» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
113 / 188
»»

s1m0n ::

Tak pa je prišel čas, da zamenjam svojo urco!
Moj Seiko 5 je šel na svoje (Ni preživel). Nošen redno ne glede na razmere, delo.
Najbolje še ga je odneslo steklo (par praskic), a je mehanizem dobil svoje "poškodbe" ter okvir/pas.

Zdaj pa iščem njegovega naslednika do 400EUR (lahko tudi manj ali več). Tujina pri nas so precenjene!
Naj bo prav tako Seiko! (bolj športnega tipa)
Pogoji:
- Srebrna / jeklo
- Kovinski pas / izjemoma kak tekstil.
- Safirno steklo (če se dobi v tem cenovnem rangu)
- Kronograf
- Ni pogoj, da je avtomatik lahko tudi kvarc ali mešanica.
- Velikost je lahko tudi večja 40mm+

Ter kje nabavit (cenovno + poštnina / davek)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

s1m0n ::

EDIT: No sem našel po iskanju sreče :)
Našel sem jo na creationwatches za ca. 250€ temu še moram prištet carino in ddv!
Koliko me to pride?

Ales ::

22% DDV, par odstotkov carina, stroški postopka. Od oka 325 EUR, če nisem kaj narobe "seštel". Kateri model pa gledaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Okapi ::

Carina je 0,85 evra.

s1m0n ::

Aha bom kar naročo!
Kako pa je čas dostave? Nisem nikjer opazil informacije o približkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

mirkuma ::

Najpozneje v tednu dni bo pri tebi (3-4dni pošiljanje, 2-3 dni pa pirologija UPS/carina).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

SambaShare ::

s1m0n je izjavil:

EDIT: No sem našel po iskanju sreče :)
Našel sem jo na creationwatches za ca. 250€ temu še moram prištet carino in ddv!
Koliko me to pride?


+22% DDV + 20€ "zastonj" DHL stroškov carinjenja.

s1m0n ::

Hvala za info!

Sem jo danes naročil.

s1m0n ::

Kar se škatle tiče pride verjetno v generični Seiko škatlici?
Podobno sem že dobil pri nas v štacuni pri Seikotu.

perci ::

a bi lahko napisal kateri model, si narocčil

s1m0n ::

Sem se odločal med tremi (vsi različni quartz "mehanizem")
Na koncu pa skočil osebno v trgovino (StenTime) poskusit SSC361P1 in ga tudi vzel (na CW)
Pripravljen pa sem bil dat do 400EUR (z vsemi stroški - DDV, carina...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

s1m0n ::

Edino kar moram priznat, da je malo poln dial za moj okus (prikaz dneva, datuma) v primerjavi s specifičnim okencem za oboje.

kajpavem ::

Lep pozdrav vsem skupaj, prosil bi za pomoč.

Kolega si je zamislil Seiko s spodnjega linka, katerega se baje pri nas ne dobi.
https://www.seiyajapan.com/products/s-s...

Kot vidim, je uvozna carina 0,85 EUR, treba pa je upoštevati 22% DDV.
Kaj pa strošek uvoznega cainskega postopka?

Ali katero od spletnih trgovin še posebej priporočate za nakup zaradi zanesljivosti oz. kje bi bilo najbolje preveriti, da se dobi ugodno ceno?

Vanprej hvala!

Okapi ::

Seiya je v redu, strošek carinjenja je 15 evrov. Za te ure, ki jih prodajajo samo na Japonskem, poglej še na Rakuten in ebay (in preveri oceno prodajalca).

perci ::

Lepa ura, mimogrede. Si jo že sam nekaj časa ogledujem pa še ne vem, če si jo zaslužim.

ramiz?! ::

A je kdo zasledil kakšne popuste za casio g-shock ure? al pa če bojo za black friday v kakšni spletni trgovini kej ceneje?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Okapi ::

Po daljšem času sem že spet naletel na eno uro, ki bi jo zaradi zanimive številčnice kar imel;)

Navdih zanjo je oblikovalec dobil pri prestižnih A. Lange & Sohne.


Podobne delajo tudi pri mestnih sosedih Glasshute Original.



