» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
167 / 188
»»

AnubisOfDoom ::

Kaj pa nakup Casio Oceanus T200 iz recimo Seiyajapan? Je kdo ze kupoval ure, ki so delane za japonski trg. Kako je z garancijo tam?

Okapi ::

Jaz imam dve taki uri, Seiko Alpinist (iz časov, ko ga še niso prodajali v Evropi), in Casio Oceanus. Oba ta bila kupljeni pri pooblaščenem prodajalcu na Japonskem, in pri obeh na garanciji posebej piše, da velja samo na Japonskem.

AnubisOfDoom ::

Koliko je garancija sploh pomembna pri uri s takšnim mehanizmom kot je v T200 (sončne celice)?

Okapi ::

Jaz s takimi urami še nisem imel težav. Pa če že kaj je, se verjetno hitro pokaže, in potem pač pošlješ na Japonsko.

Me pa recimo odsotnost garancije, ki bi veljala v EU, odvrača od nakupa kakšnega cenejšega kitajskega tourbillona, od Seagulla ali Beijinga.

kajpavem ::

Okapi je izjavil:

Pogledaš lahko na Chrono24... ;)


@Okapi, še enkrat najlepša hvala, gremo torej v lov za najcenejšo EU opcijo :)

@AnubisOfDoom, jaz sem takega Oceanusa 2 leti nazaj kupil preko ebaya, prodajalec "ibuyjp", ki je bil cca. 70-80 USD cenejši od Seiyajapan, ampak takrat mislim, da nisem niti pomislil na garancijo. Plačilo je bilo preko Paypala, tako da sem bil miren, če bi prišlo do kakšnih težav. Skrb je bila odveč, saj je šlo vse skupaj zelo smooth in brez težav. Ura je pa itak top! :)

EDIT: Lažem, kupil sem OCW-S100-1AJF. Vse ostalo drži!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajpavem ()

Okapi ::

Kaj naj rečem - alko + internet + kreditne kartice so hudičeva kombinacija.:)

Pridem po parih pirih domov, gledam na Youtubu posnetke jadralske regate America's cup in začnem guglati za regatnimi kronometri. To je urami, ki znajo odštevati 5 ali 10 minut do začetka regate.

Resnici na ljubo sem jih že večkrat prej gledal, ampak se nikoli nisem mogel dokončno odločiti. No, sedaj naletim na eno zanimivo tovrstno uro znamke Eberhard, narejeno leta 1983, ko se je za to najimenitnejšo jadralsko lovoriko potegovala italijanska jadrnica Azzura.



Na Chrono24 ponudim ceno, 25% nižjo od oglaševane, in sem bil precej prepričan, da prodajalec ne bo sprejel. No, sem se zmotil - je sprejel.;) In mi torej ni preostalo drugega, kot da jo tudi kupim.

FireSnake ::

Haha, nisi mel prej jajc 25% nižje ponuditi? :D
Dober ulov!

Okapi je izjavil:

Jaz imam dve taki uri, Seiko Alpinist (iz časov, ko ga še niso prodajali v Evropi), in Casio Oceanus. Oba ta bila kupljeni pri pooblaščenem prodajalcu na Japonskem, in pri obeh na garanciji posebej piše, da velja samo na Japonskem.



Kakšna pa je razlika med to:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
(svetlo modre ne najdem, ima kdo povezavo do nje?)

in to:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...

Ker te so mi noro lepe.
Zdaj, ko je kripto znorel bi si kupil eno, ker že (pre)dolgo razmišljam o nakupu.

Mimogrede: šel sem pogledat, kakšna je cena za mojo uro v SLO. Presenečen sem ugotovil, da je res zelo dobra:
https://www.slowatch.si/izdelek/rocna-u...
Te ure so se pri nas prodajale po 800EUR
Avtomatik, safirno steklo in titan.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Ko sem iskal svetlo modri Casio oceanus sem naletel na tole:

FireSnake je izjavil:

Tale je noro lepa. Če se kdaj odločiš prodati jo takoj vzamem.
Zlate pa (še) nimam.
To je plan za prihodnost.

