» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
24 / 83
»»

LuGi ::

Clubraider je izjavil:

Imam SAMSUNG ATIV S in me zanima kako dolgo vam drži baterija, recimo ko telefon uporabljate za čisto preproste stvari, brez igric in kakih aplikacij, ki dosti baterije požerejo?

Meni baterija drži nekje 2 dni. Pa me zanima, če je to ok, ali je slabo ali je dobro.

Hvala.


2 dni, edge+wifi always on (sicer v ozadju je par aplikacij amazing weather,battery, in tvshow)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Clubraider ::

No če je tako, potem je verjetno v redu baterija.

Sem imel občutek, kot da bi baterija bila full slaba.

AngelOfDeath@ je možno to?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

3-4 dni verjetno samo če imaš data izklopljen,..

AngelOfDeath ::

Vreme se posodablja na vsaki 2 uri (2x to :) ) 1.5h/dan deluje gps. Tudi posodobitve preko trgovine redno downlodam. Wifi je stalno vklopljen ( se pa izklopi če je ugasnjen zaslon). Tudi igrica se kakšna odigra. Pa mnogo aplikacij pri delovanju uporablja 3G / EDGE ? povezavo.
Lahko da sem kaj pozabil.

In to je 3-4 dni.



Ne vem kaj vi delate s telefoni ?
edit: Slovnica

johnb ::

Delen offtopic: Jaz sem pri mimovrste vzel Samsung Ativ S, ker me je pač pritegnila cena, vendar sem ugotovil da windows phone res ni zame in mi brez androida živeti pač ni. Zanima me ali ga lahko vrnem in dobim nazaj kupnino od mimovrste?

Hvala

fireX88 ::

če bi malo prelistal mimovrste bi našel odg. Ker si pa len, ti ga bom prilimal:

O zamenjavi artikla nas morate obvestiti v 15 dneh, pošljete pa nam ga lahko v nadaljnih 30. Zamenjava artikla je možna takrat, ko prejmete artikel in ugotovite, da to ni izdelek, ki ste ga pričakovali. Vzroka za vračilo ni potrebno navajati, da bi bilo vračilo upravičeno. Pomembno pa je, da izdelek vrnete v stanju kot ste ga prejeli. Torej nepoškodovano (brez posledic uporabe) in v nespremenjeni količini.


Kje najdem obrazec za vračilo?
Obrazec za vračilo artiklov je na voljo v profilu na zavihku Moji nakupi s klikom na 'Podrobno' za želeno naročilo.


Če imaš pa VIP status, se pa ta doba podaljša na 60 dni, če se ne motim...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

johnb je izjavil:

Imam nov Ativ S in me zanima kaj moram narediti da bom na lock sreen oziroma ali pa osnovni meni dobival obvestila o novih lajkih ali sporočilih na fb, interactinih na twitterju ipd Takoj ko mi jih bo kdo pislal. Ker zdaj mi kdo kaj napiše ta telefon pa nič.

Kaka ideja?




V lock screen notification dodaš aplikacije.

fb



n



x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

trololo2 ::

Kaj je zdaj z amber update? Tole zavlačevanje enega vendor-ja začenja spominjati na samsung/android in njihovo pacanje z updejti. V štartu je bilo mišljeno da bo edinole m$ pripravljal nadgradnje, ki bodo takoj šle na vse mobilnike, po parih letih pa vidimo kje smo.

Tilen ::

A je Microsoft sploh že uradno naredil rollout? Link?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

trololo2 ::

Odklenjeni HTC-ji in Samsungi so GDR2 dobili že ~20 dni nazaj.

http://www.technobuffalo.com/2013/07/19... oz. katarikoli drugi link.

Tilen ::

Klasika torej. MS je pripravil update, ki se sedaj postopoma rollouta glede na status naprave pri uporabniku. Preko Zune se na WP8 več ne da forcat updatov in negodovanje je tukaj. Uradnega datuma izida za ta update ni.

Odgovor Microsofta :

We are not privy to release dates for any updates. When an update is available for YOUR device, you will get a notification automatically sent to your device.


