» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
172 / 188
»»

profii ::

Dobra izbira. P/P je pri Edifice zelo visoko.
Odpravi se v trgovino, daj dotično uro na roko. V kolikor ti odgovarja, boš zadovoljen še mnoga leta.

dottor ::

Itak morem it v slowatch (mi je najbližji urar) menjat nato pasek na Citizen AW-5005, tako da če jo imajo jo sprovam in pol vidim če bo treba vlečt kartico ali ne :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Furbo ::

Darko! je izjavil:

A imajo Rolexi kakšne magične moči, jih elita uporablja pri svojih obredih, se bojijo, da se bo neuka raja naužila nekaj bombončkov "our betters" ?

V čem je poanta, da jih ne prodajo siromakom ala Okapi ali Furbo ? ;)

Jaz sem pri Malalanu kupil že 3 rolexe, med recesijo. Zdaj, ko jim biznis laufa, me ne jebejo več.

Trenutno je zadeva taka, da je svet poln hitro obogatelega folka, ki mu ni problem plačati 2x MSRP cene za razne statusne simbole, ki se jih kao 'težko dobi'.
Kdor torej dobi rolex po MSRP, se lahko obrne okoli in ga proda za 2x ceno (velja le za nekatere modele).

Uradni prodajalci rolexa po svetu se tega zavedajo, ne smejo pa prodajati nad priporočeno ceno, zato si pomagajo na druge načine:
- rolex ti proda če kupiš še kake druge brezvezne znamke/modele ure pri njih, na katere imajo seveda lepe provizije.
- ali pa če kupiš kaj drugega kar prodajajo z lepo maržo, recimo nakit
- mu stisneš v roko podkupnino

Nekateri se pa zavedamo, da rolex ni nobena redkost, vsako leto nakucajo cca 1mio ur in ne nasedamo na te fore in nismo pripravljeni plačati več, kot je priporočena cena, raje manj.
Med naslednjo recesijo bom rolexe spet lahko kupoval za 50% cene, kot sem jih že med prejšnjo. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

profii ::

Furbo, to med kovid "recesiojo" ali med 2008 recesijo?

Furbo ::

2008 definitivno, kovid ni imel vpliva, oziroma so šle cene še bolj gor, zaradi rasti kripta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hubber ::

V teh "težkih" časih se AD-ji takole znajdejo:


Kar je seveda razumljivo. Zakaj pa ne, če se da.

Okapi ::

Saj v bistvu je čisto vseeno, kdo rolexe preprodaja. Če jih ne pooblaščeni prodajalec neposredno, jih pa tisti, ki pri njem uro uspejo kupiti. In ker je prodaja ur popolnoma netransparentna, ne vemo, komu pooblaščeni prodajalec uro proda. Mogoče jo proda svojemu sorodniku. Mogoče jo proda zaposlenim (namesto božičnice lahko vsak kupi enega rolexa;)). Mogoče ti uro proda, če mu daš par jurjev podkupnine (bodisi neposredno v gotovini, ali v obliki marže za nakup diamantnega prsta ali kakšne druge ure).

Dejstvo je, da je več ljudi, ki bi rolex radi imeli, kot je na voljo ur po uradni ceni. Podobno, kot je bilo v dobrih starih časih z nakupom stoenke ali sarajevskega golfa. ;)

Pri Rolexu so pa očitno preračunali, da je zanje bolje, če proizvodnje ne povečujejo. Kar je verjetno čisto modra odločitev, ker če bi naredili toliko ur, da bi zadostili povpraševanje, bi ljudem morda kapnilo, da so tudi priporočene cene močno precenjene. Vsaj 2-3x v primerjavi z enako dobrimi mehanskimi urami drugih proizvajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Goody ::

Ure so nakit. Vsa debata o mehanizmih in podobno je zgolj namenjena temu, da dejstvo, da so ure samo nakit, moški laže pogoltnemo. Ure za par 10 evrov ali manj opravljajo enako funkcijo kot tiste za par 10k evrov. Pri nakitu nima nobenega smisla govoriti o precenjenosti.

Okapi ::

Tudi pri nakitu lahko govoriš o precenjenosti.

Vrednost stvari, katerekoli, lahko ocenjuješ na osnovi tega, koliko materiala, znanja, izkušenj in dela je v izdelavo vloženega. Na to osnovno "materialno" vrednost se nato dodajajo različni pribitki (ekskluzivnost, moda...), od katerih so nekateri bolj racionalni, drugi pa manj.

Recimo, če potrebuješ nekaj, kar zna narediti samo en, si lahko ta (upravičeno) privošči višjo ceno. Pri nekaterih bolj pomembnih izdelkih država pazi, da ta cena ni "oderuška", pri manj pomembnih izdelkih pa te varovalke ni.

