» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
86 / 168
»»

Oldi ::

To nastavljanje na večjo pisavo v Winsih je neuporabno. Večje so stvari, ki jih itak klikaš ne da bi bral, ko pa prideš v Word, Excel, PowerDesk ... oziroma greš na internet, je pa v najboljšem primeru vse enako kot prej, v najslabšem pa pol tako, pol drugače in je vse skupaj čudno ali se kaj ne ujema. Če recimo dnevno odpreš nekaj 100 Word fajlov se hitro odvadiš spreminjanju velikosti črk.

kupola ::

Lep pozdrav.
Mi lahko kdo pove kje se da dobiti Magic tune 3.5 (3.6 že imam pa mi zamrzne).

petr11 ::

Lih zadnjic sem bil na eni taki strani. Sledi:

http://www.geocities.com/icecow88/magic...

d3n1s ::

Kaj pravte na ta monitor? Drag ko žafran :8), ampak slika, odzivnost in ostalo je menda 8-O.

pcplus
NEC LCD20WGX2

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d3n1s ()

Zheegec ::

O ja, ti NECi imajo izvrstno sliko, res dobro če imaš $$$.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

globoko grlo ::

ravnokar dobil 215TW, en sam slin

me pa zanima, zakaj ima zdej moja mx1000 lag
grafa je pa 9800pro

e-marko ::

Da ne gre za tisto foro, ki jo je opisal ender na prejšnji strani?
Ker ne vidim kakšno zvezo ima miška z monitorjem. Sam imam tudi MX1000 in ni nobenih težav v kombinaciji z 970p.

LP
...somebody, somewhere...

globoko grlo ::

hm, upam, da ne, sicer vse ostalo dela tko kot more, sam miš ma lag

globoko grlo ::

a lahko jest ta star crt priklopim na analogn izhod in imam istočasno še 215 na digitalnem?
a bo potem na obeh enaka slika?

tnx

globoko grlo ::

hja, zgleda da gre za čist isto foro, sem priklopi tastarga 959NFja in ima tale 215tw lag, kar je čisto nesprejemljivo

mare87 ::

"lag" je lahko zaradi višje ločjivosti. S tem pa pa ti seveda padejo FPS-ji.

:)

e-marko ::

Na namizju? Razumem, da v igrah...

LP
...somebody, somewhere...

globoko grlo ::

na namizju nima kj lagat

ender ::

lag nastane zato, ker lahko monitor na ta način bolje preračuna, kako uporabiti overdrive, da je manj ghostinga. Na žalost ni nikjer v specifikacijah omenjeno, koliko laga ima monitor, čeprav bi moralo biti (zaradi tega lahko monitor vrneš, ker ti odzivni čas 6ms nič ne pomaga, če imaš poleg tega še 20ms zamika). Lag nima nobene veze z ločljivostjo, in se ga na nekaterih monitorjih da izklopit (glej link v mojem prejšnjem postu; v zameno dobiš slabše odzivne čase).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

petr11 ::

Od danes ponosni lastnik 970P samsunga. Noben pixel ni mrtu, vsi so fajn. :) 3 letna garancija, itd.

Prvi vtis: slika je zelo ostra in svetla, morda prevec svetla za moje oci, zato si moram pri branju texta precej znizat svetlost slike. Barve so odlicne, med konkurenti nisem zasledil boljse. Oblika je sicer odvinsa od okusa posameznika, vendar je meni zlo fajn. Z razliko od ostalih nisem imel nobene tezave z MagicTune 3.6. Skratka, za zdaj me se nic ne moti. Priporocam.
Aja, kolebal sem med tem in 204b. Ceprav ima 204b resolucijo 1600x1200 sem se odlocu za tega, ker me je pri 20" motil spodnji del slike - opazilo se je, da je temnejsi od zgornjega in seveda navadna matrika se proti pva ne more primerjat...

Lp.

