» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
88 / 168
»»

Fizikalko ::

Imho je to edennajboljših monitorjev, kar jih lahko kupiš za še znosen denar. Ni pocen, je pa prva liga.

zverinca ::

kaj res noben nec nima mat ekrana??? kaka bedna fora je to!

RobertoSlo ::

zverinca: se strinjam da je 204ts v redu monitor, vendar ga sam nisem zasledil v nobeni od teh trgovin (mogoče spregledal)...

zverinca ::

204ts majo v big bang mega za 122k se mi zdi

Fizikalko ::

V mimovrste je 112 k.

km- ::

Samsung 204B

primerjava samsung 204Ts

kolk se splaca kupit 204B ? dans je se cena padla za 10k

miwche ::

kaj menite o Belinea 102035W?
klik
widescreen, MVA matrika, nizek odzivni čas. Cena je manjša kot viewsonic 2025wm.

buba švabe ::

kolk se splaca kupit 204B ? dans je se cena padla za 10k

Jaz sem pravkar kupil 204B pri rolanu (več kot 105 ksit me je prišlo, kaj češ nisem dosti okol pogledal za boljšo ceno). Najprej je prišel komad z mrtvimi piksli (2 skupaj eden zraven drugega), pa so ga v roku enega dneva zamenjali za novega. Drugi komad nima mrtvi pikslov, ma pa dokaj opazen backlight bleeding. Evo slika:



To naj bi bil črn ekran v precej temni sobi ampak je očitno zadeva kar precej svetla, ob robovih pa sploh. Sicer fotoaparat vse skupaj naredi bolj izrazito kot je res, ampak se vseeno vidi, če je v sobi tema in imaš na ekranu kako bolj temno sliko. Ob dnevni svetlobi je seveda vse v redu in drugače nimam pripomb...
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

Veron ::

Ker sm z lcdji razhlo zaostal bi prosil za predloge..

rad bi enega 19" LCD z dvi priklopom, tako da bi imel 19" kot primarno in 26" (16:9) sekundarni monitor...

Zdaj pa kaj priporočate? sekundarni bi bil predvsem za filme, primarni pa za špile, ker 16:9 ni glih naj za špile...

edit: denarno zelo švoh, tako da pridejo v upoštev le cenejši modeli, čeprav sam bi najraje 193P+ >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Kato ::

Zakaj pa nebi imel le enega hudega monitorja , če imaš že keš za 19"in še 26" pol bi si lahko nabavil Della

Veron ::

26" že imam, rab bi še enega 19" ker prodajat se ne splača, enostavno preveč zgubiš v ceni

Kato ::

A , lahko ti povem ,da sem zelo zadovoljen z 193p+ ,ampak če ga boš imel samo za igrice potem komot vzameš nekaj bolj poceni.

Veron ::

Sej pravim za filme mam že 26", rabim samo še en monitor usaj 19" za špile, seveda hočem monitor ki bo 4:3 >:D

Fizikalko ::

Težka bo, 19" niso (sploh pa ne ceneni) 4:3.

Veron ::

Samsunga 940B sm gledu, da bi uzeu, je dost pocen. komentar?

[MYTiX] ::

19" in 17" LCD niso 4:3. So 5:4. Preračunajte mal.
podpis

Fizikalko ::

Sej sem že rekel. Pa noben ne jebe 5%. Edino kakšen drag 19" ima 1600 * 1200.

Veron ::

my mistake: eno 19" z 1280x1024 bo čisto uredu... torej predlogi? 940B uredu?

Fizikalko ::

Mah, monitor je sicer obupen, ampak za igrice je ok. In, če že ne gledaš na kvaliteto, potem kupi tole

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Za igre čez glavo. Za ostalo maš tako ali tako drugega, kot praviš.

cortez ::

lep pozdrav!

Zanima me, kaj menite o LCD monitorju
LCD zaslon Neovo F419

s karakteristikami :
VELIKOST 19"
LOČLJIVOST 1280x1024
ODZIVNOST 4ms
OSVETLITEV 300 cd/m2
KONTRAST 700:1
VELIKOST PIKE 0,294
VIDNI KOT H:140 V:130
BARVE 16,7 MIO
PRIKLJUČKI Analogni DVI
GARANCIJA 3 leta

Zanima me tudi, če ima kdo ta LCD in kako se mu zdi. Se splača ali poznaste kakšno boljšo alternativo?

