» »

Siol Trojček: 6 eur za dodatne računalnike?!?

Siol Trojček: 6 eur za dodatne računalnike?!?

RuskiSnajper ::

Torej, en velik WTF?

Razložil bom zato da se situacija ve, ker nimam blage veze o siolu. Meni se zdi da dosti kar so ji povedli je en velik BS, in to da mora plačat 6 eur za vsak PC je nekaj nabol absurdnega kdar sem kdaj slišal.

Soseda ima Siol Trojček (več kot 2 leti), RouterModem je cel bel, wireless, pozabo sem ime, vem da je username in pass oboje "user" kar sem rabo 2 dni da sem najdo na slo techu nekje. TV je preko dekoderja brez slota za kartice (tiste ko ma telemach)


Njej so povedali, preko telefona ali serviser:

- če hočete met na TV internet rabite "kartcio"
- manjkajoči paketi (HBO) so 10 eur kar ni holta vzet
- rekli so ji da ima na TV internet in vse "povezano"
- Siol: "mi vidimo kolko naprav imate povezanih"
- pa še druge razno razne čudne stvari ki se zaj ne spomnim


Kak je res nareto:
- 1 računalnik, 1 tv, 2 uri telefona zastojn = 46EUR (+ 12eur za 2x "PCja" za studentske sobe.)
- računalnik je leptop in je povezan preko wifi (gospa je mislila da je preko kabla)
- 1 ethernet iz porta 4 gre za TV, drugi kabel gre nekam drugam in ni bil aktiven (ni lučk)
- TV je Samsung UE40ES5550 (torej LEDLCD in ima Ethernet port ki ni bil povezan z ničemer)
- iz dekoderja je v TV šel navaden scart kabel, (mam jas odveč HDMI, bom zamenjal)
- TV paket je velik (ampak brez exp in hbo in ostalo) samo nisem videl HD programov, nisem šel vse skozi.
- računov nisem videl, mogoče bo pokazala, tam bi moralo pisat točno kaj ma naročeno.
- net je 10 mega down, in 1 mega up.

To je blo btw ker sem jo ucil uprabe PCja tako da ni blo cajta, nahitro sem ji hotel dokazat da gre na TV internet brez zamenjave operaterja za kartice (torej so mislili Smart namesto dekoderja, zaradi tega mam jas telemach, jebeš dekoder), okej odklopim isti kabel iz dekodera in dam v TV, automatsko ni šlo ker je ven vrklo neki čudni 265.193 ip (ne spomnim se točno) grem v router settings in je blo default, torej grem v tv nastavit ročno DNS, in IP, in spet ne dela, potem grem v router in vidim DHCP table in tam sta dva vpisa za TV in leptop, ko hočem vpisat hostname od TVja ne prime ker ne dovoli [ ] znakov, grem v TV spremenit in zgleda da TV ne pusti zbrisat sprednega dela [TV]UE40ES5500, mam jas doma UE40D6750 in mi dela z temi znaki (DD-WRT) samo tam mam jas MAC masking naret tak da TV name nima veze, ali pa je hostname od TVja kaj drugja ali pa moram vpisat MAC?

Jutri bom nesel moj router z DD-WRT in bom ji dokazal da gre na TV internet brez 6 eurov ali kartic.

Če negre, je to neki drek od siola ki blokira.

Gandalfar ::

No daj ti najdi dopis, e-mail ali pa racun, kjer je to SiOL trdil. Vse ostalo je tko nekaj zmedenega.

RuskiSnajper ::

Ni si zmišljevala ampak je velika možnost tudi da je narobe kaj razumela od teh tehničnih stvari.

Stvar za 6 eurov pa je popolnoma resnična, vsak wireless odjemaleca je mogla doplačat če je student najel sobo.

Nobenih emailov ni ker je to šlo vse preko telefona in serviserjov na domu. Gospa komaj kaj zna delat z računalniki ampak email že zna in slike kar sem jas kazal in nastavil thunderbird, finta je bla da ji je neki računalniški servis zbrisal vse dol, torej naredli so ji kompletni format ne da bi ji rekli da si shrani podake/slike.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

> Stvar za 6 eurov pa je popolnoma resnična, vsak wireless odjemaleca je mogla doplačat če je student najel sobo.

A je to na kaksnem racunu vidno? Valda ni placala gotovine serviserju.

RuskiSnajper ::

Gandalfar je izjavil:

> Stvar za 6 eurov pa je popolnoma resnična, vsak wireless odjemaleca je mogla doplačat če je student najel sobo.

A je to na kaksnem racunu vidno? Valda ni placala gotovine serviserju.



Jutri grem tja in bom pogledal. Okej, naj bo za zdaj 99%.

