» »

HTC Windows Phone 8X

HTC Windows Phone 8X

urosj12 ::

hotlips je izjavil:

Glede LTE, mislim da sem nekje zasledil da ga imajo vgrajenega samo v modelu z nekim ameriškim operaterjem, v svetovni izdaji pa mislim da ne. Nisem pa 100%, čeprav pa LTE vsaj kar se mene tiče ne igra nobene vloge.
Čakam da ga dobijo pri Simobilu v Ljubljani.

lp.hl



Ja to sem tudi jaz zasledil.
zato bi pa rad da mi nekdo 100% potrdi.

sicer je pa res kot praviš da bosta verjetno res že 2 leti okrog da bo res delovalo kot mora. takrat pa bom mogoče gledal za novim telefonom.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosj12 ()

luky ::

Po informacijah Si.Mobila pride nova pošiljka šele tam okoli 7.12.2012, tako, da bo treba še kar čakat.
luky!

SLO_Matej ::

Tilk je izjavil:

Sem ga kupil, super mi je. Samo pomoč rabim pri prenosu telefonskih številk iz wava na novo sim kartico, prek BT se mi konstantno prekinja....ima kdo kakšno idejo?

Mogoče naslednje kaj pomaga: http://www.windowsphone.com/sl-SI/how-t... in http://www.windowsphone.com/sl-SI/how-t...

Formula 1 ::

Od decembra pri Mobitelu tudi 8S :http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

urosj12 ::

zanimivo mobitel pa z 8s ki je izšel kasneje kot 8x.

kdaj bo pa potem 8x na voljo pri mobitelu.
Sam čakat moremo :D

flaker ::

Sam sem ga kupil (24.11) na simobilu v ljubljani v Areni, kljub temu da sem klical na simobil (22.11 in 23.11) in so mi zatrdili, da ga ni nikjer v sloveniji in da naj poklicem cez dva tedna. Nato sem pa naslednji dan slucajno bil v Merkatorju v Šiski in vprasam na njihovem servisu, ce se ga da slucajno dobit in mi rece, da ga imajo v Areni . Kar se tice pa 4g oz. lte ga pa nima saj v nastavitvah lahko izberes le 2g ali pa 3g.

Stewie G ::

Zanimivo, kaj pravite na 8S bi se ga splačalo kupiti, kaj bi lahko pogrešal za razliko od 8X? Ker 8X mi je predrag.... Mogoče bom pa celo na 820-ko počakal:D
Name changed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stewie G ()

flaker ::

Stewie G je izjavil:

Zanimivo, kaj pravite na 8S bi se ga splačalo kupiti, kaj bi lahko pogrešal za razliko od 8X? Ker 8X mi je predrag.... Mogoče bom pa celo na 820-ko počakal:D


http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Stewie G ::

flaker je izjavil:

Stewie G je izjavil:

Zanimivo, kaj pravite na 8S bi se ga splačalo kupiti, kaj bi lahko pogrešal za razliko od 8X? Ker 8X mi je predrag.... Mogoče bom pa celo na 820-ko počakal:D


http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Da, vendar zanima me predvsem kot uporabniška izkušnja, bi bil zaslon veliko slabši? Kamera veliko slabša, bi tekel tako tekoče ali ne?
Name changed.

jnovak ::

Stewie G je izjavil:

Zanimivo, kaj pravite na 8S bi se ga splačalo kupiti, kaj bi lahko pogrešal za razliko od 8X? Ker 8X mi je predrag.... Mogoče bom pa celo na 820-ko počakal:D
8S se splača kupiti zaradi cene (~200 EUR ceneje od 820).

Glede 820 ... to je enak cenovni razred kot 8X. Na NEM straneh je Lumia celo še malo dražja. Izgleda res super, ampak ob enaki ceni ima slabšo baterijo in za razred slabšo resolucijo.

Stewie G ::

No meni je predvsem važno, da telefon teče gladko, ker če pogledm tiste nizkocenovne androide mi kr slabo rata...
Name changed.

jnovak ::

Bodi brez skrbi, da WP8 gladko teče na vseh trenutno predstavljenih napravah! Android lahko vsak naloži kamorkoli želi, pri WP ima pa Microsoft vseeno nekaj besede vmes.
Npr. WP7.5 gladko teče tudi na Nokii 510 (800 MHz CPU, 256 MB RAM).

