» »

Nove nokie: Lumia 820 in 920

FlyingBee ::

galaxy note moraš dobiti v roke pa te bo spreobrnilo, če je velikost problem potem S3, če pa še to, potem pač HTC-ja ... Nokia in WP8 pa naj najprej na trg pride pa bomo videli potem

Redorange ::

tudi slike zgleda da so lažne

http://www.petapixel.com/2012/09/07/yup...

bluefish ::

zeleni ::

Zgleda solidno. Do takrat, ko pride k nam, pa je se dovolj casa za kak boljsi test.

Icematxyz ::

guest #44 je izjavil:

Samsunga ne tikam, razen če rabim z njim kak žebelj zabit. Cheap, neuglajeni telefoni, z tipično "bigger is better" mantro. No thanks. Apple vsaj, daje nekaj na svoje izdelke. Samsung pa jih sam štanca.

Samsung me spominja na linux sistem. Ljudje pravijo, da se vse da počet na njem, vendar nobenemu se ne da ukvarjat z njim.

Microsoft pa Nokia je zame win, kljub nekaj budalaščinam obojih. Nenazadnje je toliko kritik okol Nokie pa MS predvsem zaradi visokih pričakovanj, za Samsunga pa itak vsi vedo, da je el cheapo vzhodnjaška roba in so pričakovanja tolk nižja.


Pa to veš da se trenutno praktično največ uporabnikov pametnih telefonov tako ali drugače ukvarja s Linux? In pa te nove Nokije se primerjajo s trenutno različico iPhone (in tudi že prihodnjo po doslej "znanih" podatkih) tudi z vidika "bigger is better"? Pač v vednost torej, kaj pa boš izbral na koncu sam pa seveda je tvoja odločitev in načeloma je dobro, da na tržišču imamo več izbire in da je konkurenca torej močna.

guest #44 ::

Hvaljena bodi konkurenca, to imaš prav ja.

coder7 ::

mogoče še nekaj podrobnosti. Razkrita tudi okvirna cena maloprodaje telefona, ki naj bi znašala za 920 600€ v nemčiji :)

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920...

Zheegec ::

wow, to je pa hudo. Samo v teh časih bi bilo bolje, da bi bila dražja - da večji občutek premium produkta. Sploh za tiste, ki kupujejo glede na ceno (ali je to najdražji telefon/prenosnik... ki ga imate?).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flameir ::

če je to res, je pa cene normalna. upam, da je to res, ker bo zihr več folka kupl telefon. tud 820 je kr lepa cena. lepo nokia, lepo :)

FlyingBee ::

težko, da bo kar samo z lumia 920 rešila problem, ki si ga je nakopala sama v zadnjih 5 letih, tako da jaz bolj računam na naslednika 920, ki bo verjetno s pomočjo M$-ja zacvetel v pravem smislu

Zgodovina sprememb…

flameir ::

No sej tud js bom verjetno nasledni mobilnik kupu WP9, sam do tja je še dolga. Do takrat pa upam da mi zdrži lumia 800, odličen telefon (v pravem pomenu besede, saj je proti tem zdej velik manjši :) )

Lonsarg ::

Saj Microsoft ne bo pri WP tako počel kot na desktopu, kjer izdja na 3 leta. Pač pa bomo videli tudi razne 8.x verzije. Lumia bo Nokia vrnila nazaj na kompas, da bi pa kdaj Nokia prišla do tega, kar je že imela pa možnosti praktično ni, konkurenca je še več kot kdarkoli prej.

FlyingBee ::

sem šel do prodajalca mobitelov in si začel Lumio 800 ogledovat pa je prišel prodajalec k meni in vprašal kako lahko pomaga, jaz pa, da samo gledam z namenom, da bi primerjal z androidom in takoj izstreli: kar na androidu ostante, jaz pa: zakaj, a ni wp odzivnejši, da bolj gladko deluje .. on odgovori, da je android bolj user friendly in da je zelo relativno to s tekočim premikanjem ...

ne vem no, ko bom imel win8 na PC-ju in mogoče še tablico z RT potem bom pa še telefon, prej pa kar android ali Apple, če se slučajno okužim z jaboljčnim virusom in bom imel preveč denarja

boolsheat ::

Prodajalec nima lih pojma. Verjetno je testiral kakšno W7 napravo prve generacije in si pač ustvaril mnenje, da gre za zelo omejen OS, ker je seveda res velja za WP 7.0. Ampak vmes se je WP s posodobitvami na 7.5 precej izboljšal in je zrel, da lahko konkurira iOSu in Androidu.

Je pa res, da je resno za razmisliti, če so Lumnie vredne toliko več kot pa recimo Omnia W, sploh ker vsi WP telefoni imajo praktično enak hardware. Tisti Nokia Drive, ki pa je dejansko prednost Nokij (offline zemljevidi in navigacija) pa se lahko namesti tudi na druge telefone.

