» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
6 / 188
»»

GrimReaper ::

23.3. v soboto sem naročil, v ponedeljek 25. so poslali, dobil sem pa v sredo 27., se pravi 2 delovna dni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

Kako/ali radio controlled ure vejo, kdaj prestopiš časovni pas?
Ročno jim moraš povedati. Recimo ta Citizenova ima na obodu časovne pasove in v načinu za nastavitve postaviš kazalec na tistega, kjer se nahajaš, in to upošteva.



O.

RejZoR ::

Se pravi če bo vse po sreči jo dobim v petek. Can't wait. Sem pa jim omenil, da mi je zelo pomembno, da sekundni kazalec ekzaktno zadane sekunde markerje, bomo videl, če so to res upošteval. Če so, dobijo top rating od mene. :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

GrimReaper je izjavil:

Zdaj te bo pa matralo, a?

Ko vidim velikost 45, 47mm, me tut mine, teža tut najbrž 150g+. Zame je max 43mm 130g.

http://oceanus.casio.jp/lineup/manta-sa...
47.2×42.2×10.9mm/89g

Kot sem že pri tisti zgornji Casio z modrimi kazalci ugotovil, prva številka ne pomeni premera, ampak višino skupaj z lugi (ne vem kako se po naše reče), tko da bi ta Oceanus prišel v poštev, edino denar je problem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

@okapi
ko bom kakšno vezo z Japonsko dobil, bom pa mogoče naredil upgrade na Oceanusa:-)


jaz poznam enga na japonskem, tak da če kdo kaj nuca lahko reče, zaj če se ne mudi ta oseba pride 2do3x letno v slo, prinese pa zastojn. z pošto pa se verjetno ne bi splačalo pošiljat ali?

RejZoR ::

Treba je vedit, da imajo japonski proizvajalci ur ogromno JDM only ur, tko da če iščeš kaj posebnega se splača tud razkirat poštnino, ker takih ur v EU ali US sploh ne moreš kupit.
Še najboljša opcija direktno je kupovanje preko Rakuten. To pa je tud to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Enega na Japonskem poznam tudi jaz. Poštnina ni problem, bolj me moti 20% DDV, ki mi ga lahko opalijo, ko pride paketek k nam. Ampak za začetek sem sklenil, da bom malo preveril, kakšne so cene za te ure v kakšnem Singapuru (če je recimo tam manjši ddv kot na Japonskem) in v letaliških duty freejih po Aziji, ker grem od časa do časa v tiste kraje. Mudi se mi itak ne. Waveceptor je na poti in bom najprej v praksi preizkusil, kako deluje radijsko nastavljanje časa, preden bom zapravljal denar za kakšen dražji model.

O.

bdoxx ::

:) saj zato pride 2-3x na leto v slo v polnimi kufri prenosikov, ur, fotoaparatov, pasov... :)

Okapi ::

Par tednov pred naslednjim prihodom nas obvesti, bo dobil še kakšno dodatno naročilo.;)

O.

bdoxx ::

Ok

Jst ::

Jaz imam Weather Station z zunanjim senzorjem, ki je tudi radio controlled. Pa se ene deset sekund razlikuje "internet time" od radio nastavitve. Pa sploh ni problema kam jo postavim, vedno dobi signal. Pri ročnih urah verjamem, da je verjetno problem, ampak če spiš v sobi, ki je obrnjena proti severu, potem bo tudi ročna ura dobila signal. I guess.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

GrimReaper ::

Eto, moja do sedaj najljubša ura še s safirnim steklom:
http://www.taucheruhren.de/taucheruhren...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Drugače s steklom pri urah sam nisem imel problema, 15 let stara Casio s plastičnim steklom ima samo eno manjšo prasko. Potem 8 let stara Carly Roy z mineralnim sploh nima opaznih prask tudi če gledaš proti svetlobi, kar me je vedno presenečalo pri tej uri. 5 let stara Swatch z mineralnim steklom pa ima nekaj prask, a nobene globoke.
Plastičnega znam drugače hitro določit, če frcneš z nohtom, ampak pri safirnem pa nisem opazil razlike napram mineralnemu. Ampak pri teh itak piše na številčnici.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

ampak če spiš v sobi, ki je obrnjena proti severu, potem bo tudi ročna ura dobila signal. I guess.
Moje sobe vse gledajo na vzhod in tako vremenska postaja kot budilka dobita signal samo če ju postavim na okensko polico. 2 m stran pa že ne več.

