» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
23 / 83
»»

SLO_Matej ::

Čas trajanja klica ti pokaže takoj po končanem klicu. Kasneje pa v zgodovini klicev verjetno ni zabeležen, vsaj na WP7 ne.

Glede posnetkov poglej na tej strani: http://www.windowsphone.com/sl-SI/how-t... Odpri razdelek: Katere vrste glasbenih datotek in videodatotek lahko predvajam?
Windows Phone 8 trenutno ne podpira videoposnetkov, ki so zaščiteni z upravljanjem digitalnih pravic (DRM).

Poskusi prenesti videoposnetek v telefon z aplikacijo za sinhroniziranje: http://www.windowsphone.com/sl-si/how-t...
Sicer pa lahko poskusiš še s pretvorbo videoposnetka v drug format; http://format-factory.en.softonic.com/

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Avi nima nobenega drm-ja, tega imajo samo wmv od MS ter mogoče kaj od appla.

Wp8 uporabniki, kako je z logom klicev ?
Imam občutek da bodo pri wp11 (torej bo vmes še dosti vode preteklo) le popeglali sistem nekje na raven samoumevnih funkcij symbiana ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

darkolord ::

le popeglali sistem nekje na raven samoumevnih funkcij symbiana ;).
To bi ga IMO bolj pokvarili. Kar ima symbian je imel že vse WM6, v drugo smer so šli z razlogom.

Tilen ::

WP8 prav tako v history ne prikazuje dolžine klicev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hayabusa ::

Kaj pa data sej (dolžina in količina porabljenih podatkov) ?
Ali nima loga sploh ?

ivanuscha ::

Nič nima, pol stvari mu manjka še vedno. Če hočeš funkcionalen telefon, je treba it bodisi na android ali pa celo na symbian.

fireX88 ::

ivanuscha je izjavil:

Nič nima, pol stvari mu manjka še vedno. Če hočeš funkcionalen telefon, je treba it bodisi na android ali pa celo na symbian.


ti si nefunkcionalen! Zapusti temo, pa prodaj telefon in kupi kaj drugega. Ti ne boš bil z nobenim telefonom zadovolen, ker pri vsakemu bo nekaj manjkalo, kar te bo motlo.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

SLO_Matej ::

Hayabusa je izjavil:

Kaj pa data sej (dolžina in količina porabljenih podatkov) ?
Ali nima loga sploh ?

Ima Data Sense: http://www.windowsphone.com/sl-si/how-t... Sedaj menda deluje tudi pri nas, saj je bil prej omejen na nekatere ameriške operaterje, če se ne motim.

Potem pa imaš še Mobitel Monitor in Si.info.

Malajlo ::

Aplikativni dostop do call logov je namerno onemogočen. Predstavljaj si, da ima neka aplikacija dostop do timestampov VSEH klicev, trajanju, po možnosti še geo lokaciji? Brrrr... A to android res ima? (Jžš, zakaj kar riti ne nastavite?)
Sicer pa - če moraš pisno(!) zahtevati popolne podatke o klicih, za katere ti pošljejo mesečni račun, je pa samoumevno, da telefon to kar pljune?

Bor H ::

Eni bi pač radi, da je njihov telefon multipraktik in omogoča vse, drugi pa da je pač intuitiven in vsebuje vse nujno in ni bloatan. Dva različna koncepta, vsak ima pravico izbrati telefon po lastni meri. Tudi jaz ne mislim kupovati kombija z vsakodnevno uporabo, če se je pa lažje vozit z "normalnoim" mestnim avtom...

MisterR ::

Dejstvo je da WP8 marsikaj manjka. Zdaj če vi tega ne uporabljate še ne pomeni, da to ni fail.

Stvari, ki sem jih jaz opazil
- potrdila o poslanih sms/mmsih ne znajo vrnit imena kontakta ampak samo številko
- če hočeš uporabit mp3 kot melodijo za zvonenje ga moreš skopirat na dve lokaciji (eno za predvajalnik, eno za melodijo), pa še to ne moreš naredit na telefonu ampak rabiš pc/laptopa whatever.
- dostop do osnovnih stvari (nastavitev) mora nujno prikazat screen "nalaganje..." kot da odpiraš stran v browserju ne pa iz OS.
- IE ima samo en gumb, tako da odpade da imaš hkrati "refresh" in "new tab"
- IE ne dovoli shranjevanje datotek iz TRENUTNE strani ampak moraš it v nastavitve IE, kjer to omogočiš VSEM stranem
- IE ne zna sam preverit če obstaja mobilna verzija strani (m.xyyz.si), tako da tudi ne poznam pomena funkcionalnosti "prednostna nastavitev"
- deli stran z drugimi - če imaš dodan samo FB račun, zakaj moraš še enkrat kliknit na "družabna omrežja" in šele tam izbrat FB, če pa ostalih SO itak ni? if(socialNetworks.Count() > 1) d0h
- bližžnjice za izklop/vklop GPS/3G/wifi... in to ne mislim bližnjic do menija kjer lahko to vklopiš/izklopiš ampak direktno ON/OFF stikalo

