» »

Zamenjava ISP-ja

Zamenjava ISP-ja

«
1
2

Cervantes ::

Brothers!

Imam problem. Od SIOLa sem prešaltal na Amis (ker so mi napeljali optiko). Zdaj pa nastopi tole: Pri SIOLU imam na zakupljenem disku svojo spletno stran (za katero sicer plačujem cca 15€ mesečno),pri Amisu pa imam 50M diska zastonj.

Kako zdaj preseliti zadevo od SIOLa na Amis?

Amis mi je seveda dal userneme & password za moj plac na disku in sem tja tudi že preselil vse svoje fajle, ampak tista stran je še vedno ftp.

Kaj storiti?

Sem že kontaktiral njihovo tehnično pomoč seveda, ampak zgleda da so vsi, ki kaj vejo , na dopustu ...

Help!

misek ::

Cervantes ::

Ja, hvala.

Mape CGI-BIN v mojem direktoriju ni.

Če zalaufam index mi sicer vse dela.

"Preden si lahko namestite spletno stran na vaš prostor morate Amis-u javit, katera domena se naj veže na vaš prostor. Torej ime domene in na kateri prostor (ADSL/zakupljen spletni prostor) se naj veže vaša domena."

Tole sem javil po mailu, pa odgovora (še) nisem dobil.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Edit: ja sem dobil mail od Amisovih tehnikov, naj zadevo uredim pri SIOLu??

Niti probam ne.

Vice ::

Je mogoče vzrok napačen DNS?

Cervantes ::

Kako je lahko DNS napačen?
Enlight me.

BTW, meni tista stran, ki jo imam na SIOLu še vedno brezhibno dela.

Problem, ki ga imam, je, kako preseliti www od enega ISP-ja do drugega.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

BTW. 301, ja.

Ampak jaz bi rad se tistega diska na SIOLu znebil.

Ker sem penzionist in mi cca 200€ letno kar nekaj pomeni, recimo par košaric v Mercatorju :((

urosh ::

imaš kupljeno svojo domeno ali ne? Imaš domeno v stilu www.tvojadomena.xx ali imaš uporabnik.siol.net spletno stran (ali kako pač to ima siol zastonj)?
Če imaš svojo domeno, potem moraš v DNS zapisih svoje domene nastaviti kam naj spletna stran kaže (o tem je že bilo tu na forumu dosti napisanega - uporabi "išči" funkcijo desno zgoraj.

Če imaš uporabnik.siol.net (ali karkoli podobnega) pa tega seveda ne moreš samo tako prenesti, da bi naslov ostal isti.

Vsebino kot tako se da zelo enostavno prenesti - prijaviš se v siol preko FTP, preneseš vse k sebi, se povežeš preko FTP na amis in skopiraš tja.

Potem pa ti mora delovati na http://home.amis.net/vašeuporabniskoime - kar pač pomeni, da imaš to zastonj in nimaš svoje domene. Če jo imaš, pa moraš spremeniti zgoraj napisano in javiti ime tvoje domene na amis, da to porihtajo.

In potem seveda na siolu odpoveš tisto dodatno storitev.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Cervantes ::

No zdaj imam zadevo preseljeno.

Ampak. Noben hyperlink na podstrani mi ne dela!

Po drugi strani, če grem na ftp, mi dela vse. WTF?

Če probam odpret (editirat) stran s FronPage, mi javi, da ni nameščen windows sharepoint. WTF?

Zadevo sem javil na Amis podpora, pa so mi odgovorili, da oni ne podpirajo izdalave spletnih strani! Jaz ne rabim nobene podpore za izdelavo spletne strani, ki mi je na siolu delala že vsaj 10 (deset) let brezhibno in sem jo seveda naredil sam! WTF!

A kdo ve, kaj je to zaena j€b@???

amigo_no1 ::

Premalo podatkov, niti nisi odgovoril na nobeno prej zastavljeno vprašanje.

Cervantes ::

katero vprašanje?

Domeno imam registrirano pri siolu (registrar)

Tam so bili tako prijazni in so mi naredili preusmeritev na Amisov strežnik.

Tja sem preselil s CuteFTP programom vse svoje fajle. In tam tudi so, kar lahko preverim, če odprem ftp. In če v ftp zalaufam index, mi tudi vse dela.

