» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
82 / 83
»»

špela113 ::

ah kurc http://answers.microsoft.com/en-us/mobi...

s flešom se bo treba igrat -.-

špela113 ::

Ok, premislila sem se. ko sem prebrala o raznih težavah med postopkom.

Rešitev bi bila preprosta aplikacija, ki je tiho med slikanjem :)


Slučajno kdo ve za katero?
Poizkusila sem jih kar nekaj, in razen (nekaterih z efekti, ki jih nočem), nobena ne naredi slike v tišini ...

OvCa77 ::

predlagam ko slikaš dej na tiho
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

loveJDM ::

Sej pa enostavno med slikanjem daj zvok na 0 pa je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

krneki0001 ::

špela113 je izjavil:

Živjo!

Je imel kdo težave z nastavitvijo glasnosti kamere in oj je rešil?

Imam Huawei Ascend w1 in dela super, edino kar me moti je, da se zvoka slikanja ne da izklopiti.


Settings -> ringtones+sounds
pod nastavitvami imaš potem za odkljukat "camera shutter" in ne klika več med slikanjem.

kitajc ::

Ali obstaja aplikacija, kjer lahko določim koliko časa bo ekran ostal prižgan? Trenutno imam najdaljšo opcijo 5 minut, kar je zelo malo.

krneki0001 ::

Jaz imam opcije:
30s
1min
3min
5min
15min
30min
never

Motion ::

To je odvisno od telefona. Nekatiri majo neomejeno, nakatiri ne. Če App nima funkcije da preprečuje telefonu it v spanje, potem nebo nič.

kitajc ::

5 minut je najvec in je res malo. Res ne obstaja nobena aplikacija, ker tole je malo smotano s tako kratkim intervalom?

Kaj pa aplikacija, ki bi mi prikazovala nova obvestila (sms, klic, msg...)? To naj bi imel ze po defaultu, ampak mi ne deluje kljub formatiranju in posodobitvi. Gre za Lumio 520.

Anney ::

Kateri sistem imaš gor, verjetno je najbolje, da narediš hard reset, prej pa si ustvariš backup aplikacij, brez nastavitev, ker imaš verjetno nekaj hudo pobrkljano.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darkolord ::

Ne, verjetno ima AMOLED zaslon.

Anney ::

Lumia 930 ima tudi amoled in je v nastavitvah takole:



520 ima pa IPS LCD zaslon.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

kitajc ::

Takole izgleda. Sem že ničkolikokrat izvedel format in reset itd. Vmes mi je nekaj časa delovalo, da se mi je ob ugasnjenem ekranu prikazal znak za prejeto obvestilo in ostal nekaj časa tudi prižgan. Sedaj tega ni več.

klik
klik

Zaželjena je katera koli opcija. Se pravi:
- da mi telefon ob ugasnjenem ekranu signalizira novo aktivnost in ostane prižgan
- da se ne ugasne po 5-ih minutah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

Anney ::

Žal ima lumia 520 opcijo samo max 5 min. Lahko poskusiš, da naložiš windows 10 preko Insiderja in pogledaš kako je tam. Še vedno lahko greš nazaj na WP 8.1. (WDRT)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kitajc ::

Sem poskusil z Insajderjem. Na prvo posodobitev sem cakal cel dan. Sedaj cakam na drugo, ki naj bi ze bila v pripravi......in ja, oznacil sem "fast".

Upam, da bo uspelo, ker mi gre konstantno vklapljanje telefona malo na zivce.

Druge moznosti potem vec ni?

mmanson ::

pozdravljeni,
a ima morda kdo na lumiji 920 problem, da se mu wi-fi samodejno prižiga?

Motion ::

maš wifi sense izklopljen oziroma nastavljen na ročno?

mmanson ::

GPS je izključen, tako da tudi wifi sense ne more delovati.....

ah, jaz butec, sem imel nastavljeno, da se wi-fi vzpostavi čez eno uro namesto ročno....
pardon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmanson ()

krneki0001 ::

mmanson je izjavil:

pozdravljeni,
a ima morda kdo na lumiji 920 problem, da se mu wi-fi samodejno prižiga?


Ko ga v settingsih izklopiš, izklopi še to, da se čez 60 minut nazaj vklopi. Daj na manual.

špela113 ::

Živjo.


