» »

Računalnik za (HD-H.264) video obdelavo za cca. 1000 EUR

Računalnik za (HD-H.264) video obdelavo za cca. 1000 EUR

XS!D3 ::

Ker je obdelava HD video posnetkov precej zahtevna stvar in je delo na ne ravno najnovejšem prenosniku precej mučna stvar (na mojem še gre, pri očetu pa je bolj kot ne NO GO), bi rad v ta namen sestavil stacionarca.

Uporabljen bo primarno za montažo HD posnetkov (H.264) iz kamere Sony HDR-PJ580VE (AVCHD 1080p50@25 Mbit/s) in GoPro HD Hero (MP4 1080p25@15 Mbit/s) v Sony Vegas ali Adobe Premiere. Vsa ostala opravila bodo manj zahtevna, tako da se nekako fokusiram na to. Budget je cca. 1000€.

Vem, da je pomembna predvsem procesorska moč, vendar naj bi znala Vegas in Primere uporabljati tudi GPU (če sem pravilno razumel pride pri Premiere v upoštev samo Nvidia), zato me zanima, če ima kdo konkretne izkušnje, katera grafična bi bila ustrezna v primeru, da se to splača. Znata ta dva programa maksimalno izkoristiti tako CPU kot GPU, ali se pretežno iskorišča samo ena vrjanta oziroma če vprašam drugače, se splača nekako vzeti tako grafično kot procesor čimboljša, ali je recimo bolje vzeti še močnejšo grafično in počasnejši procesor.
Lahko predlagate čim bolj optimalno kombinacijo CPU-RAM-GPU, za ta namen.

amigo_no1 ::

i7 s1155 cpu, z77 based mb in 16Gb rama.
Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHZ 8M LGA1155 BOX...324,36 EUR
Matična plošča ASRock Z77 EXTREME4, DDR3, SATA3, USB3, HDMI, LGA1155 ATX...151,31 EUR
RAM Kingston DDR3 Hyperx 16GB 4X4gb (KHX1600C9D3K4/16GX)...88,54 EUR
=564,21 EUR
www.funtech.si

Budget je cca. 1000€.

Za kaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

XS!D3 ::

1000€ je budget za celoten sistem (ohisje, napajalc, maticna, proc, ram, grafa, SSD/HDD,...).

Zanima me predvsem kako je s podprtimi grafami za Vegas/Premiere, kaj se splača uzet.

Gandalfar ::

Tole si poglej: http://www.studio1productions.com/Artic...

nisem se preizkusal ampak je dosti znana stran.

XS!D3 ::

Hvala za link. Sem si mal pogledal tole in še nekaj drugih testov. Očitno uporaba GPUja res prinese kar lepo pohitritev, zanimivo pa, da med samimi grafičnimi ni prav velikih razlik.

Trenutno se nagibam k GTX570 2GB ali GTX660 2GB, bom pa vsekakor še malo raziskal pred nakupom.

XS!D3 ::

Sem izbral približno konfiguracijo:
 konfiguracija

konfiguracija



Imam na voljo še nekaj več denarja, tako da kak EUR gor dol ni problem.
Računalnik ni zame in bo ohišje vrjetno drugo, ostalo pa moram počasi izbrati.

Nisem čisto na tekočem, zato bi se priporočal za kak predlog, kaj je trenutno best buy za matično in napajalnik.

Razmišljam še glede SSDja, če bi bilo smotrno vzeti večji SSD in ga uporabati za fajle trenutnega projekta, samo je spet vprašanje, koliko večji SSD bi rabil. V nasprotnem primeru bi bilo vrjetno pametno vzeti vsaj kak hitrejši HDD, če ne 2XHDD v RAID0 za scratch disk.

Vrjanta je še 32 namesto 16GB rama, kar nanese dodatnih 120€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

dogo ::

Sam bi vzel asus z77 v-lx ali katero od dražjih variant, glede napajalnika pa poglej kak seasonic ali pa xfx in corsair, kateri so rebrandani seasonici. Pa verjetno bi gledal za kakim ne-stock hladilnikom, zakaj ne bi bil tako drag procesor nekoliko bolj hladen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

XS!D3 ::

Corsair Enthusiast TX650 V2 650W ATX 2.31 80+ Bronze bo ql? Pa ASUS P8Z77-V LX Z77 Sockel 1155 ATX DDR3 mi zgleda OK, tako da bi lahko kr tole.
Kar se tiče hladilnika, nisem kaj dosti razmišljam, mogoče bi dodal Noctua NH-D14, če bo šlo skozi z denarjem.

SSD bo vjetno ostal kar Intel 520 120GB za OS in programe, ostaja ša vprašanje kaj uporabiti za projekte, zato me zanima kako se kaj obense RAID5 na teh platah ali pa SW RAID5 na Windowsih, da bi dal recimo 3*2TB u RAID5 not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528487 (3499) Gox89
»

Igričarski računalnik 2k+ EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312085 (10895) TOP
»

PC za cca. 1200 €

Oddelek: Kaj kupiti
232087 (1631) Tac20
»

Kaj kupiti od grafične, matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1499720 (6950) alese
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18627178 (25380) lololmaker

Več podobnih tem