Če pa odprem www.meridiana.si, pa ne dela nič, oziroma se mi prikaže index stran, od tam naprej pa nobena povezava ne dela.

Kaj tukaj ni jasno? Meni nič.

amigo_no1 ::

Recimo na vprašanja by urosh.
Tvoj "index.html" bo treba pogledati.

Kam kažejo povezave za podstrani ?

Cervantes ::

Lej, jaz ti lahko pošljem kar celo mojo spletno stran, cca 10M, če ti je prav?

Oz. še manj, če jo zazipam, OK? (8M cca)

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Odgovor na kam kažejo povezave:

Imam dva poddirektorija (konkretno /Cattery in /Slovensko), ki imata seveda vsak svoj index in tja so usmerjeni linki.

amigo_no1 ::

Spletno stran si sam naredil ali kako ?
Mislim da je težava v sami strani in ne ISP-ju, saj imaš sedaj tudi vse preusmerjeno na Amisov server.

Cervantes ::

Stran sem naredil sam, jo tudi spreminjal in updejtal cca 10 let in mi je na siolovem serverju (in seveda compu) brezhibno delala.

Kakšna težava bi lahko bila? Ne štekam sploh.

hellomania ::

Spletno stran in linke normalno odpre na ISP Telekom in brskalniku Chrome, normalno deluje tudi na FF.
Ne deluje na T-2 ponudniku pri obeh preizkušenih brskalnikih vrne empty query string

lpU

Cervantes ::

BTW, javi mi tole:

Not Found

The requested URL /Cattery/index.html was not found on this server.

hellomania ::

Probajte tracert www.meridiana.si
mogoče se DNS-ji še niso osvežili

Vice ::

Zakaj pa linka do strani ne pripopaš?

Cervantes ::

@hellomania:

Kaj točno si naredil?

Chrome in IE9 mi delujeta popolnoma enako kar se tega tiče, ne vem pa kaj ima s tem opraviti T-2?

hellomania je izjavil:

Probajte tracert www.meridiana.si
mogoče se DNS-ji še niso osvežili


A se to nardi iz konzole ali kako?

Zgodovina sprememb…

hellomania ::

Povezal sem se na računalnik, ki gostuje na siolovem omrežju in je odprlo normalno spletno stran. po tracert in domena je pokazalo na amisov strežnik...
tako da izgleda da imam osvežene dns-e.

da

tracert narediš iz comand prompta (konzole) ... poglej kam ti kaže ... če od spremembe ip-ja strežnika še ni minilo dovolj časa se lahko da dns-ji niso osvežili.

lpU

p.s.

res pa je da mi na T-2 tudi pokaže osvežene dns-je vendar strani pa ne odpre lepo

Zgodovina sprememb…

der_Alte ::

hellomania je izjavil:

Povezal sem se na računalnik, ki gostuje na siolovem omrežju in je odprlo normalno spletno stran. po tracert in domena je pokazalo na amisov strežnik...
tako da izgleda da imam osvežene dns-e.

da

tracert narediš iz comand prompta (konzole) ... poglej kam ti kaže ... če od spremembe ip-ja strežnika še ni minilo dovolj časa se lahko da dns-ji niso osvežili.


Lahko samo potrdim, da spletna stran normalno deluje na AMIS strežniku. ISP je pa Telekom.
$ host www.meridiana.si
www.meridiana.si is an alias for hosting2.amis.net.
hosting2.amis.net has address 213.157.243.68
hosting2.amis.net mail is handled by 10 in.mail.amis.net.
Umri mlad! Bodi lepo trupelce!

Cervantes ::

der alte:

a si probal kliknit na povezave (n.pr. Maine Coon Cattery oz. Šole)?

Jest še zmeri dobim error 404.

amigo_no1 ::

Meni delata oba linka na osnovni strani, odpre se stran z mačko in bradačem; na drugi konj in mačka.

Cervantes ::

Ja. tracert mi lepo najde.

Ampak zakaj hudiča JEST ne morm odpret hyperlinkov???

BTW, bradač sem jaz:))

Zdej grem pa še na drug comp probat...

Nula, zero, nada.

Empty query string...

Pa kaj je to zaen zlodej???

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

V konzoli, ipconfig/renew in ipconfig /flushdns .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

b3D_950 ::

https://www.mxtoolbox.com/SuperTool.asp...