Stewie G ::

Kaj pa pomeni ta beats logo na zadnji strani?
Name changed.

LuGi ::

Stewie G je izjavil:

Kaj pa pomeni ta beats logo na zadnji strani?


1. Redesigned headphone jack - reduces ground noise
2. Discrete headphone amp - more powerful with better stereo separation
3. Dedicated audio island - isolates audio components on the circuit board
4. Function + B - engages Beats Audio profile

Več http://tunelab.com/2012/01/09/what-exac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jnovak ::

Beats By Dr. Dre ... trenutno najaktualnejša znamka slušalk.

Kaka je povezava s HTC-jem?
HTC je odkupil večinski delež, nato so nekaj nazaj prodali (še vedno imajo 1/4), imajo pa v svojih mobilnikih "Beats audio".
Nisem še probal, ampak kolikor sem zasledil, je vsa fora v tem, da obstaja nek dodaten "on/off switch", ki omogoča izboljšano avdio kvaliteto (= v smislu boljših basov).

Tilk ::

@luky Kartico sem dobil zraven. Ker imam na FB in mailu tudi folk, katere cifer ne rabim, sem v Simobilovem centru naredil prenos podatkov iz stare na novo micro sim.

@SLO_Matej hvala, slučajno veš še za kakšno aplikacijo, ki je na voljo pri nas za spremljanje podatkov?

Trenutno mi baterija zdrži okoli 15 ur, samo skoz neki prčkam + pričakujem, da bo doba narastla. Random resete sem doživel 4x v 2h dneh. Super happy with WP8.
Tilk

urosj12 ::

Pozdravljeni,

še eno vprašanje glede htc 8x.
če ga kupiš pri simobilu, a dela z mobitelovo sim kartico?

lp

LuGi ::

Think so. Povprasaj prodajalcs @simobil ali poklici 040 40 40 40

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

urosj12 ::

Aha ok .


Mislim nevem, ni mi jasno kaj ta mobitel čakat z 8x. 8s bodo meli prej v ponudbi kot 8x čeprav je slednji bil prej predstvaljen.
nevem no.

lp

amigo_no1 ::

Glej to iz druge perspektive: Slovenija je v svetovnem merilu rangirana nekje na ravni Burkine Faso in Zelenortskih otokov.
Nič več nič manj.


Če vprašaš zamorca v Afriki nima pojma o Slo, mogoče bo dobil idejo od kje si, če boš omenil Tita in Jugoslavijo.

LuGi ::

Mogoče bo 8X simobil only za nekaj časa.. :|

Jakob592 ::

Kakšna pa je glasnost zvočnika? kvaliteta mora biti dobra glede na to da je beats audio. :)

SLO_Matej ::

Kljub temu, da WP 8X ni prenosni računalnik, pa se občasno zgodi da kakšno mobilno napravo testirajo tudi na Notebookcheck.net.

Glede zvočnika so zapisali slednje:
Speakers

HTC places a speaker on the lower back for audio playback. The Beats Audio logo is directly above that. That suggests that the speakers come from Beats Audio. We also find a corresponding field dubbed "Beats Audio" in the menu settings. However, we are quickly disillusioned because Beats Audio is not available for the telephone speaker. That obviously only works when additional hardware is used. Nevertheless, HTC has installed a high-end speaker that is very balanced at higher volumes. The sound does not seem as tinny as in the Galaxy S3. However, the smartphone should not be placed on its back when playing music if at all possible. That partly covers the speaker, which distorts the sound and ruins what is actually good quality audio. The audiophile listener should not expect a full bass sound for construction-related reasons. The included headset provides considerably superior music enjoyment, exhibits more bass and enables the Beat Audio feature as soon as it is inserted.


Mimogrede, ste videli kaj so zapisali med pozitivne lastnosti? :)
Innovative operating system

urosj12 ::

Pozdravljeni, gospod ....

preverila sem in telefon HTC 8X smo že testirali, a testov ni opravil pozitivno, zato čakamo na nove vzorce s strani HTC-ja. Aparata zaenkrat ne bomo ponujali.