O.

RejZoR ::

Zato sem jezst preklical naročilo onega WaveCeptorja. Okna imam vsa obrnjena na jug in ko spim sem dobra 2m stran od okna. Če bi imel uro na zapestju se ne bi nič syncala, kar bi bilo crap. Tko da sem pol raje vzel onega Citizen titanium brez radijskega nadzora. Pač jo bom ročno nastavljal, je pa precej lepša pa safirno steklo ima.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Saj se ne rabijo ure syncati na vsakih 5 minut, dovolj je 1x dnevno ali manj??
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Jaz sem ponoči dostikrat zunaj, sploh pa menda lahko sinhronizacijo ročno sprožiš, ko je prilika. Če se ponastavi enkrat na mesec je itak več kot dovolj, da je ves čas točna recimo vsaj +-10, 15 sekund. Kaj ti pomaga ves čas na sekundo točna ura, če nobena druga v bližini ni tako točna.;)

O.

RejZoR ::

Feeling, da veš, da si ti vedno on time, če drugi niso je to njihov problem.

Pri meni se v tem primeru tehnično skor nikoli ne bi syncala, tkod a izgubi ves smisel. Men bi bolj prišla v poštev GPS verzija, ki se synca podnevi pod milim nebom. Kar se zgodi večkrat kot pa da ponoči ura čepi na okenski polici...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Mimogrede, to kar je pri Casiu serija Oceanus, je pri Citizenu Attesa (zelo podobne po obliki in zmogljivosti, ampak v povprečju kot na hitro vidim malo dražje).

O.

Okapi ::

Recimo en tak minimalističen sončno/radijski/titanov/safirni Citizen za okoli 350 evrov (na Japonskem). Lahko nastaviš uro, ko naj se sam sinhronizira, ali ročno poženeš sinhronizacijo, ko si na prostem. Edino podatka o vodotesnosti ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RejZoR ::

Attesa so lepi modeli ja. Pa še ena serija je, pa se zdele ne morem spomnit. Isto Citizen...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Jaz sem ponoči dostikrat zunaj, sploh pa menda lahko sinhronizacijo ročno sprožiš, ko je prilika. Če se ponastavi enkrat na mesec je itak več kot dovolj, da je ves čas točna recimo vsaj +-10, 15 sekund. Kaj ti pomaga ves čas na sekundo točna ura, če nobena druga v bližini ni tako točna.

Samo za čas pomoje ne rabiš radijsko vodene ure. 10s na mesec je kar veliko odstopanje, recimo moj tanovi Casio je točen na 2 desetinki na mesec (pač pol sekunde odstopanja nisem opazil), preverjam pa preko Time.is (www.timeanddate.com je tud ok) ter stenske radijsko vodene ure, kar sta zame povsem točna vira. Pri Citizen je nekje do sekunde, pri ostalih starejših pa tam do 5s.
Tko da točnost je pri Quartz urah zame velik plus, ne da bi kdaj rabil takšno točnost, ampak je lepo vedt da imaš res točno uro.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Saj je lepo imeti točno uro, ampak če se recimo enkrat na mesec sinhronizira z atomsko uro, imaš v bistvu ves čas najbolj točno uro daleč naokoli, tudi če med eno in drugo sinhronizacijo sfali za nekaj sekund.

O.

Okapi ::

Pa še ena serija je, pa se zdele ne morem spomnit. Isto Citizen...
Verjetno misliš na Signature?

O.