Matev ::

danes smo dobili samsung 214T
je ravno prav velik in 1600x1200 je ravno prava ločljivost

mogoče sem celo pričakoval malce večjim onitor in malce več vsega

a sem kljub temu navdušen

Bond_007 ::

No ja .... tud jst mam nekj časa 970p, in....je dobr monitor, še posebno ker se prešel iz 15" crt, je zdj ke u pravljici. Monitorju ne morem kj velik očitat, res da je software skoraj neuporaben....tiste nastavitve barv, pa optimatizacija barv...kdo bi vedu kako se upravlja z njimi, navodila so pa tko čudna tud..(sj ne da šteka) in če pa maš nastavitve začetne, pa je slika še kar...res da med pregledom neta, pri hitrem pregledovanju da se vidi da ima monitor težave pri besedilu, vidi se tudi da nima 16.7 mio barv, drugač pa za igre se mi ravno ne izteče kj dobr ke itak nimam grafične dost dobre za resolucijo, sam gre tak al tak če se hoče :D. Drgač pa pri filmih...je prav lepa slika...pri grafičnih stvareh kot so urejanje slik pa monitor...zmrzne...ker se ne vid kj velik razlik med podobnimi barvami itd...k sm ga takrat nabavu za 100k je blo res tist tabolš, pač najboljši praktično v vseh pogledih, vendar če se na lcd pogleda malo bolj natančno se vidi da 970p tudi ni tako zlat lcd kot ga je opisoval net.

No če bo kdo ugotovu kak se uporabljajo tiste nastavitve optimatizacije barv, naj prosm pove, ke tist je popolnoma po eni strani nesmiselna stvar.
They who will die solute you

glinik ::

Heh, preveč pa tudi ne smete pričakovati od 970 in 770P modelov (glede barv). Kakšen NEC je sigurno bolši a precej dražji ...

CRT je za barve še vedno zakon :) In še dolgo bo, kot kaše ... Kakšen OLED bo zanimiva stvar ... :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

vsak ma pravico do svojega mnenja, ampak jest mam se vedno PVA (173P) monitor zravn samsunga 770P in vam lahko zagotovim, da 770P nima tezav z barvami, tako kot nekateri namigujejo. do zdej se nism najdu stvari, ki bi mu delala tezave. dostkrat ksno zadevo pogledam na obeh monitorjih in se glede na prikazane barve sploh ne razlikujeta. sprobu sm tut par slik, za katere so testerji trdili, da delajo probleme na 770P/970P, ampak je blo to popolnoma za lase privleceno.
kot sm reku, tega ne govorim na pamet, ampak mam 2 lcdja enega ob drugem za primerjavo, tako da vem kaj govorim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

petr11 ::

Tudi jaz se glede barve ne bi strinjal z nekaterimi, ki 970p-ju ocitajo to kot slabost. Precej dosti primerjav sem naredu preden sem ga kupil in lahko recem, da za moje oci nima konkurence v rangu 92.000sit (+,-). Glede 6 bit + dithering vs. 8 bit: ne vem, mors met kr neki izkusenj s pva matrikami, da lahko izjavis kej o tem, po moje...

globoko grlo ::

@ender
Monitor bi lahko vrnil samo, če je v original embalaži, kar pomeni še originalno zaprt. Pa tut če mi ga vzamejo nazaj, mi verjetno nebi zamenjal za drug monitor, ali pač?

Fizikalko ::

Glede barv jaz še vedno stavim na staro dobro S-IPS matriko. ;)

Nec powa. 8-)

ender ::

globoko grlo: v 8 dneh od datuma nakupa (30, če si naročil prek spleta) lahko vrneš izdelek iz (skoraj) kakršnegakoli razloga (za povračilo polne kupnine), če še imaš original embalažo (ni potrebno, da je stvar še zapakirana - monitor lahko odpakiraš, priključiš in uporabljaš, saj drugače ne moreš ugotovit, da je z njim nekaj narobe). Slišal sem, da imajo na enaa zaradi tega probleme, ker jim vračajo LCDje z nekaj mrtvimi pikami, ki pa jih sami ne morejo zamenjat, ker pik ni dovolj, da bi bila mogoča garancijska menjava pri proizvajalcu.
Mimogrede, če ima en monitor določene vrste problem z zamikom, ga bodo imeli vsi, ker je to nastavitev firmwarea.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Bond_007 ::