TV programi so zmedeno nastavleni, paketni so tu in tam in je mislila da ji nedelajo zato je klicala kaj je narobe, oni so bluzli o neki kartici baje, potem pa so jo čez 2 tedna klicali nazaj da ji dajo "popravit" te progame, to bi jo stalo 10 eur na mesec kar pa ni hotla vzet.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Če priklopiš gor svoj router na njihov modem itq ne vejo koliko računalnikov je na routerju..

RuskiSnajper ::

mihec87 je izjavil:

Če priklopiš gor svoj router na njihov modem itq ne vejo koliko računalnikov je na routerju..


Jah ja to ravno, mislim to se mi je tako čudno zdelo da bi oni vidli, vidijo lahko mogoče samo DHCP table preko njihovega modema ali je to posebaj notri sistem?

Ampak sem prevero da wireless dela brez vpisa v DHCP table ker mi dela preko telefona, wireless password je smešno enostaven.

DHCP table ima obrazec za nov vnos mislo sem da je to required, to je pomoje samo masking ,ampak TV ni hotel delat zato sem sumil.

Pomoje to samo strašijo. Ker so baje dostikrat sem pa tja hodli in nekaj "nastavlali" skozi leta, itd.

Bom jas še vprašal kako so to priklaplali, ker je to absurdno da bi morala klicat siol, prijavit dodatne računalnike, serviserji na domu v tuje računalnike vpsiat wireless pass in računat 6 eur. 2 uri smo se to pogovarjali in mi ni blo jasno kako lahko delajo vse to čudno da še ne pridejo snega kidat itd.

Sem pa, ko sem nastavljal email, videl internet liste kjer je pisalo gor "varnostni ključ .." napisan z kulico, torej je to serviser ki je pre ~3 leti priklaplajl napisal, takrat nisem vedel kaj je blo mišljeno ker sem iskal geslo za email. Tisto je bil wireless pass.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Ne gre tv pustit na modemu.računalnike pa na routerju..

RuskiSnajper ::

mihec87 je izjavil:

Ne gre tv pustit na modemu.računalnike pa na routerju..


sej nima routerja, modem-router je od siola (ena naprava za ves networking)

mihec87 ::

To je bilo mišljeno..
tv direkt na siol modem/router,računalniki pa na svoj router ter ta router potem v siol modem/router..Tako siol modem/router vidi tv ter router kaj je za tvojim routerjem pa ne..

Heisenberg ::

imamo siol, priklopljenih je od 1 do 15 racunalnikov pa nic ne doplacujem...imam pa odprto da se vsak prijavi

fosil ::

To je sigurno kaj narobe razumela.
Ker ni nobenega takega doplačila.
Naj ti pokaže račun.
Tako je!

mihec87 ::

Da ni mogoče da je treba plačat 6eur da ti oni pridejo zrihtat(samo 1x ne pa vsak mesec...) Ali pa doplačilo samo za tv-je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

roCkY ::

Tu gre sigurno za nesporazum.
Na zakupljenem prenosu lahko počneš kar hočeš.

Dodatni TV-ji se ne zaračunajo. Vklopijo do 4. Alternativa prek optike kolker vem "nima" omejitve. Prek PC se lahko "obesiš" do 100MB DL. Enako na VDAL2(b) vlečeš kolkor linija zmore. ADSL2+ pa je IPTV omejen na 12 MB.
Enkraten strošek je komunikator. Tu pa so ponudbe različne.

RuskiSnajper ::

roCkY je izjavil:

Tu gre sigurno za nesporazum.
Na zakupljenem prenosu lahko počneš kar hočeš.

Dodatni TV-ji se ne zaračunajo. Vklopijo do 4. Alternativa prek optike kolker vem "nima" omejitve. Prek PC se lahko "obesiš" do 100MB DL. Enako na VDAL2(b) vlečeš kolkor linija zmore. ADSL2+ pa je IPTV omejen na 12 MB.
Enkraten strošek je komunikator. Tu pa so ponudbe različne.


Aha, ni omejitve TVjov, jah samo je tv vezan na net torej ... ko bi 3 gledli tv ... pol majn neta, zdaj malo razumem razloge telemacha za omejevanje samo vseeno ne podpiram njihove butaste 3max, saj TV po kablski gre posebaj od neta.

Telemach ma na TVje 2 eura(tudi če maš smart card za v hdtv) in samo 3 tvje max drugače morm plačat osnovno naročnino še en krat (15-20 eur) da lahko mam še 3 tvje zraven, kot da bot o magično zvišalo signal, pravli so kak bi vplivalo, sem jim razlagal da itak ne laufajo vse na enkrat ponavadi .. itd. doro to zaj nima veze tukaj.

Moram pa res preverit če je bil tisti 6 eur enkratni znesek ali mesečno.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Treba je ločit med kabelsko in iptv. Kabelska ne omejuje neta.
Pri telemachu tako ni razloga za omejitev števila tv-jev, razen v njihovih glavah.
Pri siol kabelski imaš lahko neomejeno tv-jev brez doplačila.
Verjetno bi si sicer moral za več kot 3 kupit kakšen ojačevalec signala.
Tako je!

