» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
125 / 133
»»

koyotee ::

VIP58 je izjavil:

Kje kupiti? sem vprašal na e-fotografija forumu, nobenega odgovora, imam občutek da forum umira :|
Torej, ima kdo kakšen predlog?
Iščem Nikon D7500+ kakšen objektiv, fleš...
Kupit doma, Amazon, Ebay...
Kot gledam so cene zelo različne, v oko mi je padla ta trgovina na Ebayu:
https://www.ebay.com/sch/kachashop/m.ht...

Zelo ugodne cene, me je strah da so preveč ugodne 8-O


Sem že nabavil en objektiv pri kacha, nobenega problema. Edino garancija je eno leto pri prodajalcu, ker gre za "sivo ekonomijo".
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

Hvala koyotee,
To me je zanimalo, varen nakup.
Če dobim kar sem naročil, me prav malo briga kakšne barve je ekonomija >:D
Too much of everything is just enough.

johanblond ::

dominuspro je izjavil:

@johanblond
Torej ti crkuje objektiv in ne fotoaparat?

OIS oz OSS je pri meni opazen pri video posnetkih, pri slikah pa ne. Sigma 30mm f1.4 brez nobene stabilizacije dela bistveno boljše fotke, kot kit objektiva z OSS.

Ne morem mimo vprašanja kako ravnaš s temi zadevami. Crkuje zaradi lastne napake ali si grob oz. neroden, ti pada po tleh itd.? Ne obsojam, samo vprašam.


Okapi je izjavil:

Če moraš to spraševati (in ne ločiš med ročnim ostrenjem in zumom), potem taki objektivi niso zate.

Slike bodo verjetno slabše kot tiste, ki bi jih naredil s telefonom - ne zaradi tega, ker je s fotoaparatom kaj narobe, ampak ker dvomim, da ga boš znal s takim objektivom prav uporabljati.


Hvala obema za komentarje. Ja, bil je lapsus (ne smem pisat na forume ob 00:25:04). Se pravi, iščem fiksno goriščnico (brez zooma) in zaradi cene manualni fokus (predvidevam, da je stvar licenc tukaj zadaj).

Kar se tiče ravnanja s fotoapratom, sta tukaj dva nivoja.
Kakor sem gledal je očitno vprašljiva konstrukcija in je stock objektiv relativno občutljiv (ravno zato nisem pripravljen kupiti rabljenega, ker bo zelo verjetno vprašljiv kvalitete) in napaka je poznana.

Je pa tudi faktor, da se z fotoaparatom ne ravna zelo previdno, fotoaparat je bil kupljen z namenom spodobne trotelkamere ne pa zamenjava za DSLR (kupil sem ga v DE za 299 €, kar je bila super cena), precej se ga uporablja za dnevno fotografijanje, predvsem otrok (pa nisem jaz tisti, ki ga večinoma uporabljam)

Če vse to seštejem, raje bi kupil objektiv s fiksnim zoomom, ker bo verjetno bolj robusten, nisem pa siguren kako bo z ročnim ostrenjem na digitalnim zaslonom (25 let nazaj, sem imel nazadnje v rokah fotoaprat z okularjem in ročnim ostrenjem).

Se dobi fiksne objektive za emount in avtomatskim fokusom samo so vsi profi ranga f=1.4 in podobno in cene so 400 € + (recimo Sigma 56mm f/1.4 DC DN je ~ 350 €).
Nov, avtomatski fokus, spodoben objektiv do 200 € bi še dal, samo takih ni, in sem potem gledal manualni fokus pod 100 €.

Nisem pa ravno v teh vodah in razen ebaya, niti nimam drugih virov (niti ne vem, na katero firmo se osredotočit), tako da kakšen nasvet dobrodošel.

schurda ::

"fiksnim zoomom" ???

Dej en priročnik si vzemi, pa malo poglej po trgovinah. Danes objektiva brez AF ti pa res ne priporočam.