Potem se mora pa vsak sam odločiti, koliko se mu določena stvar zdi dejansko vredna.

fikus_ ::

"Vrednost stvari, katerekoli, lahko ocenjuješ na osnovi tega, koliko materiala, znanja, izkušenj in dela je v izdelavo vloženega. " = lastna cena izdelka

"Na to osnovno "materialno" vrednost se nato dodajajo različni pribitki (ekskluzivnost, moda...), . . . ." = prodajna cena

Vmes si pa proizvajalec in posredniki delijo pogačo ali pa samo drobtinice
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

LukiYo ::

Ure so in niso nakit. Imajo sicer dragulje not in plemenite kovine, a jih ne servisirajo draguljarji temveč mehanski inženirji oziroma urarji.

Ales ::

LukiYo je izjavil:

Ure so in niso nakit. Imajo sicer dragulje not in plemenite kovine, a jih ne servisirajo draguljarji temveč mehanski inženirji oziroma urarji.

Ure so od nekdaj imele funkcijo nakita, poleg svoje funkcije časomera, to je IMHO neizpodbitno. V zadnjem času še večjo kot prej, ker kot časomer večinoma niti niso več potrebne.

Če bo neka ura okrašena z dragulji, diamanti npr., ki so po možnosti še vstavljeni v neko kompleksno zlato ohišje, potem bi kak problem na tem delu urejal draguljar.

Dragulji oz. rubini, ki se v mehanizmih ur uporabljajo za zmanjševanje trenja in obrabe, pa tako niso nič vredni v smislu nakita in imajo le posredno okrasno funkcijo, nič večjo, kot jo imajo drugi deli mehanizma, v prvi vrsti pa so striktno funkcionalni. Zato tudi ni potrebe, da bi se z njimi ukvarjal kdo drug kot urar.

Okapi ::

Ure so sicer tudi nakit, oziroma okras, ampak ko je govora o urah, ki niso ravno zlate in okrašene z dragulji, je podobno, kot če bi rekel, da so superge nakit, ker poleg funkcionalnosti (če funkcionalnost sploh potrebuješ) gledaš tudi na njihov videz (in blagovno znamko), ko jih kupuješ.

Pri mehanskih urah gre poleg same funkcionalnosti predvsem za neko nostalgijo, za občudovanje finomehanskih dosežkov... Podobno kot pri gramofonu in vinilkah, recimo. Ali pa pri avtomobilskih starodobnikih.

Drage ure so seveda tudi statusni simbol, ki je lahko zunanji ali notranji. Zunanji je takrat, ko imaš na roki rolexa ali richard milla z namenom, da ga drugi opazijo.

Notranji je, ko imaš na roki recimo pateka, in veš, da ne bo nikoli nihče opazil, da imaš drago uro, ker se giblješ v krogih, kjer nihče ne ve, kaj je to patek in koliko stane. Kljub temu pa ob vsakem pogledu nanj občutiš notranje zadovoljstvo, da si tako uspešen, da si si lahko privoščil imenitno uro. Če nisi dovolj uspešen za pateka, si pa morda za grand seikota, učinek je podoben.;)

hubber ::

Za slednje ne rabiš ure, ampak tole:
I Am Rich @ Wikipedia

Še večja redkost kot Rolexi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hubber ()

Darko! ::

Furbo je izjavil:

Zdaj, ko jim biznis laufa, me ne jebejo več.


Hvala za razlago.

Moje sožalje, dragi kolega.
Ah, svet se vrti; zna se zgodit, da pride čas, ko te bodo bedniki klicali domov, če probaš katerega od nove kolekcije.
Ti prav privoščim ta trenutek ;)

Darko! ::

Okapi je izjavil:



Notranji je, ko imaš na roki recimo pateka, in veš, da ne bo nikoli nihče opazil, da imaš drago uro, ker se giblješ v krogih, kjer nihče ne ve, kaj je to patek in koliko stane. Kljub temu pa ob vsakem pogledu nanj občutiš notranje zadovoljstvo, da si tako uspešen, da si si lahko privoščil imenitno uro. Če nisi dovolj uspešen za pateka, si pa morda za grand seikota, učinek je podoben.;)


Sejem nečimrnosti ;)

Okapi ::

Vsak ima kakšen tak sejem. Razen mogoče kliničnih depresivcev.

dottor ::

V koprski poslovalnici tistega Casia niti vidli niso, so še 4 v SLO in sem vplačal aro in ko pride ga grem iskat :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Furbo ::

Darko! je izjavil:

Furbo je izjavil:

Zdaj, ko jim biznis laufa, me ne jebejo več.


Hvala za razlago.