Klikni spodaj na nslookup in boš dobil rdeče klicaje. Kaj to pomen, ne vem.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

Cervantes ::

rb750:

tale me še zmeri vodi pod siol taurus-2

Amigo:

Probal oboje. Isto.
Probal oboje še enkrat +restart. Nič.

der_Alte ::

Jah, če si domeno postavil na druge primarne strežnike, bi se spodobilo, da obvestiš Siol, da ne uporabljaš več njihovih DNS strežnikov. Dokler ne boš, bodo pač tam mislili, da so avtoritativni DNS strežniki za domeno.
Umri mlad! Bodi lepo trupelce!

Cervantes ::

Saj sem jih obvestil, ne samo to, oni so mi preusmerili stran na amisov server.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Amigo:
Sicer pa, tebi se vse lepo odpre, meni pa ne...

Že kličem taxi, pa grem na urgenco/psihiatrija...

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Sploh pa, zanimivo:

Če hočem stran odpret z IE, mi javi:

Empty query string

Chrome mi jo odpre, le da linki ne delajo...

S#it.

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Odpre ti to: http://213.157.243.66/ ko vtipkaš www.meridiana.si


nslookup www.meridiana.si
Server: 127.0.0.1
Address: 127.0.0.1#53

Non-authoritative answer:
www.meridiana.si canonical name = home.amis.net.
Name: home.amis.net
Address: 213.157.243.66
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Cervantes ::

Jaz dobim tole:

Empty QUERY_STRING

:(((((

Cervantes ::

Tkole:

Na en star comp sem čist na frišn naložil XP-je.

Ko poskušam zgornje, mi vrne

Empty QUERY_STRING

Če jest to zastopm...

b3D_950 ::

Komedija.

Si že počakal 24ur, da se dnsji refreshajo?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Cervantes ::

Ma ja.

čuhalev ::

Po domače povedano: Na amisu mu domene še niso vezali na pravo mesto, zato dobi default vsebino kot da bi odprl IP. (vhost še ni nastavljen)

amigo_no1 ::

Kako ti dela preko http://www.hidemyass.com ?

Cervantes ::

Takole:

The requested resource could not be loaded.

:(

knesz ::

Probaj http://www.meridiana.si namesto http://meridiana.si
edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

Cervantes ::

Ja sej probam.

Empty QUERY_STRING.

A tebi pa dela?

knesz ::

Cervantes je izjavil:

Ja sej probam.

Empty QUERY_STRING.

A tebi pa dela?

prva dela, druga ne. ravno tako v virtualcu. še nekaj probaj: CTRL+F5

Cervantes ::

Hej, kaj pa nardi ctrl+F5?

Formatira disk?

BTW, meni tudi v virtualcu ne dela...

:)

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Pozdrav!

Zdaj mi končno vse dela. Lepa hvala vsem sodelujočim.

Kot zgleda je bilo potrebno več kot 48ur, da so se dnsi refreshal in je bil to ves problem.

Kaj sem se iz tega naučil?

Če dela, pust pr mer!

Še enkrat hvala in lep pozdrav!

NeMeTko ::

Vsak DNS strežnik ima 'refresh' zapis, za koliko časa naj si drugi strežniki zapomnejo neko poizvedbo.

Če si sam svoj upravljalec primarnega DNS strežnika, in planiraš menjavo ponudnika, je najbolj praktično, da ta parameter kakšne dva dni pred selitvijo prestaviš na eno uro. Ko se potem dejansko zgodi selitev in vpišeš novi IP naslov, pa ta parameter spet vrneš na 24 ali 48 ur. Tak minimalni poseg poskrbi za to, da si v najslabšem slučaju nedosegljiv za eno uro.

Še bolje pa je, če menjavaš ponudnika omrežja, da se dogovoriš tako, da ti stari ponudnik odklopi storitev en ali dva dni PO tem, ko imaš izveden priklop novega ponudnika. Tako pač dan ali dva uporabljaš oba ponudnika - kar ne gre na novi IP naslov, bo pa prišlo na starega.

NoName ::

@NeMeTko, verjetno misliš TTL vrednost in ne refresh zapis (ki se nahaja v SOA zapisu). TTL vrednost vsakega posameznega zapisa pove, koliko časa naj bi le-ta obstajal na rekurzivnih DNS strežnikih, refresh vrednost v SOA zapisu pa pove, na koliko časa bodo osveževali zono sekundarni avtoritativni DNS strežniki.

