» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
2 / 188
»»

GrimReaper ::

Sem kar naročil tole Citizen:
http://www.watchshop.com/mens-citizen-t...
Gledal sem še veliko drugih, ampak je ta res best buy.
Gledal sem tudi Newegg kjer je 210EUR, ampak je veliko negativnih komentarjev. Pa čeprav je na skoraj vsake dober Seller Response, vseeno raje nisem reskiral.

Tole staro Seiko 5 Automatic sem pa tud spravil k delovanju, sem bral da jo morš 5 minut trest levo in desno, če je povsem prazna in da naj bi blo potem za 40 ur.
Zaenkrat 27 ur in še kar teče, tko da okvarjena kot sem sprva mislil očitno ni.
Ampak 40 ur je zame vseeno premalo, ker jo čez vikend ne rabim.

Kako se naštima dan moram tud še ugotovit. Če dam krono za eno stopnjo ven, in jo vrtim v smeri urinega kazalca, se ne zgodi nič, če pa jo v obratni smeri, se pa nastavlja datum.
Ugotovil sem tudi, da ima tako angleška kot španska imena dnevov, in če je pravilno nastavljena, mora en jezik preskakovat. Do sedaj sem na uri opazil tako španski MIE kot angleški THU.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Taisto Citizen uro imam tud sam ogledano. Že prej sem jo imel, pa sem pol vmes že bil odločen vzet Casio WaveCeptor pa k sreči ni šla kartica čez za nakup. Skratka ko sem bral navodila sem ugotovil, da mi WaveCeptor ne bi nikoli sploh uspešno povezal na oddajnike oz zelo redko, tko da skor nima smisla.
Je pa tale Citizen ena najbolj lepih ur kar sem jih videl. Že ko pogledaš uradno stran in prav izstopa ven, da jo takoj opaziš. Tko da zdej čakam drug mesec da se kartica res čist sprosti in jo takrat garantirano vzamem.

Kar pa se tiče jezikov dnevov, večina mehanskih ur ima narejeno tako, da ob polnoči začne preklapljati dan.
od 00:00 do 01:00 zamenja za en jezik. Od 01:00 do 02:00 pa še na drugega (katerega imaš izbranega).
Razen seveda če je kaj narobe z uro in ne preskoči jezika.

Zapomni si, najbolje je uro regulirat pred 12:00 uro, ker se ti potem ni treba zajebavat s polnočjo. Nastaviš in deluje. Prvi pass mimo 12 ure bo smatralo kot 12:00, drugega pa kot 00:00. Če boš nastavljal dneve po 12:00 uri pa bo ura mislila, da bo ura 12:00 šele ob 00:00 (polnoči), dejanska polnoč pa bo naslednji dan ob 12:00.

Torej, najmanj zajebavanja je če uro nastaviš dopoldne pred 12 uro. Če pa delaš popoldne po 12 uri pa je najlažje če nastavišuro en dan in datum nazaj kot je dejansko in potem vrtiš kazalce naprej toliko časa, da preskoči na pravi dan in datum. Potem ti bo tud naprej pravilno sledila dneve in datum, ker bo imela pravilno nastavljeno polnoč.

In zapomni si, vsakič ko preklopiš ime dneva oz datum se mehanizem resetira in pozabi kdaj je bila nastavljena polnoč. Zato je najbolje nastavljat dopoldne pred 12 uro, ker resetiranje na nič ne bo vplivalo, ker bo tako ali tako moralo it še mimo opoldanske 12 urne pozicije in bo vseeno če se resetira ali ne (in bo s tem avtomatično pravilno nastavilo polnoč). Če pa delaš popoldne po 12 uri pa boš z vsako spremembo resetiral 12 urno pozicijo, ki se bo nato začela šele ob tvoji realtime polnoči, kar pa je narobe.

