» »

Nove nokie: Lumia 820 in 920

Bor H ::

stojansto: če ne rabiš milijona aplikacij in nočeš tweekat sistema in samo hočeš da dela out of the box povej v čem je boljši Android, iPhone je pa rahlo predrag..

boolsheat: pravljice, 7.5 ni prinesel nič tako revolucionarnega, copy/paste je edina funkcija ki se je spomnem da je prišla s posodobitvami in je dejansko zanimiva, ostalo je bila bolj zgodba za...hja "MS roba rabi service pack da je uporabna" tip ljudi. Dejansko bi za take ljudi lahko sam 3 bugfixe nardil pa rekl da je SP in bi začel hvalit...
Glede WP8 ti je pa že levaky odpisal, ne gre za popolnoma nov sistem, GUI layer bo isti, lahko pa seveda čakaš let pa pol na WP8.5 če ti je volja.

darkolord ::

boolsheat> Podobno pričakujem pri 8ki, prve generacije fonov bom preskočil, potem pa pobral nekaj iz druge generacije, ko bodo telefoni že spolirani.

7.0 je bila prva generacija.

boolsheat> pravljice, 7.5 ni prinesel nič tako revolucionarnega, copy/paste je edina funkcija ki se je spomnem da je prišla s posodobitvami in je dejansko zanimiva, ostalo je bila bolj zgodba za...hja "MS roba rabi service pack da je uporabna" tip ljudi. Dejansko bi za take ljudi lahko sam 3 bugfixe nardil pa rekl da je SP in bi začel hvalit...

A bejž no

Bor H ::

Šur, kup malenkosti, nič od tega ni tisto da bi rekel "WOW zdj je pa telefon 5x boljši kot hočjo eni predstavt. Pa še knof za tabe v IEju so skril, pa search ukinl, geniji.

Nemixxx ::

ALi ve kdo približno ceno za JBL PowerUp Wireless Charging Speaker ?
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

darkolord ::

Bor H> Šur, kup malenkosti, nič od tega ni tisto da bi rekel "WOW zdj je pa telefon 5x boljši kot hočjo eni predstavt.

Ravno ta kup malenkosti je popravil skorajda vse, kar je prej manjkalo oz. bilo pomanjkljivo.

Bor H ::

Kot sem rekel, jaz nisem mel občutka da je s tem telefon ratal ful boljši, malenkost že, so pa zagrešil tolk velk lapsus z IE da tiste malenkosti hitr pozabš...

boolsheat ::

@darklord mislil sem prvo generacijo WP8 telefonov. Pri WP7 imamo recimo 3 generacije: 1.generacija:WP7.0, 2.generacija WP7.5, 3.generacija: WP7.8 telefoni.

List of Windows Phone devices @ Wikipedia

@Bor H:
Precej zelo pomembnih stvari je dodanih v WP7.5, recimo:
-nov IE, ki temelji na IE9, prejšnji je temeljil na IE7,
-Bing navigacija,
-Bing Vision (skener QR tagov in OCR prevajalnik v sliki)
-Pošiljanje slik preko MMS-a (!!!)
-Kreiranje playliste
-Podpora za kamero na sprednji strani telefona(!)
-Ohranjevalnik baterije
-Delovanje aplikacij v ozadju, zelo pomembna stvar!
-Prej omenjeni copy/paste

Verjetno najpomembnejša stvar pa je seveda "multi tasking" za vse aplikacije! Brez multi taskinga in podpore za delovanje aplikacij v ozadju ne bi bilo sedaj na marketu polovico aplikacij.

In praviš, da ni bilo večjih sprememb?

Bor H ::

Eh, let's see....
Od vsega tega je ja, multitasking pa copy paste res fajn, MMS ne škodi, ostalo je za MOJ okus bolj malenkostni popravek ali pa nekej kar je lahko stvar 3rd party aplikacij. Jst ostajam pri mnenju da so med 7.0 in 7.5 ni take razlike kot hočjo eni predstavt, sistem je bil že prej kul.

boolsheat ::

Nov IE, multitasking, copy/paste, MMS, sprednja kamera in delovanje aplikacije v backgroundu ti nobena 3rd party aplikacija ne bi omogočila... Da ne omenim, da je bil prvi pravi uporaben PDF reader izdan šele prejšnji teden. Brez teh funkcij, ki sem jih omenil tukaj dandanes takšen OS ne bil resna alternativa iOSu in Androidu.

