» »

Galvanska ločitev internetne povezave

Galvanska ločitev internetne povezave

malix ::

Potrebujem galvansko ločitev modula, ki je dostopen preko zunanjega IP-ja.
IP mora biti direkten, ker program s katerim komunicira naprava nima možnosti vnosa kakšnih portov ampak samo IP.

Nekako sem razmišljal, da bi kupil dva ruterja in ju povezal preko WDS.
En ruter bi žično povezal z napravo, ki je na baterijskem napajanju, drugega pa z internetnim modemom.

Predvsem me zanima ali bi se dalo ruterja nastaviti tako, da bi bila naprava vidna preko direktnega/zunanjega IP-ja.

Kakšna žična galvanska ločitev ne pride v poštev zaradi nepraktičnosti kablov...

Do sedaj sem imel napravo povezano žično z internetnim modemom, vendar je strela (zaradi lokacije naprave) uničila modem....
www.malix.si

NeMeTko ::

Ne vem kaj kompliciraš - če imaš adsl/vdsl žično povezavo, potem nabavi ustrezno prenapetostno zaščito telefonskih žic, ki jih imaš napeljane v modem. Rešitev, boljših in slabši, najdeš kolikor hočeš.

Vseeno ne boš veliko naredil, če ne boš poskrbel tudi za prenapetostno zaščito na napajanju.

Vidnost 'od vzunaj' je poglavje zase. Odvisno kaj želiš, da bi bilo 'vidno' - zgolj izbran port (npr. www, ftp strežnik) ali vsi porti. V prvem primeru uporabiš port forwarding, v drugem pa VPN povezavo. Seveda igra tu tudi določeno vlogo, komu želiš omogočiti dostop - le sebi, določenim osebam, ali komurkoli.

Brane22 ::

Pa saj Ethernet je že galvansko ločen.

malix ::

Internet uporabljam na krmilniku, ki je na vrhu stavbe, kjer jo rada oplazi tudi strela. Krmilnik in ostala krama sta baterijsko napajana, s tem imam vse ločeno od omrežja. Težava je komunikacija s krmilnikom, ki je na na router oz. internetni modem < ki se napaja iz omrežja > povezan z kablom.
Tukaj vmes bi rad dal wifi v nekakšni obliki wds povezave.
S krmilnikom komunicira nekakšna Skada, v kateri vpišeš ip krmilnik in komunikacija deluje....

Nekako mi manjka ideja kako narediti povezavo med dvema wifi routerjema in da je ip krmilnika direktno viden.
www.malix.si

b3D_950 ::

Enega daš kot AP Client, drugi je pa kot Access Point.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

llc ::

2 media konverterja, pa optiko vmes?

malix ::

b3D_950 je izjavil:

Enega daš kot AP Client, drugi je pa kot Access Point.

Ali lahko malce bolj podroben opis - nisem tako doma v teh vodah.

Optika pa verjetno kr nekaj stane...
www.malix.si

All ::

http://www.edimax.com/en/produce_detail...

dobrih 20€ je kos. z njima vzpostaviš most...

NeMeTko ::

llc je izjavil:

2 media konverterja, pa optiko vmes?

Idealna rešitev. Par konverterjev (10/100) dobiš na Ebay že tam okoli 30EUR+poštnina. Rabiš samo še optični kabel, ki ga pa tudi že dobiš 20 meterskega pod 20EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

b3D_950 ::

malix je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Enega daš kot AP Client, drugi je pa kot Access Point.

Ali lahko malce bolj podroben opis - nisem tako doma v teh vodah.


http://zensonic.dk/?p=279
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

levaky ::

Jaz sem tudi za optiko... Manj komplikacij kot z wifi routerji in verjetno manjša poraba elektrike, glede na to, da je na strehi zadeva na baterijah.

MATej

llc ::

Ma dobiš media konverterje pri kitajcih že na pol zastonj. Npr. tole: ebay
Pa tud pri nas niso neznosno dragi. Sploh ker gre očitno za neko industrijsko zadevo, kjer 5 ali 10 EUR strošek ne bi smel predstavljati problema?

NeMeTko ::

Vsekakor bo manj škode, če strela udari in odnese media konverter, kot pa router.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežna povezava med dvema hišama

Oddelek: Omrežja in internet
212057 (1366) tony1
»

Wi-fi ojačevalec ali UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
101877 (1573) BlaY0
»

Samo internet?

Oddelek: Omrežja in internet
112266 (2151) Machete
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193552 (3265) WhiteAngel
»

Povezava: wireless router -> access point

Oddelek: Omrežja in internet
133334 (3127) pujsek_

Več podobnih tem