Mal tricky ampak boš hitro skapiral kaj mislim oz kako to gre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Kot zanimivost - glede na število ocen na Amazonu so očitno velik hit "submarinerji" v vseh mogočih barvah, plastični po okoli 15 evrov, kovinski 25.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jernejl ::

Okapi: zanimive ure za občasno kombiniranje k različnim oblačilom, zaradi različnih barv in nizke cene.
Ali imaš kak link do reviewov, ocen?

Okapi ::

Na Amazon.de išči Madison Candy Time, Ice-Watch, Alpha Saphir, Alienwork Submarine ...

http://www.amazon.de/product-reviews/B0...

http://www.amazon.de/product-reviews/B0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GrimReaper ::

Skratka ko sem bral navodila sem ugotovil, da mi WaveCeptor ne bi nikoli sploh uspešno povezal na oddajnike oz zelo redko, tko da skor nima smisla.

Sem tudi sam pobral navodila iz uradne strani, in vidim da res ni glih sigurna zadeva, Velika Britanija in Nemčija imata močan signal v radiusu 500km, kar je dlje je pa vprašljivo.

Tako da če bom hotel še eno uro, bo prva na vrsti Kinetic.

Automatic pa mislim da ni zame, to jo morš met praktično vedno na roki. Ko sem jo tresel 5 min, je zdržala 38 ur, ko pa 2 min pa samo 10 ur.
Bom pa za foro probal če bo zdržala vsaj do petka. Potem pa če bi jo hotel res uporabljat, bi jo moral vsak vikend filat.
Da bi se potem igral še z dnevi in datumom pa ni šans. Sploh za dan moraš vrtet ure kot zmešan.

Nekaj sem se tud s paščkom igral. Ne vem kaj je s temi majhnimi delčki. Ker ponavadi imaš feder iz enega kosa. Tukaj pa če ti poleti v zrak, kot mi je dons že ene 3x, imaš velike težave najt tamale končke.
Eden se je že pred leti izgubil, pa sem sčaral nekaj iz kosa žice. Ampak ko sem pašček danes po čiščenju sestavil nazaj, nekako ni bil več dost dolg, tko da sem še enkrat zakrivil kos žice na pravilno dolžino.



Pašček je širok 17mm, tko da pomoje bi moral vsak urar imet 17mm fedre.

7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Drugače dobiš te vzmeti zelo poceni na eBay-u. Ponavadi kar v setu po 50 kosov ali več.

Jezst imam dve Automatic uri in drugo, ki jo ne nosim potresem kadar se spomnim oz ko mi je kej dolgčas oz ko čakam da računalnik kaj zmelje in nimam kaj za počet. In v vsem času se mi je ena samo enkrat ustavila za 2 uri. Bom pa vidu kako bo ko dobim še Citizenovo Eco-Drive. S polnenjem slednje ne bo problem, ker je že dost da je na svetlobi, kako bom polnil automatica kadar bom nosil Eco-Drive...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ThinkPad ::

Koliko časa pa traja Eco-Drive? Tu mislim na daljši rok, 5, 10 let... Kaj je potrebno zamenjati takrat?
Pri Seiko Kinetic uri, ki naj bi se polnila z gibi roke, sem se že nasral. Po več letih je pač crknila, ker je notri kinetic capacitor, ki ga je bilo po par letih potrebno zamenjati. Novejše ure so baje zdaj boljše, a na kintec jaz ne grem več.

RejZoR ::

Ja, ena serija je imela defektne kondenzatorje. Zdej nimajo več teh problemov. Glede Eco-Drive pa ne bi imel dvomov. Če pogledaš, VSE Citizen ure uporabljajo Eco-Drive. In to že kar precej časa. Je pa še vseeno odvisno od sreče, kot pri vsaki stvari. Če vse deluje naj bi bila življenska doba izjemno dolga. Celo akumulatorska baterija naj bi držala po 30 let. Sicer z mal zmanjšano kapaciteto ampak ne bistveno. Quartz mehanizmi pa so itaq nezahtevni ker imajo malo gibljivih delov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Pred 2000 so imeli kondenzatorje in ti so radi crkovali. Sedaj Kinetici že dolgo uporabljajo LiION akumulatorje in tudi v starejših modelih lahko kondenzator zamenjaš za akumulator. Zdržali naj bi vsaj 20 let.