Bor H ::

Seveda, marsikaj mu manjka, še vedno pa imam raje "okleščen" sistem, ki deluje zanesljivo kot švicarski nož, ki ne deluje lepo. WP dela na enakem HWju bolj tekoče kot Android, je tudi enostavnejši. Konec koncev gre pa za stvar okusa, to je kot da bi kupil iPhone in jamral, da ima premajhen ekran. Vnaprej veš kaj kupuješ, sej nima OS random genetarjo katere funkcije vklopit katere pa ne...

za MP3je imaš (vsaj na Nokiji) aplikacijo: http://www.windowsphone.com/en-us/store...
ne pokaže vedno "nalaganje", včasih res, tega WP7 ni počel, zakaj se na osmici to dogaja ne vem, ni pa ravno, da more "nujno" prikazati
včasih je imel IE drugačen GUI, ki je zasedel več zaslona in imel več gumbov, jaz sem si nastavil da un gumb odpre tabe, za refresh pa itak pritisneš URL in enter, če pa to velikokrat počneš pa izberi za gumb refresh...
saj ne preveri IE ampak pošlje drugačen user agent, nekatere strani to prepoznajo nekatere ne, tista nastavitev deluje, če res hočeš ti poiščem kakšno stran, ki vrne drugačen rezultat z desktop in mobile opcijo
če kliknem v IEju share page, imam potem možnost social networks, ko to kliknem mi odpre okno kjer vpišem optional message in s kom bi sharal (na FBju), če želiš ti dam screenshote, ne vem kako bi skrajšal proces
bližnjic res ni in upam da bojo to zrihtal, bo pa verjetno prišlo skupaj s kakšnim notification centrom, ki so ga že razvijali pa baje ni bil dovolj dober

edit: na Nokijinih serverjih so se pojavili updejti za Lumie (GDR2 + Amber), očitno jih dobimo kmalu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

MisterR ::

- This app is not available for your phone. Je pa to taka stvar, ki bi lahko bila vgrajena v OS se ti ne zdi? Ni nekaj zahtevna aplikacija, je pa dosti krat uporabljena
- res je, ni nujno ampak po mojih opažanjih to prikaže v 90% primerov
- ena izmed rešitev ja
- OK, my bad
- skrajšaš tako, da če imaš dodan samo en račun za SN potem ni potrebe po klikanju na "social networks", ker je itak samo eno omrežje (v mojem primeru FB). En korak manj bi lahko bil.
- GDR 2 tega ni prinesel tak da sedaj spet čakat na neki X update/upgrade je tako tako.

- Simobil še nima omogočene aplikacije data sense, kar je fail operaterja.

edit: si že poskusil URADNO aplikacijo za youtube? Je samo bližnjica do m.youtube.com :D
Ne bi reko, da to naredi kak developer, ampak da izdaš uradno aplikacijo kot bližnjico do URLja pa je tud tak tak :D Aja, pa vem da je pred mesecom dni bila gor prava aplikacija ki je bila super, ampak zaradi nesposobnosti oz. nagajanja MS vs Google pač ne sme bit objavljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

Bor H ::

GDR2 bo prinesel radio (nazaj) pa nekaj bugfixov, mogoče data sense

se strinjam da ni vse idealno ampak tega s FBjem še zmer ne štekam, tko pri meni zgledi:
 klikneš share

klikneš share


 izbereš social networks

izbereš social networks


 vpišeš komentar in pošlješ

vpišeš komentar in pošlješ


Kateri korak bi ti skrajšal? Lahko bi namesto "social networks" pisalo "facebook" ampak naslednji korak bi bil isti

boolsheat ::

SLO_Matej je izjavil:

Sandrca je izjavil:

Živjo!

Imam HTC 8s, uporabljam ga od januarja in sem vse bližje temu da ga vržem v smeti...
aplikacij se ne da premaknit na kartico SD, stikov ni mogoče blokirati, cela znanost pri nastavljanju melodije za zvonenje, manjka možnost nastavljanja določenih bližnjic na začetni zaslon, budilka pri ugasnjenem telefonu ne zvoni... ok, vse bi preživela, samo ta hudič se je odločil, da on nima dovolj pomnilnika... zbrisala sem vse kar se je zbrisat dalo, pa še vedno joka da je pomnilnika premalo :/ mi ostane še kaj drugega kot formatiranje (al karkoli je pač pravi izraz) telefona?