LuGi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Gandalfar ::

Ce si vidu - so jim dovolil zlo ostre pogoje fotkanja. Kot na pandodaily napisal - ta telefon ni ready in vprasanje ce bo ready do releasa.

Jst ::

Pogledal fotke: glede na pogoje, so fotke presvetle in imajo preveč blura. Upam, da poštimajo do release-a.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

Če si gledal tiste low-ligh fotke, potem ni nič preveč blura.

Nemixxx ::

Še kdo drug nestrpno čaka izid Lumie 920? :D
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

nofaith ::

Ne ker si je nemorm prvoščt :D
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

nekikr ::

Mogoče ne ravno nestrpno, ampak recimo ja :)
Upam samo, da do izida shujša.

nofaith ::

Ja lahko bi dali še eno izvedbo brez indukcije da bi bla tanjša. :P
drugače če je baterija dobra je čisto upravičljivo da je mal bl debelušna
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Nemixxx ::

Jaz jo pa kar nestrpno čakam. Ker si res moram zamenjati telefon,galaxy s1 je odslužil. Drugače sem računal na iphone 5 ampak sem se vseh forumih možnih in ogledov prezentacij odločil za nokio. Android mi pa ne diši več ker sem se ga naveličal.

Mislim da bo debelina kar ostala :/ Res bi lahko bila tanša ampak me vseeno ne moti.


Zanimivo ampak še vseeno nepomeni veliko
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

nekikr ::

Debelina ni tak problem, teža je :(

Lonsarg ::

Iphone 4s je bil 140g, Lumia 920 je pa 40g, oziroma 28% težja.

Zheegec ::

Torej je Lumia 920 glede na iPhone4S nekje enako težka (ima pač za 30% večji ekran), večja baterija pa pač prinese še nekaj dodatne teže. Itak je najbolj važna ločljivost ekrana, kjer je Nokia boljša.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FlyingBee ::

kupiti nokio in wp8 na njej, je kot da bi kupil igričarski PC in imel samo Linux gor

Zheegec ::

Ker?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bor H ::

Al pa 200 konjskega Audija za na navadne ceste...
Neumnosti klobasaš Stojansto, WP8 je perfekten sistem s svojimi omejitvami in prednostmi, ki bo definitivno izkoristil Nokijin HW.

Lonsarg ::

V podzavesti imajo nekateri ljudje, ko pomislijo na Windows nekaj, kar špila vse igrce, ampak drgač ni kul. Microsoft bo rabil leta, da spremeni imidž, zaenkrat je na dobri poti.

FlyingBee ::

podpora in še enkrat podpora ... nima šans trenutno, počakat je treba še kakšno leto, da se vse skupaj bolj razvije, win 8 Rt, win8 x86 in wp8, da postanejo končno nekaj

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

podpora?

Bor H ::

S strani programerjev, recimo da bi imel HBOGO in podobne stvari na voljo. Vseeno, jaz uporabljam največ na telefonu Office in internet, občasno poslušam glasbo, aplikacij imam bolj malo (navigacija, štoparica, itd. nič fancy). Zakaj bi pol raj Android vzel?

Icematxyz ::

FlyingBee je izjavil:

kupiti nokio in wp8 na njej, je kot da bi kupil igričarski PC in imel samo Linux gor


To niti ni več tako nenavadno početje, pač torej v vednost, ampak OK, zavoljo razprave, pa tudi če ni čisto tako, kot si verjetno predstavljaš.

boolsheat ::

Jaz se ne bi preveč zaletaval v nakup WP8 naprav, ker sigurno lahko pričakujemo en kup enih hroščev in podobnih porodnih težav, za katere MS ponavadi porabi kakšno leto, da jih odpravi. Tako, da če se bo vsa ta W8 zadeva prijela lahko pričakujemo, da ko bodo izšle 2. generacije WP8 telefonov (z nekakšnim WP8.5), da bodo to super telefoni.

Gregor P ::

Lonsarg je izjavil:

V podzavesti imajo nekateri ljudje, ko pomislijo na Windows nekaj, kar špila vse igrce, ampak drgač ni kul. Microsoft bo rabil leta, da spremeni imidž, zaenkrat je na dobri poti.

Če bi bilo res tako, potem se bo prodajal nadpovprečno (že sama misel na to: "igranje iger kot na PC-ju"). Ljudje imajo predvsem slabe izkušnje s prejšnjimi mobilnimi različicami windowsov, poleg tega pa še z Nokio, ki se ni znala prilagoditi trgu.