O.

RejZoR ::

GrimReaper je izjavil:

Sem kar naročil tole Citizen:
http://www.watchshop.com/mens-citizen-t...
Gledal sem še veliko drugih, ampak je ta res best buy.
Gledal sem tudi Newegg kjer je 210EUR, ampak je veliko negativnih komentarjev. Pa čeprav je na skoraj vsake dober Seller Response, vseeno raje nisem reskiral.


Si mogoče že dobil to Citizen uro? Jezst moram še čakat, da se mi sprosti kreditna, bi pa rad videl kakšno home made fotko, da mal bolj dobim občutek kako izgleda.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Malo poguglaj.
model BM7170-53L


GrimReaper ::

RejZoR je izjavil:

Si mogoče že dobil to Citizen uro? Jezst moram še čakat, da se mi sprosti kreditna, bi pa rad videl kakšno home made fotko, da mal bolj dobim občutek kako izgleda.

Danes sem dobil nekaj paketov iz Amazon.co.uk, ki so bli naročeni isti dan, tko da zna bit do sobote.
Če je res 41mm in 10mm debela bo zame idealne velikosti.

Danes sem dobil še komplet orodja za uro:


Glede na to da je Kitajskega porekla, se mi zdi še kar kvalitetno. Pa zanimivo je to, da so vsi lomljivi deli zamenljivi, obenem pa so zraven po trije ročaji, menljivih delov pa nobenih.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Hehe, isti komplet kot sem ga vzel jezst, edino namesto držala za movement imam jezst kocko za delo s kovinskim paščkom. Je pa tistole trokrako orodje fenoemnalno za odpiranje pokrovčka ure. Daš gor prave nastavke, raztegneš na pravo dimenzijo in lepo odviješ. Z dvokrakimi se baje bolj zajebavaš...
Sam sem si pol kasneje naroči še "pihalnik", kot ena gumijasta limona s cevko, da spihaš potencialoni prah preden zapreš ohišje. Sicer tale set ni najlepše narejen ampak je smešno poceni in opravlja svojo nalogo tko da je čist kul.

S tem setom sem si že zreguliral Orient Mako uro, tko da mi je zdej ni treba regulirat po 20 dni, potem pa jo moram mal popravit. Pred regulacijo pa je zdržala samo ene 10 dni preden je bilo preveč odstopanja, da me je začelo motit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urosz ::

kako veš če neka trgovina preko spleta prodaja original ali fake ure? na primer trgovina watchden, ki prodaja tudi na ebay-u

http://www.ebay.co.uk/itm/Royal-London-...

fake/original? ne sanja se mi, v življenju sem imel do sedaj 0 ur :D

RejZoR ::

Na uradni strani proizvajalca preveriš kdo so "Authorised Dealers". Drugače pa je odvisno katero uro gledaš. Te iz linka za 60 funtov skor sigurno ne bo šel nihče fejkat. Tud znamka ni neki, da bi folk drvel nanjo.
Drugo pa so Omega, Rolex, Panerai, Hublot itd ure za smešno nizke zneske. Tam ti mora takoj kliknit, da nekaj ne štima. Če si pripravljen dat velike zneske pa se drži pooblaščenih dealerjev, ker boš samo tko siguren, da ni fejk. Ponavad kdor je pripravljen dat po 10000 EUR za uro se ne bo glih obremenjeval za 100 al pa 200 EUR razlike tu in tam...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Jaz ne bi bil tako zelo brezskrben. Najhujši problem (ki pa ga firme pometajo pod preprogo) so v resnici ponaredki, ki jih prodajajo kot izvirnike, po 5k in več evrov. In nekateri so tako dobri, da tudi strokovnjake spravijo v težave.