Windows Phone res ne omogoča premikanja aplikacij na spominsko kartico. Kaj misliš z blokiranjem stikov? Dodajanje poljubnega zvonjenja pa ni tako zapleteno, kot praviš: http://www.windowsphone.com/sl-si/how-t... (poglej video). Katere bližnjice si želiš dodati na začetni zaslon? Budilka pa kolikor vem, ne zvoni pri nobenem pametnem telefonu, ko je ta izklopljen.

HTC WP 8S ima res precej malo vgrajenega pomnilnika. Poskusi še s to HTC-jevo aplikacijo: http://www.windowsphone.com/sl-si/store... Sicer pa kot pravi Bor H, počakaj na GDR2 posodobitev.


Kar se tiče nameščanja aplikacij tiče, lahko nekaj precej prostora prihraniš, če aplikacije namestiš preko SD kartice:
http://www.7tutorials.com/how-install-w...

luky ::

Je že kaj bolj otipljivega za GDR2 kdaj se bo pojavil pri nas?
luky!

MisterR ::

Samo LUMIA še nima GDR2 vsi ostali ga imamo.


@Bor H tak kot si napisal, lahko bi namesto social networks pisalo facebook, in ravno s tem bi pridobil en screen manj.
Ja malenkost, ampak to je tudi "en if" če se na grdo izrazim.

sinalko ::

MisterR je izjavil:

Samo LUMIA še nima GDR2 vsi ostali ga imamo.


Jaz ga tudi še nimam na Samsungu ATIV S. Tak, da ne na pamet govorit.

aerie ::

GDR2 za Lumie prihaja skupaj z Amber updejtom. Baje še letos.:)
Neučakani so flashali že danes preko NCS. Je pa zadeva že izginila iz Nokiinih serverjev iz neznanih razlogov.

l0g1t3ch ::

Katerega priporočate Lumia 920 ali Ativ S ?
Kakšnega drugega pametnega aparat z WP8 v Sloveniji pa itak ni ali pač ?

Tilen ::

Vsekakor Lumia 920.

primerjava

Veliko težo na WP imajo tudi vse "Nokia only" aplikacije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

MisterR je izjavil:

@Bor H tak kot si napisal, lahko bi namesto social networks pisalo facebook, in ravno s tem bi pridobil en screen manj.
Ja malenkost, ampak to je tudi "en if" če se na grdo izrazim.


Ne bi pridobil nič, poglej moje screenshote no.

fireX88 ::

Jaz bi uzel kaksno lumio, zaradi navigacije..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

l0g1t3ch ::

Kaj pa visoke SAR vrednosti pri Lumiah ? je kaj na tem al je to bolj bullshit :)

Tilen ::

Every mobile phone model is tested for radio wave emissions. Using an internationally standardised method that meets government and regulatory requirements, a measurement is made to determine how much electromagnetic energy is absorbed by body tissue. This gives the SAR (specific absorption rate) value. Governmental and regulatory agencies have established SAR limits under which cell phone use has been determined by them to be safe. All Nokia phones are designed to comply with the relevant governmental SAR level.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

l0g1t3ch ::

Da.
Vendar testiranje SAR vrednosti poteka pod domnevno enakimi pogoji za vse telefone in Lumia ima 2x do 3x višje vrednosti kot npr. Samsungovi aparati.

Tilen ::

Mobi reglja je imela še 30% višji SAR value.

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Nočem odpirati nove teme, pa bom kar tu vprašal.

Kupil sem Samsung Ativ S z Windows Phone 8.

Zanima me, kako lahko odklopim v meniju, da mi ne črkuje menija. Se pravi tam kjer imam budilko mi vrže pod črko B, nastavitve pod črko N, itd.
Tega na začetku nisem imel, zdaj pa se je kar naenkrat pojavilo in me full moti. Nebom rekel, mogoče sem jaz kriv, da sem vklopil kje, ampak zdaj nevem kje to nazaj nastavit/odklopit.

Lepo prosim, če mi lahko kdo svetuje kako to izklopim.

Bom zelo hvaležen.

LP, Grega
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Tilen ::

Ni možno. Pojavi se, ko dosežeš določeno število aplikacij. Od začetka je tudi mene malce motilo, potem pa vidiš, da je dejansko uporabno, ker se enak sistem uporablja tudi v imeniku in še kje. Omogoča pa bistveno hitrejši dostop do aplikacij, ki so razvrščene po abecednem redu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Tapni na eno izmed njih, da se ti odpre abeceda in imaš potem hitrejši dostop do aplikacij, katerih ime se začne z neko črko. V bistvu je zadeva precej uporabna. :)

Clubraider ::

Tilen@ imaš prav...se pobrisal vse aplikacije, ki sem jih naložil, pa se je ta abeceda skrila, potem, pa sem nazaj naložil, pa se je spet pojavila.

