» »

Dober avtomehanik?

Dober avtomehanik?

disposable2 ::

Ojla,

kupil sem rabljen golf 4, imam nujno par stvari za popravit in rad bi ga dal pregledat v celoti nekomu, ki me ne bo nategnil.

A mi lahko kdo priporoča kakega dobrega mehanika? Relacija postojna-ljubljana in ljubljana z okolico morda? Loh se tudi kam dlje zapeljem.

Hvala za pomoč.

kalko ::

Od ne-pooblaščencev za VW priporočajo Jakšeta pod Šmarno goro.

#000000 ::

Kaj bi pa dal pregledat ? Mislm a si ga ravno kupil pa te zanima kako je stanje, al te kaj konkterno zeza ?
LP

-valvoline- ::

Upam da nisi kupu 1.4 16v,če si potle si že naf*kal,brez ogleda v kakšnem stanju je avto.
:D

#000000 ::

Itak 1.4 16v ropota bolj k 123 mercedes dizel

-valvoline- ::

#000000 je izjavil:

Itak 1.4 16v ropota bolj k 123 mercedes dizel

Hehe,tole je pr 200-250tkm parajt za reciklažo.
:D

#000000 ::

Uglavnem če ti ropota mašina k dizel in če segret še vedno tolče oz. se vsaj bistveno ropot ne zmanjša, pol bo treba menjat dročnike, ker ne držijo olja. cena dročnika ja sitnica, ne vem 9 evrov komad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

disposable2 ::

kalko hvala, zna bit da bom peljal tja.

#000000, da, ravno kupil, konkretni problem in generalni pregled vsega.

edit: hmmm http://salabajzer.si/2010/10/07/avtomeh...

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Ker model si pa kupil ?

disposable2 ::

Hm, 1.6 Comfortline al neki.

EDIT:

Tuki je bil Jakše 2x pohvaljen, kot 'top' pa so omenjeni še: "HOC CENTER", "MARKO ŽUST", "SUHADOLC"

Bua?

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

K temu Žustu je kolega vozil passata, vedno bil zadovoljen, pa če je le možno ti da nadomestno vozilo, edin težko ga boš najdu brez GPS sploh če se nikol tam nis vozu, ker nekaj KM ni duha ne sluha o kaki civilizaciji. Če boš šel čez podgrad sploh, če pa boš šel po litijski in čez pečarja pa sploh to so hribi in čimpadeš v dolino si tam, da se navš ustrašu ker zgleda dokler ne prideš na cilj kot da si se zgubu, pač vukojebina oz. skor vukojebina.

ha zanimivo, na njegovi spletki piše da lahko tudi oni pridejo po avto in ga pripeljejo nazaj, v Lj in okolici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Buggy ::

...ce se pustite strici boste pac postrizeni... lastne izkusnje iz Avtohise Moste v Lj

Malo za salo malo zares...na tem servisu, kjer sem sel napolnit/preverit klimo (sem mislil da ni plina) so mi po tem, ko so videli, da je plina v sistemu se celo prevec (ne pusca), za popravilo/menjavo kompresorja pripravili prvo predracun 1100€ za poseg oz popravilo :ciuciu

....no kasneje, ko so videli moj odzziv na ceno, so bile predlagane tudi druge, predvsem cenejse alternative... vse tja po korakih od 1100/650/500 do 300€ (menjava cinspule), ceprav sumim, da je slo pri njih v vseh variantah za eno in isto stvar, samo vprasanje je bilo kdaj bom zagrabil.

Na koncu sem odpeljal avto k nekomu, ki se ukvarja samo z avtoklimami in mi pove, da je to pac znana napaka pri tej seriji vozil (komresorjev)...cena za popravilo 120€ - material in delo...slo je za navadno elektromagnetno stikalo, zgornje cene od AH so bile samo material. Toliko o korektnosti dolocenih pooblascenih servisev, ki so seveda informirane o serijskih tezavah vozil in zelijo samo obrati neveden folk...gnoj!

BTW: tej avtohisi je bila pred leti ze vzeta koncesija za Renault za 2 leti zaradi podobnih svinarij.

...skratka previdno, raje malo googlanja pa hitro dobis odgovor za specificen motor in razne trike.