Imaš recimo celo take, v katerih je originalen rolexov mehanizem - vzamejo takega iz rabljenega, morda tudi pokvarjenega cenejšega rolexa za recimo 1-2k evrov, očistijo, potvikajo, in dajo v fake ohišje dražjega modela in prodajo za 10-20k evrov. Ali pa, obratno, imaš original ohišje, notri pa fejk mehanizem.

Tudi nakup pri pooblaščenem dealerju nikakor ni 100% zagotovilo, ker dealer je že morda "pooblaščen", prodajalec v štacuni pa ni. In se dogaja, da ti proda fejk rolexa z vsemi original papirji, sam pa obdrži izvirnik in ga potem proda drugje (brez papirjev ali s ponarejenimi papirji).

Skratka, ponaredkov, ki jih prodajajo kot izvirnike, je veliko več, kot upajo to pri Rolexu priznati. V glavnem, če bi jaz kupoval kaj takega, bi se tega lotil nadvse previdno;)

Te iz linka za 60 funtov skor sigurno ne bo šel nihče fejkat.
Te cenejše ure so pa poglavje zase. Obstaja dve nevarnosti. Ena so precenjene znamke - za 60 evrov ti poskušajo prodati uro, ki v resnici ni vredna več kot 10. Ali za 200 evrov tako, ki je vredna morda 30 evrov (v maloprodaji - Kinezi jih štancajo po par evrov).

Druga nevarnost so pa dejansko tudi ponaredki cenejših, ampak znanih znamk. Recimo Invicta, Sekonda, pa tudi Seiko, Casio ... Ljudje si pogosto ne predstavljajo, kako poceni dejansko Kitajci delajo ure in je precejšen dobiček tudi v ponarejanju takih cenejših znamk, še zlasti, ker jih je toliko lažje ponarediti, kupci pa niso pozorni na ponaredke. Ponarejevalcu se enako splača ponarediti Seikota za 100 evrov in ga prodati kot original, kot Rolexa za 100 evrov, ki ga prodajo kot repliko.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

klemenSLO ::

Eno podobno sm si sam omislil nekaj mesecev nazaj:
 candino ura

candino ura


titan, saphire steklo 200 ojrov - trgovina ??? v btc-ju.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Okapi, torej tud oni trgovec Rolex-ov v Trstu kjer mi je nekdo na prejšnji strani (oz tle na S-T) tko goreče zagotavljal, da je tr00, ne pomeni da boš dobil originala...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Trgovca sicer ne poznam, tako da lahko govorim samo na pamet - ampak čisto prepričan ne moreš biti. Tveganje je sicer majhno, ne moreš pa ga povsem izključiti. Trgovec ti lahko nevede proda ponaredek (ki mu ga je nekdo v verigi od tovarne do trgovine podtaknil namesto originala), lahko pa tudi vede in za svoj zaslužek. Lastnik firme, ki je pooblaščeni prodajalec Rolexa, sicer najverjetneje ne bo zavestno prodajal ponaredka, ker če ga dobijo, izgubi dealership, ampak nikoli se ne ve. Gospodarstvo je v težavah in kakšnega morda tudi premami obet lahkega dodatnega zaslužka. Poleg tega v urarni ne prodaja vedno lastnik, ampak prodajalec, ki lahko s prodajo enega ponaredka zasluži večmesečno plačo. Kot rečeno, ko kupuješ robo, ki stane 10k ali več evrov, in za katero se ve, da jo radi ponarejejo, je treba biti (zelo) previden.

O.

GrimReaper ::

RejZoR je izjavil:

Si mogoče že dobil to Citizen uro? Jezst moram še čakat, da se mi sprosti kreditna, bi pa rad videl kakšno home made fotko, da mal bolj dobim občutek kako izgleda.

