» »

novo leto v Bratislavi

novo leto v Bratislavi

macek17 ::

Zdravo,
S kolegi smo se odločil, da gremo za novo leto v Bratislavo... Mi lahko kdo pove izkušnje o Bratislavi? cene pijač, hrane? :)

Lp

damjan1980 ::

poceni je. priblizno enako kot pri nas. bratislava velja za najcenejsko evropsko prestolnico. recimo ze v fancy restavracijah tezko prilezes do 50€ za komplet vecerjo za 2

macek17 ::

kaj pa glede klubov? cigareti? alkohol?

damjan1980 ::

zelo podobno kot pri nas oz. se ceneje. v gostilni smo recimo dali za flaso johny walkerja 60€

lymph ::

Sem bil lansko leto. Prazno mesto brez pretiranega dogajanja. Bari po večini prazni... mala gruča se sicer zbere v centru, ampak to je pa to.

Hrana/pijača ni ne vem koliko cenejša - zelo podobne cene, kot pri nas.

Ne bi ponovil.
"Belief is immune to counter example."

MisterR ::

No, cene veljajo če povsod žuraš v lastni režiji. V klubih oz. lokalih ki so rezervirani samo za to agencijo s katero greš je vse ZELO drago.

Vodka + redbull = 6,50€ (in ne, ne dobiš pločevinke posebaj ampak ti pri šanku zmeša)
Cuba Libre = 6€
Boat = 75€ - 95€
Cigareti = 5€

Pivo 0,5L (10 al 11% alk) v hotelu (recepcija) = 1,2€
Tudi pazi v kateri hotel greš, agencije pišejo o 2km oddaljenosti od mesta, blabla.. še zračne linije je več, tak da pozabi na kaki "izlet" ker se boš nahodil v tri pm, na koncu se boš obrnil in šel nazaj v hotel.
Ne spomnim se več v katerem hotelu smo bili ampak zgledal je kot da je že par let zaprt in so ga odprli samo za nas, vse površine je krpa zgolj oplazila. Sobe in postelje ter kopalnice (naša, privatna) so bile čiste. Javne kopalnice pa baje katastrofa, ampak to je pač odraz folka in ne hotela.
Mesto kot tako je bedno, ne dogaja nič. Folk (domačini) je zablužen, silvesterska noč se pri njih hitro konča (tudi mladina).
Najboljši ogled so bile njihove vinske poti, čeprav je vino slabo (za moj okus).
Če misliš da boš 1.1 našel kako trgovino z alkoholom se motiš, moraš nabavit prej, ker vse ostalo je zaprto, odprt je le mcdonalds, pa še to v mestu, tak da spet moraš čakat na agencijo, razen če se furaš s taxiji, ampak njihova računica je... njihova.

Bratislava? Nikoli več, vsaj z agencijo ne.

icek ::

MisterR je izjavil:


Pivo 0,5L (10 al 11% alk) v hotelu (recepcija) = 1,2€



Slovaki radi pišejo na etikete piva 10% ali 12%. To seveda ne pomeni alkohol, ampak delež slada v pivu. Oni dajo več na ta podatek. Delež alkohola je med tem še vedno okoli 5%.
Rider of Theli
www.air-tv.net

MisterR ::

No sem skoraj prepričan da je bila oznaka za alkohol. Ampak tam sem bil 4 dni tak da je možno da sem kaj pomešal :)

icek ::

V primeru lokalnih znamk, najbolj znan je zlaty bažant (v lasti Heinekena) ...
http://www.zlatybazant.sk/#/produkty/12... - svetlo pivo 12% ekstrakta in 5% alkohola
http://www.zlatybazant.sk/#/produkty/10... - svetlo pivo 10% ekstrakta in 4,3% alkohola...
Rider of Theli
www.air-tv.net

ShowDown ::

MisterR je izjavil:

No, cene veljajo če povsod žuraš v lastni režiji. V klubih oz. lokalih ki so rezervirani samo za to agencijo s katero greš je vse ZELO drago.

Vodka + redbull = 6,50€ (in ne, ne dobiš pločevinke posebaj ampak ti pri šanku zmeša)
Cuba Libre = 6€
Boat = 75€ - 95€
Cigareti = 5€

Pivo 0,5L (10 al 11% alk) v hotelu (recepcija) = 1,2€
Tudi pazi v kateri hotel greš, agencije pišejo o 2km oddaljenosti od mesta, blabla.. še zračne linije je več, tak da pozabi na kaki "izlet" ker se boš nahodil v tri pm, na koncu se boš obrnil in šel nazaj v hotel.
Ne spomnim se več v katerem hotelu smo bili ampak zgledal je kot da je že par let zaprt in so ga odprli samo za nas, vse površine je krpa zgolj oplazila. Sobe in postelje ter kopalnice (naša, privatna) so bile čiste. Javne kopalnice pa baje katastrofa, ampak to je pač odraz folka in ne hotela.
Mesto kot tako je bedno, ne dogaja nič. Folk (domačini) je zablužen, silvesterska noč se pri njih hitro konča (tudi mladina).
Najboljši ogled so bile njihove vinske poti, čeprav je vino slabo (za moj okus).
Če misliš da boš 1.1 našel kako trgovino z alkoholom se motiš, moraš nabavit prej, ker vse ostalo je zaprto, odprt je le mcdonalds, pa še to v mestu, tak da spet moraš čakat na agencijo, razen če se furaš s taxiji, ampak njihova računica je... njihova.

Bratislava? Nikoli več, vsaj z agencijo ne.


Moja izkušnja je bila podobna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

damjan1980 ::

zanimivo kaksne izkusnje imate z bratislavo pozimi. jaz sem bil poleti 2x in lahko recem da je bilo fenomealno. dogajanje na polno na vsakem koraku. dobro da vem da pozimi ne hodim blizu :)

macek17 ::

@RockyS gremo preko KPŠ-ja... hotel je: http://www.austria-trend.at/hotel-brati...

očitno se bomo mogli napit kar v hotelu :Ddd

macek17 ::

@RockyS gremo preko KPŠ-ja... hotel je: http://www.austria-trend.at/hotel-brati...

očitno se bomo mogli napit kar v hotelu :Ddd

MisterR ::

Za tega pa žal ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamecom 2017

Oddelek: Loža
121703 (1183) dottor
»

TUNIZIJA - Djerba

Oddelek: Loža
269167 (8397) AtaStrudl
»

NOVO LETO: Bratislava ali Praga?

Oddelek: Loža
125651 (5651) Melanholija
»

Silvestrovanje

Oddelek: Loža
444360 (2101) Melanholija

Več podobnih tem