Moje sožalje, dragi kolega.
Ah, svet se vrti; zna se zgodit, da pride čas, ko te bodo bedniki klicali domov, če probaš katerega od nove kolekcije.
Ti prav privoščim ta trenutek ;)

Ah nisem zamerljive sorte, z leti se spreminjam v Spocka, logika me vodi, ne čustva.
Jaz tudi raje prodam nekomu, ki mi preplača, kot pa enemu, ki mi utruja za popust. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Map ::

Če koga tišči denarnica, Grand Seiko z novimi omejenimi serijami.
 SLGA008

SLGA008


 SLGA007

SLGA007


 SBGZ007

SBGZ007

AnubisOfDoom ::

A mogoče kdo ve, če se pri tem Citizenu da menjati zapestnico za drug pašček, ali je prvi člen še del ohišja?

https://www.sakurawatches.com/citizen-a...

Ales ::

Ne zgleda, da bi bil zadnji člen del ohišja. Le lepo je vpasan, sicer je pa klasični končni člen na zapestnici. Tako da komot daš pašček, le širino med lugi rabiš vedeti.

Hm, na hitro sem pogledal in vidim, da je 42mm premer ohišja, 10.5mm debeline in 50mm od enega do drugega luga, med lugi pa ne najdem podatka... Si upam staviti, da je 20mm, ampak poglej še.

Edit: zdaj sem na enem sajtu zasledil podatek 21mm. Definitivno za preverit, ali je točno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Okapi ::

Mogoče bi moral kreditne kartice preklicati. Ali pa internet odklopit.

Ker takole zvečer nič hudega sluteč malo brskam po internetih, malo klikam sem ter tja, in je že nova ura na poti.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

Ja, tole tudi jaz že dolgo gledam :)

Na srečo ne tikam kartice :)

49106 ::

Ti bi resno moral razmisliti o določenem številu ur naprimer 5 ali 10. Če bi hotel drugo, bi najprej moral prodati eno izmed teh, ki jih že imaš. Tudi mene mikajo nekatere ure, na primer baby marine master, pa ga neupam kupiti, ker ne vem, kako izgleda v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

LukiYo ::

Sej je dobr hobi, ne se sekirat. Eni za ure drugi za kokain tretji za obrok za avto...

Darko! ::

Ko jo dobiš in ker obvladaš fotografijo, daj prosim naredi primerjavo luma med citizen in seiko diverjem.
Se boš zamotil s koristnim delom, pa še kartice bodo na varnem.
;)

Okapi ::

V sredo ob dveh popoldan jo je DHL prevzel pri trgovcu v Zieloni Góri na Poljskem. Prek Poznana je ob enih zjutraj prispela v Leipzig. Z malo sreče bo danes (v četrtek) v Ljubljani.;)

Okapi ::

Evo, DHLovec pripeljal uro.

Okapi ::

Za primerjavo pa še tri potapljaške ure, vse v približno enakem cenovnem razredu (300-400 €). Vse tri so "prave" potapljaške, po ISO 6425.



Nočna slika pa sledi.

Okapi ::

Primerjava nočne vidljivosti potapljaških ur. Z desne proti levi:
Omega Planet Ocean
Citizen Promaster Aqualand
Ball Endurance (ni potapljaška, s tritijevimi cevkami, za primerjavo)
Seiko Prospex Samurai
Citizen Promaster mehanska

Ker se mi ni dalo komplicirati, sem slikal kar s telefonom. Slik zato med seboj ne moremo primerjati po svetlosti, ker so narejene z različnimi nastavitvami. Primerjati je treba samo ure na isti sliki. Recimo Ball je na sliki po pol ure videti svetlejši kot na začetku, kar seveda ni res, ampak je svetlejši samo v primerjavi z ostalimi urami v vrsti. Prav tako svetlost ur ni povsem skladna s tem, kar vidimo v živo, ampak je poudarjena (s tem, da tudi vtis v živo je zelo odvisen od tega, kako so naše oči prilagojene na temo).

Torej, začetna situacija, po "aktivaciji" ur z UV.

Superluminova in kar so pač uporabili svetlečih barv pri Omegi, Citizenu in Seiku, je na začetku precej svetlejših od tritija.

Po pol ure. Vidimo, da je tritij že "ujel" ostale. Pri drugih kakšnih drastičnih razlik še ni opaziti, je pa Seiko videti malo bolje od tekmecev.



Po eni uri so razlike že precej bolje vidne. Mehanski Citizen je že precej obnemogel. Čeprav je treba vedeti, da v živo je videti bolje. Na fotografiji je zbledel, ker je osvetlitev prilagojena ostalim, zlasti srednji uri s tritijem. Tudi novi Citizen Aqualand je v primerjavi s Seikom in Omega precej "zbledel". Omega se dobro drži, ampak za uro, ki je 10x dražja od ostalih, bi bilo zelo slabo, če se ne bi. Je pa tudi že povsem jasno, zakaj je tritij car, kar se nočne vidljivosti tiče.