Očitno se bom res mogel navaditi na to. :)

SLO_Matej@ prej sem tako delal, da sem tam kliknil na lupo, pa potem poiskal kar me je zanimalo...

Hvala za odgovore.

Zdaj vem, da nisem karkoli vklopil, ampak je to tako.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

sinalko ::

Nikjer ne najdem, če obstajajo kakšne posebne nastavitve za Bluetooth, kot je ime telefona, vidnost...? Hvala.

aerie ::

sinalko je izjavil:

Nikjer ne najdem, če obstajajo kakšne posebne nastavitve za Bluetooth, kot je ime telefona, vidnost...? Hvala.

Ne najdeš jih, ker jih ni.

Malajlo ::

Ime nastavljaš z Zuneom. Telefon pa naj itak ne bi bil viden ostalim (ne morem preverit, ker sem šutnil s čisto vseh računalnikov podporo za BT; take povezljivosti nisem rabil zadnjih sedem let, po tem času pa nič več prav ne pride).

sinalko ::

Pa ni mi jasno, zakaj lahko slike urediš po mapah in ti jih lepo prikaže po mapah. Video pa sicer lahko urediš po mapah,v predvajalniku pa ti jih nameče vse v en "koš".

AngelOfDeath ::

sinalko je izjavil:

MisterR je izjavil:

Samo LUMIA še nima GDR2 vsi ostali ga imamo.


Jaz ga tudi še nimam na Samsungu ATIV S. Tak, da ne na pamet govorit.



Meni se ravno prenaša na Ativ S
edit: Slovnica

Bor H ::

Očitno bomo lahko vsi odklenil telefon za inštalacijo 2 homebrew aplikacij, fajn: http://www.wpcentral.com/microsoft-anno...

sinalko ::

AngelOfDeath je izjavil:

sinalko je izjavil:

MisterR je izjavil:

Samo LUMIA še nima GDR2 vsi ostali ga imamo.


Jaz ga tudi še nimam na Samsungu ATIV S. Tak, da ne na pamet govorit.



Meni se ravno prenaša na Ativ S


Zdaj tudi meni vleče, ja... :D

sinalko ::

Baje bi se naj vrnil z to posodobitvijo tudi FM Radio. Jaz ga ne najdem. So še kje kakšne vidne spremembe?

lock3d ::

sinalko je izjavil:

Baje bi se naj vrnil z to posodobitvijo tudi FM Radio. Jaz ga ne najdem. So še kje kakšne vidne spremembe?



Glasba+video -> Radio

sinalko ::

lock3d je izjavil:

sinalko je izjavil:

Baje bi se naj vrnil z to posodobitvijo tudi FM Radio. Jaz ga ne najdem. So še kje kakšne vidne spremembe?



Glasba+video -> Radio


Ni ga tam. Vsaj na mojem telefonu ne. Pa kolko sem uspel prebrat na internetu oz. kolko sem razumel, FM Radio in Data Sense, nista omogočena na vseh Ativ S Samsungih. Naj me nekdo popravi, če se motim. :) Hvala.

Bor H ::

Data Sense je odvisn od omrežja, za radio pa ne vem

LuGi ::

ATIV S nima FM modula, data sense deluje.

johnb ::

Imam nov Ativ S in me zanima kaj moram narediti da bom na lock sreen oziroma ali pa osnovni meni dobival obvestila o novih lajkih ali sporočilih na fb, interactinih na twitterju ipd Takoj ko mi jih bo kdo pislal. Ker zdaj mi kdo kaj napiše ta telefon pa nič.

Kaka ideja?

Bor H ::

Facebook app? Bi pa moral delovati tudi "me" tile, če bi ga pinal na homescreen.

SLO_Matej ::

Nokia Lumia 520 vendarle pri Si.mobilu.

lock3d ::

http://www.wpslovenija.si/forum/aplikac... Nokia PRO Cam, Nokia Video Upload in Video Trimmer na vseh Lumiah ;) (GDR2 + Amber)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lock3d ()

Formula 1 ::

SLO_Matej je izjavil:

Nokia Lumia 520 vendarle pri Si.mobilu.

Nice. Upam na ceno malo pod 100 € pri Mobitelu, ker bo čez kakšno leto mama rabila nov telefon.

Clubraider ::

Imam SAMSUNG ATIV S in me zanima kako dolgo vam drži baterija, recimo ko telefon uporabljate za čisto preproste stvari, brez igric in kakih aplikacij, ki dosti baterije požerejo?

Meni baterija drži nekje 2 dni. Pa me zanima, če je to ok, ali je slabo ali je dobro.

Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

AngelOfDeath ::

Meni 3-4 dni. Pa delajo aplikacije in igrice :)
edit: Slovnica
««
23 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34690973 (55962) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10231388 (25757) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114936 (4648) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5920575 (16904) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499922 (8621) SLO_Matej

Več podobnih tem