Včeraj sem jo dobil.
V bistvu sta prva dva videa na Youtube še najboljša.
Amapak ok:








Velika je 43mm (brez krone, samo okrogli del), debela pa 11,6mm. Kar je zame že največ kar je še sprejemljivo, res kar velika je ura, največja kar sem jih imel do sedaj.
Kuhinjske tehtnice nimam, tko da o točni teži ne morem rečt, je pa ura med lažjimi.
Zaponka na zapestnici ima enak design kot prej kupljena Casio za 60EUR, ki je preprost za zapenjanje in se obenem ne more odpet med nošenjem.
Členki imajo razmak 10mm, na sami zaponki je pa še ena luknja za skrajšanje za 3mm. Nebi škodila še ena luknja ali dve.
Členki so povezani z zelo majhnimi delčki, in je treba pazit da jih ne izgubiš.
Igle se pa tud lahko skrivijo, če uporabiš preveč sile, kot se je meni ena.



Delal sem s tistim modrim orodjem slikanim zgoraj. Ampak ko je igla pogledala ven, sem rabil še klešče, da sem jo lahko potegnil.
Orodje sicer zadostuje namenu, ampak ima res veliko lufta ko obračaš, tko da je treba že prej pozicionirat iglo v luknjo na zapestnici.
Najbolj uporaben del orodja so pa igle na ročajih, ki so res presenetljivo trdne.
Tisto orodje iz Hoferja, igla na eni strani in vilica za vzmeti na drugi, je bilo res mehko. Igla se je skrivila že po prvi uporabi, po petih pa odlomila. Tale iz Amazona pa zaenkrat ne zgleda da bi se sploh lahko skrivila ali zlomila.
Vsekakor pa k urarju zadnjič, nazadnje ko sem bil, sem dobil pri menjavi baterije zadnji del ure poln globokih prask.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kako se vidijo kazalci v temi? Pa ne 5 minut po tem, ko nanje posvetiš, ampak po 5-6 urah teme. Vse bolj ugotavljam, da je to zame eden od bolj ključnih podatkov, pri urah, ki nimajo osvetlitve.

O.

GrimReaper ::

Še en minus, sekundni kazalec pride ravno med črtice. Vem da je to velik problem večine Quartz ur.
Ampak moja Swatch je pri tem kar točna, res pa da ima tavelik sekundni kazalec funkcijo štoparice, za uro pa posebej enega majhnega.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

Malce površno sestavljena, ampak sekundni kazalec ti lahko urar brez problema poravna s črticami. Sicer pa to ni kakšno posebno znamenje kakovosti, bolj stvar naključja. Evo, moja najnovejša urica za 15 evrov ima poravnanega u nulo.;)

RejZoR ::

A se mi samo zdi al sekundni kazalec ni lepo naravnan na sekundne markerje GrimReaper? Ker to bi me pa grozno odvrnilo od take ure.

Recimo pri avtomatičnih mi je vseeno ker sekundi kazalec itaq skoraj tekoče brzi okoli, če pa bi že imel kvarčno uro pa hočem, da sekundni kazalec vedno zadane točno na črtico. Ura za skoraj 250 EUR bi to morala imet pošlihtan imo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Sej sem napisal, da ni poravnan, največkrat pride točno na sredino črtic.
To je itak pri vseh kvarčnih urah. Kolker sem bral in gledal slike, imaš tudi Rolexe s tem problemom. Tko da je samo stvar sreče, v tovarni očitno tega noben ne nastavlja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Tole drugače piše na Watchshop:
http://www.watchshop.com/knowledgebase/...
Further more, if you are particularly concerned about this aspect of your watch, feel free to make a note in the comments section of the checkout, and one of our pickers will ensure you receive a watch that has hands aligned as perfectly as possible.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

