» »

Nakup diskov za RAID

Nakup diskov za RAID

oldguy ::

Pozdravljeni,

Potrebujem par novih diskov za novo RAID polje. Gledam malo po forumih, pa ne vem točno, katere izbrati v vsej poplavi green variant ter WD klumpa.

Zahteve so:
- velikost 1-2Tb
- Consumer-grade zadeva, se pravi, oba diska skupaj ne več kot cca. 250€. Razne kvazi professional zadeve, ki so enake consumer v vsem razen v firmware-u in ceni, me ne zanimajo.
- Diska bosta v mirrorju, prioriteta ni performance ampak zanesljivost delovanja.
- Green zadeve zaradi izklapljanja med delovanjem odpadejo, a mi je vseeno, če je hitrost vrtenja 5400ali 7200 RPM.
- Kako je z WD-jevo nepodporo RAID-u v consumer-grade opremi.
- Disk mora biti dobavljiv v Sloveniji.

Skratka, iščem par zanesljivih in relativno poceni diskov, ki dobro delujejo v consumer-grade RAID-u.

5er--> ::

Jaz bi na tvojem mestu pazil še na čim daljšo garancijo.

pegasus ::

oldguy je izjavil:

prioriteta ni performance ampak zanesljivost delovanja

Dva enako velika diska dveh različnih proizvajalcev. Lahko tudi najcenejša.

Mesar ::

pegasus je izjavil:

oldguy je izjavil:

prioriteta ni performance ampak zanesljivost delovanja

Dva enako velika diska dveh različnih proizvajalcev. Lahko tudi najcenejša.


Z izjemo čudnih serij hitachijev in WD greenov. Red serija pa itak ni vredna dnarja.
Your turn to burn!

oldguy ::

pegasus je izjavil:

Dva enako velika diska dveh različnih proizvajalcev. Lahko tudi najcenejša.


Se pravi, izbira je tale:
- Hitachi Deskstar 7K3000 2Tb
- Seagate Barracuda 2Tb
- WD Red 2Tb

Se nagibam k Hitachiju in seagate-u. Kaj pravite? Ima kdo kake slabe izkušnje s katerim od teh?

levaky ::

Kakšen raid? HW al SW?
Pri HW pazi, ker ponavadi rabiš RAID serije diskov, sicer padajo ven iz polja zaradi TLERja.

Ne vem sicer kaj je narobe z izklaplanjem WD greenov, ampak meni brez problema lavfajo v kar nekaj RAID poljih.

Matej

oldguy ::

levaky je izjavil:

Kakšen raid? HW al SW?
Pri HW pazi, ker ponavadi rabiš RAID serije diskov, sicer padajo ven iz polja zaradi TLERja.

Ne vem sicer kaj je narobe z izklaplanjem WD greenov, ampak meni brez problema lavfajo v kar nekaj RAID poljih.

Matej


Gre za običajno consumer plato z Intel kontrolerjem, tako da gre seveda za SW RAID. Pri serverjih seveda ne šparam, pri consumer-grade opremi se mi zdi pa preprosto neumno metat skozi okno po 200€/komad za diske, ki so v enem preprostem mirrorju. Tisti morebitni rebuild arraya vsake toliko zaradi ne-TLER bom že preživel, sploh če s podatki ne bo nič narobe. Sploh pa zaradi nepodpore TLER še nikoli nisem imel problemov in pričakujem, da jih tudi v prihodnje ne bo.

Glede WD greenov je pa tako, da prilagajajo hitrost vrtenja in pogosteje padajo v sleep mode, kar oboje negativno vpliva tako na RAID performance kot na zanesljivost. Tudi WD jih (jasno) zaradi tega ne priporoča za RAID (no, pa nobenih drugih razen seveda R [$$$] tudi ne). Jaz sem z greeni probleme v RAID-u že imel, a je pomojem precej odvisno od kontrolerja oz. driverja. Kakorkoli, green verzije odpadejo.

Drugače pa hvala za odgovore.

Me pa zanima še če ima kdo morda kak poseben argument proti hitachiju ter kaj je s Samsung diski. A jih še delajo?

SasoS ::

Na greenih se idle timer da izklopit in so potem dosti bolj prijazni raidu :D

oldguy ::

SasoS je izjavil:

Na greenih se idle timer da izklopit in so potem dosti bolj prijazni raidu :D


Morda, a za par 10€ se res ne bom v tla metal, sploh če za ta denar dobim hitrejšo zadevo, ki jo vtaknem not in dela.

floyd1 ::

Me pa zanima še če ima kdo morda kak poseben argument proti hitachiju ter kaj je s Samsung diski. A jih še delajo?

Samsungovo HDD proizvodnjo je kupil Seagate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk za NAS

Oddelek: Strojna oprema
385852 (1821) Likalnik
»

Nakup WD Red 2TB. DOA rate?

Oddelek: Strojna oprema
263024 (2207) ivan01
»

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6124457 (20429) ZigaZiga
»

NAS(raid 5)+diski

Oddelek: Kaj kupiti
303974 (3424) antonija
»

Dvoterabajtni Samsungov disk ima hrošča

Oddelek: Novice / Diski
4310830 (8378) levaky

Več podobnih tem