Na Peugeotu sem slisal podobno zgodbo glede sklopke (SUV)..imajo baje samonastavljivo sklopko, ki v primeru "zatajitve" deluje kot bi bila izrabljena lamela..vse kar je potrebno narediti je premakniti z izvijacem zataknem zobcenik, ki le to avtomatiko ki se je zataknila ponastavlja. Racunajo seveda full blown menjavo sklopke v 1K eur, ceprav samo drknejo z izvijacem :8)

amigo_no1 ::

disposable2 je izjavil:

kalko hvala, zna bit da bom peljal tja.

#000000, da, ravno kupil, konkretni problem in generalni pregled vsega.

edit: hmmm http://salabajzer.si/2010/10/07/avtomeh...

Op, avto se gleda preden kupiš, recimo Amzs omogoča detajlni pregled vozila.
http://www.amzs.si/si/367/Pregled_vozil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Good Guy ::

Samo da povzamem:

stranka sprejme storitev brez računa in se
potem pritožuje nad šalabajzerjem?

Mislim, da je popolnoma jasno, kdo je originalni šalabajzer.

Pa lep pozdrav.


tole pove vse

Mesar ::

Ka sploh iščeš serviserja glede na to da je VW tak nebo šel več ko 10kkm pa še to če maš veliko srečo, kr doma naredi servis ali pa ga sploh ne naredi pol pa zapelji vse skup na odpad pa več ne kupuj nemcev.
Your turn to burn!

shadeX ::

Mesar je izjavil:

Ka sploh iščeš serviserja glede na to da je VW tak nebo šel več ko 10kkm pa še to če maš veliko srečo, kr doma naredi servis ali pa ga sploh ne naredi pol pa zapelji vse skup na odpad pa več ne kupuj nemcev.


a se ti hecaš?

Ne zagovarjam nobene znamke, ker tako Japonc, Nemc pa tudi Šved znajo narediti kvalitetne avte.
Vendar poznam ničkoliko nemcev ki imajo nad 500.000 km pa tudi enega sem poznal ki jih je imel 800.000 (golf 2 , diesel ). Še moj direktor je imel BMW-ja ene 6let in je mel čez 500.000 km. Tako da ne govori neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mesar ::

Sej pridejo do takih kilometrov brez problemov (tudi ne vsi ker zna keri konkretno ribnit ampak dobro), koliko boš zmetal za servise in stvari menjal, da prideš do teh kilometrov pa je druga stvar...
Your turn to burn!

LeQuack ::

Res je tudi, da je veliko slovesa nemcev ravno zaradi teh starejših vzdržljivih modelov, medtem ko novi to večinoma niso. Navkljub njihovi vedno višji ceni postajajo potrošni material.
Quack !

jalovec09 ::

-valvoline- je izjavil:

Upam da nisi kupu 1.4 16v,če si potle si že naf*kal,brez ogleda v kakšnem stanju je avto.
:D



Moj jih ima čez 200.000km pa dela in dela, poraba je pa tud nizka 6-6.5l/100km, poraba olja 1l / 15.000km.

jalovec09 ::

In teli 1.4 16v motorji zdržijo tud po 400.000km sam kaj ko vrtijo kilometre nazaj, namesto 300.000km ma avto 130.000km...pol se pa kaj pokvari, začne pit olje, neredno vzdrževanje je pa kriv 1.4 16v motor.

Invictus ::

Stvar je samo kako normalno voziš in če se držiš servisnih intervalov.

V takem primeru ti vsak avto dolgo dela. Vprašanje sicer za kako ceno.

Moj punto je zdržal 262.000 km. Pa bi še več, če bi na 240.000 km zamenjal dihtengo motorja. Ampak je nisem, ker sem tako ali tako nameraval kupit novega, pa je šla voda v motor ... Zdaj je v avtomobilskih nebesih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Dobr si ga pelu, veš ti da ima po knjigi punto mk1 samo 180.000 pol se nehajo servisni intervali :)

Invictus ::

Vem ja, sam malo zdrave pameti ne škodi. In pa dober, pošten mehanik.

Sem ga pa zadnje pol leta malo vozil. Zato je začel vidno slabše delovati ... Če ne bi toliko stal, bi najbrž še delal.

Ampak sem ga kar evtaniziral ... Oz. se je najprej sam :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DimmniBurek ::

Če te zanima, v okolici Ljubljane, piši ZS :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zvezdica27 ::

lp,

moj nasvet je da na uradnem servisu mehanika vprašaj, če popoldne kaj dela ;) Vsi mehaniki doma naredijo isto kot tam za manj kot pol cene.

