» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
175 / 188
»»

Okapi ::

V resničnem življenju ne boš opazil nobene razlike. Če se ti b morda čez nekaj let zdelo, da je steklo malce spraskano, ga boš pa zanenjal - za navadnega ali safirnega, po želji.

-ninja-91- ::

Kaj je tako enostavno najti primerno zamenjavo za steklo? Za neke popularne modele ne dvomim da je robe na pretek, za tega sem pa malo skeptičen, ko je zgleda eden tistih ukrivljenih dizajnov stekla.

Okapi ::

Če ni ravno kakšna posebna oblika neke stare ure, se dobi praktično vse. V skrajni meri se pa naredi tudi po meri. Saj ni težko obrusiti kosa stekla, samo malo dražje je to potem.

Okapi ::

Sicer že malce starejša (2 leti) zgodba o tem, kako je nekdo razkrinkal znamko ur Ginault kot posel nekoga, ki je pred tem prodajal ponarejene rolexe.

Sicer je besedila za cel roman, ampak je prava detektivska zgodba, vključno s forenzično analizo fotografij (ponarejeni rolexi so bili fotografirani z istim fotoaparatom in objektivom kot kasneje ginaulti).

https://lexic.co/deepdweller/exposing-g...

NoFear85 ::

Samo kot intermezzo, okapi poznas?

https://www.watchcollecting.com/

Okapi ::

Nisem poznal, ampak vidim, da je vsaj za zdaj majhna ponudba. Bom pogledal, kakšne cene dosegajo ure tu, če se splača kaj prodati. Predvsem je zanimivo za dražje zadeve, ker je provizija pri nakupu najmanj 600 funtov, ali 6% končne cene, če je to več.

Scaramouche ::

To da kupiš uro za tok keša brez tega da lahko daš nekomu da preveri ali je prava.. je smešno in tiste ki jih nategnejo si to tudi zaslužijo!

Okapi ::

Če sistem dobro deluje, lahko daš preverit, ko uro dobiš, in če ni OK, vrneš in dobiš denar nazaj. Prodajalec dobi denar šele, ko kupec potrdi, da je z uro vse v redu.

Rusty77 ::

Zdravo!

Če koga zanima, prodajam avtomatik uro Orient Ray 2 kupljeno maja lani. Prodajam jo ker je ne nosim veliko, je malo rabljena. Zraven dam še original škatlo, usnjen ter pašček iz gume. Cena 150eu. Za več info piši na ZS!

s1m0n ::

Kako kaj čistite svoje ure? Sem opazil, da ima kar nekaj ur umazanije, ki se jih ne da kar tako z lahkoto odstranit... (posebej pri pasovih med zglobi...) Kakšen predlog bi bil dobrodošel.

Ales ::

Kovinski pas je najbolje dati dol z ure. Potem pa za pas recimo mehka bombažna krpa ter mešanica vode in kisa? Pas potem lepo posušiš in bo ok. Ali pa ultrazvočni čistilec, če je pri roki.

Dokler je pas pritrjen na uri, bo vse skupaj težavno in bolj tako za silo. Še posebej, če ura ni preverjeno (!) vodotesna, je treba biti zelo, zelo pazljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

s1m0n ::

Problem je, da se pasu ne da kar tak odstranit brez kakšnega orodja... Vsaj pri eni uri imam to težavo, bi bilo mogoče boljše jo odnest v urarno pa naj tam očistijo. Pri Seikotu ne bo problem odstranit pasu tak, da bom ta pas probal kar sam očistit pa da vidimo, če bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Okapi ::

Vatirana palčka, 70% alkohol, zobotrebec, primerna krpica in to je to. Za kaj več pa ultrazvočni čistilnik.

fikus_ ::

Tako kot je napisal Okapi, zobotrebec dela čudeže+vatirana palčka+alkohol. Kisa pa jaz ne bi uporabljal za čiščenje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Rias Gremory ::

Sem tudi sam ob priliki hotel vprašati kako čistite ure.

Pri svojem Casiu gw m5610 se pri paščku nabere kjer sta 2 vdolbini po širini, očistim ju z vatirano palčko. Alternativa je da vzamete papirnato brisačo/robček/tanko krpo, nek tanek predmet, ki, če ga pokrijete z pap. brisačo lepo sede v vdolbino in nekajkrat potegnete skozi. To velja za ravne vdolbine.
Pri moji se vidi, če pogledam od blizu, med zaslonom in ohišjem malček umazanije ki jo je težko očistiti popolnoma.

Ali ve kdo iz glave koliko stane ultrazvočno čiščenje?

s1m0n ::

Tu kar sem jaz včeraj vprašal je 30€ za popolno čiščenje...