Komentiram najprej za nekaj mesecev nazaj ... ni možnosti na Huawei ascend w1 spremeniti glasnosti kamere, ker je lockan na Kitajskem ...


Uglavnem sem se poigrala s glešom in naložila 8.1 sistem.

Vendar se telefon zdaj ne pržige. Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Mislim, da je zgolj težava v bateriji? Ker nov OS se je uspešno naložil ...
Tudi rač prepozna celoten sistem:




Hvala

Zgodovina sprememb…

Motion ::

niti na napajanju se ne prižge? pokaže vsaj kako ikono za prazno baterijo ali pa zavibrira?

špela113 ::

Na napajanju se prižge, ampak le do tu:


Potem pa se ustavi, tudi ko izključim polnilec kaže to sliko.

Sicer pa nekajkrat je po tem še javil, da je prazna baterija in se ugasnil.

Jutri grem po novo baterijo, da preizkusim, upam, da je krivda le v tem in ni zabrikano ...

PrihajaNodi ::

Ne ni batarija če ti kaže sliko v sistem ti pa ne pride. Na novo naloži sistem drugače pa nekje druga napaka.

WallSreet ::

Ljudje dajte mi povedati nekje realno ceno oziroma vrednost moje Nokie 920, k isem jo kupil približno 2 leti nazaj. Telefon je ohranjen odlično brez kakršnekoli praske itd. Zanima me če bi želel telefon prodati koliko bi zanj lahko iztržil nekje realna cena.

Hvala za odgovore...

cekr ::

Se ne splača prodajat. Raje uporabi za kaj koristnega.
Npr. internetni radio, fotoaparat lahko porabiš, saj dela odlične slike
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

WallSreet je izjavil:

Ljudje dajte mi povedati nekje realno ceno oziroma vrednost moje Nokie 920, k isem jo kupil približno 2 leti nazaj. Telefon je ohranjen odlično brez kakršnekoli praske itd. Zanima me če bi želel telefon prodati koliko bi zanj lahko iztržil nekje realna cena.

Hvala za odgovore...



Svojo sem prodal za 40 evrov.

Jinto ::

Če koga zanima, iz Nemškega Microsoft stora se da naročat v Slovenijo (zastonj poštnina)

Hint: da se tudi dobit študentski popust
https://www.microsoftstore.com/store?ke...

mat11 ::

Kako pridobiti študentski popust? Hčerka je študentka, si mora ona narediti nov račun ali lahko jaz kupim z svojega računa in z njenimi dokazili(katere rabijo?)?
mat

Jinto ::

mislim da preverjajo na več načinov, dovolj pa je lasten e-mail pri fakulteti.
Primer: username@student.uni-lj.si

>ali lahko jaz kupim z svojega računa in z njenimi dokazili(katere rabijo?)?
Mislim da gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

fineninja ::

Zdravo, eno vprašanje za uporabnike Lumie 950- se da kako naštimati, da bi telefon ohranil izgled fotografije take, kot je, in je ne editiral (pri živi (premikajoči) sliki mi npr. ta, ko se premika izgleda bolje, kot pa potem ko se 'skontrastira' oz. editira). Pri navadni sliki napiše 'dodajanje zadnjih podrobnosti', jaz bi raje brez teh 'podrobnosti', if that makes sense :D Ni mi všeč pretiran vibrance, kontrast in sivina na 'končni' sliki.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fineninja ()

Anney ::

Ne, lahko jo samo urejaš naknadno ali slikaš v RAW formatu.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

krneki0001 ::

Z lumia 1020 slikam v raw formatu in potem slike obdelam doma na računalniku. To je najboljša varianta.

BlackGuard ::

fineninja je izjavil:

Zdravo, eno vprašanje za uporabnike Lumie 950- se da kako naštimati, da bi telefon ohranil izgled fotografije take, kot je, in je ne editiral (pri živi (premikajoči) sliki mi npr. ta, ko se premika izgleda bolje, kot pa potem ko se 'skontrastira' oz. editira). Pri navadni sliki napiše 'dodajanje zadnjih podrobnosti', jaz bi raje brez teh 'podrobnosti', if that makes sense :D Ni mi všeč pretiran vibrance, kontrast in sivina na 'končni' sliki.

Hvala.


Kaj slikas slucajno z Rich capture oz. z HDR funkcijo?