Lepo vas pozdravljam.


No tole sem dobil od mobitela, zdaj pa me zanima kaj pravite na tole?
Če gledamo z tega stališča imata htc 8x in nokia 920 enake komponente oz se hardversko zelo malo razlikujeta, potem bo jim nokia prav tako delala težave.
Glupo mi je pa to da je kolega kupil na mobisvetu ker se ne more učakat pa telefon dela ko mina. Brez problemov z mobitelovo sim kartico. Vse mms sms internet klici signal kot mora biti skratka vse dela.

Mam občutek da je tu nekaj drugega v ozadju.

Bo potrebno poiskat drugo alternativo za nakup.

lp

amigo_no1 ::

Za kakšne teste gre ?
Ima Mobitel neko zelo unikatno omrežje ? Kako lahko potem v njem dela roaming za vse tujce z "netestiranimi" telefoni ?

Zgodovina sprememb…

urosj12 ::

saj to se tudi jaz sprasujem, ce pa vse dela brez problema.

sem pa se tole dobil;

testiramo široko paleto karakteristik, s čimer ugotovimo, ali aparat deluje brezhibno v našem omrežju. Točnega podatka o tem, katerih testov telefon ni opravil pozitivno, žal, nimamo.

zal nimamo? kako da ne?kdo jih pa ima?
cedalje bolj sem razocaran nad to mobitelovo politiko. kaj vse je tu zadaj pa itaq nebomo nikoli vedeli. 100% ne gre tu za nepravilno nedelovanje mobitela ampak je tukaj kaj drugo krivo da ga nebomo videli v ponudbi. 8s je slabsi manj zmogljiv z vsem istim pa je prestal teste. kdo ma koga za norca?
vec nevejo ka bi si izmisljevali.
skoda no da se take grejo.......kupci pa cakamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosj12 ()

Tilk ::

A ima kdo od uporabnikov telefona probleme z zvokom? Namrec, ko me kdo klice,se normalano predvaja mdelodija zvonenja, ampak ko se oglasim, mi iz zvočnika predvaja kratek "kričeč" impulz - neki tazga pri slabem kontaktu 3.5mm jacka z računalnikom...
Tilk

luky ::

Če koga zanima naj si na tej strani pogelda, da je izdana posodobitev za WP8 za telefone HTC 8X.

http://www.neowin.net/news/htc-8x-recei...
luky!

bdoxx ::

pomoje je kar konkreten razlog rebotanje fona, da ga mobitel ne da na police

urosj12 ::

Ja možno da bi bilo to. ampak če se je zdaj popravilo z to posodobitvijo je vredu.
Upam da jim uspe spravit na police.
lp

mikko ::

S posodobitvijo reboot ni odpravljen!

boro10 ::

mikko je izjavil:

S posodobitvijo reboot ni odpravljen!


Moral bi biti, prosim poročaj še malo kolikokrat se ti še ugasne
Pozdrav

Tilk ::

Reboot odpravljen. Zvočno krekanje še vedno problem. Ima še kdo ta problem?
Tilk

mikko ::

Reboot že 3x.

boro10 ::

Nesi na servis
Pozdrav

mikko ::

Ja, in mi bodo sporočili, da je telefon polit z vodo haha :)

Tilk ::

Mikko a ti pr zvonenju tud nrdi hrescec zvok,k dvignes slusalko?ob melodiji,kokr da bo use skup raznesl? Ker na servisu so mi modro svetovali da je to normalno...vodo nej si pa u rt utaknejo...
Tilk

flaker ::

Men je na zacetku 1 teden delal normalno, sedaj pa 2 tednih pa mi je ze 8x zgodil reboot. Na servis ful nocm odnest telefona kr k sm prejšnega odnesu na servis sm dobil nazaj se slabsega.

mikko ::

Se dogaja še veliko uporabnikom, da se jim resetira po update-u. Očitno bo prišel še en update, upajmo, da bo tisti delal.
Sicer sem s telefonom full zadovoljen, edino aplikacije se ne morejo primerjati s tistimi za iOS ali Android.