Oziroma telefoni s takšnim operacijskim sistemom bi spadali bolj med dumbphone kot pa med smartphone. Ker takšne stvari si lahko brez težav počel na Windows Mobile 6.1 pa verjetno že prej.

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

sej sem rekel, copy/paste, multitasking in MMS so kul in so res OS level zadeva, sprednja kamera me neki pretirano ne matra glede na to da je itak noben telefon prve generacije nima, IE so pa rakl da ga lahko posebej upgrejdajo pa ga ne, pa še zmerej nima vsaj nekega pol resnega password managerja in odstranl so search, WTF?!

Glede readerja se ne strinjam, kup katalogov od avtov sem gor pregledal pa je kr šlo nekak, je pa to Adobe kriv ne OS.

Nemixxx ::

HTC predstavil 2 telefona z WP8. Ampak mislim da je nokia zame še vedno v prednosti. Kaj pravite?


http://www.gsmarena.com/htc_windows_pho...
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Bor H ::

Ja 8S zna bit precej cenejši in kot kaže najcenejši "pravi" WP8, to precej šteje.

nekikr ::

Manjši in konkretno lažji. Si mi zdi, da je bistveno bolj zanimiv...

flameir ::

Se strinjam s predhodnikoma-4.0 je zame optimalen ekran, na 4,3 res ne vem, če bom kdaj šov, verjetno da ker se bo use večalo...uglavnm majhen, lahek, strojno sicer malo manj zmogljiv, ampak pri WP verjetno to ne bo problem...in verjetno bo dokaj poceni.oblikovan je pa tud lepo.sam verjetno bom počakal na naslednjo generacijo, ker sem z lumio 800 popolnoma zadovoljen ;)

boro10 ::

Nemixxx je izjavil:

HTC predstavil 2 telefona z WP8. Ampak mislim da je nokia zame še vedno v prednosti. Kaj pravite


Nokia predvsem zaradi velikosti ekrana, appov od Nokie.
Pozdrav

Nemixxx ::

Malo primerjav : Nokia Lumia 920 vs HTC 8X vs Samsung Ativ

|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Mufasa ::

Kdaj se to začne prodajat...920 mislm.

Zheegec ::

Menda novembra, samo še ni ofišal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nemixxx ::

|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

FlyingBee ::

http://pocketnow.com/2012/09/27/most-ad...

naj pride na trg pa bomo videli, drugače pa wp8 ne bo še najboljša izbira in debelina telefona je preveč "evropska"

LuGi ::

Kakor za koga. Zame je top izbira.

FlyingBee ::

cene v Evropi http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920...

kaj jim pa je, potem že rajš epla

nekikr ::

Kaj jim pa je? Na svoj high-end telefon so postavili enako ceno kot vsi ostali. Kaj pa naj drugega? Prodajajo najbolje kar imajo za pol cene konkurence?

trnvpeti ::

ja sej ima prav, kaj jim pa je
to bodo prodali samo par komadov win navdusencem

pa nokia ni konkurenca iphone5, ampak bo drugim(htc,...)

FlyingBee ::

no, za pol cene je ekstremizem, vsaj 100 EUR nižje za voljo spoštovanja do potrošnikov

wp8 z HW vred še ni zrel za take cene, vsaj dokler se zavedaš, da sta tukaj ios in android

LuGi ::

High end aparati pac imajo taksno ceno
Lumia 920 - 599 Italija
iPhone 5 - 789 Nemcija..v italiji je 839!

Ce ze primerjas ceno se raje pozanimaj koliko stane konkurenca (32 Gb razlicice)

O zrelosti pa nebi zgubljal besed :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

nekikr ::

FlyingBee je izjavil:

no, za pol cene je ekstremizem, vsaj 100 EUR nižje za voljo spoštovanja do potrošnikov

wp8 z HW vred še ni zrel za take cene, vsaj dokler se zavedaš, da sta tukaj ios in android

Nekateri pravijo, da je WP že sedaj boljši ali vsaj enako dober od obeh. In če imaš kar nekaj takih, ki te telefone kupijo, potem je že nekaj na tem.

Lonsarg ::

Če daš svoj high end telefon preveč ceneje od konkurence propadeš, ker si sam sebi degradiral produkt.

