» »

HTC Windows Phone 8X

HTC Windows Phone 8X

««
«
1 / 7
»»

flaker ::

Ker sem se odločil za nakup novega telefona in sem zasledil ugodno ponudbo tega telefona, me zanima vaše mnenje o njem in kakše osebne izkušnje s tem telefonom.

LP

Tilk ::

Danes sem ga sprobal v simobilovem centru, ker tudi sam razmišljam o nakupu. Telefon je prijeten na otip in zelo kakovostno narejen(malo sem ga z nohtom po zadnji strani in je kar vzdržljiv) Internet in youtube delata zelo dobro. Nasplošno zelo odziven sistem.

SLCD2 zaslon je super, vendar pogrešam črnino super amoleda, tako da je to zame edina pomankljivost. 16 gb je zame dovolj.
Tilk

;-) ::

Na katerem sodobnem telefonu pa internet in youtube ne_delata normalno ?

Tilk ::

Na mojmu sranju od s8500. In ne, izkušnja ni povsod ista ;)
Tilk

;-) ::

Jah 3 leta star telefon primerjaš z nečim novim. Pa vseeno, tud tvoj bi tekoče delal z novim sistemom.

flaker ::

Zanima me še kako je kaj z dostopnostjo do aplikacij, a jih bo dost zastonj, al je kokr pr applu k jih mors plačat

jnovak ::

I want(ed) to go with WP8, but HTC WP 8X just won't do it.

Motita me predvsem 2 zadevi (sodeč po testih, ki sem jih zasledil na spletu):
1) 8X je prevelik glede na velikost zaslona - ne vem kaj so ustvarjali, ampak za 4,3" ekran nočem imeti 13,2 cm velikega telefona.
2) Baterija bi morala biti boljša.

Za enak denar se dobi Sony Xperia T (z Androidom); ekran & baterija ok + še boljši fotoaparat.

Zmoglivejša WP8 aparata sta Nokia Lumia 920 & Samsung Ativ S ... ampak to bo pa še cca. 100-150 EUR dražje od HTC 8x (seveda, ko bo sploh na voljo v SLO).

SLO_Matej ::

flaker je izjavil:

Zanima me še kako je kaj z dostopnostjo do aplikacij, a jih bo dost zastonj, al je kokr pr applu k jih mors plačat

Procentualno je večina aplikacij v Windows Phone Trgovini brezplačnih.

Sicer pa poglej sam: http://www.windowsphone.com/en-us/store

jnovak je izjavil:

Za enak denar se dobi Sony Xperia T (z Androidom); ekran & baterija ok + še boljši fotoaparat.

Ampak ima pa napačen OS.

koyotee ::

Procentualno je večina aplikacij v Windows Phone Trgovini brezplačnih.

do explain plz
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mikko ::

Jaz ga imam že dva dni, full zadovoljen. Prihajam pa iz HTC Desire HD (nadgrajen na Sense ICS rom iz XDA).

luky ::

@mikko kje si ga nabavil, ker po Si.Mobil centrih jih še nimajo, kljub reklami.
luky!

mikko ::

luky je izjavil:

@mikko kje si ga nabavil, ker po Si.Mobil centrih jih še nimajo, kljub reklami.


Ravno na Simobilu. Imeli so enega :)

luky ::

mikko je izjavil:

luky je izjavil:

@mikko kje si ga nabavil, ker po Si.Mobil centrih jih še nimajo, kljub reklami.


Ravno na Simobilu. Imeli so enega :)

Jaz sem danes bil pri Si.Mobilu pa so mi rekli, da drug teden verjetno bodo telefoni na razpolago.
Povej mi če ta zadevca ima slovenski vmesnik?
luky!

mikko ::

luky je izjavil:

mikko je izjavil:

luky je izjavil:

@mikko kje si ga nabavil, ker po Si.Mobil centrih jih še nimajo, kljub reklami.


Ravno na Simobilu. Imeli so enega :)

Jaz sem danes bil pri Si.Mobilu pa so mi rekli, da drug teden verjetno bodo telefoni na razpolago.
Povej mi če ta zadevca ima slovenski vmesnik?


Ima, ampak sam uporabljam angleškega. Se lažje znajdem.

Sicer pa odličen telefon, imel sem 3 reboote, baterija drži OK (precej bolje kot npr. Lumia 900, katero sem imel na testu 2 tedna) in tudi bolje od HTC Desire HD.
Na reboote sem bil pripravljen, pričakoval sem jih več. Meni ni niti malo žal, da sem ta telefon kupil. Odziven, hiter, odličen display, design kapo dol... Pa tudi nad številom uporabnih appov sem zares navdušen. Pogrešam dobro uradno youtube app (uporabljam metrotube) in Instagram. Morajo pa še dodelati Skype in Viber, Whatsapp pa dela super.

luky ::

Zakaj pa se ti reboota? Bug?. A Viber in Sky še tudi ne delujeta?
luky!

flaker ::

Hvala za odgovore. Sem se pa tudi jaz danes odpravil po nakup telefona, vendar ga niso imeli. So mi pa zatrdili(Si.mobil) da pride v roku dveh tednov.