Kakor tudi:
- Casio oceanus (iz te teme)
- en zelen Rolex objavljen v tej temi (okoli 6 do 7k je bila cena).

Žepnih imam pa samo enih 6. Skozi leta se je nabralo.

Delovna je Tissot PowerMatic 80 (avtomatično navijanje, safirno steklo in titan ohišje) - in je tudi ta tema kriva, da jo nosim :))


Danes je število žepnih ur: 24.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Druga ima še bluetooth.

-ninja-91- ::

Men je tale padla v oči: https://www.irisimo.si/tissot-t137-410-...
Sredi leta pride tut powermatic verzija, ki pa bo več kot 2x dražja, tak da me mogoče vseeno kvarčna verzija premami.

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Druga ima še bluetooth.


Pa res!
Haha, tole je pa res zabavno.

Kaj si potem lahko s tem pomagam?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ali3n ::

Na koliko časa naj bi se menjalo tesnila (SKX007)?
Komu zaupat tak servis (vodotestnost itd..)?

LP
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

Okapi je izjavil:

Druga ima še bluetooth.


Pa res!
Haha, tole je pa res zabavno.

Kaj si potem lahko s tem pomagam?

Za sinhronizacijo ure, če nimaš dobrega radijskega sprejema. Na telefonu vidiš, kakšno je stanje akumulatorja v uri. Lahko pritisneš na gumb na uri in ti začne telefon piskati (da ga najdeš).

Okapi ::

ali3n je izjavil:

Na koliko časa naj bi se menjalo tesnila (SKX007)?
Komu zaupat tak servis (vodotestnost itd..)?

LP
Načeloma naj bi vsako pomlad, pred začetkom potapljaške sezone, preveril opremo, tudi uro. V praksi pa recimo na 3-5 let. Vsak spodoben urar bi to moral znati. Uradni servis za Seiko je bil včasih Urca, a je še vedno, pa ne vem na pamet.

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Okapi je izjavil:

Druga ima še bluetooth.


Pa res!
Haha, tole je pa res zabavno.

Kaj si potem lahko s tem pomagam?

Za sinhronizacijo ure, če nimaš dobrega radijskega sprejema. Na telefonu vidiš, kakšno je stanje akumulatorja v uri. Lahko pritisneš na gumb na uri in ti začne telefon piskati (da ga najdeš).


Ni veliko, je pa uporabno.
Hvala za info.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ali3n ::

Okapi je izjavil:

ali3n je izjavil:

Na koliko časa naj bi se menjalo tesnila (SKX007)?
Komu zaupat tak servis (vodotestnost itd..)?

LP
Načeloma naj bi vsako pomlad, pred začetkom potapljaške sezone, preveril opremo, tudi uro. V praksi pa recimo na 3-5 let. Vsak spodoben urar bi to moral znati. Uradni servis za Seiko je bil včasih Urca, a je še vedno, pa ne vem na pamet.


Hvala
LP
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Okapi ::

Evo, poštar (oziroma DeHaeLovec) prinesel.
Odlično ohranjena, z originalno škatlo in papirji.



Neobičajna ura s štoparico (kronograf). Notri je sicer standardni mehanizem Valjoux 7750, modificiran za regatni namen. Namesto malega kazalca, ki šteje minute, je tu obroč, ki se zavrti v 15 minutah. Razdeljen je na tri dele - belega, oranžnega in z jadrnicami (pri drugih modelih s tem mehanizmom pa lahko tudi drugače).

Za boljšo predstavo:



Ta obroček se vidi skozi pet okec, ki predstavljajo pet minut. Na začetku je vseh pet okenc belih. Ko poženemo štoparico, se začneo najprej obarvati oranžno. Po 5 minutah so vsa polja oranžna in prikazovati se začnejo jadrnice. Po 10 minutah so v vseh petih okencih jadrnice. Če stoparica dela dalje, se naslednjih 5 minut okenca barvajo v belo, potem se pa ves cikel ponovi.