špela113 ::

Živjo,

Jaz imam flešan windows phone, pa me zanima, če se de premakniti mapo za shranjevanje iz telefona na sd nekako s pomočjp registrov? Aplikacij trenutno na sd kartico žal ne morem inštalirati, pa pa rada to uredila, če se da

Ima kdo izkušnje s tem?


Hvala in lp

loveJDM ::

File explorer uporabiš,označiš kaj hočeš premaknit in spodaj tisto ikono pritisneš za copy in prestaviš na micro SD...

mat11 ::

Kateri aparat imaš?
mat

špela113 ::

Huawei ascend w1,

mat11 ::

Tega ne poznam, ampak probajmo. Prvo si ga poizkusila narediti updajte. Če ga imaš v angleščini poišči v nastavitvah kje imaš storage sense ali nekaj podobnega. Tam se ti bo prikazal porabljen prostor na telefonu in posebej za kartico. Tam imaš tudi možnost nastavitve kam naj ti daje nove appe, slike video.... To spremeni na sd card. Za programe ki jih že imaš pa klikni na porabljen prostor za telefon in nato appe, tam pa lahko vsakega posebej prestavič na kartico.vsi cicer ne bodo šli večina pa.
mat

špela113 ::

Hei,


am ubistvu moj model nima možnosti shranjevanja aplikacij in zemljevido na sd kartico :( kar pomeni, da jih tudi s kablom ali ročno v anstavitvah telefona ne morem premakniti.

Sem pa naložila gor custom made OS win 8 in lahko dostopam do regedit, slišala sem, da se v registrih da spremeniti lokacijo na sd kartico, to bi bila edina opcija. Navodila so nekako takšna:
Location: Local Machine
Path: System\\Maps\\Storage
Key: UseExternalStorage
Type: DWord
Value: 1

ampak težava je, da jaz tega ne najdem, nisem ravno programer, me zanima če bi mi kdo lahko tud pomagal? :)

lp,

mat11 ::

Si probala narediti update?

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_w...

poglej pod komentarje nekateri so našli rešitev.
mat

špela113 ::

Haha joj ja :)

Sem upala, da se bo našel kdo, ki zna uporabljat te registre, meni se je zataknilo pri izvedbi ...

Saj poznam razlago rešitev: http://forum.xda-developers.com/windows...

Bom še mal pogooglala al neki,

jhvaa

mat11 ::

mat

špela113 ::

Joj,


googlat znam tud jz :D


hvala no

špela113 ::

Mogoče sem slabo razložila kaj sem sploh potrebovala :)

Software custom roma sem vnesla v regedit in naredila nekaj sprememb uspešno.

Spremenila bi pa tudi lokacijo shranjevanja appsov in maps, čisto natačnih navodil za moj telefon ni, ampak ni hudo različno pri drugih. Rabim točno pot do external driva in dodati možnost shranjevanja, torej vrednost spremeniti iz 0 na 1.
Ubistvu sem upala, da se bo našel kdo, k ima s tem izkušnje pa bi kar poskusil z mojim softwarom :)

Gre za model telefona starega že več kot 2 leti, novejši verjamem, da imajo vsi itak možnost tega + shranjevanja ...

lp

cekr ::

Najprej poskusi gor spravit win10m.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

špela113 ::

Hjoj za ta moj model je tok enih bugov... skor ne bi upala s custom romom preveč tvegat.

Ubistvu mi je čist OK win 8, razen to z sd kartico :(

špela113 ::

Mah sm kr tvegala, spravla gor novejši win in je tud v registrih možno to spremenit. pomoe da na 8ki se sploh ni dalo zato pa nisem našla

mat11 ::

Če si dala w10 bo na napravi z 512mb rama zelo počasno. Boš morala gledati da ne bo več programov naenkrat delalo.
mat

krneki0001 ::

Lumia 720 s 512Mb rama in 1GHz procom poganja windows 10 brez problemov. Sicer delata samo BT in GPS, ker imam gor programje za OBD2(avtodiagnostika) ter navigacija z vsemi kartami naloženimi.

Za OBD2 dela tudi logiranje (torej zapisuje vse podatke, ki jih dobi od senzorjev.

mat11 ::

Imel sem na 630tki, pa je bilo precej počasno.
mat
««
82 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688082 (53071) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229412 (23781) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114774 (4486) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919732 (16061) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499491 (8190) SLO_Matej

Več podobnih tem