» »

Wordpress Kodiranje Menuja

Wordpress Kodiranje Menuja

Mucek123 ::

Mene pa zanima zakaj je potrebno sploh kodirati za Wordpress menu, če imaš že predvideno, da boš imel npr. samo 3 - menuje in s tem neboš nič spreminjal. Ker se učim po nekem tutorialu in sedaj nevem kaj in kako.

Npr. Hočem imeti Novice, Aktualno, Zanimivosti. V tem primeru sem skodiral tako, da sem dodal
<?php wp_list_pages('title_li='); ?>
in tako vse dobro dela. "Dodal sem pa vse to preko Admin -> Pages -> Add New"... To pomeni, da v primeru, da bi želel dodati še DODATEN meni nebi šlo, ker bi mogel meti drugače skodirano. Kot sem bral je treba vstaviti neko kodo v Functions.Php.

Sedaj pa recimo, da bi želel spremeniti menu to pomeni, da bi sam dodajal menuje in spreminjal pod wordpress administrator --> Apperance --> Menus.

Lahko malo obrazložite kaj je point tega gradnika MENU, ko lahko potem pod Appereance -> Menus spreminjaš. Ne predstavljam si najbolje za kaj bi to potem sploh koristilo ?.

Če pa že to funkcijo sprobam, da dodam v Functions.PHP . Čeprav čisto točno nevem kaj naj bi naredile.
<?php register_nav_menu( 'primary', 'Primary Menu' ); ?>



<?php wp_nav_menu(
    array(
        'container'       => 'div',
        'container_id'    => 'menu',
        'menu_class'      => 'bottom-menu-list'
    )
); ?>


S tem se mi pojavi MENU nekje na vrhu in čisto majhen. Res, da tole nevem še čisto točno in bom mogel še malo pregledati.

LP in Hvala za Odgovore
  • spremenilo: Mucek123 ()

Elemen_T ::

tole preber

edit: drugač ti pa ni treba kodirat, lahko pač v template rukneš notr html kodo za menu ampak je bolj elegantno v function.php smuknt par vrstic kar ti potem omogoča dodajanje novih menijev v wp administraciji...klikn link, preber, razmisl pa ti bo jasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Vice ::

Mislim da nimaš prave kode za novi sistem menija in mislim, da v tem primeru ti sploh ne dela administrator --> Apperance --> Menus. Poglej raje http://codex.wordpress.org/Navigation_M...

Napisal si: "Hočem imeti Novice, Aktualno, Zanimivosti... Dodal sem pa vse to preko Admin -> Pages -> Add New"
Ti si dodal navadne statične strani in boš bolj težko tukaj prikazoval novice oz. kategorijo novic pod temi linki.
V tvojem primeru, karkoli boš dodal pod pages bo to v meniju. Če določenih strani nočeš prikazati boš moral nameščati plugine ipd. da boš izključil te strani iz menija... recimo, da imaš tri kategorije novic in bi imel rad direktne linke do posamezne kategorije (ali samo do ene) ali če imaš več različnih menijev... greš pod Apperance in si prilagodiš vsak meni po svojih željah, notri samo pomečeš poljubno vsebino ali je to navadna stan ali kategorija ali xy link...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spreminjanje atributov izven wordpressa

Oddelek: Programiranje
51079 (884) Gandalfar
»

Wordpress - negre odpreti wp-admin

Oddelek: Izdelava spletišč
141880 (1512) cosa nostra
»

bbpress admin

Oddelek: Izdelava spletišč
7931 (805) bole80
»

Samodejna odjava uporabnika iz spletne strani - razlog??

Oddelek: Izdelava spletišč
91032 (754) Piqui
»

[PHP] Uporaba ReCaptcha

Oddelek: Programiranje
152469 (2124) Blisk

Več podobnih tem