» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
181 / 188
»»

A. Smith ::

FireSnake je izjavil:

Kaj je finta solarja? Da se polni?

Čestitke za nakup Casio radijsko vodene ure. Jaz imam eno že 5 let in res dobro deluje.

Finta solarja je, da ima ura neko varianto litijeve baterije, ki se polni s sončno svtlobo - na številčnici ure so fotocelice.

Radijsko vodene ure so praviloma vse tudi sončne, ker bi se navadna baterija, obremenjena s sprejemnikom, prehitro izpraznila. Sama baterija v teh urah zdrži brez sonca tipično 6 mesecev ampak ne priporočam, da jo do konca izprazniš, ker zaradi tega ponavadi baterija crkne.

Uro odlagaj ob oknu. Prvič, da jo sonce, ko je ne nosiš, polni in drugič, da je boljši radijski sprejem. Ta je v Sloveniji kar slab, ker je najbližji oddajnik v Mainflingenu v Nemčiji, to je pa čez 1000 km stran od nas. Čez dan ob sproženem sprejemu nikakor ne boš dobil signala. Sprejem je dober samo ponoči med 2. in 3. uro. Zjutraj lahko na uri z ukazom preveriš, če je sprejela signal. Ne bodi presenečen, če se to ne zgodi v celotnem tednu slabega vremena ali celo dveh.

Vseeno imaš zdaj uro, ki ji 15 let ni treba menjati baterije in ki ji nikoli ne boš rabil nastavljati časa. V obdobju, ko je netočna ura zgolj in samo še kos nakita, je točnost ure skoraj nuja, ker sicer je bolj smiselno pogledati na telefon. In radijsko vodene ure so točne. Vedno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Dri3r ::

A. Smith je izjavil:

V obdobju, ko je netočna ura zgolj in samo še kos nakita, je točnost ure skoraj nuja, ker sicer je bolj smiselno pogledati na telefon. In radijsko vodene ure so točne. Vedno.

Ure so vse (bolj ali manj) ne točne in to zgolj zato, ker je merjenje časa človekov (socialni) konstrukt okoli katerega planiramo stvari in tudi čas kot tak ni absoluten. Pa še to..par sekund prej/pozneje ne pomeni praktično ničesar, zato ne razumem zakaj je "točnost" ure tebi nuja?
dri3r

A. Smith ::

Dri3r je izjavil:

zgolj zato, ker je merjenje časa človekov (socialni) konstrukt

Saj se zavedaš, da je čas fizikalno dejstvo in ne socialni konstrukt?

Ure so ljudje začeli nositi, da bi lahko gospodarili s časom, torej zaradi njene FUNKCIJE. To funkcijo sedaj z lahkoto prevzame telefon, ki je vedno do sekunde natančen. Če je ura znatno manj točna, je njena funkcionalnost skoraj nič, ker se za merjenje časa ne boš zanašal nanjo, temveč na druge vire.

Že razumem, da je ura tudi nakit in poklon tehnologiji strojništva. Ampak kot so ob iznajdbi mehanske ure sončne postale zastarele, so mehanske ure zastarele ob iznajdbi kvarčnih in tako dalje. Mehanska ura, še posebej tista s turbilonom, je zelo lep kos nakita. Ampak ob prisotnosti točnejših alternativ, je njena funkcionalnost zelo omejena.

Kar seveda ne pomeni, da je nima smisla nositi. Nosimo tudi zlate verižice, pa nimajo neke posebne funkcije, razen estetske. Pač, moje mnenje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

GrimReaper3 ::

Mobitel je za gledanje časa precej nerodna zadeva, ker ga ne moreš nositi na zapestju. Pa nasploh so zdaj eni cegli, jaz ga zelo malo uporabljam. Kot gledam v kakšnih čakalnicah tam nekje z 80-letniki, 60-letniki me z lahkoto prehitijo po uporabi mobitela.
Zato pa obstajajo tudi smart ure, pač za tiste bolj moderne, ki jim ura ne predstavlja nekaj več.

Glede točnosti je meni povsem ok od +1 do +5s na dan. Toliko se da zregulirati skoraj vsako avtomatsko uro.

A. Smith ::

GrimReaper3 je izjavil:

Glede točnosti je meni povsem ok od +1 do +5s na dan. Toliko se da zregulirati skoraj vsako avtomatsko uro.

To pomeni nastavljanje 1x na mesec in to je praktično najboljše možno. Ampak avtomatska ura je lahko tako natančno zregulirana samo v zelo ozkem temperaturnem območju. Ko iz ogrevanih prostorov stopiš na mraz, je šla še tako dobra zreguliranost pa pa. Da ne govorimo o pospeških med športom, kolesarjenjem, delom z orodji, itd. Greš z mehansko uro nekaj delat, pa jo rabiš potem nanovo zregulirat. Saj nič narobe, če imaš v tem veselje...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Dri3r ::

Fizika pravi da je čas relativen, kar nekaj stvari vpliva na njegovo merjenje npr hitrost, graviracija,.. torej nikakor ni absoluten. Pred sabo imam prav zdej nekaj teh "sinhroniziranih" ur pa vse malenkost odstopajo. Katera kaže prav pa me sploh ne zanima, ker teh par sekund ne pomeni absolutno ničesar. Je ni stvari v mojem lajfu ,ko bi točna sekunda na uri štela za karkoli, ubistvu tudi točna minuta ne..Zakaj pripisuješ nek pomen brezveznim stvarem pa še vedno ne razumem :))
dri3r

A. Smith ::

Dri3r je izjavil:

Fizika pravi da je čas relativen, kar nekaj stvari vpliva na njegovo merjenje npr hitrost, graviracija,.. torej nikakor ni absoluten.
A se zavedaš, v kakšnih ekstremnih razmerah pride časovna relativnost sploh do izraza? Aja, točno, ne veš, ker si še malo nazaj trdil, da je čas socialni konstrukt.

Dri3r je izjavil:

Pred sabo imam prav zdej nekaj teh "sinhroniziranih" ur pa vse malenkost odstopajo.
Če več, kot eno sekundo, nesi k urarju, ker gre za okvaro. No ja, morda je treba samo sekundni kazalec nastaviti. Tudi radijske so kvarčne ure in jim sekundar ob pospeških preskoči. To se da ponastaviti. 1x na nekaj let je treba, mogoče.

Dri3r je izjavil:

Katera kaže prav pa me sploh ne zanima, ker teh par sekund ne pomeni absolutno ničesar. Je ni stvari v mojem lajfu ,ko bi točna sekunda na uri štela za karkoli, ubistvu tudi točna minuta ne..Zakaj pripisuješ nek pomen brezveznim stvarem pa še vedno ne razumem :))
Pojdi z netočno uro odševat sekunde do novega leta, pa poročaj o ugotovitvah. Ah ja, take malenkosti tebe ne zanimajo, je čas vendar samo socialni konstrukt...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Dri3r ::

S sinhroniziranimi urami sem mislil na komp pa 3 telefone na mizi. Evo da si malo razširiš obzorja kako in kdaj smo začeli ljudje merit čas->

dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

GrimReaper3 ::

A. Smith je izjavil:

GrimReaper3 je izjavil:

Glede točnosti je meni povsem ok od +1 do +5s na dan. Toliko se da zregulirati skoraj vsako avtomatsko uro.

