» »

Ohišje

Ohišje

Excalibrus ::

Torej - nagledanivi imam dve ohišji:

CM Storm Stryker
in
Thermaltake Chaser MK-I

Ma keteri kake izkušnje z katerim izmed teh dveh ohišij oz. kako bi kupili in zakaj?

TehDucky ::

Okay tale Storm Stryker je cela raketa. Njegov izgled mi je perfekten, res izdelan precizno in z okusom. Jaz bi se definitivno za njega odloču. Chaser MK-I mi ne deluje nič drugega kot gamer ohišje.

Če ti ni problem dat teh 40€ več glede na to da ga imaš ogledanga sploh nebi premišljeval. Sam imam CM Cosmos 1000, ki mu je malenkost podoben ampak ne doseže takega vau efekta kot pa Storm Stryker.

Mi je všeč, da so se na svojih napakah naučili, da je cabel management pomemben pri tako dragih ohišjih in so dali veliko lukenj za kable ter lepe tiste plastične ovoje okoli njih. Pri Cosmos 1000 je treba naredit MOD sam doma, če hočeš imeti lepo kable spravljene.

Excalibrus ::

Tudi meni ima Stryker lepši izgled, edina pomanjkljivost napram Chaserju je, da neznam, kam bi spravil nato Corsairovo h100.

TehDucky ::

@5.45 pravi da se da lahko namontirat dva 120mm ventilatorja. Je možno tja spravit hladilnik od H100 ? Ja vem, pač ponavadi bi pršu gor, tja kjer je dust filter, vsaj moj Cosmos 1000 ima tako narejeno da bi lahko kumot tja spravu.

Bi bil pač malo čuden odvod zraka če bi v tla pihalo. Hmm ne vem, malo se pozanimaj, google je tvoj prjatu :) H100 sem tudi gledal review od LinusTechTips pa dokler sta dva ventilatorja možno čisto skupaj dati, da se da tisti radiator gor prišraufat, ampak kot sem reku, mogoče bi bil zjeban airflow. Razen če narediš tako, da tisti ki je zgoraj, mislim da notri vleče, tisti pri matični tudi notri vleče, potem pa spodaj dva ven vlečeta.

Malo premisli pa povej kaj si ugotovu

Excalibrus ::

Sem že gledal ja, je možno zmonirat na top ok in fana usmerit kot exaust ali pa nardit malo modinga in se da zmontirat tudi spodaj in pač nardiš intake. Ena stvar mi pa ni jasna še vedno, pa sem pogledal že veliko reviewev :D. Povsod je lepo prikazano, da sta 2 120mm fana ob strani, ampak na slikah se večkrat vidita tudi 2 odspredaj, ki pa ju nikjer nemorem zasledit v specifikacijah itd.

UNIVERZUM ::

Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Excalibrus ::

Ah ne tole mi ni všeč, mam določene zahteve na ohišje, kot recimo pleksi stranica, malo atraktiven izgled...:)

Excalibrus ::

Ah ne tole mi ni všeč, mam določene zahteve na ohišje, kot recimo pleksi stranica, malo atraktiven izgled...:)

PS: Bi mogoče kdo vedel pri tem ohišju pogruntat ventilatorje? Zanimajo me natančneje sprednji in stranski. V specifikacijah je napisano takole:
Front: 120mm LED fan x 2, 1200 RPM, 17 dBA
Top: 200mm fan x 1, 1000 RPM, 23 dBA (converted to 120/140mm fan x 2)
Rear: 140mm fan x 1, 1200 RPM, 19 dBA (converted to 120mm fan x 1)
Bottom: 120mm fan x 2 (optional)

Torej v specifikacijah kot vidite piše ima ohišje naprej 2 120mm ventilatorja, kakor je razvidno tudi na teh slikah:
 Naprej

Naprej


 Naprej 2

Naprej 2



Vendar nikjer ne piše dodatno za stranske ventilatorje, kak je pa razvidno po vseh slikah in reviewih, da so not:
 Ob strani

Ob strani


 Ob strani 2

Ob strani 2

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Dej pošlji cooler masterju na support kam bi lahko vgradil Corsair H100, mislim da ti bodo oni znali še najbolje svetovat. No zdaj ko si omenil, ima res ogromno 2x120mm fan opcij.

http://www.cmstorm.com/en/support/ Pa klikni na Strykerja pa napiši kot problem to, da bi si rad zmontiral ampak še nimaš ohišja ker nisi ziher če bi šlo. Pač itak je customer support, reči da ga imaš namen nabavit pa bo. I hope. Veliko sreče ^^

Janac ::

v petek sm postal ponosen lastnik CM 690 II Advanced b&w edition ohisje je super, nazalost sta se mi pa odlomila dva jezicka pri cabel managementu in vse skupaj bi lahko bilo malo bolj kakovostno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530653 (4417) kakopak
»

Ohišje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658012 (7307) Robi :P
»

Najboljše midi tower gaming ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
385083 (4091) pharaon
»

Tih 120mm ventilator

Oddelek: Kaj kupiti
102192 (1930) 3furious
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193681 (2901) bajker

Več podobnih tem