RejZoR ::

Ne, sem zdej najdu. Citizen Exceed. Zelo lepi minimalistični designi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Maximus ::

Jaz sem naročil uro pri watchshopu in sem jo dobil v roku 5ih delovnih dni.
Nisem jim nič pisal glede kazalcev, vendar kazalci na uri zadanejo markerje direktno v "sredino" :)

Jst ::

>stenske radijsko vodene ure,

Zakaj je pri meni razlika med Weather Station, ki dobi čas radijsko in na računalniku prek ntp protokola, ene 10 sekund?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Podobno foro imam jezst. Laptop in desktop. Oba sinhronizirana recimo v obodbju 5 sekund, ampak je med njima več kot 30 sekund razlike. Weird...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Jst je izjavil:

>stenske radijsko vodene ure,

Zakaj je pri meni razlika med Weather Station, ki dobi čas radijsko in na računalniku prek ntp protokola, ene 10 sekund?

Da veš katera kaže prav, preveri preko Time.is, tukaj je sigurno točna v +/-0,1s.
Moja stenska radijsko vodena kaže vedno povsem enako, vremenska radijsko vodena postaja enako.
Na računalniku pa pri men ni nikol točna, trenutno je +1,7s v primerjavi s Time.is.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Jst ::

Po Time.is je radijska za 1 sek "ne-točna."

Čudno, da ni "ntp" protokol natančen... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::



It iz zo pretty :D Škoda da je Japan only in da stane skoraj 55000 Yen (okoli 450 EUR). Auch. Sam je pa izjemno lepa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Jest bi jo tud imel, ampak je cena mal prehuda za quartz uro s samo datumom.

Danes sem slučajno naletel ravno na konec avkcije za Seiko 5 SNKL43J1, imo najlepša izmed vseh Seiko 5 ur.
Pa še Made in Japan J1 verzija je bla, tko da sem jo moral imet za vsako ceno, sicer bi na koncu lahko dobil že dva K1 modela.
 SNKL43J1

SNKL43J1



Že prej sem imel ogledanih kar nekaj blue dial Seiko 5 ur, SNXS77K, SNKA05K1, SNK793K1, SNKE51K1, SNK603K1, SNX113K, SNK357K1, SNK629J1, SNKH27J1, ampak se s to ne morejo primerjat.
Mogoče prvi dve nista dosti zadaj, ampak prva nima špičastih kazalcev, druga je pa preveč okrogla. Ostale mi pa tud niso všeč iz drugih razlogov, zadnji dve sta pa Japan only.

Pri moji Citizen sem pa včeraj in danes še nekaj ugotovil.
In sicer so markingi prilepljeni postrani, na poziciji 6 zelo, na 12 nekaj manj, na ostalih pa ni tolk opazno.
Potem lume je zelo švoh, eno uro še zdrži (mogoče kaj več če je čez dan močno sonce), potem je pa vsega konec. Je pa drugače zelo lep lume, aqua modre barve, pa kar veliko ga je po markerjih ter kazalcih.
Zapestnica je tud neverjetno lepa. Velikost pa s 43mm ravno pravšnja. Teža 90g pa prijetna za nosit, ampak bi rad počasi tud uro, za katero vedno veš da jo imaš na sebi.
Ker so diver ure v glavnem vse okol 170g, bi najraje za začetek vzel Makota, da vidim če se bom sploh lahko privadil na tako težo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

ampak je cena mal prehuda za quartz uro s samo datumom.
No ja, ta Oceanus ima v bistvu vse - titan, safir, sončno napajanje, radijsko vodenje, če se ne motim, zna tudi datum preskakovati 31. Skratka, če ti je točnost pomembnejša od zobatih kolesc in fedrov, in ne pogrešaš raznih dodatkov (štoparica, budilka ...), potem je to v bistvu idealna urca.

O.

RejZoR ::

Tistle Seiko 5 mal spominja na precej dražjo SARB serijo. Lušten, edino zaobljeni markerji me mogoče mal motijo. Ampak je vseeno zelo lepa, nasploh vsi Seiko-ti z modrimi diali so res lepi.