To pomeni nastavljanje 1x na mesec in to je praktično najboljše možno. Ampak avtomatska ura je lahko tako natančno zregulirana samo v zelo ozkem temperaturnem območju. Ko iz ogrevanih prostorov stopiš na mraz, je šla še tako dobra zreguliranost pa pa. Da ne govorimo o pospeških med športom, kolesarjenjem, delom z orodji, itd. Greš z mehansko uro nekaj delat, pa jo rabiš potem nanovo zregulirat. Saj nič narobe, če imaš v tem veselje...

Ene kitajske replike (Swiss ETA 2836-2, ampak zelo slabe kvalitete, še spati ne moreš z uro v isti sobi) nisem nastavljal že 8,5 let, pa je še vedno v +5s na dan. Takrat je bila pa +12s na 5 dni.
Dobro, +10s na dan je tudi še sprejemljivo. Meni je bolj pomembno da ni v minus.

V bistvu sem se danes spomnil da ima ETA celo vijak za fino nastavljanje, ko sem prebral na Reddit en post. Prej sem mislil da moraš drezati regulator kot pri Seiku.

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

A. Smith je izjavil:

GrimReaper3 je izjavil:

Glede točnosti je meni povsem ok od +1 do +5s na dan. Toliko se da zregulirati skoraj vsako avtomatsko uro.

To pomeni nastavljanje 1x na mesec in to je praktično najboljše možno. Ampak avtomatska ura je lahko tako natančno zregulirana samo v zelo ozkem temperaturnem območju. Ko iz ogrevanih prostorov stopiš na mraz, je šla še tako dobra zreguliranost pa pa. Da ne govorimo o pospeških med športom, kolesarjenjem, delom z orodji, itd. Greš z mehansko uro nekaj delat, pa jo rabiš potem nanovo zregulirat. Saj nič narobe, če imaš v tem veselje...


Trenutno največ nosim uro, ki dnevno prehiteva cca. 2 minuti (potrebuje razmagnetenje in servis), pa me niti najmanj ne moti.

Pred spanjem dam uro tako ali tako dol in zjutraj jo premaknem nazaj za tisti 2 minuti. Tekom dneva je odstopanje brezpredmetno. Vsaj jaz nimam tako natančno natempiranega dneva, da bi se mi poznalo.

Še vedno je za merjenje časa v večini primerov bolj primerna kot telefon, kljub netočnosti. Veliko lažje je pogledati na zapestje kot vleči telefon iz žepa.

tomlin ::

Lahko ponovno mi rečete, tomlin je ponovno vsiljiv. Se ne sekiram, toda ura, ki mi zamuja/prehiteva več kot nekaj sekund, zame ni ura. Tudi sprejemam argument, da so lahko ure "work of art, masterpiece mehanike", dajte to potem na drugo poglavje, morda med poglavje o nakitu. Da ne bo pomote, tudi jaz se rad igram z urami od najstniških let. Trenutno opazujem mojo "hofer" radijsko uro, ki mi je zlomek ve zakaj, kar naenkrat zbezljala in mi kazala nek, kao brazilski čas. No ja predvčerajšnjim jo je okrog pol noči srečala pamet do sekunde natačno.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

A. Smith ::

Moe_Lester je izjavil:

Še vedno je za merjenje časa v večini primerov bolj primerna kot telefon, kljub netočnosti. Veliko lažje je pogledati na zapestje kot vleči telefon iz žepa.

S tem se vsekakor strinjam. Če med poslovnim sestankom, sodno obravnavo, sestankom z visokim funkcionarjem, itd., pogledaš na telefon, izpadeš nezainteresiran in nevljuden. Če pogledaš na uro, si pač pogledal na uro, ti ne more nihče nič očitati.

Ampak vseeno, zame je toleranca kar stroga, ker mi je škoda denarja za sicer še tako lep kos, če je netočen. Ampak vsakemu svoje :-)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Okapi ::

No ja, tudi pogled na uro, če je opazen, lahko sproži očitek v slogu, "a se ti kam mudi?".;) Je pa res lažje neopazno pogledsti na uro.

tomlin ::

Okapi je izjavil:

No ja, tudi pogled na uro, če je opazen, lahko sproži očitek v slogu, "a se ti kam mudi?".;) Je pa res lažje neopazno pogledsti na uro.

Nedvomno. V pravilih lepega vedenja pogled na uro pomeni: dovolj je:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

GrimReaper3 ::

hubber je izjavil:

GrimReaper3: Ja prosim poročaj, kako se tile PD-ji obnesejo. Predvsem me zanima kvaliteta rotacije lunete in seveda svetilnost v temi.

Pagani Design Submariner:
-bezel je precej slab, zelo se premika v stran ter naprej/nazaj v krogu (recimo da za 0,3, če je za 1 med obema minutnima črticama, meni je sprejemljivo do 0,1)
-kvaliteta vrtenja bezela je tudi bolj slaba, se pa vrti lahko
-bezel je obrnjen ravno enako levo ali desno od 12h markerja, tako da najslabše kar je lahko
-lume pač ni nekaj najboljšega, dobro sveti 20min, čas se pa da razbrati do 3h, ampak že zelo težko
-zapestnica je OK
-Clasp je katastrofa, do micro adjustmenta se pri moji sploh ne da priti, pa sem probal večkrat z vso silo. Če ne znajo, pač ne bi smeli kopirati Rolexovega, vsaj Glidelocka so se znebili.
-krona se privija zelo lepo, nimam pripomb
-movement je reguliran, Watch Accuracy Meter pravi +14s/day, ampak v prvih treh urah sem nameril samo +3s, potem pa itak že začne bolje naraščati, ker pač Seiko NH35A nima tako dobrega isohronizma kot ETA 2824-2 in njeni kloni.