Thx, jim bom omenil, naj preverijo. Vem da je problem pri kvarčnih samo občasno, ko je ura v določeni poziciji in sekundni kazalec na določenem mestu, da se skoraj prosto premika med enim in drugim sekundnim markerjem. Ampak da pa je mimo čist pri vsakem, tega pa ne bi mogu sprejet. Pol si raje poiščem še eno Automatic uro, kjer je že v osnovi vseeno... Sam kaj ko mi je ta Citizen res lepa do konca s tistim satovjem na dialu in samo obliko ter dejstvom, da je iz titana in ima safirno steklo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Popravljat se tega ne bom lotil, danes sem šel razdret starejšo 30€ vredno uro. To da nisem znal sestavit nazaj krone ni nič čudnega.
Ampak kar bi me motilo pri tem da bi šel razstavljat 250€ uro, tudi če bi jo izkušen urar, ne bo nikol več taka kot nova.
Ta je bila po številčnici polna prstnih odtisov (res da se da očistit z mikrokrpo, ampak ne tako kot je bilo) in prahu, kazalci se hitro skrivijo itd.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

Čeprav bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi ta titan ena taka precej marketinška fora, ki samo po nepotrebnem podraži uro.
Jaz imam takole, pa moram reči, da kakšne posebne razlike med to in seikovo stainless steel ne opazim.



Safirno steklo pa ima tudi svoje pomanjkljivosti in ga prav tako po mojem bolj kot dejanske prednosti prodaja ime. Prav tako govorim iz izkušenj - približno 20 let sem nosil tole uro, in kot rečeno, ne pri materialu ohišja, ne pri materialu stekla nisem opazil praktično nobene prednosti titana in safirja, ko sem naslednjih nekaj let nosil tisto zgoraj.



Seiko je v 20 letih dobil par drobnih prask na steklu (pa sem ga snemal samo ob menjavi baterij in je med drugim preživel tudi novogvinejsko džunglo;) ) in teh par praskic ga za moj okus prej polepša kot ne, ker mu da videz, da je nekaj dal skozi (na podoben način, kot so recimo zguljene kavbojke lepše od glanz novih).

Ampak kar bi me motilo pri tem da bi šel razstavljat 250€ uro, tudi če bi jo izkušen urar, ne bo nikol več taka kot nova.
V resnici je lahko še boljša kot nova;), ampak če te tiste sekunde ne motijo, potem res nima smisla odpirati, ker dejansko se pa z vsakim odpiranjem, če potem ne zamenjaš tudi tesnil, poslabša vodotesnost. In ena od pomembnejših prednosti teh sončnih je ravno v tem, da jih ni treba odpirati zaradi menjave baterij.

O.

RejZoR ::

Ure se načeloma pametno popravljat s:
- "kondomčki" na prstih oz latex rokavicah, da ne puščaš maščobe in prstnih odtisov
- protiprašnorašno/kirurško masko (da v mehanizem ne pihaš vlage z dihanjem oz kapljic sline med kašlanjem/kihanjem)
- čimbolj suh in brezprašen prostor
- pred zaprtjem ohišja spihaš z gumijastim "testisom" (ne vem kako se jim reče, pač gumijasta žogica s cevko)
- pred popolnim zaprtjem ohišja daš uro na toplo površino za nekaj minut, da izpari vlaga

To je nekako krepko skrčena metodologija, ki jo uporabljajo servisni centri prizanih znak (Rolex, Patek, Omega itd).

Za servisiranje imaš na WUS baze service manualov.

Če imaš mal jajc in mirne roke ter primerno orodje (dobiš cheapo na eBay-u) pa lahko narediš marsikaj. Za nastavljanje diala načeloma ne rabiš dol jemat delikatnih kazalcev za katere je fino imet namensko "stiskalnico", da jih natančno montiraš nazaj.

@Okapi
Ene ure se sploh ne odpirajo. Recimo Citizen Royal Marines Commando ura. Ohišje ima odprtino samo spredaj (zadaj je polna kovina brez pokrovčka), čez pa safirno steklo. Take ure se sploh ne servisirajo, je pa res da je že v štartu krepko dražja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Okapi ::

Benti, prepozno opazil razprodajo Seikov na italijanskem BuyVipu. Za 74 evrov so imeli recimo eno osnovno urico s titanovim ohišjem in safirno šipco.