Jezst pa ne vem kaj čarajo pri naši pošti s tistim nesrečnim Citizenom, ki sem ga naročil... Ura naročena v nedeljo en teden nazaj, sem računal da bo včeraj pa kar še nič. Sem se že začel zajebavat če so jo poslal po delih in jo na Slo Pošti zdej sestavljajo skupaj... če ne bo danes se mi bo pa snel no. Tolk cajta v lajfu še nisem čakal nobene stvari naročene iz tujine. Od komplikacij s kreditno do vmesnih zamud pa zdej že 3 dni kaže, da je bil paket predan naši pošti pa kar nič. Aaaaargh. It's killing me :D

Sem pa se vmes zagledal še v tole mehansko Bulova uro z odprtim srčkom...
http://www.bulova.com/en_us/watch/bulov...

Sicer bi raje imel Precisionista ampak imajo prav načičkane designe kar me orenk moti pa dejstvo, da ni solar je smotano, ker deluje na baterije. Tale mehanska pa je prav luštna. Ravno prav okrašena, moji najljubši barvi (srebrna in modra v kombinaciji z belo), cela iz inox-a pa še odprt srček ima.
Cena je sicer sitnih 350 EUR, kar je mal več kot večina ur, ki sem jih gledal do sedaj ampak je res lepa.
Aja, pa ker nima datuma jo ni treba nič drezat vsak drugi mesec kar po svoje ni slabo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Še imel sem v mislih napisat, da je Poor Man's Seiko SARB, ampak mi je potem ušlo iz glave.
V bistvu SARB serija sploh nima take, bi morala bit SARB065 z SARB045 modrim dialom. Na 045 mi razen diala ni nič všeč.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

letmein ::

Zanimiva je stran je tudi http://www.shoppinginjapan.net/ , poštnina je že všteta v ceno.

Okapi ::

Ura naročena v nedeljo en teden nazaj, sem računal da bo včeraj pa kar še nič.
Meni je pred par urami poštar prinesel Casiota (naročil sem ga v ponedeljek, 22.4). Prvi vtis je zelo v redu, edino radijski sprejem sedaj čez dan očitno ni dovolj dober. Me zanima, kako bo zvečer.

O.

Okapi ::

Popravek - radijski sprejem deluje tudi čez dan, na prostem. Tako da verjetno s tem ne bi smel biti problem - parkrat na mesec je treba pritisniti na gumb za ročni radijski sprejem, ko si nekje zunaj, in je za točnost poskrbljeno.

O.

GrimReaper ::

Danes sem dobil Fineata.
Tko kot sem že iz slik videl, mi je tut v živo ta kombinacija modrih kazalcev in markerjev ter belega diala še najlepša.
Če bi se dalo dobit kaj kvalitetnejšega za 100-500€, bi jo takoj kupil.
Sej v bistvu nekaj je, ta zgornji Oceanus od Rejzorja v beli barvi:
http://oceanus.casio.jp/lineup/smartacc...

Pa ta Seeki, solid link zapestnica, mehanizem mislim da Seagull:
http://item.taobao.com/item.htm?ft=t&sp...
Samo nimam pojma kako bi lahko iz tukaj naročil, Google translate tut ne prevede vsega.
Cena 44€, če sem prav pretvoril kitajske yene.


Če se vrnem nazaj na Fineat. Sama ura deluje zelo lepo, najbrž je pri Omegi vse skupaj še nekajkrat lepše, ampak se že tukaj svetloba lepo poigrava s kazalci.
Zapestnica je glih tolk da je, na watchuseek so jo šli vsi menjat za usnjeno, sam sem jo šel pa najprej resizat (najtežja za resizat nasploh, ampak mi je uspelo), potem bom pa videl kako mi bo pasala. Zaponka je na dva gumba (recimo Citizen, Casio imajo tako), kar je presenetljivo za to ceno, ker Seiko 5 ima čist navadno.
Nastavljanje datuma deluje zelo slabo, če gre naenkrat za 3 naprej je že zlo velik. Če hočeš za cel mesec naprej je praktično nemogoče.
Uro je pa tud težko točno nastavit, pri Seiku če vrtiš nazaj lahko vsaj nekako ustaviš sekundni kazalec, tukej pa ne gre. Sicer pa najbrž ni tolk točna da bi jo rabil na več kot pol minute natančno nastavit.
Hand winding deluje, kako je z avtomatskim bom pa še videl.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