Glede vsega napisanega, si kupi rajši kompakt WX 500 ali WX350.
https://www.mimovrste.com/digitalni-kom...

https://www.mimovrste.com/digitalni-kom...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

no comment ::

Manual focus na DSLRjih je bolj mučenje. Nimajo več screenov, ki bi bili namenjeni MF.

edit: Ah, nimaš DSLR. No, verjetno tudi focus peaking ni ravno užitek...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

schurda je izjavil:

Danes objektiva brez AF ti pa res ne priporočam.
No ja, to je odvisno od uporabnika, koliko obvlada fotografiranje, in od fotoaparata, koliko olajša ročno ostrenje.

Imaš vrhunske (in astronomsko drage) Zeissove objektive, ki nimajo avtomatskega ostrenja, narejene za najnovejše fotoaparate. In cel kup zelo dobrih kitajskih in korejskih objektivov po zmernih cenah.

Ne vem pa, kako se Sony 6000 obnese pri ročnem ostrenju. Olympusi (in tudi drugi) imajo nekaj, čemur se reče "focus peaking" - na zaslonu se "pobarva" vse, kar je ostro in lahko tako zelo hitro in natančno ročno ostriš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

schurda ::

Se obnese.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Okapi ::

no comment je izjavil:

No, verjetno tudi focus peaking ni ravno užitek...
Malo se moraš navadit, pa ni nobenih problemov. Včasih gre ročno ostrenje celo celo hitreje in bolj natančno kot samodejno.

Imam recimo Mitakonov 25mm f/0,95 objektiv z ročnim ostrenjem in ni nobenega problema.



Kolikor vem sploh ne obstaja objektiv z zaslonko, večjo od f/1,2, ki bi imel samodejno ostrenje. Najnovejši Nikkor 58mm f/0,95 bo tudi imel samo ročno ostrenje, recimo.

no comment ::

Okapi je izjavil:


Ne vem pa, kako se Sony 6000 obnese pri ročnem ostrenju. Olympusi (in tudi drugi) imajo nekaj, čemur se reče "focus peaking" - na zaslonu se "pobarva" vse, kar je ostro in lahko tako zelo hitro in natančno ročno ostriš.


Zakaj sistem misli, da je v fokusu motorist in tudi steber 30m za njim ;)

Sicer pa, ja, v 90% običajne uporabe običajnega uporabnika (popotniška, družinska, "art" fotografija) je avtofocusa nepotreben (če je le determinacija dejanskega fokusa dovolj kvalitetna).

dominuspro ::

@johanblond
Zmeraj nekaj premalo napišeš... Po napisanem sklepam, da je žena tista, ki slika otroke. Če se ne ekstra zanima za fotografijo, je vse brez AF in komplet avtomatike neuporabno in je škoda, da nisi nabavil rx100.

Res ne morem mimo kit 16-50 objektiva. Mogoče je bil tvoj defekten že v štartu... Meni še ni crknil v dveh letih, je pa res, da ga čuvam. Imam tako torbico: youtube link in pokrovček zmeraj gor, ko ne slikam. Na tla mi še ni padel, je pa zmeraj v nahrbtniku, ki včasih bolj trdno pristane na tleh.

Jst imam poleg 16-50kit, še 55-210kit in sigmi 16mm ter 30mm ampak je 16-50 edini, ki ga imam res zmeraj s sabo.

Ročno ostrenje se da sfolgat, če ti tehnika ni tuja in veš, kaj delaš. Fokus peaking dela bp. Objekte, ki so v fokusu, ti pobarva rdeče, kot na sliki od okapi-ja. Če boš imel tak objektiv in ga redno uporabljal, se nanj nekako navadiš in znaš nastaviti že po izkušnjah. Ko pa ga uporabljaš poredko oz. ga daš nekomu tretjemu, je to strel v koleno.

dominuspro ::

@johanblond
Sigma Art AF 30mm 2.8 DN for Sony E
To je najcenejši prime objektiv, ki še ima AF. Rabljeni na ebayu od 130€ naprej.
Probaj kako avkcijo trofnit za kaj manj...

johanblond ::

dominuspro je izjavil:

@johanblond
Zmeraj nekaj premalo napišeš... Po napisanem sklepam, da je žena tista, ki slika otroke. Če se ne ekstra zanima za fotografijo, je vse brez AF in komplet avtomatike neuporabno in je škoda, da nisi nabavil rx100.