Pagani Design Seamaster:
-Bezel je boljši, vsega premikanja je manj, recimo da za 0,2 med obema minutnima črticama. Če ga primerjam s Christopher Ward, se premika malo lažje. Meni ga je skoraj bolj užitek uporabljati kot pri CW.
-Bezel je poravnan glede na dial, ampak dial ni poravnan glede na ohišje, je v levo. To ni nič neobičajnega tudi za 500-1000EUR ure, ampak tukaj je še malenkost bolj rotiran. Poleg tega je 9h marker še malo bolj rotiran v levo glede na ostale.
-lume enako sveti lepo do 20min, čas se pa da razbrati do 1,5h, ampak težje, ker imata kazalca lume samo na koncu
-Zapestnica je precej dobra, vsak členek iz 9 delov kot pri Omegi. Za razliko od Omege ima zožanje iz 20 na 18 mm, meni še bolje.
-clasp je dober, edino micro adjustment je na klasične 3 luknje, drugače pa štancan samo divers extension. Zunaj je pa clasp iz debelejšega pleha itak tudi pri 10x dražji CW.
-krona se privija zelo lepo, nimam pripomb
-movement je reguliran, Watch Accuracy Meter pravi 0s/day, zelo impresivno pri taki ceni (85EUR)
Ta je pa že kar uporabna ura. Jo bom kar nosil, ker rotacija diala niti ni tak problem, ker kot sem gledal ura povečini pade na konec zapestja pod kotom v desno, tako da leva rotacija ne bi smela biti problem, ko je ura enkrat na zapestju.

Phylida Seamaster:
-Bezel se nič ne premika, ampak slabost tega je pa da se težje vrti. Za dejansko kaj časovno pomeriti je boljše, za igranje z njim je pa slabše.
-Bezel je obrnjen malenkost v desno, najbolje se vidi pri 3h markerju, ki je na bezelu opazno nižje kot na dialu.
-lume sveti lepo do 20min, čas se pa da razbrati do 1,5h, ampak težje, ker imata kazalca slab lume
-Zapestnica je precej dobra, vsak členek iz 9 delov kot pri Omegi, ampak ima bolj ostre robove kot PD Seamaster. Pač ta je kot pri novih Omegah, pri PD pa kot pri starih. Pa ima vijake namesto push pinov. Je pa treba biti zelo previden pri privijanju, če gre težje, bolje odviti in probati še enkrat. Meni se je eden začel vrteti v prazno in če ga hočem dati ven, ga moram poriniti ven iz druge strani.
-Clasp je dober, tukaj za razliko od PD rezkan tudi divers extension. Nima pa micro adjustmenta, sta pa na zapestnici 2 polovična členka.
-Krona se privija zelo slabo, že da zagrabi navoj moraš narediti večji premik med obema prstoma. Potem na koncu se pa ustavi kak navoj prej in moraš uporabiti večjo silo ali pa prsta obviti z majico. To sedaj pošiljam video dokaze na AliExpress, da vidim če bom dobil kaj denarja nazaj, ali pa bom moral nujno poslati uro nazaj.
-Movement je reguliran, Watch Accuracy Meter pravi +2s/day. Drugače PT5000, kitajski klon ETA 2824-2.


Še vedno pa ne vem kako se preveri če ima steklo AR? Pač res najlažji način. Ker Phylida Seamaster mislim da ga ima, tudi Google pravi tako, ampak da bi preveril glede na ostale ure, pa ne znam.

Dober lume moram tudi še dobiti. Najboljša naj bi bila C3 in BGW9, ampak švicarska in ne kitajska (uporabljajo manj plasti in verjetno še kaj drugega). Trenutno imam samo Christopher Ward s C1 ter Citizen Signature Grand Classic z ne vem katerim, ki sveti enako dolgo. V tem tednu bi moral dobiti Octopus Kraken s C3, potem bom pa videl.


PD Submariner in Phylida Seamaster sigurno nista uporabni uri in jih nameravam poslati nazaj na Kitajsko.

Za Submarinerja sem gledal, da je dober tale:
https://watchdives.com/collections/new-...
Pač zaenkrat mi je eden od ciljev da dobim Submarinerja brez vseh prej omenjenih težav.
Najboljši naj bi bil pa San Martin ter primerljiva sta tudi Cronos in Sugess/Seestern. Ta Watchdives (rebrandan Steeldive) naj bi bil pa takoj za temi, ampak je samo 80EUR namesto 200-300EUR.
Pri Submarinerju mi je drugače najbolj smotan cyclops, še slabše vidim datum kot brez. To bi morali pač narediti tako kot pri Rolexu, da ima vsaj AR.

Seamaster dobim sedaj najboljšega, Octopus Kraken. S tem ne bi smelo biti problemov, ker na Watchuseek in Redditu pravijo, da še niso naredili slabe ure, očitno imajo zelo dober QC.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

Drugače je pa pri vseh impresivna kvaliteta diala, brez kakšnih napak ali prašnih delcev. Še pri 1000EUR Christopher Ward imam en prašni delec pod steklom.

Pa pri PD Subu sem pozabil omeniti da je dial bolj vijoličen kot moder.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

A. Smith je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kaj je finta solarja? Da se polni?

Čestitke za nakup Casio radijsko vodene ure. Jaz imam eno že 5 let in res dobro deluje.

Finta solarja je, da ima ura neko varianto litijeve baterije, ki se polni s sončno svtlobo - na številčnici ure so fotocelice.

Radijsko vodene ure so praviloma vse tudi sončne, ker bi se navadna baterija, obremenjena s sprejemnikom, prehitro izpraznila. Sama baterija v teh urah zdrži brez sonca tipično 6 mesecev ampak ne priporočam, da jo do konca izprazniš, ker zaradi tega ponavadi baterija crkne.

Uro odlagaj ob oknu. Prvič, da jo sonce, ko je ne nosiš, polni in drugič, da je boljši radijski sprejem. Ta je v Sloveniji kar slab, ker je najbližji oddajnik v Mainflingenu v Nemčiji, to je pa čez 1000 km stran od nas. Čez dan ob sproženem sprejemu nikakor ne boš dobil signala. Sprejem je dober samo ponoči med 2. in 3. uro. Zjutraj lahko na uri z ukazom preveriš, če je sprejela signal. Ne bodi presenečen, če se to ne zgodi v celotnem tednu slabega vremena ali celo dveh.

Vseeno imaš zdaj uro, ki ji 15 let ni treba menjati baterije in ki ji nikoli ne boš rabil nastavljati časa. V obdobju, ko je netočna ura zgolj in samo še kos nakita, je točnost ure skoraj nuja, ker sicer je bolj smiselno pogledati na telefon. In radijsko vodene ure so točne. Vedno.


Uf, najlepša hvala za tole!
Res kup koristnih informacij.

1) "Zjutraj lahko na uri z ukazom preveriš, če je sprejela signal."
Z gumbom preverim in vidim, da ni bil sprejet.
Zato me zanima kako preverim kateri signal jaz lovim?
Verjetno bi moral to nastaviti.

2) Malo me je zaskrbelo tisto o "ne priporočam, da jo do konca izprazniš, ker zaradi tega ponavadi baterija crkne".
Ali je mogoče preveriti stanje kako polna je baterija?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Nemški signal je edini, ki ga je pri nas mogoče dobiti.
DCF77 @ Wikipedia

FireSnake ::

Ja, to bo moral nastaviti, ker zdaj zagotovo ni nastavljeno na to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Jaz sem pogledal par videov in nihče ne omeni kako se nastavi kateri oddajnik ura "posluša".
Za nastavit DCF77 ali je treba kaj storiti?
Avtomatični sprejem signala imam na "YES", to je porihtano. Moram še kaj storiti?
Ko preverim, ali je dobila signal pravi "N", torej ni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Nastavit moraš Home City na PARiz.

