» »

Prenosni kompromisi

Prenosni kompromisi

Okapi ::

Verjetno se vsakdo strinja, da je nesmiselno s seboj nositi najzmogljivejši pametni telefon in tablico 7", ker razen malo večjega zaslona med njima praktično ni razlike. Ampak ali ni mogoče bolje kot najzmogljivejši pametni telefon imeti enega osnovnega, zraven pa še 7" tablico?

Moja kombinacija trenutno je poceni androidni telefon (Xperia Go) in tablica Nexus7, in se mi zdi, da se odlično dopolnjujeta. Kolega prisega na iPhone in iPad, kar je sicer tehnično gledano bolje, je pa tudi veliko dražje in nerodnejše za prenašanje (je pa res, da lahko zaradi boljšega telefona večkrat tablico doma pusti).

Kakšen kompromis se pa vam zdi najboljši za vsakdanjo rabo, oziroma za katerega ste se sami odločili?

O.

francek1 ::

Sam bi na tvojem mestu izbral Note 2.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Okapi ::

V bistvu me ne zanima, kaj bi si kdo izbral na mojem mestu, ampak kaj bi si izbral na svojem.;)

Kar se mene tiče, bo recimo Note 2 sigurno precej dražji od moje kombinacije (telefon + tablica je 400 evrov), za brskanje po netu, branje stripov, igranje in še kaj pa je 7" vseeno bolje kot 5,5". Majhen in vodoodporen telefon ima pa tudi svoje prednosti. Xperio Go lahko zataknem za kopalke in grem na plažo, Note 2 pa malo težje.;)

Ampak to je samo moje mnenje, drugi imajo lahko drugačne preference.

O.

Smrkc ::

Okapi, točno o taki konfiguraciji razmišljam tudi sam. Prav tako nameravam vzeti nexus 7, poleg pa bi rad čim bolj preprost telefon. Po pravici povedano, sem nadvse zadovoljen z mojo trenutno nokio E51, ampak gre žal proti koncu svoje življenjske dobe. Ugotavljam, da mora telefon imeti dobro kamero, saj je nexus nima, ter podporo za zagotavljanje hot-spota, tako da je tablica povezljiva tudi, če jo mahnem na bolj ruralna področja. Problem pa je, ker na na trgu še nisem našel telefona, ki bi bil cenovno ugoden in hkrati omogočal dober zajem slike in videa, po možnosti pa še manjših dimenzij in teže kot so današnji touch telefoni.

Ramon dekers ::

In kaj lahko na tabliici delaš česar na xperi go ne moreš? Če seveda zanemarimo velikost ekrana.

Najboljša kombinacija je še vedno notebook pa nek pametni telefon, xperia s, go, u, s3

Okapi ::

In kaj lahko na tabliici delaš česar na xperi go ne moreš? Če seveda zanemarimo velikost ekrana.
Ravno velikost zaslona je ena od najpomembnejših stvari, ki je preprosto ne moreš "zanemarit." Če bi jo lahko zanemaril, bi večina problemov s kompromisi odpadla.;)

Drugače pa, če smo že pri razlikah - xperia go recimo nima spredaj kamere, zato ne moreš po skypu "videotelefonirati." Tudi procesorsko je malce švohotna.

O.

Ramon dekers ::

Zakaj pa rabiš skype? A veliko potuješ? Nonetheless, vzameš n9 pa imaš vse tam, ekran se mi zdi dovolj velik, skype je prednaložen, gps je. Ostalih igračk in aplicaj pa niti ne potrebuješ. My opinion, though:)

fosil ::

Jaz bi imel raje osnovni telefon in 7 tablico.
Problem pametnih telefonov je, da so relativno veliki in težki in ga zato ne moreš dat v žep.
Če si baba in imaš torbico potem to sicer ni taka ovira.
Poleg tega je treba na pametni telefon pazit, seveda mu moraš kupit tudi oblekco, da se ne spraska ekran.
Za osnovni telefon te pa briga, lahko ga imaš tudi v žepu skupaj s ključi. Nič hudega če je opraskan, brez problem dela dalje.
Poleg tega ti ga ni škoda, ker je bil itak pocen.
Tako je!

BlaY0 ::

Rabiš telefon z dobro avtonomijo in WiFi dostopno točko. Pametni Androidi imajo vsi po vrsti švoh avtonomijo. 7" tablica ima pa že precej dobro avtonomijo kar se tiče ekrana in prižganega WiFi-ja. Torej moj choice bi bil neka semi-stara Nokia z WiFi AP-jem ter chinatab z 4000 mAh baterijo - omogoča praktično en delovnik dela.

destroyer2k ::

francek1 je izjavil:

Sam bi na tvojem mestu izbral Note 2.

Okapi je izjavil:

V bistvu me ne zanima, kaj bi si kdo izbral na mojem mestu, ampak kaj bi si izbral na svojem.;)
Tukaj imaš najbolši odgovor in še enkrat bom ti kopiral, da boš vedel.

Okapi je izjavil:

kaj bi si izbral na svojem.;)
Torej že veš kaj hočeš.

Okapi ::

Ja, zanima me, kaj uporabljajo (ali bi radi uporabljali) drugi.

Janac ::

Okapi a nemoreš niti 5 metrov iz hiše stopit brez tablice in telefona?

keitai ::

Sam imam S2, Nexus 7 in Hp touchpad z cm9. Velikost S2-ke mi odgovarja (na čem manjšem bi trpel - sem dokaj veliko na internetu na telefonu); ne razumem pa od kod vam problemi s prenašanjem telefonov, kot so s3 in s2, men gresta brez problema v žep v dokaj slim hlače (imel nekaj časa s3). Nexus 7 mi je prenosna tablica, Touchpad imam za lounganje doma in branje stripov (N7 mi je premajhen za to).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenovljeno in novo iz Motorole: Moto X, Moto G, Moto 360, Moto Hint

Oddelek: Novice / Android
3615658 (12631) bluefish
»

Samsung predstavil 6.3'' Galaxy Mega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8520694 (17520) klinker
»

Samsung predstavil največji pametni telefon

Oddelek: Novice / Android
4913797 (11062) Bor H
»

Samsung s prvo predstavitvijo z MWC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5816926 (14591) matejdro

Več podobnih tem