Če obrnejo ta negativni tok, in s temi lumniami je videti kanček upanja, potem bo šlo za izjemen dosežek.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Jst ::

Zakaj vsi pišete LimNie. Ime je Lumia. Zaradi vas sem izgubil stavo! :) Sem kofe moral plačati. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gregor P ::

Zato ker nam to ime prav nič ne pove (ne glede, kaj to pomeni v njihovem jeziku, ali pa v španskem). Čisto vseeno, četudi bi se imenovalo "polomiga" (no to bi vsaj razumel).:P Vsekakor bom v bodoče pazil na pravilen zapis, da boš tudi ti lahko prišel do kufeta8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nofaith ::

Ja pa pomeni. Lumia pomeni sneg po finsko če se ne motim
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Bor H ::

boolsheat je izjavil:

Jaz se ne bi preveč zaletaval v nakup WP8 naprav, ker sigurno lahko pričakujemo en kup enih hroščev in podobnih porodnih težav, za katere MS ponavadi porabi kakšno leto, da jih odpravi. Tako, da če se bo vsa ta W8 zadeva prijela lahko pričakujemo, da ko bodo izšle 2. generacije WP8 telefonov (z nekakšnim WP8.5), da bodo to super telefoni.


To je tako kot reči da se ne splača vzet Androida 4.0, da je boljš počakat na 4.1.
Imam WP7 že od prve verzije in je hroščev bilo že od začetka zelo malo. Verjamem da bo tudi z WP8 enako.

nekikr ::

Zheegec je izjavil:

Torej je Lumia 920 glede na iPhone4S nekje enako težka (ima pač za 30% večji ekran), večja baterija pa pač prinese še nekaj dodatne teže. Itak je najbolj važna ločljivost ekrana, kjer je Nokia boljša.

Ne, ni enako težka. Težja je za 28%. Razen, če mi praviš, da se teža glede na velikost naprave enakomerno porazdeli po tvojem telesu do te mere, da ne občutiš razlike v teži med telefonoma, ko jih držiš v rokah?
Za ip4s je veliko znalcev tule gor pisalo pretežek, da je, da navaden cegu, tukaj, ko imaš pa dejansko cegel, je pa to kar naenkrat ok?
Saj mogoče bo ok, pa jo vseeno kupim, ampak 185g je veliko preveč za telefon: po mojem mnenju.

coder7 ::

bomo pa dvigovali 920 namesto vteži. uhhh kak biceps bo pol :P

coder7 ::

Evo pride na trg čez dober mesec "Nokia Lumia 920 to Launch October 21st with AT&T"

Jst ::

>Imam WP7 že od prve verzije in je hroščev bilo že od začetka zelo malo.

Jaz sem v tujini kupil Mozarta 7, WP7.0. Pa sem ga vprašal, če se lahko malo z njim igram, preden pridem v Slo in mu ga izročim. Ja valda da ni bilo hroščev, če je bil tako omejen telefon. Tako prazen se mi je zdel, nič od nič.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

boro10 ::

@Jst
Ja glede praznega izgleda WP se strinjam, ker smo navajeni uiber načičkanih telefonov, 3d efektov.... Saj sčasoma pa potem vidiš da stvari ki jih rabiš ima, in te delajo hitro. Vsaj tako je moje mišljenje, seveda pa imajo tudi pomanjkljivosti.

boolsheat ::

Točno to, bolj kot hrošče sem imel v mislih omejenost telefona. Prvi pravi PDF reader na platformi je na primer bil izdan šele prejšnji teden. Glede na to da WP8 gradijo od začetka (zamenjali so jedro, prej je bil CE, sedaj NT) je vprašanje kakšne bodo prve verzije OSa.

In pa primerjava z Androidom nikakor ni na mestu. Tam si lahko skoraj poljubno nameščaš verzije sistema, katera verzija ti pač paše. Na WP si pa precej bolj omejen in drugega kot čakanje na MS ti ne preostane.

Bor H ::

WP7 spet ni tako omejen kot izgleda, ima praktično vse kar povprečen potrošnik rabi, zelo soliden browser, odličen media player, odličen vmesnik, možnosti komuniciranja zajemajo praktično vse od klicev do facebook chata. Je pa res da ne moreš stweekat vsake malenkosti, osebno niti nisem nikoli imel želje in tudi zdaj ko gledam za Android tabi mi na kraj pameti ne pride da bi jih najprej stweekal.

Če hroščev ni bilo na CE ne vem zakaj bi bili na NT, sploh ker bo "GUI layer" isti kot prej.

FlyingBee ::

če bi bil wp7 edini OS, bi imel popolnoma prav, vendar ga primerjamo z drugimi

boolsheat ::

@Bor H, ja WP7 je super OS, ampak to je postal šele po prihodu Manga z verzijo 7.5. Prej je bil precej omejen.

Podobno pričakujem pri 8ki, prve generacije fonov bom preskočil, potem pa pobral nekaj iz druge generacije, ko bodo telefoni že spolirani.

levaky ::

To je tako, kot da bi rekel, da boš preskočil ISC in pobral nekaj iz druge generacije...

Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261774 (37606) rok_p
»

V sredo dan D za blackberryje

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3810798 (7873) LordPero
»

Blackberriji več niso dovolj dobri za Yahoo

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
166329 (4659) Lonsarg
»

Nove nokie: Lumia 710 in 800, Asha 200, 201, 300 in 303 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6224344 (20369) rio972
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227481 (22877) Keyser Soze

Več podobnih tem