Pa najbolje je izključiti samodejno sinhronizacijo. Ponoči, recimo ob enajstih, greš na balkon ali dvorišče in ročno poženeš sinhronizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Dri3r ::

YT reviewer iz sosednje Hrvaške (watch geek) v enem od videov predlaga, da uro čez noč zapneš na nek železen drog (kolo, ograja,...) kateri potem nekako ojača sprejem signala. Njemu je s tem hackom vsako noč sinhroniziralo. Vredno probat.
dri3r

Furbo ::

O madona zapenjanje ur na štange? Saj obstajajo appi za to.
Npr. https://apps.apple.com/us/app/radio-wav...

https://play.google.com/store/apps/deta...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

hubber ::

GrimReaper3 je izjavil:

Drugače je pa pri vseh impresivna kvaliteta diala, brez kakšnih napak ali prašnih delcev. Še pri 1000EUR Christopher Ward imam en prašni delec pod steklom.

Pa pri PD Subu sem pozabil omeniti da je dial bolj vijoličen kot moder.

Hvala za res izčrpno poročilo. Res, tudi jaz opažam (glede na internet review-je), da je pri tehle kitajskih super cenovnikih bolj lov na srečo - ali boš dobil sprejemljivo kvaliteto ali ne - ne glede na super specifikacije na papirju. Ampak vseeno 80-90€ je vseeno malo za take (vsaj na papirju) specifikacije. Me zanima tudi, kako se bo obnesel Steel(watch)Dive.
Drugače pa za test safirnega stekla: Če nimaš nobenega testerja in imaš kakšno uro za referenco, preprosto pritisni ure na čelo in primerjaj temperaturo. Safirno steko je bolj hladno kot mineralno - jaz takoj opazim razliko.

Ales ::

To je skregano z osnovno fiziko. Morda je toplotne prevodnost safirnega stekla drugačna, kot kakega drugega, začetna temperatura pa zagotovo ne... potem ko sta obe stekli nekaj časa v istem okolju, seveda, in sta se njuni temperaturi izenačili z okolico.

A. Smith ::

FireSnake je izjavil:

Jaz sem pogledal par videov in nihče ne omeni kako se nastavi kateri oddajnik ura "posluša".
Za nastavit DCF77 ali je treba kaj storiti?
Avtomatični sprejem signala imam na "YES", to je porihtano. Moram še kaj storiti?
Ko preverim, ali je dobila signal pravi "N", torej ni.

Ura posluša VSE oddajnike oziroma 6 kanalov, prek katerih lahko na svetu sprejme sinhronizacijo. Tukaj nimaš kaj nastavljat.
Kot sem rekel, ura samo med 2. in 3. uro ponoči dobi dovolj močan signal. Zato pusti uro pri oknu (po možnosti tistem, ki gleda na sever). Lahko uporabiš kovinsko palico ali GSM aplikacijo, vse načeloma deluje. Ali pa če enostavno počakaš na nekaj jasnih noči, v katerih je signal močnejši. Trenutno so padavine in je pač slab signal. Novo uro imaš in te grabi panika, če bo sploh dobila signal. Ja, dobila ga bo, za brezveze paničariš.

Moč signala glede na čas v dnevu:
 graf

graf

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Moe_Lester ::

Heh, zanimivo. Zgoraj sem omenil, da moram vsak dan nastaviti uro, ker prehiteva 2 minuti pa je bila cela panika.

Solarne radijsko vodene ure bi pa postavljali na okno obrnjeno proti severu, privezovali na kovinske drogove in nevem kaj še vse :)

Če ga primerjam s Christopher Ward, se premika malo lažje. Meni ga je skoraj bolj užitek uporabljati kot pri CW.


Kater model CW pa imaš? Kako si zadovoljen? Gledam nove CW twelve, zelo všečna ura, sploh v titan izvedbi.

A. Smith ::

FireSnake je izjavil:

Ali je mogoče preveriti stanje kako polna je baterija?

Če je baterija dokaj prazna, začne sekundni kazalec delati korake po 2 sekundi namesto 1. To je opozorilo, da se baterija bliža izpraznitvi.
https://support.casio.com/global/en/wat...


FireSnake je izjavil:

"Zjutraj lahko na uri z ukazom preveriš, če je sprejela signal."
Z gumbom preverim in vidim, da ni bil sprejet.


https://support.casio.com/global/en/wat...

Izkaže se, da lahko tvoj Oceanus sinhroniziraš preko bluetootha. Uporabiti moraš "Casio watches" app za telefon.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hubber ::

Ales je izjavil:

To je skregano z osnovno fiziko. Morda je toplotne prevodnost safirnega stekla drugačna, kot kakega drugega, začetna temperatura pa zagotovo ne... potem ko sta obe stekli nekaj časa v istem okolju, seveda, in sta se njuni temperaturi izenačili z okolico.

Mogoče sem se narobe izrazil. Občutek hladnosti je važen - zaradi različnega prevajanja toplote. Tako kot če zatipaš železo in plastiko na isti temperaturi.
Ampak...važno je, da deluje.

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Nastavit moraš Home City na PARiz.

Pa najbolje je izključiti samodejno sinhronizacijo. Ponoči, recimo ob enajstih, greš na balkon ali dvorišče in ročno poženeš sinhronizacijo.


To pa imam. Hvala.
(Zanimivo narejeno)

Zdaj moram še naštudirati, kako se ročno požene ta zadeva. Ko sem gledal videe tega niso povedali.

A. Smith je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz sem pogledal par videov in nihče ne omeni kako se nastavi kateri oddajnik ura "posluša".
Za nastavit DCF77 ali je treba kaj storiti?
Avtomatični sprejem signala imam na "YES", to je porihtano. Moram še kaj storiti?
Ko preverim, ali je dobila signal pravi "N", torej ni.

Ura posluša VSE oddajnike oziroma 6 kanalov, prek katerih lahko na svetu sprejme sinhronizacijo. Tukaj nimaš kaj nastavljat.
Kot sem rekel, ura samo med 2. in 3. uro ponoči dobi dovolj močan signal. Zato pusti uro pri oknu (po možnosti tistem, ki gleda na sever). Lahko uporabiš kovinsko palico ali GSM aplikacijo, vse načeloma deluje. Ali pa če enostavno počakaš na nekaj jasnih noči, v katerih je signal močnejši. Trenutno so padavine in je pač slab signal. Novo uro imaš in te grabi panika, če bo sploh dobila signal. Ja, dobila ga bo, za brezveze paničariš.