Neka kitajska firma Vager Hauers (prvič slišim zanjo) je naredila nekaj oblikovno podobnega, za 100x nižjo ceno;) Notri je japonska miyota.


http://www.good-stuffs.com/All-Chinese-...

http://vagerhauers.com/list.php?pid=1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Assass1n ::

Dost fina ura :) jaz bi pa imel enkrat 24 urno številčnico, mora bit tud zanimiva.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Joze_K ::

hm, jaz pa ki sem že med tistimi, ki me dioptrija heca... vidim te ure le kot zapravljen nekoristen prostor za večjo številnico :))

Okapi ::

Ja, to je v bistvu prednost kitajca, ker ima normalno veliko številčnico, oni dve manjši sta samo pomožni (za sekunde in 24 ur).

Map ::

Kako pa kaj tvoja zbirka ur? Se še vedno tako redno spreminja kot včasih? :)

Okapi ::

Ne, zdaj že nekaj časa "stagnira", v 2017 nisem še nič nabavil (če ne štejem Mi2 band;) ).
Pred malo manj kot enim letom sem kupil repliki ure, ki je pred observatorijem Greenwich, s 24-urno številčnico. V zapestni in stenski velikosti.;)



Trenutno pa čakam na tole (že plačano, Indiegogo zadeva) ekstravagantno zadevo, Yes Equilibrium. Nekaj obljubljajo, da bo še letos prišla, ampak malo dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Zenith Elite (#13) je zanimiva, ampak cene so za dražbo, kjer nimaš nobene garancije, po mojem precej previsoke. Me prav zanima, a bodo kaj prodali, in po kakšni ceni. Če bi bilo v Ljubljani, bi šel gledati.

49106 ::

Vse ure so nove in vse imajo manjše praske. :))

WarpedGone ::

Policaji so jih mel v rokah, kaj pa pričakuješ?
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

Okapi je izjavil:

Zenith Elite (#13) je zanimiva, ampak cene so za dražbo, kjer nimaš nobene garancije, po mojem precej previsoke. Me prav zanima, a bodo kaj prodali, in po kakšni ceni. Če bi bilo v Ljubljani, bi šel gledati.


Mislim da morš varščino vplačat za sodelovanje v 10% vrednosti ure, ki jo želiš kupit. Ne moreš it kar zijat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ales ::

Verjetno si lahko ogledaš robo pred vplačilom, pri dražbi sodelovati pa seveda ne moreš. No, priznam, da nisem šel brati pravil dražbe...

Crossfire ::

Okapi je izjavil:

Zenith Elite (#13) je zanimiva, ampak cene so za dražbo, kjer nimaš nobene garancije, po mojem precej previsoke. Me prav zanima, a bodo kaj prodali, in po kakšni ceni. Če bi bilo v Ljubljani, bi šel gledati.

Zelo zanimiva mi je tudi št. 10. Klasika od klasike. Ko prišteješ še carino, DDV in 1k EUR servis, je izklicna cena že na nivoju dobro ohranjene, poservisirane ure iz druge roke. Absolutno previsoke izklicne cene.

matijadmin ::

Carina je 80 centov na kos, plača se pa DDV.
Vrnite nam techno!

Ales ::

Crossfire je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zenith Elite (#13) je zanimiva, ampak cene so za dražbo, kjer nimaš nobene garancije, po mojem precej previsoke. Me prav zanima, a bodo kaj prodali, in po kakšni ceni. Če bi bilo v Ljubljani, bi šel gledati.

Zelo zanimiva mi je tudi št. 10. Klasika od klasike. Ko prišteješ še carino, DDV in 1k EUR servis, je izklicna cena že na nivoju dobro ohranjene, poservisirane ure iz druge roke. Absolutno previsoke izklicne cene.

Na 1. dražbi sploh ni rečeno, da se bo karkoli prodalo. Kdor hoče dejanski zaslužek, tvega in čaka na 2. oz. 3. dražbo...

Sicer pa je, IMHO, morebiten 1k servis problem kupca, s prodajalcem nima veze. Hm, če z 1k lufta prideš na tržno ceno, je izklicna cena za 1. dražbo kar dobro oz. celo prenizko nastavljena.

Za kupca je tako ali tako bolje, da sam dela servis, če ga ura res rabi. Vsaj veš kaj in kako in kje je bilo narejeno. Tisti prodajalci, ki delajo servise na urah, preden jih prodajo, tako ali tako ne morejo pričakovati, da bodo dobili cel strošek servisa (in svojega ukvarjanja s tem, kar se lahko raztegne na ure in ure opravkov ter tedne ali mesece čakanja) nazaj ob prodaji, pa še kupec ima vedno dvome, tako da za prodajalca niti ne vidim smisla, da to počne. Samo minus si naredi pa še dvigne ceno uri v primerjavi z drugimi.

