» »

Strežnik, trdi disk?

Strežnik, trdi disk?

slovenec_89 ::

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje.
Sem lastnik spletne strani, katere glavni namen je deljenje datotek (samo posredovanje povezav do datotek, ne gostovanje (vsebina ni piratska)).
Ker je večina brezplačnih spletnih ponudnikov gostovanj datotek draga, prenos datotek pa počasen, me zanima ali obstaja boljši sistem deljenja datotek.
Predvsem gledam na ceno in hitrost. Malo sem razmišljal in ugotovil, da bi mogoče kupil trdi disk WD my book live 3tb, kateri deluje tudi kot oblačna storitev. Zdaj me zanima, ali je možno, da bi nekako uporabniki strani imeli dostop do tega trdega diska, da bi nanj lahko nalagali in prenašali z njega? Bi to šlo?
http://www.mimovrste.com/artikel/206011...

Potem sem gledal tudi strežnike, HPjev (brez trdega diska) pride 200-300€. Ker se na strežnike in delovanje ne spoznam najbolje, me zanima, kaj bi potem jaz še potreboval, da bi do podatkov na njem imeli dostop uporabniki spletne strani?
Hvala vam za pomoč!

čuhalev ::

Potrebuješ še zanesljivo povezavo do spleta.

slovenec_89 ::

dDrgo leto pride optika. Bi bilo to dovolj?

NeMeTko ::

Čisto odvisno od tega, kakšne datoteke boš stregel, koliko uporabnikov bo sočasno prenašalo datoteke in s kakšno hitrostjo jih želiš streči, boš moral imeti ustrezno linijo.

Če boš imel enega uporabnika na uro, ki bo prenašal 10 datotek po 3Mb, ti bo zadoščala tudi 10Mbit/s linija.
Če boš pa imel datoteke velike po več sto Mb in 50+ uporabnikov na uro, boš pa že počasi potreboval takšno linijo, da bi znal biti kakšen hosting cenejši.

Vsekakor lahko začneš z navadnim 'počasnim' linkom in ga sproti nadgrajuješ, glede na dejanske potrebe. Na hosting pa preklopiš, ko ti zadeva 'preraste preko glave'.

čuhalev ::

V bistvu je doma smiselno le za velike datotek (par deset mega ... pol giga itd.). Če imaš, kot si napisal, samo povezave, potem je hosting z nekaj deset mega prostora dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

slovenec_89 ::

Datotek bi bilo več. Nalagali bi jih uporabniki, datoteke pa bi se trajno shranjevale. Gre pa to za datoteke dveh vrst. Od 2Mb do 10, pa od 200 do 350Mb.
Torej bi npr. tisti trdi disk My book live zadoščal za moje potrebe? Bi se sploh dalo naredit tako, da bi kdor bi hotel z njega lahko snemal?

b3D_950 ::

Za ta disk mislim, da lahko vklopiš SFTP. Na računalnikih pa potem mapiraš ta SFTP naslov kot disk (npr. z Expan Drive).

Lahko si pa umisliš HP micro server z dvema diskoma v raid 1 in gor naložiš owncloud.

Namesto serverja lahko uporabiš kakšn navadn PC z pentium G ali atom procesorjem in software raid-om.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

NeMeTko ::

slovenec_89 je izjavil:

Datotek bi bilo več. Nalagali bi jih uporabniki, datoteke pa bi se trajno shranjevale. Gre pa to za datoteke dveh vrst. Od 2Mb do 10, pa od 200 do 350Mb.
Torej bi npr. tisti trdi disk My book live zadoščal za moje potrebe? Bi se sploh dalo naredit tako, da bi kdor bi hotel z njega lahko snemal?

Malo poštevanko osveži, pa boš sam lahko odgovoril na vprašanje ali bo disk dovolj velik ali ne, oz. koliko diskovja bi potreboval.
Mi zagotovo ne moremo oceniti, koliko uporabnikov boš imel, ki bodo nalagali datoteke in koliko jih bo vsak naložil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111692 (1464) hanibal08
»

Izdelava svojega "dropboxa"

Oddelek: Izdelava spletišč
344530 (3007) techfreak :)
»

Domači server ali NAS (uporaba predvsem za FTP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
113678 (3361) d0rK
»

Kateri NAS

Oddelek: Kaj kupiti
102432 (2079) floyd1
»

backup podatkov (v ozadju)

Oddelek: Programska oprema
61205 (1070) Mercier

Več podobnih tem