Moč signala glede na čas v dnevu:
 graf

graf



Odlično, hvala.
Saj ne panicarim, zadeva je točna. Samo zanima me, ker je to prva ura te sorte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

A. Smith je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ali je mogoče preveriti stanje kako polna je baterija?

Če je baterija dokaj prazna, začne sekundni kazalec delati korake po 2 sekundi namesto 1. To je opozorilo, da se baterija bliža izpraznitvi.
https://support.casio.com/global/en/wat...


FireSnake je izjavil:

"Zjutraj lahko na uri z ukazom preveriš, če je sprejela signal."
Z gumbom preverim in vidim, da ni bil sprejet.


https://support.casio.com/global/en/wat...

Izkaže se, da lahko tvoj Oceanus sinhroniziraš preko bluetootha. Uporabiti moraš "Casio watches" app za telefon.


Hvala tudi za tole. Da vem, kaj vse se da.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Danes preveril: dobil signal.
Pa nisem posebej kompliciral. Uro sem imel ponoči na roki.
Očitno je deževje prej signal blokiralo.
Zdaj: če ga dobim 1x na 14 dni je povsem dovolj.

Drugače pa sem pregledal dosti video materiala na to temo in moram reči, da sem navdušen.
Ura mi je lepa a se mi niti sanjalo s kakim trudom je to narejeno.
Celo to, da Japonci taboljše zadržijo zase, zato se ti modeli (Casio Oceanus) izven Japonske ne prodajajo.
Poliralo naj bi se v tovarni, kjer se izdeluje Grand Seiko.

Še glede obrabe pasu: en reviewer je pokazal uro po štirih letih nošenja. Ura je bila skorajda kot nova.
Kar za mojega Tissot-a ne velja. Pa je prav tako titan in ga kar pazim.

Pod črto: zagotovo bom kakšnega Oceanuse še kupil.
Naslednji bo imel še GPS, ker so na ta način še bolj natančni kot ure, ki so za večkratnik dražje.
Škoda, da zelenega OCW-T200S-3AJF ne bodo izdelovali več. Takoj bi ga vzel.
Si bom pa nagledal kaj drugega.

Po drugi strani pa škoda, da tole ni radijsko vodeno in v titan ohišju.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Darko! ::

FireSnake je izjavil:



Po drugi strani pa škoda, da tole ni radijsko vodeno in v titan ohišju.


Zame naj pa tole naredijo v GPS solar verziji ;)
https://www.sakurawatches.com/grand-sei...

Ok, ali pa samo solar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

GrimReaper3 ::

hubber je izjavil:

GrimReaper3 je izjavil:

Drugače je pa pri vseh impresivna kvaliteta diala, brez kakšnih napak ali prašnih delcev. Še pri 1000EUR Christopher Ward imam en prašni delec pod steklom.

Pa pri PD Subu sem pozabil omeniti da je dial bolj vijoličen kot moder.

Hvala za res izčrpno poročilo. Res, tudi jaz opažam (glede na internet review-je), da je pri tehle kitajskih super cenovnikih bolj lov na srečo - ali boš dobil sprejemljivo kvaliteto ali ne - ne glede na super specifikacije na papirju. Ampak vseeno 80-90EUR je vseeno malo za take (vsaj na papirju) specifikacije. Me zanima tudi, kako se bo obnesel Steel(watch)Dive.
Drugače pa za test safirnega stekla: Če nimaš nobenega testerja in imaš kakšno uro za referenco, preprosto pritisni ure na čelo in primerjaj temperaturo. Safirno steko je bolj hladno kot mineralno - jaz takoj opazim razliko.

Za testirati steklo sem kupil že 10 let nazaj DIAMOND SELECTOR II. Ampak niti nisem skeptičen, ker ne verjamem da kdo goljufa, načeloma na AliExpress velja to kar daš, to dobiš. Če že, bi testiral cyclops na Subih.
Z AR sem mislil anti-reflective coating pod steklom. Sicer sem pa že ugotovil, da je najlažje obrniti proti monitorju z belo podlago in se na robu pokaže moder obroč (če je AR modre barve).
Tukaj je primer:



Pagani Design nimajo AR, Phylida pa ima. Nad 150EUR bi skoraj vse (Kitajske ure) morale imeti.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

hubber je izjavil:

Hvala za res izčrpno poročilo. Res, tudi jaz opažam (glede na internet review-je), da je pri tehle kitajskih super cenovnikih bolj lov na srečo - ali boš dobil sprejemljivo kvaliteto ali ne - ne glede na super specifikacije na papirju. Ampak vseeno 80-90€ je vseeno malo za take (vsaj na papirju) specifikacije. Me zanima tudi, kako se bo obnesel Steel(watch)Dive.

Watchdives WD1680
-Bezel je odličen, ne vem če bi bil lahko sploh boljši. Za enako ceno kot Pagani je precej bolje obdelan (nič ostrih robov), nič se ne premika, ampak ima vseeno kar majhno upornost vrtenja (manj kot Phylida, vseeno malo več kot Pagani)
-Bezel ni povsem poravnan, kar je rak rana kitajskih ur. Ampak tukaj ni moteče. Npr. oba Octopus Kraken bom sedaj vrnil nazaj, ker sta poravnana najslabše možno, odgovorili pa so mi da gre to še skozi QC. Kaj potem sploh ne gre skozi, saj bezel se itak vrti za 120 klikov, slabše kot da je obrnjen ravno za pol klika pač ne gre.
-lume, zjutraj po 9 urah sem lahko razbral uro, ampak tukaj sta kazalca manj osvetlena kot indeksi, tako da je malo težje razbrati, ampak gre. Pri obeh Octopus Kraken z BGW9 in C3 ter Christopher Ward s C1 ni bilo problemov, ker imajo dobro osvetljene tudi kazalce.
Drugače pa meni lume ne pomeni veliko razen testiranja le tega. Ker res lepo sveti samo 5-10min, potem je pa samo še toliko da se vidi na uro (če je dober lume kot pri omenjenih štirih).
-Zapestnica je ravno toliko da je ni treba nujno menjati. Ampak jaz sem vseeno naročil Carlywet Glidelock. Ta zraven ima pa pač slabe tolerance, špranje, precej ropota.
-Zaponka je pa kar ok, edino hitrega nastavljanja nima, ima pa 6 lukenj. Sem pa moral vzeti diamantno pilico in popiliti na enem mestu, ker je ostal rob od štancanja. Itak na tistem mestu tudi na YT pravijo da so preveč ostri robovi, tako da bi moral v vsakem primeru to narediti.
-krona se privija zelo lepo
-movement je reguliran kot pri vseh do sedaj kupljenih kitajskih urah. Res vse so regulirane skoraj v nulo. Ampak pač na timegrapherju, na zapestju zna zaradi toplote le tega biti na koncu tedna 40-60s odstopanja.
Moram pa reči da je Seiko NH35A skoraj boljši od PT5000 (2824-2 klon). Ura se navija brez upora kot je to pri PT5000 (še večji upor kot pri original ETA 2824-2 ali Sellita SW200-1). Ni pa 6 bps sploh problem, to je problem samo pri Miyota 8215 in klonu DG2813, tam se sekundni kazalec vidno zatika.