Res ne morem mimo kit 16-50 objektiva. Mogoče je bil tvoj defekten že v štartu... Meni še ni crknil v dveh letih, je pa res, da ga čuvam. Imam tako torbico: youtube link in pokrovček zmeraj gor, ko ne slikam. Na tla mi še ni padel, je pa zmeraj v nahrbtniku, ki včasih bolj trdno pristane na tleh.

Jst imam poleg 16-50kit, še 55-210kit in sigmi 16mm ter 30mm ampak je 16-50 edini, ki ga imam res zmeraj s sabo.

Ročno ostrenje se da sfolgat, če ti tehnika ni tuja in veš, kaj delaš. Fokus peaking dela bp. Objekte, ki so v fokusu, ti pobarva rdeče, kot na sliki od okapi-ja. Če boš imel tak objektiv in ga redno uporabljal, se nanj nekako navadiš in znaš nastaviti že po izkušnjah. Ko pa ga uporabljaš poredko oz. ga daš nekomu tretjemu, je to strel v koleno.


Hvala za ta komentar in tudi ostali. Moram priznat, da si sedaj vse skupaj bolje predstavljam, ste mi dali informacije, ki sem jih potreboval.

Ko sem kupoval je bil RX-100 občutno dražji (+ 50%) in pa 1" vs APS-C in sem se tako odločil.

Drugi odstavek bom ženi pokazal :-).

Se pravi, se moram odločiti ali
NEW Sony SEL SELP1650 16-50mm F/3.5-5.6 OSS Lens Silver E-Mount (EUR 133)
https://www.ebay.de/itm/NEW-Sony-SEL-SE...

ali pa
7artisans 25mm F1.8 Manual Focus Prime Fixed Lens for Sony Emount+ (EUR 65)
https://www.ebay.com/itm/7artisans-25mm...
Lahko kdo komentira ta objektiv?

(plačam še dodatno 22% € DDV, 4 € so poštni/carinski stoški?)

Okapi ::

Lahko tudi povprašaš med znanci in sorodniki, če ima kdo kje kakšen star objektiv, še iz filmskih časov, ki bi ti ga posodil ali podaril. Vseeno, za kateri fotoaparat. Potem za 5 evrov kupiš adapter (obstajajo za praktično vse sisteme objektivov) in boš kmalu videl, ali je ročno ostrenje sprejemljivo.

Recimo adapter za Canonove objektive FD.
https://www.ebay.com/itm/Fotga-Adapter-...

weasel ::

A se kdo ukvarja z ulicnim fotografiranjem? Moj Nikon D7200 mi je preneroden za to, telefon pa neprakticen v smislu kontrole (ceprav si z njim neopazen). Kateri fotoaparat uporabljate v tem primeru? Oz. tisti, ki uporabljate DSLR, ali je to vas edini fotoaparat ali imate kaj drugega za taksne sprehode po mestu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

blackbfm ::

Ce so ti klasicni dslr prenerodni poglej fuji x100 serijo.. Je pa fix goriscna, imas pa ultra kompakten aps aparat

a_borlak ::

Fuji X100 serija je krasna, imaš še XF10 ter Ricoh GR II. Če želiš še zum, ampak potem si na 1" senzorju, Sony RX100 serija ali Panasonic TZ100 ali 200. Oziroma še Canon G7x in ostali. Ah, skoraj pozabil, Panasonic LX100.

weasel ::

X100(F) je res super, ampak mi je cena previsoka. Mislim da se bom odlocil za GRII, se mi zdi najbolj vsestranski v primerih, ko se mi ne da vlacit s sabo DSLR-ja. Res da je zunaj ze III, ampak je razlika 400EUR, kar tezko opravici.

a_borlak ::

Fuji XF10 je še cenejši in podobnih specifikacij. In še eno zanimivo stvar ima, objektiv ostane praktično v isti legi, ko vklopiš fotoaparat in tako ne vleče prahu v notranjost.

weasel ::

Sem si ga ogledal, res je novejsi, ima touch screen, boljsi AF, fiksni objektiv, kot si omenil, itd. Ker bi ga kupil v SLO, je cena enaka kot GRII (vsaj jaz ga nisem nasel za manj, kot 500EUR. Dileme... :)

Okapi ::

Če dandanes kupuješ tak fotoaparat, s fiksnim objektivom, moraš zelo dobro vedeti, kaj boš z njim počel. Ker za marsikatero rabo je razlika med njim in telefonom minimalna, dober telefon je pa lahko v marsikaterem primeru celo boljši.