Drugače pa se kontaktov res dobrih mehanikov ne daje. To je bolj pomembna oseba kot žena (ni dost daleč od resnice ;)

zz

DimmniBurek ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

moj nasvet je da na uradnem servisu mehanika vprašaj, če popoldne kaj dela ;) Vsi mehaniki doma naredijo isto kot tam za manj kot pol cene.

Drugače pa se kontaktov res dobrih mehanikov ne daje. To je bolj pomembna oseba kot žena (ni dost daleč od resnice ;)

zz

Zakaj mu nebi naredu mal prometa, če je moj zlo dobr kolega? Nismo vsi "če je meni crknla krava, nej še sosedu"
There Is No Stronger Drug Than Reality

Mesar ::

Ja, da mu začnejo inšpektorji avte tja vozit? Si mu pa res dober kolega...

To je letelo... daje preko interneta in podobne fore... druga stvar je če človeka osebno poznaš... če ga.

Sicer se mu pa take kante tak ne splača servisira naj doma malo pošraufa če kaj treba, če ne pa je tak za bek...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

DimmniBurek ::

Ne skrbi nič.
There Is No Stronger Drug Than Reality

disposable2 ::

No, na koncu je job dobil http://www.avtokocjancic.si. S ceno, potekom in rezultatom zaenkrat zelo zadovoln.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Si bom sposodil kar to temo za moje vprašanje.

Ima kdo kakšnega dobrega mehanika za priporočat v Mariboru? Kot dober mislim to, da je pošten in ne pretirano drag. Če ima kdo kakšne slabe izkušnje s katerim oz. katerim se je najbolje izognit.

Še posebaj me zanima Avto Servis Branko Zaverski S.P. na Titovi cesti 48 saj mi je najbližji domu.

hvala

bedarija ::

torej a je v LJ kje kak normalen mehanik? Ker se mi zdi da pozabljajo da živimo v dobi interneta in se da cene preverjat. Mi nabije svečke bodo nekje 30€ (4 dobiš za 12-15€), vžigalna tuljava 60€ (20-25€) potem pa kaka ura dela, tako da 120€. kao ura dela 30€ v resnici si bo pa 80€ zaračunal. a maš kje da ti dejansko zaračuna material toliko kot je, pa tudi če je ura 40-50 € sam da je faking fer, ne pa da nabijajo kolk mal si je uro zaračunal.

Utk ::

Če si znaš najti kolk stanejo svečke in cinšpula, si znaš to tudi sam zamenjat. Tist ključ za svečke stane 15 evrov, ok, ampak ga imaš za zmeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

LeQuack ::

Meni so hoteli za Kia na pooblaščencu za menjavo gibljive cevi zaračunati ~400€ + 2 uri dela, se pravi ~500€.
Quack !

wcpapir ::

Za svečke in cinšpulo ne rabiš dobrega mehanika, to lahko menja mesar. Drugače pa dobre mehanike imaš za "dobre" znamke, avte se vozi k mehaniku ki popravlja eno znamko.

Dober mehanik zame je:
-popravlja le eno znamko vozila
-ne menjuje gum, nima centrirke in vse ostale navlake, ker je ne potrebuje
-pozna tipe motorjev po oznakah, ce silo privijanja vijakov na karterju, glavi in ostalih na pamet

kriptobog ::

bedarija je izjavil:

torej a je v LJ kje kak normalen mehanik? Ker se mi zdi da pozabljajo da živimo v dobi interneta in se da cene preverjat. Mi nabije svečke bodo nekje 30€ (4 dobiš za 12-15€), vžigalna tuljava 60€ (20-25€) potem pa kaka ura dela, tako da 120€. kao ura dela 30€ v resnici si bo pa 80€ zaračunal. a maš kje da ti dejansko zaračuna material toliko kot je, pa tudi če je ura 40-50 € sam da je faking fer, ne pa da nabijajo kolk mal si je uro zaračunal.


Ja jih pa kupi pa prinesi material s seboj ane.

MIHAc27 ::

Jaz olje vedno svoj prinesem, ostalo pustim da sam nabavi, da jaz kak napačen filter ne kupim. Sam dam 20-25€ za 5l kanto olja, mehankar pa pod 80€ dvomim, da ima kateri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim nasvet pri nakupu prvega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1128654 (5898) hojnikb
»

Golf IV 1.4 16V

Oddelek: Na cesti
382448 (1633) KAVINSKY
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611944 (8486) WizzardOfOZ
»

Veriga ali zobati jermen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9930339 (20483) hojnikb
»

Opel Astra (H) GTC 2008

Oddelek: Na cesti
387042 (5436) Scorpia

Več podobnih tem