» »

Joomla ali Drupal v custom stran

Joomla ali Drupal v custom stran

Sakew ::

Pozdravljeni,

Torej, zanima me če lahko generatorje za CMS kot recimo Drupal ali Joomla lahko uporabim v strani, ki ni narejena v povezavi z Joomlo (template) ampak je pač oblikovana v photoshopu in skodirana v html/css in nekaj php. Na kratko, ali lahko predlogo CMS uporabim v svoji strani in koliko programerskih sposobnosti potrebujem za postavitev nekega dokaj basic CMSja? Dobrodošli so tudi nasveti glede programiranja svojega CMSja če pride kaj od tega v poštev. ;)

Netrunner ::

Generatorje za CMS ? Drupal in Joomla sta CMSja !

Oprosti ma jaz nisem prav dobro razumel kar si napisal... kaj bi ti rad neko narejeno stran združil z CMSjem ... ali vključil v nek CMS . ali predlogo od CMSja vključil na tvojo stran ???

Kar se tiče programiranje svojega CMSja ... če postaviš tako vprašanje pomeni da si še daleč od tega da bi se spustil v tak projekt.... pa brez zamere

Kakorkoli ..... Joomle se izogibaj, kar se tiče Drupala pa te čaka dosti učenja. Priporočam ti da celotno stran postaviš z nekim CMSjem ... se pravi obdrži html/css predloge .. zavrži PHP logiko in vključi svojo podobo v nov CMS po logiki od CMSja ... koliko hitro bo to šlo je odviso od tvojega znanja. Ko bo osnova postavljena potem mogoče lahko pokoristiš še kaj stare php kode iz strani ...odvisno za kaj tisto rabiš.

srečno

btw: Jaz bi uporabil modx s katerim boš še najlažje združil vse skupaj.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Iztok Smolic ::

Kot je že omenil the-uros, Joomla se nočeš naučit, za Drupal boš pa potreboval kar nekaj živcev in časa - bo pa dobra naložba!

Kaj pa Word Press? Imaš giziljon člankov in tutorialov...
-----------/------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izdelati tako stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
122897 (2077) Phantomeye
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135775 (3780) Netrunner
»

Kateri CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
242276 (1539) GaS
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264112 (3367) Netrunner
»

WordPress kot spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
494283 (864) alessio2

Več podobnih tem