Dokler jo imaš ves čas na roki, ni problema, če jo snemaš, je pa treba pazit. Enkrat sem jo dal čez dan dol in ko sem jo dal zvečer na roko, je sicer še delala, ampak je bila verjetno že precej pri koncu in ker sem šel kmalu zatem spat, se je ponoči ustavila. S tem da tega sprva sploh nisem opazil, ker ko sem naslednji dan prvič pogledal nanjo, je že spet delala. Šele čez nekaj časa sem ugotovil, da kaže dobro uro premalo.;)

Kar se nastavljanja tiče, se je pa čisto brezveze trudit s sekundami, ker ne smeš pričakovati, da bo točnejša od kakšnih +-30 sekund na dan.

Kaj ti je pa pri paščku povzročalo preglavice? Jaz sem ga pri Fineatu brez problema skrajšal za 3 členke (in potem podaljšal za 2 - ker sem jo že podaril).

Sem pa imel probleme s krajšanjem paščka pri Casio WaveCeptorju. Nisem namreč vedel, da pina ne moreš potegnit do konca ven, in sem se nekaj časa mučil, dokler nisem enega uspešno zlomil;) No, potem sem videl, kako je narejen in krajšanje je na koncu uspelo.

O.

RejZoR ::

Seiko in Orient imata nevejetno učinkovite Automatic movemente. Men se je Seiko 5 ustavil samo enkrat, ker ga 3 dni nisem nič pipnil. To je bilo januarja enkrat ko sem dobil Mako-ja. Od takrat naprej ju mal menjam med sabo, včasih ko čakam računalnik da kaj zmelje jo mal tresem sem in tja in mi skoz drži charge.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Kolker sem jest ugotovil ena minuta tresenja prinese okol 7 ur delovanja. Za 2min mi je delala 14,5 ur, za 5min pa 36 ur.
Prejšnji teden sem jo pa v nedeljo filal 6min, v petek ob 15-ih sem jo nehal nosit, ustavila se je pa šele v nedeljo ob 13-ih, se pravi 46 ur v mirovanju.

Kaj ti je pa pri paščku povzročalo preglavice? Jaz sem ga pri Fineatu brez problema skrajšal za 3 členke (in potem podaljšal za 2 - ker sem jo že podaril).

Imaš pin, na eni strani gre not, sicer tut ne na lahko ker so robovi zelo ostri, sam sem moral kakšnega tut popilit.
Potem na drugi strani se mora pa ujet v drugo luknjo, kar pa tut ni tako lahko, večinoma mi je šel mimo luknje tako da je že začel krivit členek.
Potem sem dal pa še en pin v luknjo na drugi strani, in sem izmenično pritiskal iz obeh strani na trdo podlago, dokler ni šel en do konca not.
Od Seiko 5 zapestnica je dosti lažja za nastavljat. Drugače pa na splošno sovražim te folded link zapestnice (samo pri urah pod 100€, pa še to ima moj Casio za 60€ solid linke).
Pri solid linkih sicer linkov ne moreš uničit, ampak pine se pa tud da skrivit, če jih ne vstaviš iz pravilne smeri.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Furbo ::

Ure tresete? Se jih ne da navijati s krono?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Cenejše ne. Recimo Seiko 5, torej kaliber 7s26 tega ne podpira.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

No ja, najcenejše avtomatike (kitajske po 10-15 evrov) lahko tudi navijaš. Bile bi naj celo malo točnejše, če jim odstraniš avtomatiko. Medtem ko na splošno pa so avtomatične točnejše, ker imajo ves čas bolj enakomerno navito vzmet.

