» »

Watermark na slikah

Watermark na slikah

dottor ::

Zanima me če obstaja program kateri ti avtomatično da tvoj watermark na slike ki so v neki mapi ali ki jih izbereš brez da bi rabu eno po eno v PSju obdelat in dodajat watermark.

Že vnaprej hvala za pomoč.

ripmork ::

Verjetno obstaja kak simpl program ki počne kaj takega (ugibam), se da pa tudi v photoshopu to lepo avtomatizirat.
Posnameš preprost "action" (odpri sliko->dodajwatermark na točno določen del->save), pa ti potem preko automate-batch file funkcije photoshop to avtomatsko aplicira na celoten folder slik, če tako hočeš.

poIšči kak PS tutorial na tematiko record/action ter automate/batch.
Načeloma je precej preprosto.

NeMeTko ::

Photoshop moraš najprej imeti ($/€)...

Sam sem uporabljal Imagemagick , ko sem to nazadnje delal. Zadeva je sicer ...noja, treba se je privaditi, potem pa je super uporabna za takšne operacije.

dottor ::

Praktično rabu bi program s katerim izberem slike, dodam watermark, določim v kateri kot in mi to nardi na vse slike ki sem jih označu oz. izbral.

mailer ::

Daj mi primer pa poskusim z enim free programom, če to omogoča. Pošlji na zs mail naslov pa ti vrnem rezultat.

dottor ::

Sem v eni stari temi našu odgovor: Watermark Factory 2. Sicer ni free ampak se je dalo tudi s poskusno verzijo nardit. Sicer je na začetku malo zafrkaval in delal samo po 20 slik na 1x pol pa se je odloču delat kot se spodobi in naredu v šusu 200+ alik brez problema (prej pa nekaj krat po 20). Hvala vsem za pomoč.

NeMeTko ::

mailer je izjavil:

Daj mi primer pa poskusim z enim free programom, če to omogoča. Pošlji na zs mail naslov pa ti vrnem rezultat.

Kot sem ti že rekel - prenesi si Imagemagick, ki je free.

Potem pa si oglej primere uporabe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop: masovno spreminjanje velikosti slik ?

Oddelek: Programska oprema
131684 (1388) kraftwerk
»

Watermark (logotip) na slikah

Oddelek: Izdelava spletišč
121527 (1309) bluefish
»

open source watermark?

Oddelek: Programska oprema
9920 (794) #000000
»

Zamenjava barv v png slikah

Oddelek: Programska oprema
51208 (1107) krneki
»

Program za zmanševanje resolucije slik

Oddelek: Zvok in slika
61051 (980) kjask

Več podobnih tem