Ales ::

GrimReaper3 je izjavil:

... Ampak pač na timegrapherju, na zapestju zna zaradi toplote le tega biti na koncu tedna 40-60s odstopanja.

Si meril vseh 6 položajev, kolikšna so kaj odstopanja med položaji?

Se rezultati dosti spremenijo če meriš 24 ur po polni navitosti?

... Ni pa 6 bps sploh problem, to je problem samo pri Miyota 8215 in klonu DG2813, tam se sekundni kazalec vidno zatika.

Težava izhaja iz zasnove mehanizma. Miyota 8215 ima indirektno gnan sekundni kazalec, zato je premikanje kazalca vidno manj gladko. Sama frekvenca delovanja torej ni vzrok za to, temveč način prenosa.

GrimReaper3 ::

12 gor in 6 gor ne merim, ker jo je v praksi neizvedljivo tako postaviti.

po 14 ur nenošenja
Seiko NH35A
prva - dial up +7,2, dial down +5,9, crown up +0,6, crown down -2,4
druga - dial up +3,7, dial down -1,3, crown up +0,9, crown down -6,0
tretja - dial up +3,9, dial down +4,6, crown up -4,3, crown down -7,2

HKPT PT5000
prva - dial up +0,7, dial down -0,7, crown up +1,0, crown down -1,7
druga - dial up +0,8, dial down +1,8, crown up +1,1, crown down +3,0
tretja - dial up +0,9, dial down +1,9, crown up +3,1, crown down +1,6

Po 24 do 40 urah še nimam podatkov, vem pa toliko da se pri PT5000 praktično ne pozna, pri NH35A se pa zelo pozna, minuta sigurno. Ampak jaz ure ne nosim ali 14-15 ur ali pa 63 ur čez vikend.


Ur nad 150€ ne priporočam kupovati iz Kitajske. Da naredim mojo računico koliko sem izgubil z nakupom dveh Octopus Kraken ur, kateri naj bi dali največ na kvaliteto (se je videlo že iz njihovega odgovora na AliExpress), ampak je bil QC vseeno zelo slab.

prva (cena na AE 295,48€) - carina 80,75€, poštnina 10,43€ (poslal obe naenkrat malo čez 1 kg in 20,86€, drugič moram prej doma stehtati, ker sem samo tukaj izgubil skoraj 8€)
druga (cena na AE 342,70€) - carina 89,60€, poštnina 10,43€
Skupaj sem torej izgubil 191,21€. Edina opcija, če ti je katera res všeč, da ne samo da ti pisno rečejo, da bodo naredili posebej zate QC (za eno Pagani sem tako rekel, bom videl kaj bom dobil), ampak da ti dajo QC slike kot je to pri replikah.



Drugače mi je pa go to znamka enako kot 10 let nazaj Christopher Ward (imel sem C60 Trident Pro V1). Konkretno še najbolj ta, če ne bi bila debela 15,4 mm, zelo mi je všeč oranžna na luneti:
https://www.christopherward.com/dive-wa...

Drugače pa ta:
https://www.christopherward.com/watches...

Ales ::

Ti HKPT PT5000 so zgleda res lepo nastavljeni in sposobni visoke natančnosti. Zanimivo!

Seiko NH35 oz. SII NH35 je bolj občutljiv na stopnjo navitja, pač manj kvalitetna glavna vzmet. Pri tem drugem NH35 tudi opazim, da je razlika med številčnico dol in številčnico gor kar velika.

Jaz sicer merim v vseh položajih, ker so mi ti dodatni podatki indikatorji obnašanja oz. stanja mehanizma. Poleg tega sem kar dosti za računalnikom oz. sedim, tako da je 6 gor zame kar običajen položaj tudi pri nošenju.

Karen ::

Bolj kot zanimivost, ker vidim da imate tudi Casio-te tukaj:
ravno imam na roki Casio Pathfinder Toughsolar, kovinski, model mislim da je 3070 - PAW1300W. Kupljena leta 2011 v ZDA, sem jo "podedoval". V vmesnem času se ni uporabljala nekaj časa (leto do dve v predalu) in je bila baterija izpraznjena. Sem kar naročil novo na Ali-ju, originalno (je treba pazit katero vzameš, ta akku ima eno črko še zadaj)... malce sem se zafrkaval, prvi prodajalec je sploh ni poslal in sem dobil refund, drugi je bil ok. Vstavil baterijo, na sonce na balkon za par ur pa je kot nova. Ponoči radijsko sinhronizira, ne vsako noč, ampak opazim vsake toliko da je narisan znak za signal, recimo enkrat na teden na oko.
Aja, razen na zgornjih gumbih za Adjust in Light, kjer se je v vgraviranih črkah bela barva izbrisala, tako da je samo še gravura, je ura kljub praktično vsaj 10-letnemu dnevnemu nošenju še vedno za pogledat.
Sicer pretežno nosim smartwatch, ampak vsake toliko imam to gor (bolj sentimentalno). Kljub približno enaki velikosti pa lahko rečem, da se s to da veliko bolje tudi spat kot s smartwatchem, tudi teža je tam-tam. Torej udobje boljše. Skratka, če imate kaj takega in vam kje leži, to je daleč od tega da bi moralo romati v koš, ne rabi veliko ljubezni da jo spraviš v pogon, tudi če si netehničen tip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

Okapi ::

Ales je izjavil:

Ti HKPT PT5000 so zgleda res lepo nastavljeni in sposobni visoke natančnosti. Zanimivo!
Zanimivo. So menda tudi edini "kitajci", ki so dobili kronometrski certifikat (nemški).

On January 24, 2018, a Shancheng brand watch powered by the the caliber PT5000 received attention for receiving chronometer status after passing tests at the Glashütte Observatory in Germany.
...
The Glashütte Observatory tests and certifies watch movements for timekeeping within chronometer spec under DIN 8319. This is similar to how the Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC) tests for ISO 3159 standards, except for the fact that COSC only tests and certifies Swiss made movements, whereas the Chronometer Observatory has no such restriction.

Ales ::

Sem videl ja! Zdaj me malo mika, da bi si (po kar dolgem času) omislil novo uro s PT5000. Ampak takole na prvo žogo mi nobena od ogledanih ni dovolj všeč.

Na srečo, verjetno, ker kjer je ena, sta tudi dve in tri in...

GrimReaper3 ::

Malo sem se po 10 letih spet lotil replik. Po kvaliteti so malo boljše, ampak še vedno preslabo za denar, ki ga hočejo.