Hvala za odgovore.

AS-Cyrus ::

Dober dan.
Mam LCD Samsung 931mp (tisti s, ki je tak kot 193p plus samo, da ima še TV in radio) pa me zanima, če je normalno, da fm radio tako slabo, bolje rečeno nič ne lovi. Ujame le en program pa še ta hrešči. Nevem al je priložena antena tok zanič al je sprejemnik zanič al je pa z mojim monitorjem neki narobe? Vse ostale naprave v hiši za šalo lepo lovijo po vsaj 10 programov, tako radio kot walkman.

macgajver ::

mytix a niso 19 - 5:4 17 - 4:3

zdej sm se nekej dost sumlivga spomnu a je možno da če je to res kar sm napisou 19 lcd samo višji širina pa ostane enaka 17 inčnemu če kdo ve nej napiše lp.
tenstan krompir je pa zakon

destiny ::

tudi širina je večja...

ender ::

17" in 19" LCDji so v razmerju 5:4, s kvadratnimi pikami in ločljivostjo 1280x1024.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

macgajver ::

info: 17 lcdji so 4:3 19 so pa 5:4 sem99%
tenstan krompir je pa zakon

Dr_M ::

dejte nehat odkrivat toplo vodo.
zracunite si po locljivosti kasno je razmerje. in za to ni potreben doktorat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

destiny ::

19 colerji so večji na račun večje pike.

Fizikalko ::

Točno tako. In tudi 17 colarji so 5:4.

Irmscher ::

Kaj pravite na Samsunga 19" 940BF? Na mimovrsti je že 73ksit

Tugo ::

Macgajver: mogoče te prepriča sledeča stvar. VSI pixli so kvadratki (razmerje stranice 1:1). Reolucija je na 17" in 19" enaka in sicer 1280x1024. Sedaj pa Višino deli z 256 in potem še širino z 256 in dobiš rešitev razmerja. Mal matematično ;)

lp, T.

Zheegec ::

Lol, pixli so vedno kvadratasti, samo če je drugačno razmerje stranic monitorja je tudi drugačna ločljivost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SrBo ::

Pozdravljeni!

Že nekaj časa se spogledujem z nakupom 21paličnega širokozaslonskega lcd-ja SAMSUNG SyncMaster215TW in zdej sem se končno odločil za nakup, saj ga potrebujem za delo. Zanima pa me ali bo grafa 6600gt extreme dobro poganjala monitor(zanima me za špile) Vem, da bojo slike pri starejših igricah nekoliko razpotegnjene zaradi widescreen vendar pa tudi za to obstajajo dodatki. Pri novejših pa je menda to že rešeno. Hvala:D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Tugo ::

Alien: Pixel kot tak je vedno kvadrat (obe stranici ima enako dolgi). Nisem imel v mislih wide monitorjev. Za wide monitorje tisto kar sem napisal, seveda, NE VELJA. Napisal sem zato, ker je bilo napisano, da imajo 17" in 19" LCDji razmerje 4:3 in sem hotel samo pomagati tudi z druge perspektive.

lp, T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

Matev ::

Napisal sem zato, ker je bilo napisano, da imajo 17" in 19" LCDji razmerje 4:3 in sem hotel samo pomagati tudi z druge perspektive.


a je res tako težko deliti 1280 z 1024 in videti da je zadeva v razmeru 5:4
stranice nimajo veze... so pač presledki med pikami malce večji ali manjši po višini kot pšo širini (če so straniced 4:3)

pik je pa 1280:1024 kar znese 5:4

macgajver ::

oprostite za bedarije ki sm jh pisou jest sm biu zmerej prepričan da morjo bit dimenzije ekrana 4:3 da je poj slika taka ne glede na resolucijo
sicer pa kar ste mi ze prej lepo povedal najbrž nism dojeu ker sm fajhtn že ceu tedn. lp
tenstan krompir je pa zakon

SrBo ::