Da skiper štarta na sekundo natančno, skrbi sekundni kazalec, ki medtem dela kot pri običajnih štoparicah.

10 minutno odštevanje je sicer kot nalašč za kuhanje špagetov;)

Ura je malce majhna za današne čase (38 mm), tudi gumijast pasek (18 mm) je ožji, kot sem vajen. Ampak tole bo tako ali tako bolj ura za zbirko, kot za nošenje.

Še malo zgodovine. Leta 1982 so se trije znani bogataši odločili, da bodo poskušali zmagati na najprestižnejši jadralski regati, America's Cup. To je tudi eno od najstarejših športnih tekmovanj, ki še potekajo - prva regata je bila leta 1851. Ravno danes je na Novi Zelandiji v finalu zmagal novozelandski branilec pokala, Team New Zealand, s 7;3 (tekmujejo na 7 zmag) je premagal italijanskega izzivalca, Luna Rossa.

Trije bogataši, Lucca di Montezemolo (nekdanji šef formule 1), Gianni Agnelli, lastnik Fiata, in Aga Khan IV (verski vodja ene od manjših vej islama, v mladih letih precejšen playboy, ukvarjal pa se je tudi s športom in med drugim v smučanju tekmoval za Iran na olimpijskih igrah 1964), so torej leta 1982 ustanovili jadralsko moštvo Azzurra. Bili so kar uspešni, ampak v finale America's Cup 1983, kar je bil njihov glavni cilj, se jim ni uspelo uvrstiti.

So pa pri Eberhardu (švicarski izdelovalec ur, ki pa se že dolgo posveča predvsem italijanskemu tržišču) naročili izdelova ur, ki so jih razdelili med člane posadke. Eberhard je te ure v manjši seriji (tri različice, vsega skupaj 1000 kosov) leta 1983 dal tudi na trg.

Kot zanimivost, ura je leta 1983 stala 1,5 milijona lir, kar bi bilo 740 evrov. Kalkulator inflacije izračuna, da bi bilo to danes 2400 evrov. Jaz sem dal zanjo ravno pol toliko. Ni bila ravno dobra naložba za tistega, ki jo je takrat kupil;)

Za popestritev še dva videa.

Azzurra leta 1983, ko so bile jadrnice še jadrnice.


In America's Cup 2021, ko so jadrnice izstrelki z jadrom.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

Ko gredo jadrnice po luftu,
in je F1 že zdavnaj kompjuter;
ko imaš v okvirju specialke baterijo,
in te v avtu pozdravi stric Google;
ko del mularije protestira in zahteva šolo,
ta drugemu delu pa se zmeša, če mu omejiš instagram ali majndkreft;

sam pa nisi siguren ali boš potreboval tablico s svoji e-Covid potnim listom,

... potem veš, da je šel svet h hudiču.

Tu sploh ni več nobene romantike.

Fuckmedeath, bi rekel Archie.

:|;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

-ninja-91- ::

Ima kdo kakšen predlog, kje v EU bi se dalo naročiti novo:
https://www.jomashop.com/orient-watch-r...
Kolikor gledam je v EU dokaj razprodana zadeva (ali pa po absurdno dragi ceni), zaenkrat ene slovake čakam, da mi odpišejo če pošiljajo tudi v druge države - v ameriki se jo dobi za 200$, kar je večina štacun za EU trg prevedla na skoraj 300€...

Dri3r ::

eglobalcentraleu .com ima podobno open heart, brez male sekunde in v črno zlati kombinaciji za 140.
dri3r

-ninja-91- ::

Če bi bila modra bi bla perfect, zlati barvi se na urah načeloma izogibam :D

Okapi ::

Malo zanimivega branja, o še kar pomembnem švicarskem proizvajalcu ur, ki je ponarejal švicarske ure. Primer je sicer iz 2002.

