» »

prenosnik za igre

prenosnik za igre

Gutjerez ::

Ker čim več potujem iz ene relacije na drugo in bi rabil prenosnik za krajšanje dolgega časa tudi z igricami imam v namenu kupit nekaj dobrega.

V mislih imam tega le HP-ja.
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Zaradi seveda procesorja ker je INTEL in zaradi grafične ker je Nvidia. !
ima mogoče kdo kake izkušnje z HP-ji ? ali priporočate kaj drugega?
cena do 1000 EUR
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

bluefish ::

Pa si prepričan, da želiš naokoli tovoriti 17" prenosnik?

matonson ::

S tem HPjem boš lahko normalo igral samo starejše igre.

Kupi kaj takega: http://www.computercenter.si/computerce...

Gutjerez ::

bluefish saj še sam nevem... drugo leto se gre z vojsko na misijo. in tam ko si prost rabiš nekaj :D
ker filmov cel čas nemoreš gledat pridejo v poštev igrice. Zato iščem nekaj zmoglivega.

matonson zaka bi naj normalno igrau samo starejše igre z onim HPjem?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Meizu ::

Dobiš tudi zelo zmogljive 15ice in verjemi mi, da mi boš v znak zahvale hotel plačati pir, če si boš naposled omislil 15ico. Sam sem imel Asus G74sx rog. 17 inč IPS ekran če se ne motim, odličen hardware, 1080p vse igre lavfale na ful, močen procesor... Sliši se kot dream machine. Na koncu sem ga prodal, ker je bila njegova enormnost kar preveč frustrirajoča.

Sedaj si lastim 15inč asusa k55 in razlika v velikosti (in debelini) je zelo očitna.

Zheegec ::

Gutjerez je izjavil:

Ker čim več potujem iz ene relacije na drugo in bi rabil prenosnik za krajšanje dolgega časa tudi z igricami imam v namenu kupit nekaj dobrega.

V mislih imam tega le HP-ja.
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Zaradi seveda procesorja ker je INTEL in zaradi grafične ker je Nvidia. !
ima mogoče kdo kake izkušnje z HP-ji ? ali priporočate kaj drugega?
cena do 1000 EUR

Tale link je od 15" modela. Ta grafična je precej osnovna. Če bi 15" vzemi Lenovo Y580, če 17" pa Acer v3-771 (z GT650M grafično).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dope1337 ::

Dam glas za Lenovo Y580.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Gutjerez ::

sedaj sem se vseen odločil za Lenovo Y580 vendar ko sem prijatelju ki dela v računalniški trgovini rekel ta model mi je rekel da ima
Prenosnik Lenovo IdeaPad Z580 2,2 GHz za 860€

torej nakup katerega je boljša izbira?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zheegec ::

Z serija je slabša od Y serije, sploh grafične kartice so slabše. Vsekakor je Y580 boljši, sploh model za 900€. Za preko 1000€ je pa Y580 s 1920x1080 ločljivostjo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fukomuko ::

Se pridružujem k iskanju igričarskega prenosnika. Trenutno imam 15" z resolucijo 1680x1050 in sem enostavno navajen kvalitetnega zaslona, tako da bo verjetno treba vzet 1920x1080 model. Y580 vsaj na papirju zgledajo dobro, Asusi serije N so nekoliko dragi, kako je pa z ostalimi proizvajalci? Vem, da imajo MSI in Acer nekaj dobrih modelov, ampak je v Sloveniji izbira bolj slaba. Bi se splačalo naročit iz katere tuje trgovine in če - iz katere?

SLO_Matej ::

Ja, tale IdeaPad Y580 za svojo ceno ponuja res veliko.

Evo iz tuje trgovine dve konfiguraciji (jih imajo še kar nekaj različnih): prva z Windows 8, brez SSD-ja in TV tunerja, s 750 GB diskom ter druga še z Windows 7, 32 GB SSD-jem ter 1 TB diskom in TV tunerjem.

Zgodovina sprememb…

dogo ::

@witboy Na strani katero ti je poslal matoson imaš še dve zanimivi varianti: http://www.computercenter.si/computerce... ena je za isto denarja (+windows in 8gm rama -i5 procesor), druga pa je dražja (i7 procesor +ssd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Gutjerez ::

ko sem preletel tele sezname je cena takoj višja če sta not SSD in i7
in dejansko prineseta tolikšno izbolšavo v sami igri? je vredno tega denarja? ali vzet i5 in sata ? za preostanek pa kake kakovostne slušalke ,miško .
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Excalibrus ::

za sam gaming je i7 potrata denarja

Gutjerez ::

in ker nisem nek poznavalec prenosnikov imam eno vprašanje
primer
Acer | Asus | Dell | Fujitsu | HP | Lenovo | Sony | Toshiba |
so po kakovosti podobni med sabo? če gledamo po imensko.
ali je enako kot pri avtomobilih?
BMW npr HP, Audi npr asus , sony npr citroen.. itd..
da imam vsaj približno predstavo kateri sodijo trenutno v sam vrh
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Brainstorm ::

Nove grafične za laptope so zunaj.
http://www.racunalniske-novice.com/novi...