 Amber - Nokia 6.8.2013

Amber - Nokia 6.8.2013



6.8.2013
Nokia's variant of the Windows Phone 8 General Distribution Release 2, is available now. The intel comes straight from Olivier Lagreou , group product manager of Nokia France, claiming the update is now rolling out in France. The build number of WP8 GDR 2 is 8.0.10327.78. Nokia's own software modifications titled the Amber update come bundled together with this update. At the time of writing this post, my Lumia 920 in Finland hasn't received the update.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

johnb, koliko časa ga pa že imaš? Daj si malo časa, ti bo način delovanja morda postal zelo všečen.

ivanuscha ::

Baje naj bi bil že septembra GDR3, ki naj bi prinesel med drugim orientation lock. Bravo MS.

Formula 1 ::

Ja septembra bo za nove naprave, za trenutne WP8 telefone bo pa do konca leta.

lock3d ::

Tisti z 920 in 820 si lahko flashate GDR2 in amber posodobitev. Če kdo rabi mu lahko linkam ROM za 820.

Bor H ::

In zgubite vse podatke, a-a, ne hvala :)

lock3d ::

Osebno sem zgubil samo postavitev start screen-a. Slike, glasbo in podobno imam na SD kartici, aplikacije se začnejo avtomatsko prenašat ob prvem zagonu in pravtako vse ostalo kar si predhodno backup-u.

Bor H ::

Pa aplikacije, ki jih ni več na voljo (YouTube od MSa) in nastavitve aplikacij...

sinalko ::

Bor H je izjavil:

Pa aplikacije, ki jih ni več na voljo (YouTube od MSa) in nastavitve aplikacij...


A ne gre shranit vse aplikacije in nastavitve na SkyDrive?

Mitja358 ::

Katero verzijo OS-a imate lastnike Ativa S?

sinalko ::

Mitja358 je izjavil:

Katero verzijo OS-a imate lastnike Ativa S?


8.0.10327.77, brez FM Radia in brez Data Sense (Tušmobil).

Bor H ::

sinalko je izjavil:

Bor H je izjavil:

Pa aplikacije, ki jih ni več na voljo (YouTube od MSa) in nastavitve aplikacij...


A ne gre shranit vse aplikacije in nastavitve na SkyDrive?


Kot vem ne, sicer nekatere aplikacije ponujajo export/import nastavitev, ne pa vse.

sinalko ::

Bor H je izjavil:

sinalko je izjavil:

Bor H je izjavil:

Pa aplikacije, ki jih ni več na voljo (YouTube od MSa) in nastavitve aplikacij...


A ne gre shranit vse aplikacije in nastavitve na SkyDrive?


Kot vem ne, sicer nekatere aplikacije ponujajo export/import nastavitev, ne pa vse.


Sicer še nisem probal. Samo vidim pod NASTAVITVAMI, pa VARNOSTNO KOPIRANJE, nekaj v smislu varnostno kopiranje aplikacij + nastavitve. Verjetno so pol mišljenje vse aplikacije.

johnb ::

@Tilen Hvala, sem to že sam prej naštimal kar si prilepil in več od tistega, ko kar sem nazadnje nekaj napisal v status na fbju mi napiše in že 5 dni je enako. Očitno ne dela App..sem bral in ma velik folka take težave....

@Slo matej Pač sem človek navad in marsikaj mi manjka in moti...recimo počasno zaznavanje in sporočanje novih wifi povezav, prevelika integracija da ti nekdo piše na fb ju, ta windows ti pa to meče zraven sms sporočil. Jaz hočem da je SMS SMS in fb sporočilo, fb sporočilo. Tisti live tile so sicer bolj živi in lepši kot samo ikonce na androidu, kej več koristi pa ni....potem sem se zelo navadil določenih bližnic ki jih tuki tudi ni itn....Ne da se mi vse na novo spoznavat in privajat. Hočem uživat v izkušnji out of the box. No sem se pa naučil, da zame ni drugega kot Samsung(touchwiz)+Android.

lock3d ::

Počasno WIFI povezovanje je zdaj odpravljeno v GDR2. Backup nastavitev je mišljen na sistemske nastavitve.


