» »

Kje do vezane plošče v Ljubljani

Kje do vezane plošče v Ljubljani

kuglvinkl ::

Well, vezano ploščo rabim 1500x850x6mm. Ve kdo, kje bi se dalo to dobiti v LJubljani?

Thnx.

Brane22 ::

Lesnina poslovalnica na Brodu.

Majo tud CNC mašino in ti jo lahko narezuckajo, če maš želje po posebnih oblikah.

Sem se zareku,d a si bom tja dal delat pohištvo za sobo.

Na žalost pa tip nima odprtih podatkovnih formatov in moraš tja pridet magari z na roko narisano skico z izmerami, da jo tip vnese...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

kuglvinkl ::

Full hvala :)

Čaki Brod al Brdo?

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Brod. Tam je bolj skladišče kot trgovina.

So materiali v "native formatu", na katere pokažeš in rečeš "tole plato, odreži kos v tej izmeri".

Tam je tudi šitload spremnega materiala za izdelavo predalov, ročaji, vodila, knofi, miljo okrasnih piz*arij itd itd.

WarpedGone ::

Druga varianta je Hobby na Brnčičevi. Sm bil presenečen na široko ponudbo teh DIY zadev.
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

Hvala pobje :)

Brane si ziher, k spolh ni naveden kot poslovalnica, noben search miga ne zagrabi? Sej možno, da slabo vidim...

Zgodovina sprememb…

sennheiser ::

Bauhaus se ti splača pogledat, bi znal tut met. Hobby, modelarske trgovine ponavad nimajo takih dimenzij.

Brane22 ::

kuglvinkl je izjavil:

Hvala pobje :)

Brane si ziher, k spolh ni naveden kot poslovalnica, noben search miga ne zagrabi? Sej možno, da slabo vidim...



Tud sam ga ne najdem na seznamu. Spomnim se pa, da sem tja šel pogledat zadeve in si ogledal tudi CNC.

V spominu mi je ostala ruta v nekako pičiš po celovški, zaviješ desno za Brod pred obvoznico, nato pa je nekako po 50 m na levi slepa ulica, na kateri je ta "trgovina".

Brane22 ::

Pardon, to je Slovenijales.
Bom zbrskal naslov...

To je SLovenijales na PLemljevi:

Slovenijales, Plemljeva, LJ

Sicer označeni objek na linku ni tapravi. Tisto je tudi trgovina, ampak tebe zanima "skaldiščna" bajta, ki si s tisto deli parking ( poglej v hibridnem pogledu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

kuglvinkl ::

OK, hvala.

krneki0001 ::

Hobby lesnina na brnčičevi ima ogromno teh zadev. Sam sem pri njih vzel vezano plato pa še narezal so mi jo da sem naredil poden in predale v prtljažniku terenca
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kuglvinkl ::

Kakšna je pa kaj cena, se komu sanja?

Brane22 ::

Nič takega da bi dol padu v osnovi. To so nekako bolj surovine kot izdelki.

Spomnim se, da sem bil nad ceno navdušen- v primerjavi s fertik mizo, omaro itd.

Koliko točno za vezan les, pojma nimam.

NeMeTko ::

Bauhaus ima dokaj ugodne cene plošč, ima pa zato zelo nenatančen razrez. Podobno se mi zdi, da je v Obi-ju.

Hobi (Brnčičeva) je dražji, ima pa zato precizen razrez s CNC mašino.

Če rabiš še robljenje, se je dobro predhodno pozanimati, ker iz izkušenj vem, da v Bauhaus češče prihaja do okvar na strojih, tako da imaš potem problem, ko ti že odrezano ploščo ne morejo zarobiti.