Jaz bi pa za 94 evrov sigurno nabavil potapljaškega na sončne celice, ker že nekaj časa razmišljam o nečem takem. Ampak je že vse razprodano;((

fantasycamp ::

186€ za to lepotico, vidim ure za 2-3x dražje ki zgledajo cenejše in slabše narejene....

Okapi ::

Zelo podoben model (SNAE39P1) so imeli na malo prej omenjeni razprodaji za 94 evrov.

RejZoR ::

Ono Seiko Diver's Solar imaš na angleškem amazonu za 130 funtov, kar je trenutno najceneje. Na drugih so tud po 250 EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Okapi je izjavil:

Kako se vidijo kazalci v temi? Pa ne 5 minut po tem, ko nanje posvetiš, ampak po 5-6 urah teme. Vse bolj ugotavljam, da je to zame eden od bolj ključnih podatkov, pri urah, ki nimajo osvetlitve.

O.

Vidijo se zelo dobro, po 8 urah teme nič slabše.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

Ono Seiko Diver's Solar imaš na angleškem amazonu za 130 funtov,
Vem, s poštnino pride 160 evrov. Je kar razlika v primerjavi s 94 evri.

V glavnem, nagledanih imam nekaj ur, spremljam cene in ko bom naletel na kakšno res ugodno priložnost, bom ukrepal. BuyVip v resnici bolj ali manj redno spremljam, ta razprodaja Seikov mi je ušla, ker je bila objavljena med žensko robo. Jutri bodo imeli recimo na italijanskem Casiove ure - mogoče bo kakšen ugoden waveceptor. Mudi se mi pa itak ne, ker ur imam pravzaprav dovolj;)



O.

Okapi ::

Eno zanimivo urico sem odkril pri - kdo bi si mislil - Conradu.;) 120 evrov, submarinerjev videz, radijsko vodena in na sončno celico. Samo nikjer nobenih ocen in testov ne najdem, roba pri Conradu pa zna biti sumljive kakovosti (120 evrov pa ni malo - za ta denar se dobi tudi že kakšen Casiov waveceptor).



O.

RejZoR ::

Osebno bi se izogibal nekih levih znamk pa tud če je not več ali manj isto drobovje. Casio, Seiko in Citizen so tisto kar bi sam gledal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Pri poceni Casiu, recimo Wave Ceptor za 140€ je treba vedt, da imajo lahko delno plastično ohišje, ter plastično steklo, ki se opraska že prvi dan. Čeprav na večini straneh piše Crystal glass, temu nikakor ni tako.
Glede tega sem bil že pri mojem Casiu za 60€ razočaran, ker nisem pričakoval da bo plastična, ampak za ponucat bo tam kjer je boljše ure škoda. Za 140€ je pa to res nesprejemljivo.

Me pa zanima še glede velikosti ure, kakšna bi bila največja za 16,5cm zapestje?
Sam mislim da 40mm, idealno pa 36-38mm. Ampak pri tem se izbira precej zoži, še največ na low end.
Pa še podatki po internetu niso ravno točni. Recimo pred kratkim kupljena Citizen je velika 43mm, čeprav na Watchshop piše da je 41mm.
Ampak te seveda ne bom šel prodajat, sploh ker je zarad titana zelo lahka za nosit.
Za naslednjo bom pa vsekakor gledal nekaj manjšega, recimo ta mi je zaenkrat najbolj všeč, edino škoda ker ni Kinetic:
http://www.watchshop.com/mens-seiko-wat...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

da imajo lahko delno plastično ohišje
Ja, na ta "titanium resine" sem enkrat že opozarjal tule. Podatke je najbolje preverit na proizvajalčevi strani, in prebrati ocene na Amazonu in kakšnem forumu. Pogledaš še video na youtubi in dobiš bolj ali manj popoln vtis o uri. Poleg tega jo pa lahko še vrneš, če ti ni všeč. Pač pušneš tistih 5 evrov poštnine pri vračanju.