BaToCarx ::

Kar se spomnim ma siol "beli ptiček vdsl" modem port 1-2 "inet" 3-4 "tv", pa še tamale tel za iptelefonijo.
Zgleda da so ji za tiste 6 euro prodali USB wi-fi, kar je ona želela. Tv bi pa moral lepo v port 1 al 2 vtaknt. Pa bi imel tv internet.

edit: ja siol ima direkt dostop do njega preko svojega omrežja tako tudi firmware pushnejo gor na njega. Seveda da vidijo vse DHCP/mac'e od wi-fi in lana, če nimaš routerja odspredi. iz portov 3-4 pa direkt dostop do "siol boxov" kjer prav tako update pušnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

roCkY ::

Splača se stisnit tistih 50-70€ za routerček. Glede WiFi, ki ga omogoča Siolova oprema je veliko godrnjanja med uporabniki.

RuskiSnajper ::

Zdaj sem izvedel več, pravi da je bilo sigurno mesečno +6 eur na dodaten (wifi) racunalnik, in da naj bi bilo to v pogodbi so ji rekli z siola, glede papirjev pa je bol tak tak, pravi da pomoje nima vec orginalne pogodbe in bi neka prijatelica ki dela ali je delala pri siolu, nevem tudi če ima račune še od takrat ko so studenti imeli najete sobe, spomni pa se da je šel denar v telekom ker ko bi naj plačala je bilo več kot 46, torej 52 (ko je bil eden)


Sinope568+ Home Gateway
X5568 Annex B / Solos 461x CSP v1.0

roCkY ::

Nič mi ni jasno iz povedanega. Doplačila za dodatno WiFi napravo kolker vem ni. Daj link na cenik. Iskat se mi ne da ker so zadeve povsem v kontra logiki uporabika in nikoli nič ne najdem. Za vsako malenkost grem raje na Siol forum težit.

So jih "shecali" na kak višji paket = višja cena, drugo tehnologijo prenosa in posledično menjava modema, ki že podpira WiFi...???

fosil ::

Še vedno je vse to rekla-kazala.
Če nima položnic (kako prikladno), si lahko stare položnice ogledaš na servisnih straneh siola, tam imaš tudi seznam vseh doplačil in storitev, ki so bile v uporabi v preteklosti.
Tako je!

amigo_no1 ::

Za 6,00 Eur so mogoče postavke tole:


http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/ce...
Dodatki za hitrosti
Ob izbiri naročniškega paketa si lahko izberete hitrost prenosa podatkov, ki vam najbolj ustreza.

do 4 Mb / 512 kbit/s mesečno 6,00


http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/ce...
Dodatki za SiOL TV
Programski paket Pink mesečno 6,00

zenith1 ::

Verjetno bi si sicer moral za več kot 3 kupit kakšen ojačevalec signala.


Ne rabiš.

cen1 ::

Koliko naprav ti priključuješ na njihov router, žično ali brezžično, ne bi smelo imeti pomena. Če res zaradi tega plačuje 6€ je to nateg. Imam trio, še nikoli ni blo nobenega problema, wifi dela odlično in gor lahko priklapšljam karkoli, enako lahko portom na routerju spreminjaš namenskost in lahko priklapljaš karkoli.

Namesto da ona išče račune in se meni z siolovci pokliči ti v njenem imenu in naj ti povejo točno zakaj plačuje tistih 6€ da vsaj veš pri čem si.

RuskiSnajper ::

cen1 je izjavil:

Koliko naprav ti priključuješ na njihov router, žično ali brezžično, ne bi smelo imeti pomena. Če res zaradi tega plačuje 6EUR je to nateg. Imam trio, še nikoli ni blo nobenega problema, wifi dela odlično in gor lahko priklapšljam karkoli, enako lahko portom na routerju spreminjaš namenskost in lahko priklapljaš karkoli.

Namesto da ona išče račune in se meni z siolovci pokliči ti v njenem imenu in naj ti povejo točno zakaj plačuje tistih 6EUR da vsaj veš pri čem si.



Hvala za vsa mnenja, jas sem ze načrtoval še za last-chance zadnji "trik", če nebo na računih nič vidnega. Lahko da bo tistih 6 eur lepo pothoma računano kar v tisti celoten znesek ne pa posebaj kot dodatek, no bomo vidli.

Samo povejte še to če kaj rabim (koda, username) za dostop do servisnih strani za stare račune. Pomoje je kje enak username in pass kot za email ?

Z siolovi pa se nič ne meni, ker to je prva stvar kar sem rekel, da nebi kaki serviser ki kaj šunjal okoli.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
227321 (6944) Lukael
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193709 (3422) WhiteAngel
»

USB ključek za wireless internet

Oddelek: Omrežja in internet
364266 (3785) r3dkv1c4
»

Domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
92303 (2070) Voluharr
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623069 (21985) MTB

Več podobnih tem