Zheegec ::

Gutjerez je izjavil:

ko sem preletel tele sezname je cena takoj višja če sta not SSD in i7
in dejansko prineseta tolikšno izbolšavo v sami igri? je vredno tega denarja? ali vzet i5 in sata ? za preostanek pa kake kakovostne slušalke ,miško .

Za igre ne SSD ne i7 ne spremenita praktično nič. Je pa vseeno za vse ostalo SSD priporočljiv.

in ker nisem nek poznavalec prenosnikov imam eno vprašanje
primer
Acer | Asus | Dell | Fujitsu | HP | Lenovo | Sony | Toshiba |
so po kakovosti podobni med sabo? če gledamo po imensko.
ali je enako kot pri avtomobilih?
BMW npr HP, Audi npr asus , sony npr citroen.. itd..
da imam vsaj približno predstavo kateri sodijo trenutno v sam vrh

Ja, z avtomobili si nekako zadel. Tako, kot je večina sestavnih delov v avtih iz istih kitajskih tovarn ali pa določeni deli povsod od Boscha, je tudi pri računalnikih tako.
Večina jih pride iz tovarn Quanta computers, določene znamke imajo pa tudi nekaj svojih tovarn. Recimo cenejše Lenovote izdeluje Asus, dražje Lenovote pa Lenovo. Nekaj modelov pa Quanta computers. Prav tako za glavno stvar v računalniku (matična plošča) ne veš, kdo jo proizvaja - Asus, Gigabyte, Foxxcon,...
Če gledaš HP, Asus, Lenovo za 800€ bojo vsi zelo podobni, po možnosti iz istih tovarn. Če gledaš pa 3 različne HP za 500€, 1000€ in 1500€ bojo pa popolnoma različni, najbrž iz različnih tovarn, popolnoma drugačni notri... Pri računalnikih znamka praktično nič ne pomeni (Asus lahko pomeni nek jajc za 400€, po drugi strani pa lahko Asus pomeni fenomenalnega UX31 za 1200€), razno pri Apple, kjer nimajo veliko modelov in so vsi izdelani v Foxxconu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Gutjerez ::

ALIEn3001 najlepša hvala za obrazložitev. sedaj mi je marsikaj postalo bolj jasno..
Edina zadeva ki me še vedno muči je...
zakaj večina uporabnikov meni da je boljša izbira vzet 15 kot 17 ?
kot sem rekel prenosnik bo zgolj za internet, filme in igrice.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Assass1n ::

Če ga uporabljaš kot prenosnik, nosiš okol vsak dan je hitro prevelik in pretežek. Zate mogoče ne bo, najbolje da jih v živo primerjaš.
Če ga boš pa samo za misijo kupil, je pa imo bolje 17" , dal ga boš na tisto mizo in bo tam ostal za tiste pol leta.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

matonson ::

Pri prenosnikih i7 spremeni situacijo, saj imajo i5 vsi od prvega do zadnjega dve jedri. I7 QM imajo 4. Ni tako kot pri desktop procesorjih, kjer pridobiš samo HT. Vemo pa, da igre že podpirajo več kot 2 jedri.

i5 ali 2-jedrni i7 bi jaz vzel samo, če je pomembna avtonomija.

Sicer pa imaš tukaj test Lenova:
http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Ide...

mailer ::

Te tipke na prenosniku so precej neudobne za igranje. Priporočam pravo tipkovnico in seveda miško.

glajda ::

Kako je pa z bleščečimi vs. mat zasloni? Posebej na soncu?

bluefish ::

Na soncu kvečjemu mat. Na bleščečem boš gledal le sebe.

cen1 ::

Če misliš imet zadevo kot desktop replacement lahko brez problema vzameš 17". Če ga imaš namen prenašati vsak dan drugam potem pa raje 15".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

Xfactor ::

De ne odpiram nove teme, tudi jaz iščem nov gaming prenosnik. Kupiti mislim y580 (SSD+HD zaslon) za 1099eur, je za tak denar pri nas na voljo še kak boljši laptop? Limit je 1200eur če je res dobra mašina potem 1300eur :) Gledal sem tudi neke MSI-je ampak so vsi bolj spodobni nad 1500eur.