In sicer sem za začetek kupil to JVS Seamaster Tokyo 2020 za 370EUR:
https://trustytime888.io/index.php?main...

Minusi:
1. Prehiteva za do enih 60s na dan. Na QC sliki je bilo +8s, tako da ne vem kako je lahko med pošiljanjem toliko padla točnost.
Bom probal še urediti, za začetek mi je rekel da naj jo udarim ob dlan in počakam 4-5 dni da se uteče.
Sicer pa zdaj vidim, da je verjetnost da ni več tako kot 2-3 leta nazaj, ko si moral odstraniti mehanizem in kazalce:
https://www.reddit.com/r/RepTime/commen...
https://imgur.com/a/GQr2O5D

Zna biti da je povsem preprosto:
https://forum.replica-watch.info/thread...

Jaz bi naredil enako kot ta, da bi dal ETA 2824-2 rotor, ker ta azijski ropota (premik ure gor in dol) ter v eno smer se vrti prosto kot Miyota 9010/9015.

2. Naslednji problem je pač slaba izdelava:
-Luknja za lume pip je zvrtana kot bi jo eden zglodal z zobmi, to sem vedel že pred nakupom, ker so na strani zelo dobre makro slike. Ampak moja je še malo slabša, ker ima nazobčan rob luknje zadaj levo, to sem videl že na QC slikah.
-desni 12 marker je malenkost nižje, klasičen problem pri repliki/homage Omegi, ampak je še sprejemljivo, tudi to sem videl že na QC slikah.
-desni 12 marker ima eno pikico/vdolbinico, tega prej nisem vedel, ampak se ne vidi ravno iz enega metra
-pod lupo se pa vidi še polno prask na kazalcih in markerjih, pač gen za 6-8k to ni, dobiš ravno toliko kolikor si plačal. To me sploh ne moti, ker vsakodnevno ne gledaš ure pod lupo. V bistvu jo pogledaš ravno enih 20x na dan, še to ponavadi na hitro samo koliko je ura, čeprav v te lepše ure jaz tudi buljim in občudujem njihovo lepoto (npr. svetlikajoče modre kazalce pod lučjo), recimo med malico imam malo več časa za to.

3. Bezel se kar opazno premika naprej/nazaj, to ima še Pagani Design bolje rešeno, čeprav od mojih samo ena od treh.
No vsaj poravnan je bezel, za neporavnanega bi jo pa takoj po QC slikah zavrnil, ker skoraj 400EUR pa ne dam za to, to dobiš pri kitajcih že za 90EUR (npr. Watchdives Submariner je precej dober).

4. Še ena malenkost je caseback, ki nima NAIAD locka kot gen, to sem tudi vedel že pred nakupom, čeprav na njihovi strani je vsaj napis TOKYO 2020 pravilno obrnjen. Ampak moja ima poravnan caseback vsaj na 90°, proti kroni gleda napis Tokyo 2020. Ampak 5 olimpijskih krogov pod napisom je pa iz nekega razloga spet postrani.


Kar je dobro, zapestnica je pa mislim da enaka kot gen. Ker so robovi claspa res dobro posneti. Ker imam en Omega clasp iz AliExpress za 100EUR, pa ima precej bolj ostre robove.
Edino že sama po sebi je slaba, sploh za majhno zapestje. Clasp sicer ima hitro nastavljanje, ampak če ga daš v največjo pozicijo, je potem dolžina claspa že res predolga in gleda že čez zapestje (imam samo 16,5 cm). Ampak sama ura pri 42 mm še ni tako velika, tako da gumijast pašček (je tudi zraven) bo sigurno prav.
Glede zapestnice sem pa potem rešil tako da sem raje dodal 1 členek, tako da imam hitro nastavljanje na najmanjšega, in s tem tudi najmanjšo dolžino claspa.

En problem zaepstnice je edino, da ne moreš odstraniti polovičnih členkov. Gre že brez problema, ampak potem ne paše polni členek na členek claspa, slabo premišljene tolerance.
Vijaki so pa zelo dobri, se nikakor ne uniči navoj kot so se mi že ene trije na Phylidi.

Jaz imam za resizanje sicer že od izpred 10 let Bergeon in Horotec izvijače, v tem primeru je kar OK 1,6 mm, čeprav so glave 1,8 mm. Ampak nekako mi je boljši od Pagani Design 1,6 mm, ne spodrsava tako kot tedva. Mislim da ni dobro da so preveč špičasti, ker od Pagani je na koncu malenkost raven. Sicer sem pa tudi s tem opraskal 1 členek, ker je bilo na vijakih še eno belo lepilo, moraš bolje pritisniti proti vijaku da ne spodrsne.
Utore na glavah vijakov sem pa vse poškodoval. Pomoje če so zlepljeni, da ne gre drugače, ker rabiš pač toliko sile. Ampak da bi šel to študirati kako in kaj ima smisel bolj pri 5k+ urah, tiste daš pa itak v AD in moliš da obvladajo.


Btw, carine pri replikah še nikoli nisem plačal, pa je ta že skoraj deseta, ne vem kako jim to uspe, je pa šlo čez Belgijo, dodatna opcija je pa še čez GB. Kako bi čez GB pomagalo pa ne vem, ker jaz se GB kar izogibam ravno zaradi plačila carine.

Druga replika, ki bi se jo jaz izogibal je pa replika mehanizma Omega 8500, npr. Aqua Terra Ryder Cup. Pa sploh ni problem same replike, je že gen tako smotana, da nima hitrega nastavljanja datuma. Komu se pa da vrtet krono 360x (vsaj ene 15 dni, 1 obrat da pa 1 uro).
V glavnem, če že repliko, tako da se vidi regulator mehanizma ETA 2824-2. Teli nalepljeni dekorativni elementi samo povečajo možnost, da se kak delček odlepi in pokvari mehanizem.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

Prejšnji teden sem pa dobil homage ravno te Tokyo 2020. In sicer Pagani Design:
https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Bom kar že na začetku rekel, da niso vredne svojega denarja že samo zaradi slabega QC-ja. Zastopim pa da bi bila z boljšim QC-jem cena 200EUR. Ampak mogoče to niti ne bi bilo slabo, ker zdaj lahko kupiš dve za 100EUR, pa je 90% šanse da niti ena ne bo zadovoljive kvalitete.