Nicolas G. Hayek, President of Swatch Group, famously said that the counterfeiting case was like "Cardinals attacking the Vatican Bank"


Vse se je začelo z Bosancem.;)
The scheme began to unravel in 2002 when a Bosnian man was arrested in connection to the theft of CHF 500,000 worth of gold Rolex cases that had been sent for polishing


It is unknown how many counterfeit watches were produced by Jaquet or exactly which brands, other than Rolex, were targeted, though Franck Muller was frequently mentioned, and Richemont and Cartier were involved in the trial.


Stric kradel ure slavnemu nečaku.;)
Another arrest was made later that month. Franck Muller's uncle had stolen original components and watches from Franck Muller to produce high-quality counterfeits with Jaquet.


https://www.watch-wiki.net/index.php?ti...

Yossarian ::

Pozna kdo to trgovino? Zanima me ena Seiko ura in so rekli, da v Slovenijo tudi pošiljajo. Je pa en model, ki pri njih stane dobrih 900 EUR, pri ostali trgovcih pa od dobrih 1.300 EUR dalje. Na idealo.de imajo oceno 4,73/5,00. Sprašujem, da ne bi bilo kaj narobe, ker je takšna razlika v ceni.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Snail ::

Mogoče poglej še tukaj, nekateri modeli so še ceneje
https://www.olfert-co.de/

Yossarian ::

Sem pogledal, ampak je na tisti spletni strani daleč najcenejši. Hvala vseeno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Okapi ::

Na Chrono24 si pogledal?

Yossarian ::

Ja, je pa za dobrih 500 EUR dražja
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Darko! ::

Če je povprečna cena ure pri ostalih trgovcih 1300-1400 (pri naših bi bila pa najbrž 2 jurja :)), potem je tista za 900 skoraj "too good to be true".

No ja, lahko pa da mu že pet let stoji na polici, pa se jo želi znebit?

Ma glej, dva dobra konjaka :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Okapi ::

Če ne bi skrival modela, bi mu lažje pomagali.;)

-ninja-91- ::

Je kdo v zadnjem času kupoval preko creationwatches? K tej ceni je najbrž potrebno prišteti še davek in carino, ne?
Gre pa za tole uro: https://www.creationwatches.com/product...

Yossarian ::

Okapi je izjavil:

Če ne bi skrival modela, bi mu lažje pomagali.;)


SEIKO Presage SPB091J1
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

LukiYo ::

Seiko Street Fighter, top shit, samo za pogumne...
 seiko blanka

seiko blanka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Yossarian ::

LukiYo je izjavil:

Seiko Street Fighter, top shit, samo za pogumne...
 seiko blanka

seiko blanka



Jezus Marija, nekaj takega pa ne bi dal nikedar na roko:O
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MisterM ::

Yossarian je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Seiko Street Fighter, top shit, samo za pogumne...
 seiko blanka

seiko blanka



Jezus Marija, nekaj takega pa ne bi dal nikedar na roko:O

Najbrž je mišljena za tiste, čigar telo je sposobno proizvesti 10kV. Sicer pa je Seiko izdal 6 modelov s tematiko Street Fighter 5:
https://www.seikowatches.com/global-en/...

Okapi ::

Yossarian je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če ne bi skrival modela, bi mu lažje pomagali.;)


SEIKO Presage SPB091J1

Glede na to, da lahko vrneš, če ti kaj ne bo všeč, veliko tvegati ne moreš. Morda garancija ne bo veljala na Seikovem servisu, ampak pri trgovcu, pa mogoče je "odprta embalaža", se pravi vrnjen izdelek, kaj dosti drugega pa verjetno ne more biti narobe. Teoretično je sicer lahko tudi ponaredek, Seikote veliko ponarejajo, ampak če se ti bo kaj zdelo sumljivo, pač vrneš.