r3dkv1c4 ::

http://www.amazon.de/Lenovo-Ideapad-M77...

za vse dobre igre, soliden performance za relativno malo denarja....če primerjam cene v slo..

edino kar je, ima nemško tipkovnico, nekaj tipk je drugače označenih, če te to ne moti potem ti priporočam kaj takega...bi se ga ceneje najdlo z malo truda.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Xfactor ::

Hvala a predlog ampak se mi res ne da zajebavat z carino in tem. Tipkovnica bi mi bila najljubša kar angleška (tudi slovensko bi preživel :) ) Zanimalo me je bolj v smislu "ali lahko za ta denar dobim tudi kak drugačen računalnik z boljšimi specifikacijami"
Mimogrede, če smo že pri tem ali je mogoče pri y580 menjati GPU?

Gutjerez ::

Xfactor če ne potuješ za ta denar dobiš stacionarni računalnik pravo zverino :)
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

r3dkv1c4 ::

Xfactor je izjavil:

Hvala a predlog ampak se mi res ne da zajebavat z carino in tem. Tipkovnica bi mi bila najljubša kar angleška (tudi slovensko bi preživel :) ) Zanimalo me je bolj v smislu "ali lahko za ta denar dobim tudi kak drugačen računalnik z boljšimi specifikacijami"
Mimogrede, če smo že pri tem ali je mogoče pri y580 menjati GPU?

kakšno carino kolega...plačaš prevzameš paket in imaš računalnik...ne ga hecat no...

...to je roba iz nemcije ne pa iz amerike....evropska unija halo...

grafiko zamenjaš po potrebi, če imaš željo....je pa 660m kar raketa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Xfactor ::

Se pravi, tudi če naročim iz anglije, mi ni potrebno plačati nobenih dodatnih stroškov (z izjemo poštnine) ?
Si ti prepričan da lahko, kar tako grafiko zamenjam?

cen1 ::

Menjava grafe na prenosnikih je prej izjema kot pravilo tako da se posebej pozanimaj na googlu za vsak model.

flameir ::

Sony citroen, HP BMW?
Morda po zmogljivostih, ampak jaz še nekaj časa ne bom kupil drugega prenosnika kot Sony.
Brat kupil HP za 1500€ (lahko se pozanimam ker model točno) 17 ekran in je totalno zanič ekran. Kot gledanja je zelo majhen, svetilnost slaba itd.
Moj Sony Vaio star 6let ma 2x boljši zaslon.
To mnenje imam zholj iz izkušen.

Pa še to. 17 prevelik napram 15?
Kdor ma sabo prenosnik, se mu dodatni kilogram in par cm ne bo poznal, med tem ko na 17 vidiš veliko bolje kot na 15.
Če pa rabte lep in majhen leptop, mate pa od appla.

Moj glas gre definitivno za 17 zaslon.

Meizu ::

Se vidi, da nisi nikoli nosil prenosnika s sabo.

r3dkv1c4 ::

Xfactor je izjavil:

Se pravi, tudi če naročim iz anglije, mi ni potrebno plačati nobenih dodatnih stroškov (z izjemo poštnine) ?
Si ti prepričan da lahko, kar tako grafiko zamenjam?

ja točno tako...ne vem zakaj ne bi mogel zamenjat komponente če je ločljiva...
zakaj bi pa sploh menjal grafo...me firbec matra zakaj?
...to je isto kot hišni računalnik samo pač manjše komponente so.

cen1 je izjavil:

Menjava grafe na prenosnikih je prej izjema kot pravilo tako da se posebej pozanimaj na googlu za vsak model.

zakaj je izjema, ker pač ti ne menjaš...to je volja vsakega...ljudje to počnejo...veliko piše po tujih forumih...samo ne splača se pa kupit nek prenosnik z relativno zmogljivo grafo in potem menjat za 300+ EUR grafo...cenovno se ne splača..je boljše da kupiš high end laptopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmeda okrog I7 procesorjev v prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
384780 (3160) solatjek
»

Lenovo Y580 Tv-tuner

Oddelek: Strojna oprema
11880 (600) Gutjerez
»

Ocena prenosnika cena/kakovost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121549 (1282) SLO_Matej
»

Gaming laptop do 900€

Oddelek: Kaj kupiti
166424 (6166) zlesar
»

Pomoč pri nakupu prenosnika do 900€

Oddelek: Kaj kupiti
181975 (1726) SLO_Matej

Več podobnih tem