Se pa še spomnim iz dobrih starih časov, kako smo navijali ure. Najbolje je bilo to početi vedno ob istem času - recimo na začetku tv-dnevnika, da si še točnost preveril - in narediti vedno enako število navitij.

O.

Furbo ::

Aja svašta, pa še imel sem seiko5, ampak tedaj me ure še niso kaj prida zanimale.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Evo, se je izkazalo, da Royal Mail ni predal paketa Slovenski Pošti ampak GLS-u, ki mi je paket pripeljal kasneje popoldne. Oh well.

Anyway, tale Citizen Titanium (BM7170-53L) res lepa ura. Dial je zelo temno moder in ne tko svetlo kot na sliki WatchShop.

Neverjetno lahek čeprav je velik kot Mako, tud zelo mi je všeč sama tekstura diala, satovje izgleda res lepo. Pa safirno steklo je ogromno. Edino kar je mal tečno, da sekundi kazalec skače zelo različno po sekundnih markerjih. Enkrat zadane dead on, enkrat malo mimo. Recimo ko sem jo syncal z atomsko uro je pri prvem poizkusu sekundi bil na 12 poziciji. Pa sem narobe stisnil in ko sem probaval drugič pa je bil rahlo zamaknjen na povsem istem mestu. Oh well.
Pa minutni kazalec se tud hecno premika. Pri avtomatikih se progresivno premika. Ko je sekundni na 12 je minutni na črtici. Ko pride sekundni na 6 (torej 30 sekund kasneje) je minutni kazalec točno na sredini med obema črticama.
Tale Citizen pa se skoz premika z zamikom in ni čist mehansko usklajeno.

Anyway, dost rantov, ima svoje slabosti tko kot avtomatiki ampak all in all mi je res krasna in se mi zdi vredna denarja. Zdej pa se moram mal umirit kljub temu, da sem na wishlisto dodal še dva ruska avtomatika, Komandirskie K-34 in Raketa N1.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Da vse markerje zadane je pomoje zlo težko narest. Od mojih je pri tem še najboljša ena stara Casio, ki zadane skoraj vse ko gre kazalec navzgor, ko gre navzdol pa ne.
Najprej mora bit sploh številčnica narejena v nulo, ampak to verjetno je pri skoraj vseh urah, ker je itak samo natisnjena. Ampak kolker sem opazil, sam kazalec nima enako velikih skokov skozi cel krog.
Zadane pa na enem mestu vedno na enak položaj, oz. lahko da je malenkost odstopanja. Pri moji Casio če je enkrat pri 20s na 20,5 in pri 40s točno na 40, bo vedno tako.
V glavnem, dokler ne vidim ure ki ima to pošlihtano, se nimam kej sekirat. Drugače tud če je vedno pomaknjen naprej se da čist lepo štet sekunde, sam za 10s vedno vzamem če je kazalec od 10-10,5s, in ne od 9,5-10s.

Tukej se sicer pritožuje, ampak zame je to perfektno, to da je kvečjem za 0,2s zamaknjeno ni nič:


Ure tresete? Se jih ne da navijati s krono?

Sem tud sam najprej pogrešal to na Seiko 5, ampak zdej ko mam tega Kitajca pa ne vem zakaj. Ker jo je dosti lažje tresti, kot pa vrtet tisto majhno krono.
Kaj navije hitreje moram pa še ugotovit, s tresenjem je polna v 6-7 minutah.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

??? Ročno naviješ uro prej kot v minuti do konca.

O.

GrimReaper ::

In katere potem imajo ročno navijanje? Orient Ray, Mako, Orient Star? Kako je s Seiko SARB, Grand Seiko, Seiko SKX diverji?

Fineat pa zaostaja že za 2 min.
Pa sem upošteval to:
http://www.bodyingcare.com/kb_article.p...

In jo položil na hrbet, ampak enako kot če je vertikalno s krono navzgor, zaostaja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

««
6 / 188
»»