Slika po dveh urah od aktivacije pa še pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Po okoli dveh urah in pol sta oba Citizena v primerjavi s tekmeci povsem obnemogla. V živo sta sicer še vedno kar dobro vidna, ampak primerjalno pa je tale novi Citizen Promaster Aqualand kar razočarjanje. Kdo bi vedel, zakaj Citizen ne uporablja enako dobrih barv kot Seiko.

Seiko je videti malo bolje od Omege, predvsem na račun širših oznak in več barve na kazalcih.

Mimogrede, Seikota sem od vseh teh ur dobil najceneje, za 315 evrov (novega, ampak s konkretnim popustom). Mehanski Citizen je bil 340, Aqualand pa 400 evrov.

Tritij pa, kot rečeno, car.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dottor ::

Da se še sam pohvalim:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Darko! ::

Hvala Okapi, za ta miniaturni elaborat ;)

FireSnake ::

Okapi, ti boš zagotovo vedel: kakšne Tissot ure talajo v španiji na Vuelti?
Roglič je včeraj dobil dve.

Zakaj sprašujem?
Samo firbčen sem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Hemi426 ::

Okapi ::

Tile Tissoti so bolj simbolična darila, Pogačar ima pa na roki pravo stvar, Richarda Milla za 100 jurjev.



Čeprav jaz bi se na njegovem mestu pritožil šejkom, in rekel, da hočem takega, kot ga ima Nadal, za milijon.;)

FireSnake ::

100 jurjev??!!??
kaj je na tej uro tako posebnega?
Za tak denar bi pričakoval, da je nekaj nekje pozlačeno, ali se kje pojavi kak diamant :))


Hemi426 je izjavil:

https://www.tissotwatches.com/en-en/t12... ?

Hvala. Sploh nisem vedel, da se da kaj takega kupiti.

Koliko sem jaz gledal je bilo nekaj takega:
https://www.tissotwatches.com/de-at/t12...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

donvito ::

Okapi je izjavil:

Tile Tissoti so bolj simbolična darila, Pogačar ima pa na roki pravo stvar, Richarda Milla za 100 jurjev.



Čeprav jaz bi se na njegovem mestu pritožil šejkom, in rekel, da hočem takega, kot ga ima Nadal, za milijon.;)

A tole je milijon? :O

D3m ::

Izgleda, kot da je iz preše. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

bluefish ::

Hja, sto ljudi, sto čudi. Meni zgleda kičasto in poceni.

Furbo ::

Saj je, komercialni nateg pač.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Meni tudi ni všeč.

En miselni poskus, za ugotoviti, katera ura ti je najbolj všeč.

Na loteriji dobiš nagrado, ki je katerakoli ura po tvojem izboru. Ampak s par pogoji.

Ure ne smeš prodati, ali dati v najem.
Na roki imaš lahko samo to uro.
Lahko jo pa seveda kadarkoli vrneš in potem si že spet na svojem.

Se pravi bi mral najti eno univerzalno uro, ki jo imam lahko na roki tudi v vodi, ki ni prevelika, ki se ponoči dobro vidi, ki mi je po videzu všeč in ki je tudi zelo draga (ker sicer si jo raje kupim sam in lahko uporabljam tudi druge ure).

Par kandidatov.
A. Lange & Sohn, Oddyseus



Ampak ta je komaj dovolj draga, "samo" 50 jurjev.

Zato bi bolj verjetno vzel Patekovega Nautilusa z "večnim" koledarjem za četrt milijona.;)

FireSnake ::

Meni tudi.
Je kak Grand Seiko veliko lepši.

To govorim samo zato, ker si je nikoli ne bom mogel kupiti :))
(ne velja za Grand Seiko)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

perci ::

Definitivno enega od potaplačev, verjetno kakšen model Omega Planet Ocean https://www.omegawatches.com/watch-omeg...

dj_uro ::

perci je izjavil:

Definitivno enega od potaplačev, verjetno kakšen model Omega Planet Ocean https://www.omegawatches.com/watch-omeg...

tega PO imam sam... nekak mi ne sede preveč... na slikah deluje bolje, kot na moji roki =) =) =)
vw-klub.si

perci ::

Prodaš po prijateljski ceni? :)

Itak je ne nosiš :)

Okapi ::

3 jurje pa roka:)

ali3n ::

Moja izbira za "loto" - 39 mm Explorer

 214270

214270

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."
««
172 / 188
»»