Js drugače priporočam, da se TTL pred spremembo zapisa (selitve strežnikov ipd.) zmanjšajo na kakšnih 15 minut vsaj TTL časa pred selitvijo, nato pa se v primeru morebitnih težav ob migraciji ohranijo na 15 minut ali max 1h vsaj še kak dan ali dva, da se lahko reverta nazaj... TTL 1d je pa po uspešni selitvi ponavadi dovolj... Tudi, če nisi upravljavec domene, to omogočajo nekateri slovenski ponudniki, na zahtevo, seveda.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

NeMeTko ::

@NoName - seveda je TTL tista vrednost, sem malo zabluzil.

Ampak princip je jasen. Kako velik TTL izbereš, je stvar okusa, izkušenj, potreb. Za neko malo zasebno domenco načeloma ni potrebe, da naviješ TTL na 15 min - škodovati pa dejansko tudi ne more.

Pristop, da starega ponudnika dokončno odklopiš dan ali dva po tem, ko priklopiš novega, se mi je že obrestoval. Po Murphyju se ponavadi ravno takrat nekaj zatakne, ti kaj narobe nastavijo, pozabijo, itd. itd. Če imaš takrat še vedno na voljo staro, preverjeno delujočo varianto, je reševanje teh težav bistveno manj stresno, saj nisi pod časovnim pritiskom.

NoName ::

aja, pa če spreminjaš le en zapis v zoni - ne pa tudi avtoritativnih DNS strežnikov - ni potrebno zmanjševati TTL vrednosti celotne domene (default TTL), temveč le TTL zapisa, ki jih nameravaš spremeniti.

torej, če imaš
$ORIGIN domena.si.
$TTL 1d
@ IN SOA dns1.domena.si. dns.domena.si. ....
NS dns1
NS dns2
MX mail
A 127.0.0.1
www A 127.0.0.1
dns1 A 127.0.0.2
dns2 A 127.0.0.3
mail A 127.0.0.4

spremeniti pa želiš le MX zapis, potem zmanjšaš TTL vrednost MX zapisa
$ORIGIN domena.si.
$TTL 1d
@ IN SOA dns1.domena.si. dns.domena.si. ....
NS dns1
NS dns2
15m MX mail
A 127.0.0.1
www A 127.0.0.1
dns1 A 127.0.0.2
dns2 A 127.0.0.3
mail A 127.0.0.4

če želiš spremeniti le IP naslov tvojega mail serverja, potem spremeniš TTL od zapisa mail...
$ORIGIN domena.si.
$TTL 1d
@ IN SOA dns1.domena.si. dns.domena.si. ....
NS dns1
NS dns2
15m MX mail
A 127.0.0.1
www A 127.0.0.1
dns1 A 127.0.0.2
dns2 A 127.0.0.3
mail 15m A 127.0.0.4

če pa boš zamenjal upravljavca domene, potem je pa priporočljivo zmanjšati default TTL, torej tistega na začetku:
$ORIGIN domena.si.
$TTL 15m
@ IN SOA dns1.domena.si. dns.domena.si. ....
NS dns1
NS dns2
MX mail
A 127.0.0.1
www A 127.0.0.1
dns1 A 127.0.0.2
dns2 A 127.0.0.3
mail A 127.0.0.4

...pa, če želiš spremeniti IP naslove avtoritativnih DNS strežnikov, le-ti pa so v sami domeni (kot na primeru), potem ne velja, da spremeniš le IP naslove v zoni - potrebno je spremeniti tudi t.i. 'glue zapise' pri registrarju domene, torej zapisa dns1.domena.si in dns2.domena.si, ki kažeta na IP naslova 127.0.0.2 in 127.0.0.3.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preusmeritev maila

Oddelek: Izdelava spletišč
72021 (1535) Ice-Heki
»

Problem z domenami na Apache

Oddelek: Omrežja in internet
261630 (1257) Ice-Heki
»

Prenašanje cookijev med poddomenami

Oddelek: Informacijska varnost
201761 (1476) jype
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378755 (7246) kronik
»

Tezave z BINDom

Oddelek: Omrežja in internet
111464 (1394) Seadoo

Več podobnih tem