@sinalko Meni Data Sense dela, pa imam Tušmobil.

sinalko ::

lock3d je izjavil:

@sinalko Meni Data Sense dela, pa imam Tušmobil.


A res? Meni je sicer posodobilo telefon Ativ S na GDR2, ampak nikjer ni DataSense. A to maš enak telefon ali Nokio?
A je mogoče celo, da je pomembno, tudi kakšen paket imaš pri istem operaterju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinalko ()

lock3d ::

Mislim, da je Data Sense samo za Nokio.

Bor H ::

Data Sense je del WPja, vklopi ga torej lahko vsak proizvajalec/ISP.

Cosmo ::

Meni se je Data Sense pojavil šele po factory resetu, sem pa na Bobu (Simobil). Imam pa ATIV S.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

sinalko ::

Bor H je izjavil:

Data Sense je del WPja, vklopi ga torej lahko vsak proizvajalec/ISP.


To pol pomeni kaj? Da ga na mojem telefonu ni vklopil Samsung? Ima kdo Samsung ATIV S in ima Data Sense?

FlyingBee ::

wp8 je še na ravni androida Donut

Pro_moted ::

johnb je izjavil:

@Tilen Hvala, sem to že sam prej naštimal kar si prilepil in več od tistega, ko kar sem nazadnje nekaj napisal v status na fbju mi napiše in že 5 dni je enako. Očitno ne dela App..sem bral in ma velik folka take težave....

@Slo matej Pač sem človek navad in marsikaj mi manjka in moti...recimo počasno zaznavanje in sporočanje novih wifi povezav, prevelika integracija da ti nekdo piše na fb ju, ta windows ti pa to meče zraven sms sporočil. Jaz hočem da je SMS SMS in fb sporočilo, fb sporočilo. Tisti live tile so sicer bolj živi in lepši kot samo ikonce na androidu, kej več koristi pa ni....potem sem se zelo navadil določenih bližnic ki jih tuki tudi ni itn....Ne da se mi vse na novo spoznavat in privajat. Hočem uživat v izkušnji out of the box. No sem se pa naučil, da zame ni drugega kot Samsung(touchwiz)+Android.


Okej, saj pravilno da imaš Android , če ti je bolj všeč. Ampak za stavek ki sem ga poudaril, pa za Android ne moreš trdit, ker dokler si ga močno ne prilagodiš si z njim nimaš kaj začet, plus nametano je gor stvari, ki jih nevem če kdo na tem planetu rabi. Da o raznih TouchWizih SensUi in podobneh ne začnem.
Kakšen Nexus ali pa costum rom pa dela zelo dobro ja, ampak to je še daleč od out of the box, daleč.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

sinalko ::

Cosmo je izjavil:

Meni se je Data Sense pojavil šele po factory resetu, sem pa na Bobu (Simobil). Imam pa ATIV S.


Hvala Cosmo. Tudi meni se je Data Sense pojavil šele, ko sem povrnil tovarniške nastavitve telefona. Prej sem naredil backup programov na SkyDrive. Po ponovnem zagonu se povrnejo vsi programi na telefon. Ampak samo to. Nastavitve telefona in nastavitve programov se ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinalko ()

sinalko ::

A ima, kdo idejo, kako shraniti datoteko v priponki, v prispelem MMSu? :D Hvala.

SLO_Matej ::

Tapneš na to priponko, da ti jo odpre, potem pa odpreš meni (tri pikice desno spodaj) in izbereš save to phone.

roccat ::

A kdo ve kako se znebim stikov iz hotmaila in msnja itn

kajti med ljudi imam kot imenik pa me to moti . Rad bi imel smao stike z imeni in telefosnkimi imeniki in nočem tega šrota od hotmaila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roccat ()

darkolord ::

na 7ki gres na settings -> applications -> people -> filter my contact list -> odstraniš vire, ki jih ne želiš

na 8 je verjetno podobno.