Matej_K ::

V službi za namene fotografiranja izdelkov in občasnih zabav (delno tudi v mraku) kupili Panasonic TZ100, uporabljamo ga seveda večinoma na iA (auto načinu) in v 90% dela slabše slike kot Iphone 8...
Tako da bo kot kaže kar v predalih večino časa ostal. Vem da bi z manual in nastavitvami več dosegli, ampak ko je več ljudi vpletenih in večinoma amaterji je boljša rešitev dober mobitel.
Samo izkušnja, za točno določen namen, ne vzeti to na splošno.
... .. .

Okapi ::

TZ100 ima pred telefoni to veliko prednost, da ima 10x optični zum, in z njim lahko slikaš stvari, ki jih s telefonom niti slučajno ne moreš tako dobro poslikati. Če zuma ne uporabljaš, je pa druga stvar.

a_borlak ::

Telefon da všečnejšo sliko, ampak na koncu jo lahko veliko manj obdeluješ. Fotič s fiksnim objektivom je pa dobra vaja. https://tehnozvezdje.si/fujifilm-xf10-b...

Okapi ::

Mene edino Fujifilm X100F že lep čas po malem mika.;)


Ampak potem vzamem v roke Olympus Pen F in me skomine minejo.

weasel ::

Okapi je izjavil:

Če dandanes kupuješ tak fotoaparat, s fiksnim objektivom, moraš zelo dobro vedeti, kaj boš z njim počel. Ker za marsikatero rabo je razlika med njim in telefonom minimalna, dober telefon je pa lahko v marsikaterem primeru celo boljši.


Se strinjam. Moti me le, da moram potem paziti na baterijo (ce moram imeti priklopljen powerbank, potem je se bolj storast), kontrole na telefonu so obupne v M nacinu. AF na Oneplus3T tudi ni nek presezek, se posebej je obupen v senci. Ce bi hotel telefon z dobro kamero, bi verjetno vzel Huawei-a/Samsunga, na katerih pa mi vse drugo ni vsec, poleg visokih cen.

blackbfm ::

Če dandanes kupuješ tak fotoaparat, s fiksnim objektivom, moraš zelo dobro vedeti, kaj boš z njim počel. Ker za marsikatero rabo je razlika med njim in telefonom minimalna


Nevem kaksne so te rabe, hdr mogoce ker vecino končne slike spaca skupaj procesor. Tam kjer se rabi predvsem senzor in optika v enem šusu, tam telefon gladko pocepne v kvaliteti.

Okapi ::

Kje se rabi "senzor in optika v enem šusu"?

Ko gledaš fotko, na zaslonu ali papirju, je popolnoma vseeno, ali je bilo "v enem šusu", v treh, z optiko, brez optike, kakorkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

blackbfm ::

Ko bos gledal na zaslonu bo namenski fotkic pri iso2000 pljunil ven povsem uravnoteženo in spodobno fotko, iz katere bos lah stisnu se mnogo več iz rawa.

Meanwhile bo telefon naredil kompresiran zmazek ze pri pol manjšem iso, poleg tega bo falil barve, cez pa dodal denoise in sharpen:))

Okapi ::

Se mi zdi, da si se malo zataknil v času, in da slike gledaš drugače kot 99% ljudi. Mali digitalci izumirajo, ker 99% ljudi ne vidi nobene razlike med fotko, narejeno z njim, in fotko, narejeno s telefonom. Kvečjemu se jim fotke, narejene s telefonom, zdijo v povprečju boljše (glej par komentarjev više). Pogovarjamo se o malih fotoaparatih s fiksnim objektivom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

blackbfm ::

Jz sem mislu da se pogovarjamo o kompaktih z aps senzorjem

Okapi ::

Saj se (tudi), ampak ti razlike zaradi velikosti tipala pri fotki, objavljeni na fejsbuku, ne boš videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

blackbfm ::

Se pozna, mogoče pri base iso ne bo očitne razlike na prvi pogled.. ampak svetlobe je ponavadi prej premalo kot preveč, tam je pa hitro pol razlika med fotografijo in spranim zmazkom.

