» »

FX-6100

FX-6100

1 2
3
»

einstein :P ::

pred enim letom sem kupil za 230€ z diskom.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Cene rabljenih komponent z dnevom v dan padajo zaradi prenasičenega trga. Še pol leta nazaj si dobil rabljene 4870 za 100€ zdej za pol manj... Če ko kupiš nov komp in daš 600€ ne pomeni da bo njegova vrednost vedno enaka.

cen1 ::

OP, celo znanost si naredil iz izbire procesorja.. FX-6300 je cenovno nekje kot i3 s tem da je hitrejši kot i3 v skoraj vseh testih in še lažje se ga navija (afaik). Če greš na i5 boš dobil malo boljše zmogljivosti ampak boš dal tudi ~50€ več. Za igre je dober skoraj vsak novejši procesor ker je pri igrah vedno bottleneck grafika, razlika je samo par FPSjev in je zanemarljiva.

Torej, če hočeš bolj poceni skozi vzemi amd, če ti ni odveč dati nekaj več dnarja potem vzemi intel. Ne rabiš delat doktorata.

einstein :P ::

ja ampak če vzamem amd, nisem siguren koliko ga lahko kasneje nadgradim? verjetno ne toliko, kot intel...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Torej, če vzamam AMD imam več jeder, pač bolje za multitasking ampak je slabši v aplikacijah z manj jedri in ga ne morem tako nadgraditi. Če pa vzamem i3 imam boljši performance v aplikacijah z manj jedri ampak ne morem toliko naviti in nimam toliko jeder ampak lahko še precej nadgradim. Popravite me, če se motim, torej je oboje nekako enako, sploh tudi če ceno pogledam sta videti skoraj enakega. Torej je vprašanje samo ali sem amd ali intel fan?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

x45 ::

i3 sploh ne moreš navit. Amd 8xxx ima 6 jeder več 6xxx pa 4 , tako da se stegni do kakega FX 8120 ki je poceni pa imaš 8 jeder. vsak gre navit na 4 ghz in si poglej kje si v cinebenchu.

http://www.hardwaresecrets.com/article/...


Nadrgadnja je kavzi govorjenje, verjetno da boš amd ja lahko bolje nadgradil. intel menjava platforme vsakič, zadnje čase tud amd bolj ampak precej manj. amd platforma ni omejena z zaklepom multija In FSB ( HTT ) ja, ima možnost CF ali SLI v 2* 16, intel samo 2x 8, imaš lahko kak ide port še itd...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

einstein :P ::

in kje bi najceneje dobil 8120?

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

x45 ::

tujina, al pa pr nas poglej agt. pa zs si prebral ?

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

hoh.de = 136 eur
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

einstein :P ::

sem pogledal zs. koliko je pa poštnina iz hoh.de drugače?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mihec87 ::

Btw ta comp je za tisto kar boš delal v cadu vrh glave...Raje imej več denarja za izpit pa potem nabaviš če kaj ostane..

x45 ::

tam ene 10 do 15 eur, ampak lahko kupiš še ostalo tam v hoh.de
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

einstein :P ::

ne vem, kaj sploh govorim, itak nimam za 8120, čeprav je le malo dražji, je še vseeno treba še ostalo nabavit. tam do ene 120 dam max za cpu, zdaj pa ne vem a naj 6100 al 6300 al kej drugega? daj mi prosim malo svetuj v cenejšem rangu x45, tam nekje do 120EUR.

@mihec

izpit bom delal šele čez pol leta, za božička bom pa že dobil nekaj denarja :)

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

x45 ::

6300 če maš dovolj sicer pa 6100 ali 6200

http://www.goesta.at/prozessoren/amd/so...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

einstein :P ::

kaj vse pa rabim za nakup iz hoh.de? bančno kartico? ali poteka plačilo preko pošte?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Nakažeš jim na TRR.

cen1 ::

AMD se bo dalo nadgradit še na vsaj eno verzijo naprej afaik.

Blinder ::

ej a teli amd fx imajo integrirano grafično?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

einstein :P ::

@blinder

kakor jaz vem, ne. še zmeraj se ne morem odločit kaj naj vzamem in kje naj vzamem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

kaj pa če nabavim najprej cenejši proc in ga kasneje prodam ter nabavim dražjega???

A JE TA PLATA V REDU:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m... ?????????????????????
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

A mi lahko nekdo prosim svetuje za AM3+ plato, da jo naročim zraven ohišja?


Hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Dober dan ::

Nič od tega, kar si nabluzil v celi temi, ne boš uspel rešiti. Še bolj se mi pa dozdeva, da iz te slame preprosto ne bo kruha in da tukaj samo nakladaš v prazno. No, pa ni važno... Zakaj ti ne bo uspelo? Naj ti povem... Tudi sam sem letos junija iskal poceni varianto zamenjave računalnika. Imel sem intelov procesor e2180 v kombinaciji z rami ddr2. Najprej sem se odločal na dolgo, kateri procesor naj izberem..AMD z 6 osli ali INTELA z 2 konjema, saj je bil moj budget za plato in procesor 200EUR. Po dolgem premisleku sem izbral intela i3-2120, polek sem pa vzel matično P67A-UD3 in nov DWD-rom za 20EUR, ker star ni več bil kompatibilen. Skupaj sem za te 3 komponente zapravil 219EUR (to sem dobil po takšni ceni, ker imam malo poznanstva in sem dobil v trgovini kar velik popoust). Takrat sem s prve pozabil na rame. Nato sem prodal moj stari rocesor, matično ter rame in sem za stare komponente skupaj dobil ravno toliko, da sem si kupil 8gb ddr3 rama. Torej sem za vse skupaj zapravil že v osnovi skoraj 300EUR. Za intela sem se odločil, ker sem kasneje hotel nadgraditi na i5, ampak z nadgradnjo ne bo nič, ker je čipset že sedaj zastarel in ne podpira 3 generacije i5 procesorjev. Tako, da sedaj ne bom nič nadgrajeval in bom gonil sedanjo mašino dokler bo delala. Torej zapravil sem 300EUR za 3 osnovne komponente. Vse skupaj sem zvezal in ugotovil, da napajalnik nima 8pinskega priključka za dodatno napajanje matične. Ponovno sem ponovil vajo in zanj zapravil 70EUR (vzel sem corsairja 650w-nikoli se naj ne špara na napajalcu!). Torej smo prišli že na dobrih 350EUR od oka, če odštejemo 20EUR, ki sem jih dobil za star napajalnik. Končno sem vse skupaj spravil v pogon. Zadeva danes deluje super za igrice in vse ostalo kar si poželim. Seveda sem do zdaj si še umislil eden nov disk in pa eno solidno grafično, tako da me je računalnik v končni fazi prišel skoraj 600EUR. No, point mojega posta je: če imaš pamet, pozabi na nadgradnjo ker te bo stala mnogo več kot pa pričakuješ. Za tak budget pozabi na kakšen kasnejši upgrade, ker kakšnih kvalitetnih stvari ne boš dobil za tak denar.
Po tvojih postih sodeč si "močno želiš" upgrejda kr tja v prazno.. Dam ti nasvet, ampak kar boš sam počel je tvoja stvar: Pusti fx-6300, ker 6 jeder ne boš izkoristil. Vzemi dvojedernega i3, katerega boš vsaj dodobra izkoristil, pa še jedra so učinkovitejša in iz prve roke ti povem, da je zadeva več kot dovolj za vsak dan. Tudi igre mu še vsaj za enkrat ne pridejo do živega. Glede hlajenja je pa tako. x45, ne vem zakaj bluziš, da stock hladilnk za i3 ni dovolj, ampak povem ti, da mojo i3ko drži pod 65 stopinjami in imam navitega na 3500mhz. 106,3x33. Zadeva laufa in ventilator pri delu ni niti malo glasen!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

@Dober dan

i3 se ne da navijati... amd je poceni in se ga z lahkoto navija... moj budget sem že preračunal in kako praviš, da me bo več prišlo, kot mislim? saj mi ne bojo kar dodatno nekaj zaračunali - tebi so? in ravno to je problem skoraj vseh uporabnikov v tej temi: vsi si mislite, da kupujem samo zato, ker si močno želim (nizek budget pa vam še dodatno nekaj vbija v glavo, da tega sploh ne bom rabil in da si samo izmišljujem nekaj...) mislite, da če bi imel 1000€ na razpolago za komp, da bi kupil komp za 1000€? potem se krepko motite, jaz ne rabim nekega vrhunskega i7 extrema in 10 kartic v crossfire.

a mi lahko nekdo prosim svetuje za čim boljšo plato in poceni, da ne bom sam naročeval nekaj na oko in potem se bo nekdo oglasil, da sem zanič izbral...

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Dober dan ::

Dobro, vendar ka nasnejši upgrade pozabi. Pa z tako matično ne boš ne vem kaj navil, sploh z napajalnikom ne, ki pride zraven ohišja. Glej, matična v tem cenovnem segmentu je vsaka v redu, ki ti nudi tisto kar sam potrebuješ. Mislim da nimaš veliko za zgrešit. Kolikor sem gledal, mislim da nobena matična v tem rangu ne podpira sata 6gb/s, tako da ne vem..
matiča Kaj takega? Vse ostalo je dražje..

einstein :P ::

@Dober dan

Kaj pa je to zdaj? SATA 3 ali sata 3Gbps?

Tole piše v opisu:
"Seveda je tu podpora novim standardom na prodočju shranjevanja in podatkov SATA 3 (6 Gbps) in USB 3.0."