Jebac18 ::

ojla folk kako je če kupis pri trgovini hoh.de plačaš preko paypala ? zanima me je s tem use uredu ker ne znam nemsko http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...

roccat ::

ja samo potem mi nič ne kaže ko grem pa kopiraj stike iz sim pa piše da so kopirani.

luky ::

Jebac18 je izjavil:

ojla folk kako je če kupis pri trgovini hoh.de plačaš preko paypala ? zanima me je s tem use uredu ker ne znam nemsko http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...


Ja nič bat jaz sem kupil že več stvari in so zelo solidni. Vedno plačal preko PayPal-a. Ko, daš izdelek v košarico na levi strani izberi državo SLO in označi plačilo preko PayPal, klikni plačam in zadeva urejena. Nato tam spremljaš pot izdelka v SLO.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

SLO_Matej ::

Jebac18 je izjavil:

ojla folk kako je če kupis pri trgovini hoh.de plačaš preko paypala ? zanima me je s tem use uredu ker ne znam nemsko http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...

Tale je B-Ware, zato je cenejša. Kaj pomeni B-Ware: http://de.wikipedia.org/wiki/B-Ware

V bistvu jo za podobno ceno z naročnino dobiš pri Mobitelu, tako da se ti najbrž ne splača kupovati tiste iz tujine: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

roccat je izjavil:

ja samo potem mi nič ne kaže ko grem pa kopiraj stike iz sim pa piše da so kopirani.

Zato, ker se vsi stiki, ki jih kopiraš iz SIM shranijo v Microsoftov račun (Windows Live oz. Hotmail). Te stike si lahko potem urediš kar prek računalnika na tejle strani: https://dub111.mail.live.com/mail/conta... Lahko pa si uvoziš stike, ki jih želiš imeti v telefonu v drug račun in nastaviš, da ti prikazuje stike samo iz tistega računa. Vse nove kontakte pa tudi v prihodnje shranjuješ v ta račun. Namreč stiki niso shranjeni v samem telefonu, ampak v oblaku.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Obstaja katera brezplačna turn by turn navigacija za vse WP8 naprave?

Tamali ::

Mislim, da ne. Sam še vedno prisegam na Navi Ninasus za 3 EUR, lepo deluje tudi v tujini na gps in offline karte.

mihco ::

GPS Voice Navigation...ni pa nek presezek.

boolsheat ::

FlyingBee je izjavil:

wp8 je še na ravni androida Donut


Glede česa to? Ker za večino stvari je vprašanje kdaj bo Android na ravni WP7.5.

Zgodovina sprememb…

roccat ::

a na w8 dela gor navigacija ?? neke zemljevdie sem dol vleko pa nevem sedaj kaj naj nardim

Bor H ::

Dela, če maš Nokio imaš itak free Nokia Drive. Če imaš pa kero drugo firmo imaš pa nekaj programov na voljo za kupit (debata par sporočil višje).

MacGyver141 ::

roccat je izjavil:

a na w8 dela gor navigacija ?? neke zemljevdie sem dol vleko pa nevem sedaj kaj naj nardim


A misliš tole?

sinalko ::

MacGyver141 je izjavil:

roccat je izjavil:

a na w8 dela gor navigacija ?? neke zemljevdie sem dol vleko pa nevem sedaj kaj naj nardim


A misliš tole?



Tudi mene zanima, kako je s to navigacijo (Zemljevidi)? Potegnil sem karte Slovenije in Hrvaške. In to je zdaj to? Deluje brez internetne povezave, samo te dve državi, pa ni glasovnega vodenja?

MacGyver141 ::

ja, to so samo zemljevidi brez navigiranja, pa pot ti žačrta.

Za Siol TVIN pa pri siolu pravijo, da pride septembra.

Zgodovina sprememb…

««
24 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34690973 (55962) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10231388 (25757) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114936 (4648) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5920575 (16904) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499922 (8621) SLO_Matej

Več podobnih tem