MrStein ::

Ali pa če je kropano, kar se hitro zgodi (sploh, če nimaš zuma).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brett ::

Zdravo!
Odločam se za nakup novega kompaktneža in v končni izbor sta prišla sledeča modela:

- https://www.bigbang.si/kompaktni-fotoap...

- https://www.bigbang.si/kompaktni-fotoap...

Glede karakteristik ima Canon prednost: več optičnega zooma 5x, večji ISO (3200 napram 1600 od Nikona), cena. Nikon pa ima prednost 4k posnetki

Ima pa Nikon napsaino da ima panorasmko slikanje, za Caon nisem zasledil. Kdo ve?

In pod črto...katerega vzeti. Snemanje videa mi je irelavantno...morda 3-4x letno.

hvala že vnaprej

schurda ::

Ajaj! :|

Sony ali Panasonic.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

brett ::

Recimo?

a_borlak ::

Canon.

BojanE ::

Brett, izbira je kar zahtevna.
Številke so pri fotoaparatu podobnega namena odveč. ISO 3200 ali 1600 je nepomembno, saj takšni fotoaparati pri ISO 1600 proizvajajo kar konkreten digitalni šum. Tudi tistih 5 pri zoomu ne igra vloge. Š eopaziš jih ne. Canon je malce boljši zaradi svetlobne moči, kar pomeni nižji ISO pri istem času ekspozicije. S tistimi 4K je tako ... najprej potrebuješ primerno kartico, potem pa še verigo obdelava - ogled na tej ravni. Pa ti je pomemben 4K? Imaš primerno televizijo in seveda računalnik, ki bo premlel to? S prenosnikom za 500 € in free aplikacijo ne moreš resno obdelovati 4K filme, torej brez primerne mašine pozabi na 4K. Pomembnejši je FullHD pri 60 fps.
A vse to pade na sledečem ...
Še najpomembnejša pa je pri teh aparatih ergonomija. Kako je z enostavnostjo upravljanja in dostopa do ključnih funkcij (belina, PASM ipd.). Dobro je oba aparata otipati. Kateri ima gibljiv zaslon? Kateri ima več funkcij na gumbih?
Ob nakupu aparata priporočam še nakup vsaj monopoda.

schurda ::

brett je izjavil:

Recimo?


- WX500
- HX90
- RX100
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

tikitoki ::

Okapi je izjavil:

Saj se (tudi), ampak ti razlike zaradi velikosti tipala pri fotki, objavljeni na fejsbuku, ne boš videl.


V slabsih svetlobnih pogojih, bos videl.

brett ::

Hvala vsem za komentarje.

Moral bi že v prevm postu napisati, da mi je snemanje irelevantno, aparat pa mora imeti vsaj 20-30x optični zoom (slikanje živali, oddaljenih točk), ker ga veliko rabim v gorah in se mi DSLR ne da vlačiti gor. In za kake družinske izlete.

Sicer bi bilo zelo fajn za senzor, da bi bil 1", a cene so potem trenutno za moj žep prehude + nikjer nisem zasledil, da bi se dobil takle žepni kompaktnež z +20 optičnega zooma in obenem imel 1" senzor.

Torej pogoj +20 optični zoom, majhen kompakten in kakovost slike v (malce) slabših pogojih (za velikost A4 format). Cena do 450EUR. Kaj dobiti največ za ta denar.

Zakaj je Sony boljši kot Canon? Pri DSLR prisegam na Canon. Tu pa sem popoln laik. Kje so prednosti Sony-a oz. kake druge znamke...napram Canonu?

schurda je izjavil:

brett je izjavil:

Recimo?


- WX500
- HX90
- RX100


Zadnji odpade zaradi premalo zooma in cene. Ostalo top. Prva dva ok, ampak ne vidim prednosti napram Canonu. Vsaj kar se velikosti senzorja tiče. Kje imata prednost? Prosim za pomoč laiku ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

blackbfm ::

Zakaj je Sony boljši kot Canon? Pri DSLR prisegam na Canon. Tu pa sem popoln laik. Kje so prednosti Sony-a oz. kake druge znamke...napram Canonu?


