» »

Osnove programiranja...

Osnove programiranja...

Nightmage ::

Ok, zanima me par stvari.Kje zaceti s programiranjem ASP,SQL, XML, JSCRIPT, VB. Mislim, katero gradivo pride v postev in/ali obstajajo strani, dobre strani kjer se da dobit kaksne osnove.Zanima me tudi gradivo za srednjo racunalnisko solo (morda imajo oni kaj za zacetnike).
Izkazite se! ;)
-------Eppur si muove!-------

Yohan del Sud ::

Taka je ta reč...

Priporočljivo napredovanje IMHO -> HTML -> XML (lahko tudi kasneje, ker še ni povsem uveljavljen) -> jscript -> VB -> ASP -> SQL

Enim bolj paše učenje s knjig (malo morje njih), drugi imajo raje kakšen tečajček (cene šupak, agora, itd)...

V srednji rač. šoli te zihr ne bodo naučil programirat, še na faksu baje učijo neumnosti...

Važna je samoiniciativa...

Nightmage ::

HTML poznam do obisti, xml tudi do neke mere, vendar je problem, ker se nisem nikoli delal z bazami (oracle, sql). Bom pogledal malo za knjige, na faksu pa vem da ucijo bedarije (vsaj na nasem - EPF :) Nekaterim je pac dovolj samo znanje HTML pa so srecni, meni pa gre se za kaj drugega kot samo HTML. (html je postal pre-lahek in prevec staticen. :)Drugace pa vseeno hvala. A na webu se najde kak pameten tutorial?
-------Eppur si muove!-------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21658641 (43317) DaMachk
»

Študij grafika/računalništvo...

Oddelek: Šola
143855 (3502) opeter

EKoturizem v Sloveniji

Oddelek: Loža
61565 (1447) Thomas
»

Kater program je najboljsi za izdelavo spletisc?

Oddelek: Izdelava spletišč
101445 (1244) Ziga Dolhar
»

Izdelava in programiranje WWW strani???

Oddelek: Programiranje
362784 (2192) McSpike

Več podobnih tem