SLO_Matej ::

koyotee je izjavil:

Procentualno je večina aplikacij v Windows Phone Trgovini brezplačnih.

do explain plz

Ej, bi, pa ne smem, ker OmegaBlue ne dovoli. Kaj hudiča a lahko jaz sploh kej povem?

mikko ::

luky je izjavil:

Zakaj pa se ti reboota? Bug?. A Viber in Sky še tudi ne delujeta?


Nek bug je, se dogaja pri vseh WP8 telefonih. Reboot traja nekje 10 sekund... Ni še jasno, kakšen je vzrok.
Viber deluje, notification pride takoj, pogovor pa update-a v 2 sekundah. Manjka group chat funkcija.

Skype deluje sicer, ampak ni obvestil o novih message-ih, videoklici pa delajo v nulo :)

Komaj čakam še na Nokia Drive navigacijo, ki bo za vse WP8 telefone - brezplačno!

SLO_Matej ::

Bo del vgrajenih zemljevidov. Saj to je pa že, a ni? Da bi bila posebej aplikacija pa ne vem če.

ssdnzalo ::

Mene pa zanima nekaj...
Imam omenjeni telefon HTC 8X, pa nikjer niti v trgovini marketplace ni kakega števca klicev in smsov, pa me zanima, če kdo ve kje bi se dalo to dobiti...

Ker vem da ko sem prej imel Nokio Lumio 800 je imela v marketplacu pod Nokia Collection prav counters za klice in sms, ter prenose podatkov...

Lp

SLO_Matej ::

To je sedaj že vgrajeno v Windows Phone 8. Aplikacija pa se imenuje Data Sense.
 Windows Phone 8 - Data Sense

Windows Phone 8 - Data Sense

flaker ::

a mogoce kdo ve kdaj ga ponovno dobijo na simobil?

servo ::

Na nekaterih prodajnih mestih še majo - danes preverjeno v Črnomlju

ssdnzalo ::

SLO_Matej je izjavil:

To je sedaj že vgrajeno v Windows Phone 8. Aplikacija pa se imenuje Data Sense.
 Windows Phone 8 - Data Sense

Windows Phone 8 - Data Sense



Matej hvala za odgovor ampak nikje tega podatka v telefonu ne najdem...
Mi lahko pomagaš točno priti do tega...
Hvala

luky ::

flaker je izjavil:

a mogoce kdo ve kdaj ga ponovno dobijo na simobil?


Na Celjsko pride v 10 dneh je bilo povedano.
luky!

Jakob592 ::

luky a mogoče veš če ga bodo razstavili? da ga lahko malo pogledaš in otipaš.

LuGi ::

Data sense aktivira operater..ker promet "stisne" operater in ne ms

http://www.wpcentral.com/keep-track-dat...

Windows Phone owners who could put data saving to good use. Verizon will be the first operator in the US to launch Data Sense on all Windows Phones this coming holiday, while other partners will roll out the feature next year.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

FlyingBee ::

v vodafone areni v lj ga imajo razstavljenega, vse izgleda OK, samo spodaj in zgoraj nad ekranom je preveč prostora ... kr neki, po domače

luky ::

Jakob592 je izjavil:

luky a mogoče veš če ga bodo razstavili? da ga lahko malo pogledaš in otipaš.

Ne še, ti pa povej ko dobim informacijo.
luky!

mikko ::

ssdnzalo je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

To je sedaj že vgrajeno v Windows Phone 8. Aplikacija pa se imenuje Data Sense.
 Windows Phone 8 - Data Sense

Windows Phone 8 - Data Sense



Matej hvala za odgovor ampak nikje tega podatka v telefonu ne najdem...
Mi lahko pomagaš točno priti do tega...
Hvala


Jaz tega nimam na telefonu, niti ni tega v Marketplace-u.

LuGi ::

In niti ga nebos nasel dokler operater tega ne vkljuci

Beri https://slo-tech.com/forum/t544305/p380...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

luky ::

Mene pa zanima kako je kaj z uvozom certifikata NLB v tem telefonu. Vem da se uvozi preko IE samo ne vem kje ga moraš imeti, da ga najde, ali lahko kar na USB ali mora biti predhodno prenešen v telefon ....
luky!

SLO_Matej ::

LuGi je izjavil:

Data sense aktivira operater..ker promet "stisne" operater in ne ms

http://www.wpcentral.com/keep-track-dat...

Windows Phone owners who could put data saving to good use. Verizon will be the first operator in the US to launch Data Sense on all Windows Phones this coming holiday, while other partners will roll out the feature next year.

Škoda, ker so naredili tako, da je zadeva odvisna od operaterja -> če to aplikacijo poganja na svojih strežnikih za najbolj natančne izračune.