Kaj pa je canon tok posebnega? Recimo da glede na to da sonyjevi senzorji prevladujejo na telefonih, lahko sklepas da delajo najboljse kompaktne senzorje.

Alien_Device ::

jaz bi enega kompaktnega, visokokakovostnega, budget 500€ do 600€ max. Predlogi? - Všeč mi je Canon in Sony (čeprav Sony dela preveč robotske slike)

blackbfm ::

Od kompaktov je itak samo sony rx100, ostalo je dobesedno šrot:))

Kaksne robotske slike? Slikaj v raw in imas proste roke za igranje z barvami

koyotee ::

Alien_Device je izjavil:

jaz bi enega kompaktnega, visokokakovostnega, budget 500€ do 600€ max. Predlogi? - Všeč mi je Canon in Sony (čeprav Sony dela preveč robotske slike)


Dej xlapse ne nabijaj pa raj avto poprav, a.ne uporabljaj tega nicka, ker baje ga nesmes vec?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BojanE ::

Danes se fotoaparat kupuje samo takrat, ko uporabnik ve, kaj hoče. Tipalo je samo ena od komponent, mogoče sta še pomembnejša slikovni procesor in optika. Da bi bile možnosti tehnike izrabljene, pa je tu še ergonomija upravljanja. Nekdo, ki je svoje celo fotografsko življenje preživel ob Canonih, bo imel sprva nekaj težav recimo z aparati Nikoni ali Sony (Panasonic ipd.). Pri DSLR-jih pa je itak jasno. Ko si enkrat zaobljubljen nekemu sistemu, na njem ostaneš, ne glede na morebitni drobni presežnik konkurence. Ko vložiš v objektive in ostalo kramo, ne moreš kar preiti na drug sistem, saj se ti potem v predalih valjajo neuporabni objektivi. Ko sem želel za v hribe nekaj kompaktnega, sem se odločil za sistem EOS-M, ker si že od leta 2013 lastim Canonove DSLR. Pri kompaktih pa danes večinoma kupujemo takšne z vsaj nekajkratnim zoomom. Imel sem Canona, pa Nikona in zdaj ima sin Sonya. Pri kakovosti slik se je treba zavedati, da med kompakti podobne cene ni nekih blaznih razlik. Izbereš, kar zadovolji tvoje potrebe. Canon ali Sony? Kar ti je pač bližje in kaj so prioritete.

schurda ::

Alien_Device je izjavil:

jaz bi enega kompaktnega, visokokakovostnega, budget 500€ do 600€ max. Predlogi? - Všeč mi je Canon in Sony (čeprav Sony dela preveč robotske slike)


Sony RX100 je visokokakovostni kompakt. Ima vse kar imajo veliki in dela super slike. Pa ga boš znal uporabljati?

p.s. kaj so to robotske slike?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

BojanE ::

RX100 je vsaj na papirju videti precej dobra izbira. Velika svetlobna moč in 1" tipalo, pa tudi ročne nastavitve so. Tudi RAW je, kar zna prav priti vsakemu naprednemu fotografu, ki hoče iz mašine izvleči maksimum. Za 330 € se mi zdi veliko tehnike za razumen denar.

weasel ::

weasel je izjavil:

A se kdo ukvarja z ulicnim fotografiranjem? Moj Nikon D7200 mi je preneroden za to, telefon pa neprakticen v smislu kontrole (ceprav si z njim neopazen). Kateri fotoaparat uporabljate v tem primeru? Oz. tisti, ki uporabljate DSLR, ali je to vas edini fotoaparat ali imate kaj drugega za taksne sprehode po mestu?


Update, na koncu sem se odlocil za rabljen Fuji XE-3 skupaj s pancake 27mm f/2.8. Cena je bila ravno nekje v rangu novih Ricoh GR II in XF-10, s tem, da ima ta moznost menjanja objektivov.

a_borlak ::

Dobra izbira.
««
125 / 133
»»