A bi vas lahko prosil mojstre, da bi mi nekdo odgovoril na zgoraj zastavljeno vprašanje, ker me res zelo zanima glede grafične...:D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

[MYTiX] ::

srbo: Odvisno kaj pomeni tebi dobro in katero igro misliš.
Več ti ne morm povedat ker ne igram prav velik.8-)
podpis

krho ::

@srbo: bo šlo. Če boš imel pa priklopljeno preko DVIjap a za 4:# špile tako ali tako lahko nastaviš, naj ti levo in desno naredi robove...
HL2 ep.1 Dela na GF 5600 zadovoljivo, vsaj tako mi je rekel kolega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

jopar ::

zdravo,

mene pa zanima če moja grafična kartica sploh podpira privzeto resolucijo monitorja SyncMaster 215TW. Rabim ga bolj za filme, net, igre pa skoraj nič. Grafična pa je ti4200. Hvala.

SrBo ::

Jopar pa si zadovoln s tem lcdjem ko ga jst nameravam kupt ?
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Matev ::

jopar
prodaj ledvico in si kupi kako novejšo grafo
ker 21" monitor ima zagotovo višjo ločljivost kot jo ti4200 lahko v igrah poganja brez zatikanja

jopar ::

saj pravim da iger ne igram in mi za tisto zatikanje ni mar. imam pač namen kupit monitor in sem samo hotel vedet če ta grafična podpira to resolucijo in ne kolk je ta grafična za u smeti, sicer nabivm še eno novo grafično, zakar pa mi ne bo treba prodajat ledvice :\

macgajver ::

srbo odvisno kaj je zate da bo grafična dobro poganjala monitor za igre npr jest če bi meu 7900gtx pa bi vrjetn jamrou da bi blo uhk bol večina iger ti bo delala normalno na povprečnih nastavitvah pri tisti resoluciji ki jo monitor ima preveč dobrih rezultatov pa nikar ne pričakuj vsaj pri novejših igrah ne.
tenstan krompir je pa zakon

buba švabe ::

Igre lahko na Samsungovih LCDjih komot igraš na nižji resoluciji. Na mojem 204B, ki ima native resolucijo 1600x1200 se pri 1280x960 praktično ne vidi, da to ni native, pri 1024x768 je pa komaj opazno...
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

SrBo ::

Mah pustil se bom presenetiti pa kaj bo pa bo. Itak večino časa ne igram špilov tko da mislim da bo monitor ql. Kaj sem mislil kot vredi slika? S tem sem mislil, da bom lahko nfsmw naprimer igral lepo na optimalni resoluciji ekrana, slika pa bo čez cel ekran.
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

destiny ::

Za punco sem naročil Samsunga 204Ts pri mimovrste. Ko sem odpiral pakungo, sem opazil da jo je že nekdo prej. Seveda sem takoj pregledal ekran za mrtve pixle, katerih pa nisem našel.
Zaenkrat zgleda vse v redu, je pa precej bolj "vroč" kot moj 193P.

gibson ::

glede 970p lahko rečen naslednje:

slika, kontrast ... super
nosilec monitorja za nič, ker se monitor neverjetno poseda

pa naj nihče ne reče, da je to naključje, ker imam tri monitorje 970p, z vsemi delalm v "rokavicah", pa je prav pri vseh prisoten isti problem, ki se iz dneva v dan le še povečuje.

e-marko ::

Očitno imaš smolo, ker sam imam 970P in se ekran prav nič ne poseda. Ali pa imam jaz srečo. :D

LP
...somebody, somewhere...

gibson ::

sej tudi meni se to ni zgodilo kar čez noč, tako da najlepše verjetno tudi pri tebi še pride (čez kakšno leto)

sicer pa ti želim vso srečo

e-marko ::

In koliko časa je 970p zunaj? Ker sem ga kupil kar kmalu po prihodu na trg... Hvala za srečo! :)
Si poskusil na vsaki strani te roke odstraniti tisto temno plastiko in pritrditi vijake? Saj verjetno je na vsakem zglobu vijak, ki je mogoče malo popustil?

LP
...somebody, somewhere...
««
88 / 168
»»