Crossfire ::

Iz vidika kupca gre v tem primeru za slabo kupčijo. Period.
Ob izklicni ceni 2.5k za št. 10 bi se pa že lahko pogovarjali o smotrnosti. Žal ne razpolagam z informacijo, kakšna je načeloma verjetnost druge dražbe, po vsej verjetnosti pa je/bo podobna stanovanjskim oz. nepremičninskim.

49106 ::

WarpedGone je izjavil:

Policaji so jih mel v rokah, kaj pa pričakuješ?


Pri novih urah? Mint condition.

Okapi ::

Malo dvomim, da je pri nas kaj dosti končnih uporabnikov, ki bi šli tako uro kupit na dražbo. Večinoma so tam preprodajalci, ti pa morajo uro kupiti po kvečjemu polovični dejanski tržni vrednosti, če naj upajo na kakšen profit pri prodaji. Sploh ker so ure brez škatel in dokumentacije.

Recimo Zenith pride v takšni lepi škatli.


Za primerjavo, enak Zenith je tule za 1500 evrov, iz Japonske, s škatlo in dokumentacijo.
https://global.rakuten.com/en/store/chu...

Ali pa tule en za 1300 evrov iz ZDA, s škatlo, dokumentacijo in še par meseci garancije.
http://www.lionseek.com/watches/brand/z...

Pa te Malalanove ocene so krneki. Za zlati Rolex pravijo, da je ura nova, hkrati pa, da ne deluje in ima poškodovano krono, ter manjše praske. Po sliki sodeč so praske kar poštene in ura niti slučajno ni videti nova.

Furbo ::

S tem dialom tudi ne more biti nova. Zdi se mi, da so to delali že leta in leta nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Sicer skoraj sigurni ni uradni Seagullov model, podobno kot pred par leti tista lepa kopija Omege, ampak je vseeno zanimiva ura - kopija znane Seikove Cocktail time. 138 dolarjev v Singapurju.


http://www.seagullsingapore.com/goods.p...

Drugače je pa letos Seiko predstavil nove "Cocktail time", med drugim tudi z merilnikom navitosti.

Okoli 450 dolarjev + ddv.

Boobiz ::

Mogoče napačna tema, pa vedar vseeno izkoristim, da ne smetim z novo temo.

Torej, rad bi prodal uro na ebayu vendar se mi zatakne pri ceni poštnine, ker mi ni jasno kako to sploh zrihtat. Moje razmišljanje gre nekako takole: najbrž vse kar slovenci prodamo po ebayu, oddamo na pošto slovenije in pošljemo na specifičen naslov znotraj EU (jaz bi se omejil samo na EU kupce) in vmes ni nobenih USPSov, UPSov in FedExov. Za shipping cost pa te torej kupec kontaktira in mu določiš shipping cost naknadno glede na lokacijo.

Če je kdo maher v prodajanju na ebayju, bi se sploh priporočal za kakšno razlago. Do sedaj se bil samo kupec, nikoli prodajalec.
I'm drunk, what's your excuse?

Okapi ::

Najbolj preprosto je dati kar neko pavšalno ceno, recimo 15 evrov.

Furbo ::

Če boš pošiljal znotraj EU si itak lahko izračunaš ceno, saj je vseeno kam pošiljaš. Kupci radi vidjo ceno v naprej.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Poglej cenik Pošte Slovenije za izbran način pošiljanja in daj to (plus morda neko malenkost za strošek pakiranja) kot pavšal za poštnino znotraj EU. Če ne boš napisal cene vnaprej, te bo dober del morebitnih kupcev zaobšel brez da bi te sploh karkoli vprašal, drugi del pa ti bo zastavljal eno ter isto vprašanje.

Sicer pa ne drži, da Slovenci vse pošiljajo preko Pošte Slovenije, sploh ne po EU. Imaš še kup drugih opcij. Katero vrsto pošiljke pri Pošti Slovenije pa misliš uporabiti?

Boobiz ::

Ales, nimam pojma po pravici povedano. Vse skupaj mi je precej novo. Se priporočam za kakšen nasvet. So cene GLS, DPD in TNT in podobnih storitev primerljive s cenami pošte?
I'm drunk, what's your excuse?

Yossarian ::

Okapi je izjavil:

Drugače je pa letos Seiko predstavil nove "Cocktail time", med drugim tudi z merilnikom navitosti. Okoli 450 dolarjev + ddv.