Kar se velikosti tiče, je pa stvar navade in okusa. Jaz sem dolgo časa nosil uro, ki je za zdajšnje standarde precej majhna (38 mm, če se ne motim), potem sem presedlal na eno precej večjo (48 mm čez krono) in zdaj se mi 40 mm zdi kar premajha, 42 mm pa recimo ravno prav, pa tudi malo večja je lahko. Obseg zapestja imam pa približno 18 cm.;)

O.

Shkorc ::

Enega Waveceptorja imajo na italjanskem buyvip, za 104€.

Okapi ::

Ja, sicer ni po mojem okusu (ne maram teh kronografskih malih številčnic) in ni "sončni", pa tudi prav hudo ugoden popust ni, ker ga tudi sicer najdeš za tam okoli 110-120 evrov. Je pa res, da je 104 evre na buyvipu z vključeno poštnino in prodajalec je zanesljiv, se pravi je trenutno zgleda najugodnejša ponudba, če bi rad imel tak model.

O.

RejZoR ::

A BuyVip v angleščini pa ni? Se mi ne da zajebavat s prevajanjem, ker je moja nemščina mal zarjevela...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Je ameriški (tam mu pravijo MyHabit), ampak za nas ni posebej zanimiv zaradi dodatnih dajatev. Drugače pa angleškega nisem opazil - samo nemški, španski in italijanski.

Drugače pa, kot zanimivost, za iPhone obstaja programček (ki sicer ni ravno poceni - 9 USD), ki z mikrofonom meri "hitrost" mehanskih ur.

https://itunes.apple.com/ca/app/kello/i...

O.

RejZoR ::

Za Android je free verzija ampak je tolk napreden, da ga ne znam uporabljat. Imenuje se "WildSpectra Mobile Free".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Nice. Bom preizkusil na 100+ let starem žepnem Longinesu (druge mehanske ure nimam v bližini).



O.

Okapi ::

glede na število ocen na Amazonu so očitno velik hit "submarinerji" v vseh mogočih barvah, plastični po okoli 15 evrov,
Zadnjič sem omenjal te pocenske ure, zanimivo pa je videti, kakšne so njihove dejanske cene pri kitajskem proizvajalcu. Če cena na Alibabi drži, so po 3 USD, če jih naročiš 100, pri večjih naročilih pa cena pada proti 1 USD! Če bi hotel, da na številčnici piše Okapi precision watch, bi jih moral naročiti najmanj 300.;)

http://www.alibaba.com/product-gs/66342...

Na poti od grosista do maloprodaje jim torej cena naraste za najmanj 10x. S tem da nekatere bolj modne znamke, recimo Ice Watch, ceno za praktično enako uro pribijejo na 50+ evrov. Kar dober posel, zgleda.;)

O.

cebelar123 ::

Moja lubica

GrimReaper ::

Kar se velikosti tiče, je pa stvar navade in okusa. Jaz sem dolgo časa nosil uro, ki je za zdajšnje standarde precej majhna (38 mm, če se ne motim), potem sem presedlal na eno precej večjo (48 mm čez krono) in zdaj se mi 40 mm zdi kar premajha, 42 mm pa recimo ravno prav, pa tudi malo večja je lahko. Obseg zapestja imam pa približno 18 cm.

Zdej ko sem dobil kuhinjsko tehtnico, sem videl da je teža tut zelo pomembna.
Idealne so mi do 80g, 90 kolker ima Citizen recimo da je še sprejemljivo, kar je več pa ne.
Recimo tedvi sta mi bli prej všeč, ampak sem ugotovil da tehtata 180/160g:
http://www.watchshop.com/mens-seiko-ala...
http://www.watchshop.com/mens-seiko-chr...

Oz. nasploh pomoje ni lahkega in pod 40mm velikega kronografa.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
««
2 / 188
»»