» »

Registracija domene in domena za email

Registracija domene in domena za email

salabajs ::

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje. Če nabavim domeno www.imedomene.si kako si lahko potem obstoječi email naslov (gmail) nastavim, da bo npr info@imedomeni.si?

Če mi lahko kdo napiše postopek oz. kako urediti te zadeve. Jaz imam namen kupiti samo domeno, gostovanja (prostora) ne rabim.. Imel pa bi še potem email naslov skladen z domeno (ampak že imam gmail acc).

Upam, da se razumemo.. ;)

Hvala za pomoč!

Lp

DC- ::

Google apps se to imenuje vendar ni več zastonj.

xerror ::

DC- je izjavil:

Google apps se to imenuje vendar ni več zastonj.


Google apps je super zadeva. Uporabljam za vse svoje domene, pa tudi naprej bo tako, tudi če je plačljivo.

salabajs ::

Torej je potrebno zadevo Google apps plačat, koliko pa potem to stane - se izplača?

Imate še kakšen drugi predlog kaj bi naredil?

guruman ::

Google apps je za 5 USD na mesec na osebo. Alternativa so spletna gostovanja. Lahko ti recimo priporočam WawHost.com (je moj projekt, me lahko kontaktiraš glede bilo česa, če se ti pojavijo vprašanja).

Postopek je takšen:
- zakupiš gostovanje,
- preusmeriš domeno na strežnik,
- ustvariš e-poštni predal.

salabajs ::

Kaj pa to.. http://support.google.com/a/bin/answer.... Tu je navedeno, da se še da FREE - če prav razumem?

mgermo ::

Je treba mal prebrat:
As of December 6, 2012, new accounts for this edition are not available. If you signed up for the free edition before December 6, 2012, you can continue to use this edition for free.

salabajs ::

Aja pa res.. :/ Če bi do 6.12. si uredil bi še šlo sedaj pa več ne.. Hvala za opozorilo Conqueror.

Hmm.. torej dejansko je še sedaj samo ta rešitev - gostovanje.. Ampak kaj niso ti email-i, ki jih dobiš zraven gostovanja ločeni/novi? Torej čisto novi acc ("prazni") in potem si moreš narediti odjemalca v npr Outlooku? Ali kaj dejansko pomenijo ti emaili..

telexdell ::

Običajno je v nakup domene že vračunano urejanje DNS in preusmerjanje. Če ti tvoj sedanji registrator domene tega ne nudi, si pač izberi drugega!
V tem urejanju si nastaviš preusmeritev tako spletne strani kot pošte na nek drugi naslov. Tako ti bo npr. pošta naslovljena na naslov info@domena.si prihajala npr. na ime@gmail.com. Spletna stran naslovljena na www.domena.si pa na naslov ime.dyndns.com. Tako imaš za ceno letne registracije domene tam 15€ brezplačno pošto na gmail in brezplačni spletni prostor za osebno spletno stran npr. na freehost.siol.net.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weebly + domena + email naslov

Oddelek: Izdelava spletišč
102387 (1689) tadejkan
»

preusmeritev maila

Oddelek: Izdelava spletišč
72021 (1535) Ice-Heki
»

Vzpostavitev Google Apps in domene .si

Oddelek: Omrežja in internet
102637 (2342) NoName
»

Prehod na Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
202451 (1791) bastadu
»

Gostovanje domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142226 (1818) Jan987

Več podobnih tem