JamesQ ::

Živjo

Zanimam se za nakup Casio Lineage LIW-M700D JDM, ki jo je možno naročiti samo na Japonskem.

Ima kdo izkušnje z uvozom ročnih ur, naročenih na japonskem in poslanih v Slovenijo?

Najlepša hvala za informacije.

LDŽ

FireSnake ::

JamesQ je izjavil:


Ima kdo izkušnje z uvozom ročnih ur, naročenih na japonskem in poslanih v Slovenijo?


Okapi. In to ne samo enkrat, prej par 10x :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

Iz Japonske sem po pošti dobil samo 3-4 ure Tokyoflash, ampak to že pred kakšnimi 10 leti ali več. To so "fanzazijske" ure z različnimi nenavadnimi "številčnicami".



Od teh ur, ki jih imam sedaj,nisem neposredno nič naročal. 2 uri (Seiko Alpinist in Casio Oceanus) sem kupil na japonskem Amazonu, ampak ta ne pošilja v Slovenijo (vsaj takrat ni). Sem ju naročil na japonski naslov znanca, ki jih je potem prinesel.

V glavnem imamš dve možnosti. Če trgovec pošilja v Slovenijo, potem je nakup kot iz katerekoli druge države, ki ni v EU. Plačaš pač 22% DDV in stroške carinjenja. Najbolj znan je verjetno Seiya, so pa tudi drugi.
https://www.seiyajapan.com/

Če trgovec ne pošilja v Slovenijo, je pa treba uporabiti enega od posrednikov. Recimo www.fromjapan.co.jp
Ampak teh ne poznam.

LukiYo ::

Tokyoflash zgleda noro, tnx

Ales ::

JamesQ je izjavil:

Živjo

Zanimam se za nakup Casio Lineage LIW-M700D JDM, ki jo je možno naročiti samo na Japonskem.

Ima kdo izkušnje z uvozom ročnih ur, naročenih na japonskem in poslanih v Slovenijo?

Najlepša hvala za informacije.

LDŽ

Nazadnje uvažal uro iz Japonske v decembru...

Je točno tako, kot je napisal Okapi - postopek je enak kot za kateri koli drugi uvoz. Za tiste prodajalce, ki ne znajo ali želijo pošiljati k nam, pa imaš opcijo posrednikov. JDM ure se sicer pogosto da dobiti tudi zunaj Japonske, sivi trg cveti... Ni pa prav nič narobe z nakupom na Japonskem.

Morda še omenim, da imam zelo dobre izkušnje s prodajalci iz Japonske. Je treba biti enako previden, kot pri vseh drugih tovrstnih nakupih, ampak mimo tega so bile pošiljke med najbolje zapakiranimi in prodajalci med najbolj odzivnimi. In pošta bliskovita... vse do Slovenije, seveda.

Recimo ta zadnja vintage ura z Japonske je bila tako lepo zapakirana, da mi je bilo skoraj žal odpreti. Lična plastična posodica, živobarvni trak čez njo simetrično in brezhibno zalepljen, z premišljeno nastavljenim delom, kjer se da prijeti, da zadevo s prsti odlepiš brez kakršnega koli truda. Vsi mehurčkasti ovoji odrezani popolnoma naravnost, oviti in zalepljeni popolnoma simetrično, z enakimi kosi traku, itd.. Vsak del ure posebej, previdno zaščiten.

Stvar je v detajlih. Saj ne, da ne vem tega, ampak tole je bil tak lep opomnik, kako se ustvari opazna razlika s tem, da čisto vsako, še tako majhno delo, opraviš pozorno.

Za te zadnje pridobitve moram še kaj objaviti... :)

-ninja-91- ::

Malo sem na lovu za Orient RA-AC0K02E
 Orient

Orient


Je boljša lokacija za nakup chrono24 ali Creationwatches?
https://www.chrono24.com/orient/orient-...
https://www.creationwatches.com/product...
S chronota sem že nekaj kupoval pred časom in je bila dobra izkušnja, za creationwatches pa nevem če ti gor ne upalijo še carine, glede na to na ni EU firma, ali imajo kak warehouse tudi znotraj mej (obljubljajo namreč zelo kratek rok dobave)?

s1m0n ::

Moja zadnji od CreationWatches je prišla z DHL (kar hitro) plačat sem moral davek (22%) + postopek (ki je bil fiksnih 15€) pa še carino (0,0% pa so računali 0,8€). V sloveniji je paket bil kar hiter pa tudi DHL je posredoval naslednji dan po prejetju vseh dokazil (račun, izpisek).

hubber ::

Za Orient poglej tudi na amazon.de/it - cene so primerljive.
Pa, če že gledaš tega, preveri tudi nov Orient diver RA-AA0811E s sephia lume-om.