Lahko bi naredili, da bi bila opcija, da je tudi neodvisno od operaterja, pa četudi je malo manj natančno.

amigo_no1 ::

MS izumlja toplo vodo (kot ponavadi), Opera mini ima to že dolgo in dela na vseh operaterjih.
Opera Mini @ Wikipedia

LuGi ::

SLO_Matej je izjavil:

LuGi je izjavil:

Data sense aktivira operater..ker promet "stisne" operater in ne ms

http://www.wpcentral.com/keep-track-dat...

Windows Phone owners who could put data saving to good use. Verizon will be the first operator in the US to launch Data Sense on all Windows Phones this coming holiday, while other partners will roll out the feature next year.

Škoda, ker so naredili tako, da je zadeva odvisna od operaterja -> če to aplikacijo poganja na svojih strežnikih za najbolj natančne izračune.

Lahko bi naredili, da bi bila opcija, da je tudi neodvisno od operaterja, pa četudi je malo manj natančno.


No mogoče se tudi uporablja za bolj natacne izracune ampak mislim da je glavna veza operaterja tukaj stikanje prometa, da uporabnik porabi ~45% manj enot. WE're out of luck

amigo_no1 je izjavil:

MS izumlja toplo vodo (kot ponavadi), Opera mini ima to že dolgo in dela na vseh operaterjih.
Opera Mini @ Wikipedia


MS je to breme na operaterje prestavil ~ proxy server..ccv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

luky ::

Kje nabaviti dober Etui za HTC WP 8X?
luky!

Anney ::

ebay

luky ::

Anney je izjavil:

ebay

Hvala, a v SLO še jih nimajo.
luky!

Anney ::

Zakaj bi preplačeval zadevo, če jo čez lužo ali v nemciji dobiš za drobiž. (free shipping)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=HTC...

Jakob592 ::

Ej mene pa zanima kakšne slušalke dobiš zraven? one čisto običajne?

jnovak ::

Jakob592 je izjavil:

Ej mene pa zanima kakšne slušalke dobiš zraven? one čisto običajne?
Na sliki ne zgledajo nič posebnega.
 Despite the Beats logo and the custom-made amplifier inside, you are not getting Beats headphones...

Despite the Beats logo and the custom-made amplifier inside, you are not getting Beats headphones...

mikko ::

jnovak je izjavil:

Jakob592 je izjavil:

Ej mene pa zanima kakšne slušalke dobiš zraven? one čisto običajne?
Na sliki ne zgledajo nič posebnega.
 Despite the Beats logo and the custom-made amplifier inside, you are not getting Beats headphones...

Despite the Beats logo and the custom-made amplifier inside, you are not getting Beats headphones...



Običajne HTC z mikrofonom na kablu. Niso in-ear. Lahko bi priložili kakšne beats in ear :)

luky ::

Fantje če bo kdo naročal kakšen Etui od zunaj za HTC 8X, bi prosil enega še za mene.
luky!

Tilk ::

Sem ga kupil, super mi je. Samo pomoč rabim pri prenosu telefonskih številk iz wava na novo sim kartico, prek BT se mi konstantno prekinja....ima kdo kakšno idejo?
Tilk

luky ::

Tilk je izjavil:

Sem ga kupil, super mi je. Samo pomoč rabim pri prenosu telefonskih številk iz wava na novo sim kartico, prek BT se mi konstantno prekinja....ima kdo kakšno idejo?

Kje si ga nabavil?
luky!

Tilk ::

@luky Simobil Bežigrad.
Tilk

luky ::

@Tilk prosta prodaja? pa si dobil zraven micro sim kartico?
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

urosj12 ::

Pozdravljeni,

mi lahko kdo točno pove ali ima htc 8x 4g podporo oz lte?
ker na gsmareni piše da ima drugje da nima.
Ker če ima bom kar tega nabavil namesto nokie.
mi je pretežka pa preširoka.

lp

mikko ::

Naj bi imel, nisem pa sure. Ima H+.
Pa predno bo pri nas LTE deloval, tako kot mora, brez, da bo dodatno spil celotno baterijo v 5 urah, bosta 2 leti okoli.
HTC 8X je super, odličen display, občutek v rokah, kvaliteta izdelave,...
Baterija mi drži 23 ur, pri isti uporabi mi je Desire HD držal do 12 ur :)

hotlips ::

Glede LTE, mislim da sem nekje zasledil da ga imajo vgrajenega samo v modelu z nekim ameriškim operaterjem, v svetovni izdaji pa mislim da ne. Nisem pa 100%, čeprav pa LTE vsaj kar se mene tiče ne igra nobene vloge.
Čakam da ga dobijo pri Simobilu v Ljubljani.

lp.hl
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104633609 (247379) mat11
»

Predogled Windows 10 za telefone je tu

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3314867 (11472) noraguta
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229396 (23765) traxxas
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681940 (48360) Ciklamen
»

kateri telefon kupiti

Oddelek: Mobilne tehnologije
162719 (1976) SLO_Matej

Več podobnih tem