Bistveno je torej, za kaj boš potreboval ploščo. Če jo boš sam rezal na manjše, ali pa odstopanje 1mm ni problem, potem zna biti Bauhaus/Obi zanimiv zaradi cene.
Če potrebuješ natančen razrez pa bolje nekaj več plačati in vzeti nekje, kjer režejo s CNC mašino.

d0rK ::

Kaj pa http://www.javor.si/slo/vp/vezane_plosc... ? Poslovalnica je malo pred velikim Merkatorjem na Celovški.

6mm ne bo poceni, ker je potrebno celo plato kupiti. Razrez je pa skoraj 0. Pardon, sem mislil da je 6cm. 6mm bo zelo poceni pomoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

kuglvinkl ::

Rabim za sploščo za na obstoječo mizo, tako da rabim samo en razrez 1500x850.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Jaz prakticiram tole dokaj redno, sestavljam si pohištvo po načelu sam-svoj-mojster. Žage v LJ imajo Bauhaus v BTC-ju, potem Obi in pa Slovenijales (2 žagi, Črnuče in Šentvid). V Medvodah je Hobiles.

Ker ne rabiš veliko, priporočam Sloveniales Hobby program v Šentvidu. Naroči tudi obrobo. Imaš na voljo ABS trak debeline 2 mm, ali pa tanek okrasni trak ("brez" debeline), naročiš po robovih, ki bodo vidni.

Ker nimaš komplicirano, samo pokliči prej tja in naroči, potem samo dvigneš.

Tule poglej katalog:

http://issuu.com/slovenijales/docs/kata...

Nimajo pa vsega - glej le tiske ki so "hobby program".

Poglej še Hobiles, tam imajo več vzorcev, samo so v mmedvodah.
Vse je za neki dobr!

sennheiser ::

Če maš ti to za delovno mizo, kjer boš gor kako pacarijo delu potem ti je vseeno če je zarobleno al ne. Men se nobena plošča ne cefra, edino videz... to pa kakor komu. Če ne rabš natančno se zapel v bauhaus obi pogledat ceno ali pa kliči... Mislm pa da načeloma tole nebi smelo biti dražje od 30€

kuglvinkl ::

plošča na kateri bo kišta. Prelakiral jo še bom in to je to.

Oz., kakšen predlog glede laka?

NeMeTko ::

Kakšna 'kišta'?

Lakiranje ti lahko stvar toliko podraži, da se ti mogoče bolje splača vzeti iveral in ga dat zarobiti.

Seveda odvisno od variante lakiranja (željenega videza). Če boš le 'prebarval' boš pač porabil toliko, kot bo plošča popila.
Če boš pa 'lakiral' (kitanje+brušenje+lakiranje+brušenje+lakiranje), bo pa stvar seveda bistveno dražja....

Vsekakor primerjaj cene surove plošče in iverala, pa potem presodi, če se ti splača barvat/lakirat.

gzibret ::

O kakšnem laku ti? Kot je rekel nemetko, vzami iveral ploščo in jo zarobi. Bo lepše kot kakrenkoli lak.
Vse je za neki dobr!

kuglvinkl ::

Iverka dvomim, je lahko debela samo 6mm na takšni površini. Po mojem se bo zvila...

gzibret ::

Ah ne, imaš iverke (iveral plošče) do 19 mm. Zdržijo slona!
Vse je za neki dobr!

kuglvinkl ::

Dobil v Slovenijales trgovini, Plemljeva ulica 8, Ljubljana. Odrezano kot s skalpelom (CNC), plačaš samo toliko, kolikor rabiš,ne rabiš kupit cele plate. Vmes sem ugotovu, da sem čist falil s 6mm debeline, tako da je plata debela 20mm.

Se pravi, za 1500×850×20 sem dal 46 evrov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje kupiti poceni polico za omaro?

Oddelek: Loža
9939 (591) buttcrack
»

Kje kupiti les za domače projekte?

Oddelek: Loža
149308 (8538) fosil
»

Mizar, rabim zidno omaro (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512013 (3405) Rok Woot
»

Cena omarice po meri

Oddelek: Loža
132582 (2159) Machete

Več podobnih tem