Okapi ::

Duh je sicer voljan, a meso je slabotno (Mt 26,41).

In me je že spet ena ura premamila. Oziroma, mamila me je že en lep čas, včeraj zvečer sem popustil in kliknil "kupi".;) 505 evrov s poštnino vred.

Tokrat je to Steinhart, velika (47 mm) "pilotska" ura z bronastim ohišjem.



Kupil neposredno pri Steinhartu, in očitno bom dobil zadnji kos, ker danes vidim, da je "out of stock".
https://www.steinhartwatches.de/en/nav-...

Scaramouche ::

Ko smo glih pri Steinhartu, mi je čudno da so ven vrgli edino uro ki sem si jo resno ogledoval...
Sem se sam slabo počutu kot da imam slab taste..

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Duh je sicer voljan, a meso je slabotno (Mt 26,41).

In me je že spet ena ura premamila. Oziroma, mamila me je že en lep čas, včeraj zvečer sem popustil in kliknil "kupi".;) 505 evrov s poštnino vred.

Tokrat je to Steinhart, velika (47 mm) "pilotska" ura z bronastim ohišjem.



Kupil neposredno pri Steinhartu, in očitno bom dobil zadnji kos, ker danes vidim, da je "out of stock".
https://www.steinhartwatches.de/en/nav-...


Uf, tale mi je pa lepa kot raketa!
Ne Raketa preprosto raketa :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

FedEx danes dostavil.

Darko! ::

Ohoho, tole je pa še za tvojo "medvedjo šapo" Okapi, eno malček veliko , ane ;)

Anney ::

Všečna ura, takšna all day.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Okapi ::

Darko! je izjavil:

Ohoho, tole je pa še za tvojo "medvedjo šapo" Okapi, eno malček veliko , ane ;)

47 mm je sicer res bolj na meji, ampak gre. Na fotkah je tudi stvar perspektive, tako da je hitro videti, kot bi bila prevelika. Pa seveda, stvar okusa - meni so takšne velike ure trenutno zelo všeč. Tole "pilotsko" sem v bistvu vzel kot nekakšen par k oni ruski potapljaški, vodolazu.

Darko! ::

Ampak res!
Iz tega kota je sicer na meji "glejte me, kaj nosim", ampak za velikost roke še vedno sprejemljiva.

P.s.
S sodelavcem sva bila nekoč pri kolegu z obale, pa ta pravi: "A vesta kdo nosi velike ure?"
Midva sva tiho in si misliva vsak po svoje; kaj pa vem, kaj mi je prvo padlo na pamet - srednješolska mularija, ćapci, prepotentneži, ljudje, ki želijo izstopat, ...

Pa kolega odgovoori: "Tisti, ki imajo majhnega tiča!"


No ja, vsi sodelujoči v tej debati so seveda izključeni. Niti pod razno ne namigujem na kaj takšnega ;)

profii ::

Okapi je izjavil:

Darko! je izjavil:

Ohoho, tole je pa še za tvojo "medvedjo šapo" Okapi, eno malček veliko , ane ;)

47 mm je sicer res bolj na meji, ampak gre. Na fotkah je tudi stvar perspektive, tako da je hitro videti, kot bi bila prevelika. Pa seveda, stvar okusa - meni so takšne velike ure trenutno zelo všeč. Tole "pilotsko" sem v bistvu vzel kot nekakšen par k oni ruski potapljaški, vodolazu.



Okapi, jaz bi pa tole:
 Nav B

Nav B

Okapi ::

Darko! je izjavil:



Pa kolega odgovoori: "Tisti, ki imajo majhnega tiča!"

S tem se tolažijo tisti, ki imajo premajhno rokico za uro spodobne velikosti.:)

LukiYo ::

Big deal, če ima entuzijast v zbirki večjo uro. Verjetno iz drugih razlogov, kot šminker z diesel uro.

Npr zgodovinski, ko so piloti nosili velike ure čez rokav. Ali pa, če je mehanizem iz žepne ure not, kot ta npr (slika iz obeh strani)

https://i.imgur.com/P3mvhcl.jpeg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Okapi ::

V tem Steinhartu je tudi mehanizem, ki je bil izvirno namenjen za žepne ure - Unitas 6497. Poleg velikosti se to najbolje vidi po tem, da ima mali sekundni kazalec nasproti krone. Laco dela eno žepno uro s tem mehanizmom.



V ročni uri je potem sekundni kazalec na za ročne ure neobičajnem položaju 9.