Yossarian ::

Ne vem, kam sem gledal, ampak ta ura ima modro ozadje. Ker imam že dve uri z modrim ozadjem, si zdaj želim eno s črnim, vendar ne vem, če obstaja točno ta model.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

perci ::

gledal si v sliko, kjer je številčnica črna :)

LukiYo ::

Yossarian je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Seiko Street Fighter, top shit, samo za pogumne...
 seiko blanka

seiko blanka



Jezus Marija, nekaj takega pa ne bi dal nikedar na roko:O


Ja res je over the top (pretirana), ampak nalašč, da popestri ostale bolj klasične.
Pa še vedno odličen Seiko znotraj, ki se ga da lepo modat, npr:

https://images.app.goo.gl/6xZ4MydKxgx15...

satfinder ::

-ninja-91- je izjavil:

Je kdo v zadnjem času kupoval preko creationwatches? K tej ceni je najbrž potrebno prišteti še davek in carino, ne?
Gre pa za tole uro: https://www.creationwatches.com/product...

Kupil kar nekaj ur. V kolker sem kupil z 'original' box-om/skatljo,
sem vedno placal carinski postopek in DDV (carin na ure ni).
V kolker pa ure nisem kupil z 'original' box-om/skatljo, ki se jo posebej
doplaca pa je ura prisla na naslov mimo carinskega postopka (odlicno zascitena
pred poskodbami). Sumim pa, da prodajajo med drugim tudi kaksen ponaredek.
Kupil sem Seiko 5 Sports Automatic SNZG11K1 - na sliki moder - dobil uro s crno
podlago (na mojo sreco, modro sem narocil po pomoti, pascek pa sem zamenjal z NATO
pasckom crne barve. Ura ima pawer reserve zelo slab: cca. 20 ur max, oz. veliko manj: pri celodnevni nosnji, se mi je zaustavila ob 10:00 zjutraj, odlozil sem jo
pa pozno popoldne ob 18:00 prejsnji dan. Na Wish-u sem pa videl vizualno enako uro
za polovicno ceno moje ure. Zato sumim, da imam ponaredek. Dokumentacija zraven ure
pa je bila ista kot pri ostalih budget Seiko modelih, ki sem jih kupil na tej strani. Drugace paq sem z ostalimi quartz modeli povsem zadovoljen. Ne glede na to,
ali so original ali pa ponaredek - mi je vseeno. Dokumentacija pa je pri vseh bila
splosna - ni se nanasala posebej na kupljeni model, tudi 'original' embalaza je bila enaka in ni enaka originalni tovarniski embalazi. Za posiljanje se NE izbere DHL-ja.
Po posti ure pridejo v cca. treh tednih max.

Ima kdo Casio Duro - crnega v zbirki in ga ne nosi?
Naj pove ceno. Zame so quartz ure, nikakor ne avtomatiki. -)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

LukiYo ::

MisterM je izjavil:

Yossarian je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Seiko Street Fighter, top shit, samo za pogumne...
 seiko blanka

seiko blanka



Jezus Marija, nekaj takega pa ne bi dal nikedar na roko:O

Najbrž je mišljena za tiste, čigar telo je sposobno proizvesti 10kV. Sicer pa je Seiko izdal 6 modelov s tematiko Street Fighter 5:
https://www.seikowatches.com/global-en/...


Yup, hecna serija, naslednji bo Chun Li:

https://images.app.goo.gl/wdCuHxb3vZDZj...

Okapi ::

satfinder je izjavil:


Ima kdo Casio Duro - crnega v zbirki in ga ne nosi?
Naj pove ceno. Zame so quartz ure, nikakor ne avtomatiki. -)

"Mečarice" nisem imel, sem pa imel nekaj časa enega podobnega Casiota, ki je bil sicer nekaj dražji (112 evrov sem dal zanj), ampak je bil tudi videti eno klaso nad durotom. Bilo je tudi nekaj drugih barvnih kombinacij, ampak se mi zdi, da se jih ne dobi več. Model EFM-100.