mihco ::

Je kdo uspel dobiti htc 8x na Simobilu zadnjih 14 dni? Na simobilu so tak skromni z informacijami o dobavi, da sem pricel dvomit, da bo telefon na voljo se letos. Vsaka informacija bo zelo dobrodosla!

luky ::

@mihco jaz jih sprašujem od tistega dne od kar je reklama na TV, in nihče nič ne ve, samo pravijo ste na seznamu in ko pride tel. dobite SMS. To je vse. Rečeno je bilo, da bi že 7.12.2012 morali biti v skladišu Si.Mobila pa mislim, da se to ni zgodilo tako, da jaz imam tudi dvom, da ga bomo letos dočakali.
luky!

mihco ::

Vse skupaj vedno bolj spominja na "Veliko simobilovo napizdacino", ker "Ni praznikov brez simobilovega zavajajocega marketinga!"

sleby ::

no, vsaj upanje je, pri mobitelu se tega ni..

bdoxx ::

zakaj bi prodajali nedelujoč telefon? xD, še dobro da ni samsung, drugač bi tema imela ži 12 strani postov hejterov sammya 8-)

Bor H ::

Stewie G je izjavil:

flaker je izjavil:

Stewie G je izjavil:

Zanimivo, kaj pravite na 8S bi se ga splačalo kupiti, kaj bi lahko pogrešal za razliko od 8X? Ker 8X mi je predrag.... Mogoče bom pa celo na 820-ko počakal:D


http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Da, vendar zanima me predvsem kot uporabniška izkušnja, bi bil zaslon veliko slabši? Kamera veliko slabša, bi tekel tako tekoče ali ne?


Pri 8S predvsem računaj na pomanjkanje prostora. Res da ima 4Gb ampak uporabniku nato ostane nekje 1.5Gb (našel sem podatke od 1.3Gb do 1.7Gb). Glasbo, slike in podobno sicer lahko daš na SD kartico, žal pa ne moreš istega naredit z aplikacijami (in njihovim cachom). Če ti je to dovolj se pa sam odloči, jaz bom verjetno se opogumil. Ponuja pa HTC aplikacijo, ki ti baje lepo pokaže kaj ti kolk prostora kuri, da lahko pol brišeš. Se pa lahko bolj k ne obrišeš pod nosom za GPS z mapami za celo Evropo in naprednimi špili (ki bojo pa itak verjetno težil zarad premal RAMa). Uglavnem za uporabljat kot napreden feature phone bo, ne bo pa za hoardat aplikacije in nabijat špile.

edit: sumim da ima 8S tudi boljšo avtonomijo kot 8X in prihajajoči 620

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

mikko ::

Danes je prišel še en update za 8X, očitno so sedaj reboot odpravili! :)

luky ::

mikko je izjavil:

Danes je prišel še en update za 8X, očitno so sedaj reboot odpravili! :)


Kje si prebral za update WP8?
luky!

mikko ::

luky je izjavil:

mikko je izjavil:

Danes je prišel še en update za 8X, očitno so sedaj reboot odpravili! :)


Kje si prebral za update WP8?


Na svojemu telefonu.

urosj12 ::

mikko mi lahko poveš kolko si dal za 8x in kolko maš mesečni strošek na simobilu?

je zdaj reboot odpravljen?

lp

mikko ::

urosj12 je izjavil:

mikko mi lahko poveš kolko si dal za 8x in kolko maš mesečni strošek na simobilu?

je zdaj reboot odpravljen?

lp


Za telefon sem dal 0 evrov, mesečno naročnino pa imam sedaj 35eur (mislim, da se na Simobilu imenuje praznični paket).
Reboota po parih urah od 2. updejta ni zaznati, zaenkrat vse cool :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104633812 (247582) mat11
»

Predogled Windows 10 za telefone je tu

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3314873 (11478) noraguta
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229421 (23790) traxxas
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682031 (48451) Ciklamen
»

kateri telefon kupiti

Oddelek: Mobilne tehnologije
162719 (1976) SLO_Matej

Več podobnih tem