Tole je pa v specifikacijah, kar očitno ne gre skupaj... (zgoraj piše 6gbps, spodaj pa 3?!)
"6 x SATA 3Gb/s"

ja za to plato sem drugače že prejle spraševal...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

kaj pa tole?

videti je precej boljše od tiste za 69€:

http://www.mlacom.si/asrock-970-pro3 :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

jaz bi takole naredil:

kupil bi zgoraj omenjeno plato za 72€
kupil bi ohišje z napajalcem za 50€
kupil bi 4 ali 8Gb ram kakih 20-40€
kupil bi fx 6300 za recimo 130€

to pride ene 270€. kaj mislite? ali bo boljši intel setup??? prosim, naj kdo odgovori, da se ne pogovarjam sam s sabo :)

lp

plis heeeeelp! naj mi kdo svetuje no :'(
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

x45 ::

einstein :P je izjavil:

kaj pa tole?

videti je precej boljše od tiste za 69€:

http://www.mlacom.si/asrock-970-pro3 :D


tolew bo ok oz zlo dobro za ka boljši cpu kasneje. sem videl kako se s klikom nevije 965 BE za tej plati na 4100 mhz

einstein :P je izjavil:

jaz bi takole naredil:

kupil bi zgoraj omenjeno plato za 72€
kupil bi ohišje z napajalcem za 50€
kupil bi 4 ali 8Gb ram kakih 20-40€
kupil bi fx 6300 za recimo 130€

to pride ene 270€. kaj mislite? ali bo boljši intel setup??? prosim, naj kdo odgovori, da se ne pogovarjam sam s sabo :)

lp

plis heeeeelp! naj mi kdo svetuje no :'(


najboljše kaj si zbral izmed tega.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

einstein :P ::

@x45

potem bi ti na mojem mestu to vzel?

hvala, lp :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

x45 ::

ja, z to asrock plato Extreme 3. rame daj g skill če lahko pa čim večjo hitrost ramov.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

einstein :P ::

@x45

extreme 3?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

x45 ::

iz likna tvojga -pro 3

tole:

http://www.mlacom.si/asrock-970-pro3
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

einstein :P ::

aha.

Torej, takole bi zgledal končen setup:

CPU: AMD FX 6300 http://www.mlacom.si/amd-fx-6300-3-5ghz...
MOBO: http://www.mlacom.si/asrock-970-pro3
RAM: ne vem še
CASE+PSU: http://www.mimovrste.com/artikel/241000...

to je to. upam, da ne bom sfalil s tem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

einstein :P ::

@x45

jah nebi rad glih vsake stvari iz druge trgovine naročal zaradi poštnine. :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

x45 ::

zračunaj si vsoto pa boš videl .
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

x45 ::

einstein :P je izjavil:

@x45

jah nebi rad glih vsake stvari iz druge trgovine naročal zaradi poštnine. :D


in kaj si nabavil, že imaš ?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

D3m ::

einstein :P je izjavil:

aha.

Torej, takole bi zgledal končen setup:

CPU: AMD FX 6300 http://www.mlacom.si/amd-fx-6300-3-5ghz...
MOBO: http://www.mlacom.si/asrock-970-pro3
RAM: ne vem še
CASE+PSU: http://www.mimovrste.com/artikel/241000...

to je to. upam, da ne bom sfalil s tem.


Povej kako si zadovoljen. Jaz sem nazadnje tudi menjal komponente in sem si za cca. 300 eur sestavil PC v podpisu (diske, napajalnik in ohišje sem že imel)
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

nisem nič kupil, fr4nc je pol nekomu drugemu prodal cel komp, pa sem si rekel, da bom raje denar porabil za kaj drugega, če dobro premislim, amd-ja v tem trenutku nebi rabil za nič drugega, kot za benche in to je to. :))

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

OK.
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

@d3m

ok?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Pač OK. Nič drugega :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

:)) ja verjetno je itak bolje, da raje imam denar, kot pa po nepotrebnem kupim komp?

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

matonson ::

Lohk ga daš tudi meni.:)

einstein :P ::

@matonson

žal, je pa dobra ideja, če ga ima kdo odveč, ga lahko kar meni da. :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

krispe ::

einstein :P je izjavil:

:)) ja verjetno je itak bolje, da raje imam denar, kot pa po nepotrebnem kupim komp?

lp


Ja če bi kupil Buldija bi zagotovo bil stran vržen denar, zato si se prav odločil. Zdaj pa našparaj za i5 ali i7.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

D3m ::

Buldo, i5 ali i7. V vsakem primeru bi bil stran vržen denar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oberskitona ::

Ne morem si pomagat, moram nekaj napisat sicer glede na to, da gres delat izpit si verjetno star 17 let obnasas se kot 12 letni fantek.
Zapravljal si cas ljudi na forumu za brezveze, niti sam ne ves kaj bi rad, sprasujes gluposti in postavljas trditve brez repa in glave.
Smisel foruma je, da si ti malo pogledas stvari teste itd. in prides sem z konkretnimi vprasanji. Ob branju tvojih postov sem dobil obcutek, da cakas da se nekomu zasmilis pa ti kar vse skupaj kupi in podari.
Zresni se napisi pismo bozicku ne pa, da tu utrujas ljudi z otrocjim obnasanje...........aja pa idi malo na zrak...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11222266 (20618) šted

Dve konfiguraciji AMD ~500 €, katera bolj optimalna? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12518283 (16636) hojnikb
»

Računalnik za igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9213010 (12077) Peter6
»

Sestava kompa za 500€

Oddelek: Kaj kupiti
263731 (3281) opeter
»

kateri i3 1155 je najboljsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
737968 (6657) Blue3D

Več podobnih tem