Okapi, daj link, ker to pa me je malce zaskominalo, še posebej, če bi našel kakšnega z modro številčnico.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Okapi ::

Z merilnikom navitosti - 450 evrov z DDVjem vred. Nisem pa preverjal, ali pošiljajo v Slovenijo.
https://www.jurawatches.co.uk/collectio...

S kovinsko zapestnico, 450 € + DDV.
http://www.creationwatches.com/products...

Tule je z modro številčnico 412 evrov + DDV.
https://www.amazon.com/PRESAGE-Automati...

Uporabi gugl in boš verjetno našel še kakšno ugodnejšo ceno.

Furbo ::

Boobiz je izjavil:

Ales, nimam pojma po pravici povedano. Vse skupaj mi je precej novo. Se priporočam za kakšen nasvet. So cene GLS, DPD in TNT in podobnih storitev primerljive s cenami pošte?

Ne glej samo ceno, poslati moraš s sledenjem, sicer se boš obrisal pod nosom za uro in denar. Pa kaj se sekiraš, saj ne boš ti plačal. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Problem je edino s pošiljanjem dragih ur, ker če hočeš poslati zavarovano, ima Pošta precej nizko zgornjo mejo, poleg tega pa v vse države sploh ne moreš tako pošiljati (da označiš vrednost pošiljke recimo 1000 evrov in dobiš nazaj, če Pošta pošiljko izgubi ali poškoduje). DHL in ostala kompanija so pa v takem primeru tudi precej dragi.

Pa pri opisu ure moraš biti natančen oziroma celo malo pretiravati v svojo škodo, ker kupci ur so pogosto pikolovci in če bo kupec našel eno malo prasko, ki je nisi omenil v opisu, se hitro zgodi, da bo hotel denar nazaj (in vračilo ure na tvoje stroške). Podobno velja za samo delovanje, se pravi točnost - tudi tu je bolje pisati z rezervo - plus minus ena minuta na dan, recimo, tudi če je ura bolj točna. Pri urah na baterijo pa napišeš, da ne garantiraš, kako dolgo bo baterija še zdržala in da priporočaš menjavo pri urarju. Koristno je tudi napisati, da je cena za uro brez paska oziroma zapestnice, pasek pa prilagaš brezplačno. S tem se zavaruješ pred teženjem, če je kakšna praska ali gubica na pasku.

In kupcev, ki že pred nakupom sprašujejo razne stvari, se je najbolje izogibati, ker je precejšna verjetnost, da bodo komplicirali tudi po nakupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

carlito149 ::

Koliko je cena ure?
Jaz sem kar nekaj ur prodal v EU.
Vedno posljem zavarovano.

mikhaair ::

Jaz sem prodal uro in bil se nategnjen zraven. Povem kaj vec naslednjic.
Ebay ima limit za navadne prodajalce 500 usd.
Preberi vse o kupcu. Dokumentiraj vse.
Z zavarovanjem bo hitro draga poštnina. Odvisno od vrednosti ure. V UK Pošta ni zmogla poslat in zavarovat paketa za več kot cca 100 €.

Boobiz ::

Hvala vsem za odgovore, vrednost ure je nekje 400€. Sem se odločil, da bom najprej probal srečo pri nas, na naših straneh in z osebnih prevzemom.

Sem pa pri pisanju oglasa naletel na težavo, ker ne vem kako se v slovenščini reče lug in kako spring bar. Strani z našimi termini so pa bolj površne, ker ti vse povejo o perpetual koledarju, ničesar pa o tem kar me trenutno zanima ;((
I'm drunk, what's your excuse?

carlito149 ::

mikhaair je izjavil:

Jaz sem prodal uro in bil se nategnjen zraven. Povem kaj vec naslednjic.
Ebay ima limit za navadne prodajalce 500 usd.
Preberi vse o kupcu. Dokumentiraj vse.
Z zavarovanjem bo hitro draga poštnina. Odvisno od vrednosti ure. V UK Pošta ni zmogla poslat in zavarovat paketa za več kot cca 100 €.


To glede zavarovanja ne drzi! Na zadnje sem posiljal uro vredno 400€ in je bila postnina z zavarovanjem 22€.

Okapi ::

Naslednjič pa na Pošti vprašaj, kako je z zavarovanjem za 2000 evrov drago uro.
««
113 / 188
»»