Je pa res, da Nokia je imela veliko podpore v srednjem in srednje-višjem rangu. Ampak to so bili drugi časi, zdaj vse več folka kupuje "flagshipe",sploh v Ameriki no, ker tam prosti trg na področju telekomunikacij ne deluje in mobilni operaterji z debelimi maržami komot skrijejo ceno mobitelov. V Evropi pa znata biti najbolj pomembna Lumia 720 in 820. Tak da oni bi morali 820 bolj agresivno ceniti. Saj lahko da jo bojo počasi, pač prvi mesec in preorder so cene malce drugačne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

flameir ::

Cena je čist normalna, enaka cenam lumie 800 in 900 ob prihodu?
pa ne mi rečt da je WP8 slabši od iOSa in Androida no haha :D
tržni delež še nikoli ni pokazal dejanske kakovosti, sicer pa so te teme brez vezne, važno je, da prihaja dobra konkurenca, pa rečte kar hočte ;)

cebelar123 ::

lumie 820 in 920 nimajo FM radia. Mi zna kdo pojasnit zakaj?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Ker imajo Spletni radio:)

Nemixxx ::

Kdo sploh posluša radijo na telefonu bi pa rad tud vidu ?
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

cebelar123 ::

Jaz med laufanjem vsakodnevnim,ker mam mp3jev vrh glave.

Gregor P ::

Jaz poslušam radio na telefonu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

amigo_no1 ::

Lonsarg je izjavil:

Ker imajo Spletni radio:)

To ni noben odgovor.

Že nokia 6030 je imale vgrajen fm radio :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

FlyingBee ::

zato pa dajejo smeške na koncu svojih trdite (BTW kaj vam je s temi smeški?)

fm radio je malo OUT pri takih gagetih ampak kdor uporablja, oK

nekikr ::

Pri takih gadgetih je drobrodošlo VSE. One device to rule them all hočemo, ne pa 10 različnih.

Lonsarg ::

amigo_no1 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ker imajo Spletni radio:)

To ni noben odgovor.

Že nokia 6030 je imale vgrajen fm radio :)).


Je imela vgrajen tudi IR, ki ga noben telefon več nima, ker imajo bluetooth. Preprosto ni ekonomske računice v telefon vraditi nekaj, kar bo uporabila kaka desettisočinka ljudi enkrat/dvakrat na leto.

Je pa res dejstvo, da stari symbian je imel VSE, sam zgolj število funkcij ga ni rešilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gregor P ::

... oz. so se kar oni lepo odločili za nas, da mi to ne rabimo.;(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

win64 ::

Irda je bila zelo uporabna, in bi bila še danes.
Recimo si imel daljinca na telefonu za vse naprave(tv, radio,...).
Obstaja danes kakšen ekvivalent za to?

FM Radio pa je tudi dobrodošel. Ni povsod dobrega omrežja in ti šteka.

cebelar123 ::

Se strinjam tudi v tujini ko si kje, paše kaki radio med vklopljen.Ga pa ma Samsung ATIV S, ampak ta dizaj mi je čist mimo.

LuGi ::

Nekaj na FM temo - http://forum.xda-developers.com/showthr... (Ni veliko ampak mogoce bo se =)))

Osebno FM radia nisem nikoli uporabljal tako da ga tudi nebom pogresal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Nemixxx ::

Kot zgleda so se začele prodajati , kdaj bodo prišle pa k nam pa še nevem...Cene niso visoke :D

http://www.gsmarena.com/at_t_to_sell_of...
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

erkgheoruugh ::

Mogoče niso visoke za ameriko. V evropskih trgovinah so vse cene od 600€ navzgor za 920 brez vezave.
Npr.
Ameriške so pa vse zaklenjene.

flameir ::

Če bi bile v Sloveniji take cene.....uff! :D

jnovak ::

Wou! Če bo pa Nokia v ZDA prodajala Lumio 920 (32GB) za $450 off contract (kar trenutno znese 350€), v EU pa za 600€ (oz. pri nas še kaj več), potem naj pa kar takoj propadejo.

JernejB ::

450$ samo začasna promocijska cena drugače naj bi se preko luže gibala okoli 599$.

Tilen ::

Iz Mobitela sem danes dobil odgovor, da telefone pričakujejo v začetku prihodnjega leta.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nemixxx ::

Šele ?
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

LuGi ::

Tilen je izjavil:

Iz Mobitela sem danes dobil odgovor, da telefone pričakujejo v začetku prihodnjega leta.


Skoda..free charger byebye


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261717 (37549) rok_p
»

V sredo dan D za blackberryje

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3810791 (7866) LordPero
»

Blackberriji več niso dovolj dobri za Yahoo

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
166322 (4652) Lonsarg
»

Nove nokie: Lumia 710 in 800, Asha 200, 201, 300 in 303 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6224311 (20336) rio972
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227449 (22845) Keyser Soze

Več podobnih tem