Najprej slabosti:
-uro je treba potresti potem ko jo naviješ, da začne teči, zato ker ima slab beat error pri okoli 5 ms. Drugače imajo ostale moje tri NH35A tam 0.1-0.7 ms, kar je odlično. Točna je pa kar precej kot že vse ostale, tam med +5 do +10s na dan, sem šele danes začel testirati. Razmišljam da bi dal dispute tako da bi na videu navijal uro, potem pa bi rekel da ura ne dela. Ker zakaj pa ne, če že prodajajo tak šrot. Polovico vrednosti sem skoraj siguren da dobim nazaj.
-lume pip je preveč v desno v trikotniku
-bezel je slabo poravnan, je v desno, sploh se zelo opazi pri 3h (pač če ga daš v levo, je še slabše, zato pravim da je v desno)
-na dialu je ena komaj opazna pikica, drugače je pa kar ok, glede čistosti diala so te Pagani Design in Phylida na splošno kar ok
-clasp je imel v nasprotju s prejšnjo uro s sivo številčnico, spodaj ostre robove, te sem popilil z brusno palico

Dobro:
-bezel nima backplaya
-Zapestnica je precej dobra. Zanimivo da je na eni sliki na linku (4. slika na levi) nova Omega zapestnica z bolj ostrimi robovi, ampak drugače imajo še vedno tisto staro bolj zaobljeno, ki je odlična.
-Ohišje je precej dobro, spodaj zaobljeni robovi. Čeprav to sem nekaj zadnje dni nekje bral da če so preveč posneti, da ni enako kot pri gen. Ker moja replika ima spodaj na ohišju skoraj povsem ostre robove.


Tale v nasprotju z mojo sivo Pagani glede na vse to zame ne bo uporabna, Ker za "go to" uro imam že 10 let Citizen Signature Grand Classic, enako bela številčnica in modri kazalci, okusa vmes nisem spremenil. Go to v smislu, da je res preprosta za nositi in jo dajati na roko, samo 41 mm, ne preveč in ne premalo, preprost majhen clasp z dvema gumboma. Samo naviješ, nastaviš in greš. Edino krona gre po vseh teh letih že zelo težko ven, ni screw down, tako da jo moraš vleči ven že iz prvega položaja.

Ne vem zakaj mi ni usojeno imeti ene dobre ure. Christopher Ward Blue LE moram tudi še enkrat poslati v UK, ker ima en zelo moteč prašni delec pod steklom.
Še ena zanimivost ko že omenjam UK, naša pošta uporablja za to državo oznako GB, kar ni pravilno, to je samo ime otoka. UK pa obstaja že od leta 1801. GB je bila od 1707 do 1800, tako da je naša pošta precej zadaj.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

GrimReaper3 je izjavil:

Ne vem zakaj mi ni usojeno imeti ene dobre ure.
Moraš lupo stran vreči.;)

Če dovolj natančno gledaš, boš tudi na Rolexih in Omegah našel napakice.

GrimReaper3 ::

Ampak pri takem denarju ti jo pomoje rade volje zamenjajo za drugo, eno temo sem našel kjer je eden pri AD dobil zamenjanega Grand Seika, ki je imel 3 prašne delce. To že sami vedo da se ne spodobi pri taki uri.
Pomoje moraš 5k+ ure kupovati pri AD in ne preko spleta.

Glede tega kako dobra je Omega sem pa videl tukaj pri 5:28

Ampak ti detajli me še najmanj motijo, mene bolj moti to kar se vidi tudi s prostim očesom.

Gen ure drugače tudi pri 300€ skoraj nebi smele imeti hujših napak, npr. za ta denar dobiš Citizen Tsuyosa.

GrimReaper3 ::

Sem danes spravil to mojo repliko iz 49s na 0s na dan. Nisem pa prišel do vijaka za fino nastavljanje, tako da sem moral imeti kar veliko srečo. Ročki za nastavljanje sta sicer malo skriti, ampak se jih da brez problema nastaviti brez da bi kaj razdiral.
30 poziskusov sem rabil. Sem pa bil že na dobrih -3 do -4s po 15 poizkusih, ampak takrat še nisem vedel, da čez ene pol ure zaplava v plus do enih 10s. Ampak zdaj nazadnje je šla iz -1 na 6, 3, 4 in potem čez 2 uri končno okoli nule, tako da bi bilo -3 do -4s sigurno premalo, da bi šla v plus.

Pa po 15 poizkusih mi je šel tudi beat error iz 0.1ms na 0.5-1.0ms, tako da sem moral uporabiti še drugo ročko za beat error. Na srečo je ratalo v prvem poizkusu v smeri urinega kazalca, da je šla nazaj na 0.0-0.1ms.

Ker drugače ne bi noben verjel, še dva dokaza po 1,5 in 2 urah, pa še kako je bilo na začetku.
 pred nastavljanjem

pred nastavljanjem


 po 1,5h

po 1,5h


 po 2h

po 2h



To je v mirovanju dial up, bom še videl kako se bo obnašala na zapestju po enem tednu nošenja.
Sicer pa mislim da gre za moj uspeh največja zasluga temu Watch Accuracy Meter appu, drugače bi rabil 1 mesec da bi jo tako dobro nastavil. Tako sem pa rabil 3 ure.

Ne vem sploh od kdaj imajo mobiteli tako dober mikrofon, da ne rabiš niti timegrapherja, danes sem našel to temo iz 2014 in še niso slišali za to:
https://forum.tz-uk.com/showthread.php?...

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

Zahvaljujoč Youtube recommendations sem našel Islander ure:

Njihov najbolj prodajan model mi je kar najbolj všeč:
https://longislandwatch.com/islander-no...
Miyota 9015, safirno steklo, safiren bezel, 200m, milled clasp, vijaki na zapestnici, ni da ni. Pa tudi mere so normalne pri 40,5 mm in 47 mm lug to lug.
Skupaj s carino okoli 500EUR.

Te micro brand diverje sem iskal že 4 mesece nazaj, ampak pri Zelos je vse takoj razprodano, npr. Spearfish je lep:
https://zeloswatches.com/collections/sp...

Zgodovina sprememb…

perci ::

V sobotni prilogi je reklama za GS #SBGC251 springdrive.

Očitno zadeva postaja zanimiva tudi za slovenski mainstream.

Ura je cisto po mojem okusu, razen te ene malenkosti, ki ji rečemo cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

FireSnake ::

Po nekaj tednih nošenja Casio Oceanus OCW-T200SB-1AJF.

Zelo pozitivno presenečen. Za delovno uro jo bom kar obdržal, ker sem rad na sekundo točen na sestanke.
Za te modele sploh vedel nisem, da obstajajo dokler nisem zašel v to temo (hvala za info).

Tissot bo tako na roki ob posebnih priložnostih, ko točnost ni tako nujna.

Če bi moral poiskati slabo lastnost, bi lahko rekel le eno:
- steklo se hitreje umaže in težje očisti, kot pri Tissot-u
- ker je črna se tudi madeži na pasu bolj vidijo

Drugače pa: vse in še veliko več, kot sem od te ure pričakoval.

Čez kakšno leto zagotovo kupim še kakšen drugačen model Oceanusa.

Opazka: par tednov je od nakupa pa Fedex ni še nič poslal glede carinjenja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
181 / 188
»»