Dr_M 970P zagotovo nima vse uredu z barvami, kar so potrdili ze mnogi ki se ukvarjajo z grafiko. Poskusi gradiente, kjer je cisti dokaz da ni lepega prehoda med barvami ampak se poznajo sledi...
They who will die solute you

e-marko ::

To je res, ker sem sam preveril. Z nastavitvami se da to skoraj popolnoma odpraviti. Obstaja pa.

LP
...somebody, somewhere...

MEDENA ::

nov LG 1970H je super :)

LeQuack ::


Od danes ponosni lastnik 970P samsunga. Noben pixel ni mrtu, vsi so fajn. :) 3 letna garancija, itd.

Prvi vtis: slika je zelo ostra in svetla, morda prevec svetla za moje oci, zato si moram pri branju texta precej znizat svetlost slike. Barve so odlicne, med konkurenti nisem zasledil boljse. Oblika je sicer odvinsa od okusa posameznika, vendar je meni zlo fajn. Z razliko od ostalih nisem imel nobene tezave z MagicTune 3.6. Skratka, za zdaj me se nic ne moti. Priporocam.
Aja, kolebal sem med tem in 204b. Ceprav ima 204b resolucijo 1600x1200 sem se odlocu za tega, ker me je pri 20" motil spodnji del slike - opazilo se je, da je temnejsi od zgornjega in seveda navadna matrika se proti pva ne more primerjat...

Lp.


Pr men je enako :) Razlika je da se se odločal med tem pa 215TW, pa sem pol sel kr z 970p in nisem razocaran, glede na to, da se imel prej 959NF crt. Tud z MAgicTune ni tezav (tist s cdja), nastavljen mam pa na internet preset (~45 brightness).
Quack !

FR34K ::

Imam CRT zaslon, nisem pa še videl LCD-ja z mrtvimi pixli, pa me zanima kako to izgleda. Slik pa na žalost nisem našel.

ender ::

FR34K: preprosto, ves čas ti ena pika sveti, ali pa nikoli ne sveti. Jaz sem imel na svojem 15" LCDju mrtvo zeleno piko (svetila je pa tako močno, da se jo je opazilo tudi na belem ozadju, če si pogledal; začasno se jo je dalo izklopit, če si na rahlo pritisnil na pravi del ekrana, samo je pomagalo v najboljšem primeru za 5-10 minut).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

Pri 17" in 19" LCD imaš 1.2Mio pik, pri 20" že 1.6Mio pik, pač ena od njih ne sveti ali pa je skozi bela... ni ravno lahko opazno razen če si zelo pikolovski.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

Za vse, ki si ne znate predstavljati, kaj mrtva pika sploh je, oz. kako izgleda, poglejte te slike.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jochaan ::

Doma so kupili Samsunga 193V
pa se od samega delovanja pojavla problem "utripanja", kadar premikaš miško ali okna ( pač ko se nanovo izrisuje ) barve utripajo, kot da bi povsod kjer je bela-siva barva utipalo preden posveti.

Ali je to za garancijo ali ne ? Oziroma KAJ je sploh to ?