Pilotske ure, po katerih se ta zgleduje, in so jih nosili čez rokav, so bile še večje, 55 mm. Sem razmišljal, da bi kupil eno v izvirni velikosti (Laco dela "originalne" replike), ampak 55 mm je pa res preveč za na roko. Pe še drage so tiste replike - 3450 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

To so jo imeli verjetno čez obleko zato tak premer?

Ali pa vsaj čez rokavico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

JGandolfini ::

Verjetno tudi za boljšo berljivost. 37-litrski V12 najbrž povzroča kar veliko tresljajev.

perci ::

Ja, verjetno, tudi padalski visinomer je ogromen iz istega razloga.

 visinomer

visinomer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Okapi ::

perci je izjavil:

To so jo imeli verjetno čez obleko zato tak premer?

Ali pa vsaj čez rokavico?

Zaradi tega, da lahko uro pripneš čez rokav, ni treba imeti velike ure, samo dovolj dolg pas. Velike so bile predvsem zato, ker so bili notri mehanizmi, narejeni za žepne ure. Ti so bili namreč takrat še precej bolj natančni od manjših mehanizmov za ročne ure. Pa večje številčnice in kazalci so bili bolje vidne, tudi v slabi svetlobi (vse so imele radijevo svetlečo barvo).

Okapi ::

Večina teh novih velikih "pilotskih" ur niti nima dovolj dolgega pasu, da bi jo lahko dal čez malo debelejši rokav. Laco je eden redkih, če ne edini, kjer dobiš zraven tudi repliko pasu, kot so ga imele originalne nemške pilotske (oziroma navigatorske) ure.



LukiYo ::

Okapi, kako lahko uporabiš/koristiš toliko ur v zbirki? Se lahko posvetiš vsem (gledano v daljšem obdobju)? Ali tiste, ki ne dobijo tvojga časa letijo ven iz zbirke? A nosiš kdaj 2 na enkrat? A ti kak bližnji teži, da jih imaš preveč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Okapi ::

Kakšnih 5-6 ur je takih, ki se redno izmenjujejo na roki. Kakšnih 10 je takih, ki občasno (recimo parkrat na leto, za nekaj dni) dobijo priložnost, še kakšnih 10 takih, ki jo dobijo redko, ob izjemnih dogodkih. Ostale so pa pač del zbirke.

Recimo Seiko Kinetic Perpetual nosim 2x letno. Enkrat za silvestrovo (in kakšen dan prej in potem), ker ima večni koledar in se opolnoči spremeni leto. In potem še enkrat za kakšen teden, da se napolni akumulator (polni se s premikanjem).



Casio Protrek dam na roko, ko grem v kakšne bolj eksotične kraje. Nazadnje sem jo imel na roki pred 4 leti v Maroku.



Za na barko imam Omego America's Cup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

Okapi je izjavil:


Za na barko imam Omego America's Cup.




Pod "barko" imaš v mislih kaj:

A


B


C


ali D


:D

D3m ::

Opcija je tudi E




:))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Okapi ::

Nisem izbirčen glede barke, kar pride je v redu.;) Septembra je bil tale, sindikalni izlet po Toskanskem otočju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Furbo je izjavil:

profii je izjavil:

Hvala Okapi.
Si se dal v vrsto za kakšnega? Jaz potiho razmišljam o DJ41.

Saj te nočejo niti dati v vrsto dejansko, oziroma te kao dajo, pa ni nič od tega.

Moraš kupiti za par jurjev nakita, potem se te pa usmilijo za kak kos.


Evo, natanko 6 mesecev je bilo treba čakati. Me kličejo včeraj, da je yachtmaster prišel. Pa sem šel danes ponj.;)

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Večina teh novih velikih "pilotskih" ur niti nima dovolj dolgega pasu, da bi jo lahko dal čez malo debelejši rokav. Laco je eden redkih, če ne edini, kjer dobiš zraven tudi repliko pasu, kot so ga imele originalne nemške pilotske (oziroma navigatorske) ure.





Toliko glede ur, kot sem se naučil od tebe, se nisem menda naučil nikjer.
Pojma nisem imel, da so se te ure nosile preko rokava.
To je dejansko zelo praktično (ne tako, kot danes).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

perci ::

Ja, sej potapljaško moraš tudi dati čez rokav :). Ko se potopis par deset metrov, jo je treba pa zategniti :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Furbo ::

Okapi je izjavil:


Evo, natanko 6 mesecev je bilo treba čakati. Me kličejo včeraj, da je yachtmaster prišel. Pa sem šel danes ponj.;)


Oo točno ta model sem kupil očetu, potem sem mu kupil suba in sem ga sam nosil lep čas, najbolj udoben Rolex ever. Pa tudi precej spregledan, po krivem.

Čestitke, super ura.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()
««
175 / 188
»»