To je bilo v času, ko sem se navduševal nad originalnim Ocean Planetom od Omege, pa sem iskal nekaj podobnega.



Najprej sem kupil eno ultra poceni kitajsko repliko od Orkine za 13 evrov, potem pa še tistega Casiota.



No, Orkino še imam, Casiota sem pa z enim Hrvatom z urarskega foruma zamenjal za tri Darwile. Ocean Planet sem pa tudi potem enkrat kupil, samo čisto drugačno barvno kombinacijo.;)

LukiYo ::

Kakšen mehanizem imajo kitajske ure na splošno (recimo avtomatske) in kakšna je kaj kakovost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Okapi ::

Zelo različne. Od komaj za silo uporabnih (pri urah, ki stanejo 10-20 evrov, prek solidnih (50-200 evrov) do zelo dobrih.

Seagull in Beijing recimo delata solidne do zelo dobre mehanizme. Tudi Hangzhou so dobri.

Ales ::

satfinder je izjavil:

Kupil sem Seiko 5 Sports Automatic SNZG11K1 ... Ura ima pawer reserve zelo slab: cca. 20 ur max, oz. veliko manj: pri celodnevni nosnji, se mi je zaustavila ob 10:00 zjutraj, odlozil sem jo pa pozno popoldne ob 18:00 prejsnji dan. ...

Zna bit, da ni bilo dovolj gibanja za polno navitje, odvisno kako aktiven si bil čez dan.

Si jo poskusil ročno navit do konca? Prek krone ne moreš, lahko pa tako, da uro vzameš v roko, primeš ohišje med palec on kazalec tako, da je ura približno vodoravno, ter z ne preveč grobimi in rahlo krožnimi nihaji zapestja levo-desno spraviš utež v gibanje. Slišal boš, kako se obrača. Ni treba nobene sile tukaj, samo lepo zvezno naj se vrti utež.

Pri Seiko 7s26/36 mehanizmu moraš pri tem vztrajati kakih 4,5 do 5 minut, če prideš na 2 obrata uteži na sekundo. Ne bo nič narobe, če se obrne večkrat, samo bolj zih boš, da je navita do konca.

Ales ::

V bistvu se moram popravit, šel sem preverit cifre za Seiko 7s26 in dejansko je za polno navitje potrebnih 1328 obratov uteži, kar pomeni 11 minut "ročnega" navijanja pod predpostavko 2 obratov na sekundo. Hm, v spominu sem imel, da je manj.

satfinder ::

Porocam, ko izvedem. Drugace pa sem tisti dan prehodil z uro
cca. 1h zvecer po mestu & okolici + da sem jo imel ves cas na
roki. Nakup je bil impulziven - vsec mi je design ure.
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

Popravek: po mestu in okolici sem hodil popoldne. -)
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

Mimogrede, vsec mi je design Omega Seamaster 300M, Rolex Submariner -
katera quartz homage bi lahko prisla v postev (125 do 650 EUR) s
Citizen-Miyota mehanizmom.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

BedBrejn ::

Yossarian je izjavil:

Pozna kdo to trgovino? Zanima me ena Seiko ura in so rekli, da v Slovenijo tudi pošiljajo. Je pa en model, ki pri njih stane dobrih 900 EUR, pri ostali trgovcih pa od dobrih 1.300 EUR dalje. Na idealo.de imajo oceno 4,73/5,00. Sprašujem, da ne bi bilo kaj narobe, ker je takšna razlika v ceni.


Sem hotel napisati, da sem jaz pri njih vzel Samuraia, pa sem potem ugotvil, da sem pri uhrenlounge.de. Sliši se podobno :)
Pri uhrenlounge tudi dobre cene, dobil hitro, vse bp
««
167 / 188
»»