LP
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jochaan ()

ender ::

Jochaan: za začetek preveri gonilnike grafične kartice (in namesti najnovejše), in poizkusi spremeniti frekvenco osveževanja (če je npr. na 60Hz, nastavi na 70 in obratno).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

BendeR ::

Kolk pa more bit crkjenih pikslov, da laho uveljavljaš garancijo? Vem, da nekateri imajo na 1 pixl garancijo 1 leto...

ender ::

Večinoma 5 pixlov, je pa zelo odvisno od proizvajalcev in zastopnikov pri nas. Pozanimaj se ob nakupu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

Samsung ima čisto po pixel class 2, torej DOVOLJUJE se še 2 svetla in/ali temna pixla. Torej dokler imaš 2 svetla in 2 temna temna pixla je monitor brezhiben, 3 svetli pa pomenijo da je monitor pokvarjen 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matev ::

Mednarodna organizacija za standarde (ISO) je izdala kriterije pri določanju napak pikslov, to je standard ISO 13406-2. Ta standard razvršča monitorje v tri skupine glede na število okvarjenih pikslov in sub-pikslov :

RAZRED 1 : ni okvarjenih pikslov in sub-pikslov.

RAZRED 2 : dopušča eno ali tudi vse od naslednjih pomanjkljivosti :
- 2 svetla ali temna piksla
- 5 enojnih ali dvojnih temnih/svetlih sub-pikslov
- 2 sub-piksla znotraj razdalje petih pikslov (cca 2mm za 15''in 17'' monitorje).

RAZRED 3 : dopušča eno ali vse izmed naslednjih pomanjkljivosti :
- 5 svetlih pikslov
- 15 temnih pikslov
- 50 enojnih ali dvojnih temnih/svetlih sub-pikslov
- 5 sub-pikslov znotraj razdalje petih pikslov (približno 2mm)

RobertoSlo ::

kako se pa kaj obnesejo ti LCD ji, ki majo resolucijo 1600x1280 pri igranju iger - ce navijes grafiko pri igri na tako resolucijo rabis zelo zmogljiv racunalnik, ce pa igras na resoluciji npr. 1024x768 pa je baje slika popačena ??
tudi sam nekje razmisljam med samsungom 970p ali 215 tw in sem ravno zadnjic premisljeval o problemu glede resolucij

Lequack: daj mi prosim povej, kako si mel nastavljen 959nf, da ti je delalo ok? jaz sem namrec razocaran nad samim monitorjem, ceprou vem da je biu takrat "top class"; kot prvo je delovalo kot da slika utripa oz. kot da ni dovolj osvezevanja, potem je bil mal meglen ob robovu (kljub raznim nastavitvam) itd.... sedaj sem (po ciscenju) opazil, da so na ekranu vidne crte, kot da bi bile narejene s nekim predmetom-le na notranji strani...

lp

Matev ::

215 je široki zaslon
slika je mislim da 1600x1050

drugače pa 1600x1200 je resda preveč za garfično
a prav lepo deluje tudi nižja - popačenosti ni opaziti

RobertoSlo ::

si prepričan da ni prevelike popačenosti??? eni pravijo da je skoraj nezmožno igrati, drugi pravite drugače, jaz pa še vedno v dilemi :)....
215tw je pa res širokokotni zaslon in to mi je po eni strani fajn...drugače pa nevem ali je tko zelo uporaben...
mislim pa da sta tako 970p in 215tw zadost kvalitetna monitorja

Matev ::

popačenost se opazi če na širokem zaslonu igraš z ločljivostjo primerno normalnem 4:3 zaslonu

seveda

in je popačenost prehuda za igarnje ... beri: sili te na bruhanje

a popačenost iz previsoke 4:3 na nižjo 4:3 ni problematična

krho ::

Roberto24: Kar je kolega igral pravi, da je super. Preveri pa eno stvar, da tvoja kartica podpira 1680x1050 preko DVI.
BTW. 16:10 špili recimo hl2 pa SiN na njem zgledajo carsko. Jaz sem imel priložnost špilat HL2 na 1280x800, na tem monitorju. BTW. če imaš 4:3 špil in priklopljeno preko DVI lahko nastaviš črne robove na obeh straneh.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

zverinca ::

fantje, rabim pomoc!
nonstop se mente o teh matrikah, so res tolk fejst boljse?
rabim 20-21" monitor z majhno piko za CAD in ilustrator in podobno. za igrce me boli k. filme pa dost gledam
vprasanja
odlocam se:
- samsung 204B (se mi zdi optimalen, sam ma tn matriko, LASTNIKI, slika?)!! --> kaj je s temi odzivnim casom (oglasujejo 5ms ENDER, je tle tud tist zamik, o katerem opises - kak nej vem??)
- samsung 214T (me je strah, da bo velka pika, dost je drag)
- samsung 215TW (tud velka pika in drag, nisem prepricana gleda wiescreena - je nekam nizek..)

