izvedbe za ps3 in bi raje kej v tej smeri naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

povzek ::

A je mogoče že kdo od vas kupil kakšno igro v avstriji ali italiji? Zanima me namreč, če so tam kupljene igre tudi v angleščini, ali ne? Enako me zanima tudi za samo konzolo...
Opazil sem namreč, da so konzole in igre v tujni cenejše kot pri nas, ampak se ne bi rad opekel...

z3ro ::

povzek je izjavil:

A je mogoče že kdo od vas kupil kakšno igro v avstriji ali italiji? Zanima me namreč, če so tam kupljene igre tudi v angleščini, ali ne? Enako me zanima tudi za samo konzolo...
Opazil sem namreč, da so konzole in igre v tujni cenejše kot pri nas, ampak se ne bi rad opekel...

Moj ovitek od Drivecluba je v italianščini, igra je pa v angleščini, tako da mislim da komot kupiš drugje.

Imam pa en problem..pri punci se z PS povežem na wifi (okrog 60-70% moči signala)..problem nastane, da je povezava zelo počasna. Ugotovil sem, da je povezava počasna, ko je vklopljen kontroler, če ga izklopim, hitrost naraste (testirano zraven s speedtestom na telefonu). Je to normalno? Najbrž se wifi in signal od kontrolerja "tepeta", saj sta menda oba na 2,4ghz. Kaj storiti? Možnosti za povezavo s kablom nima.

abyssus ::

povzek je izjavil:

A je mogoče že kdo od vas kupil kakšno igro v avstriji ali italiji? Zanima me namreč, če so tam kupljene igre tudi v angleščini, ali ne? Enako me zanima tudi za samo konzolo...
Opazil sem namreč, da so konzole in igre v tujni cenejše kot pri nas, ampak se ne bi rad opekel...


Kolega je v avstriji nabavil Guitar Hero in je v angleščini, čeprav je vse ostalo v nemščini (škatla). :)

Matjaž1 ::

Eno zeleno začetniško vprašanje. Na PS4 imam UK račun, na katerem igram Blodbornea.

Bo tole okej za napolnit "denarnico" in tanovi DLC potegnit z UK PSN Storea? Bo delalo ne glede na to, kje sem kupil disk z igro?

Se opravičujem za smetenje, ampak raje preverim.

href="http://www.game.co.uk/en/20-playstation...

dukaric1991 ::

To bo slo ja :) vseeno kje si kupil igro.

Matjaž1 ::

Hvala :)

St235 ::

Si ziher?

Pri PS3 si rabil DLCje iz iste regije kot je igra. In UK se je ponekod tretiral kot ločena regija. Konkretno vem za Uncharted, da na UK (ali US) storu kupljeni DLCji niso delal z evropsko vezijo igre.

Matjaž1 ::

Fak no. In kako naj to ugotovim? Precej manj zmede bi bilo, če bi delalo vse na vseh regijah ali pa striktno samo znotraj regije. Torej igra na UK accountu dela brez problema, DLC pa ne bo, ker špil ne bo pravi? Mar bi imel še naprej moj SLO account in teh težav ne bi bilo.

Mimogrede - pred dvema dnevoma sem na konzoli zagnal PSN Store in DLCja nisem našel, na računalniku pa je bil. Je kaj morda to povezano z igro, ki ni iz UK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matjaž1 ()

St235 ::

Google?

Pri PS3 igri Uncharted 2 (tam sem imel tak problem) je bila na škatlji od bluraya napisana varzija igre in si potem pogooglal s čim je kompatibilna.

Zagotovo ni težava v poganjanju igre iz ene regije na accountu iz druge regije, važno je da je DLC iz iste regije kot igram poganjaš pa ga lahko potem na katerem koli računu.

Lahko probaš stestirat tudi tako, da zaženeš zahtevo za nakup znotraj igre (če to omogoča) potem pa vidiš ali ti naloži želene dodatne in ti omogoči nakup.

Matjaž1 ::

Znotraj igre mislim da ne omogoča.

Kakšna rešitev potem obstaja? Sploh kakšna?

altek90x ::

če koga zanimajo skullcandy plyr1 gaming slušalke, naj javi. kupljene danes.

McClane ::

DLCji morajo biti iz iste regije kot špil.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Matjaž1 ::

Da morajo bit iz iste regije mi je jasno, sprašujem pa zato, ker UK včasih je enako EU mainland, drugič ne. Tole sem našel na enem izmed forumov:

"The thing is that UK games published by SCEE stopped being the same on the UK and Mainland EU, so DLCs would obviously not work. That's why across rgions DLC won't work."

Moj disk je made in austria, regija 2, koda pa CUSA 00207. Na spletni z informacijami o špilu piše, da je koda avstralska (???).

dukaric1991 ::

Jaz mam UK racun in na UK racunu kupujem DLCje, igre v fizicni obliki pa kupujem pri nas v big-bangu in podobnih trgovinah in mi vse dela. Kake igre s katero regijo pa pri nas prodajajo pa nvm... Po vasih odgovorih mam ocitno sreco da so iy iste regije. Kolega pa ma US account in tam kupuje dlcje igre pa pri nas pa mu tut dela...

zassx ::

Kako je kaj s PS+ subscription za EU account, kje je ponavadi najcenejša opcija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zassx ()

scipascapa ::

««
46 / 162
»»