1. berem tezave z dvema monitorjema
imam iiyamo Vision master pro M 510 z grafično radeon 9600 pro family 128 ram in ima digitalni izhod (zdej lepo prikazuje 1600*1200 na 100 Hz)
bo to laufal (pompl, kaj se dogaja?)
2. se mi splaca tolk vec dat za boljso matriko, velikost mi tud 204B ustreza (za 90k je v leclercu!)
3. DOBRODOSLI PREDLOGI ZA KARAKTERISTIKE: 20", 1600*1200, 800(ali vec) kontrasta bolj proti 100k, 140k je ze zlo velik
sem pa navajena na kvalitetno sliko..

HVALA!
ps: ce je mozno, morm jutri ali pojutrisnjem to kupit..

Fizikalko ::

Za tvoje vrste delo nikakor ne kupi TN. Rabiš dobre barve in enakomerno sliko. Obvezno kupi PVA, še bolje pa S-IPS. Idealen je zate tale Nec.

Če ti je predrag, kupi Samsunga s PVA matriko:

Klik.

Po moje druge opcije nimaš...

ender ::

zverinca: zamik (lag) najlažje stestiraš tako, da imaš 2 monitorja, enega za katerega veš, da ga nima (po možnosti CRT), in na oba predvajaš isto sliko. Druga možnost je, da ga nekaj minut uporabljaš, če imaš občutek da se miška čudno odziva, ima monitor zamik (res pa je, da tega vsi ne opazijo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

zverinca ::

ok, verjamem. a imas na zalogi kaksenga 4:3?
20" widescreen je preozek
kako naj (na splosno v ponudbah) ugotovim tip matrike? ponavadi ne pise..

Fizikalko ::

Če je vidni kot vsaj 176, je PVA ali S-IPS. Če je 178, je definitivno PVA. Plus visoka cena.

RobertoSlo ::

zverinca, sam sem očitno v podobni dilemi in očitno uporabljava računalnik za enake namene :) kaj študiraš?:)
a si kje gledala 215tw (širokozaslonca) da se ti je zdel preozek??

zverinca ::

študiram arhitekturo. ti?
v trgovini sem vidla 20" widescreen in se mi je zdel dost prenizek.
23" sm tud vidla, ta je super :)
21" ws pa še nisem vidla in me skrbi.. bi ga raad vidla, preden ga kupim..
ti?

zverinca ::

še nekaj:
zakaj je 214T
diagonala zaslona 21,3
tip matrike a-siTFT/PVA
največja ločljivost 1600 x 1200
odzivni čas 8 ms
kontrast 900 : 1
svetilnost 300 cd/m2
vidni kot (H/V) 178°/178°
velikost točke 0,27 mm
vertikalna frekvenca 56 - 75 Hz
horizontalna frekvenca 30 - 81 kHz
število barv 16,7 mio

tolk dražji od 215TW?
diagonala zaslona 21" 16:10
tip matrike a-siTFT/S-PVA
največja ločljivost 1680 x 1050
odzivni čas 8 ms (G/G)
kontrast 1000:1
svetilnost 300 cd/m2
vidni kot (H/V) 178°/178°
velikost točke 0,27 mm
vertikalna frekvenca 56 - 75 Hz
horizontalna frekvenca 30 - 81 kHz
število barv 16,7 mio.

cena pravi, da je 4:3 boljši.. al je to, ker je starejši model..?
««
86 / 168
»»