» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
12 / 83
»»

Bor H ::

Tamali: zato se nisem odločil za 8S, osebno mi je najlepši telefon na tržišču, popolna velikost in super odzivnost, sam placa je premal...upam da MS kmalu omogoč cache od aplikacij na spominsko vržt

Malajlo ::

matjazzz je izjavil:

Mam mobitel sicer sm najdu u store mobitelovo aplikacijo ampk mi vedno napiše da je geslo napačno. Medtem k se mi na računalniku normalno prijavi.

to pokliči Mobitelovce pa jih gnjavi. Jaz sem tudi imel tržave, potem je pa "čudežno" začelo delati.

lekses ::

darkolord je izjavil:

Tako da zaenkrat ostajamo brez spodobne navigacije za avto.
Navigon?



Mene je ravno navigacija odvrnila od WP 8. Nokia Drive sicer deluje solidno, vendar pa uporablja Navteq karte, ki so precej slabe na področju Balkana.

Na androidu obstaja iGO z izvrstnimi TopMap kartami (izdelanimi s strani lokalnih proizvajalcev), ki so precej boljše za Balkan.

Navigon je pa plačljiv, prav tako pa uporablja Navteq karte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lekses ()

Tilen ::

Mene je ravno navigacija odvrnila od WP 8. Nokia Drive sicer deluje solidno, vendar pa uporablja Navteq karte, ki so precej slabe na področju Balkana.


Ne trolaj. Major iGo supplier je prav NAVTEQ. Omenjeni TopMap pokriva le Madžarsko in Romunijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

lekses ::

Tilen je izjavil:

Mene je ravno navigacija odvrnila od WP 8. Nokia Drive sicer deluje solidno, vendar pa uporablja Navteq karte, ki so precej slabe na področju Balkana.


Ne trolaj. Major iGo supplier je prav NAVTEQ. Omenjeni TopMap pokriva le Madžarsko in Romunijo.



Seveda, k sm ravno včer začeu uporabljat navigacijo...

Slovenija - Monolit
Hrvaška in BiH - Navigo
Srbija - Contrast
Bolgarija - MMCN
Grčija - Epsilon

...

Vse to so lokalni proizvajalci, ki precej bolje pokrivajo svoje države, kot Navteq. TopMap uradno res pokriva samo Romunijo in Madžarsko, kot sinonim pa se uporablja za celotno JV oz. V Evropo.

Lp

darkolord ::

Po mojih izkušnjah so Navteqove mape npr. za Slovenijo odlične.

lekses ::

darkolord je izjavil:

Po mojih izkušnjah so Navteqove mape npr. za Slovenijo odlične.


Slovenija je kr vredu pokrita tudi z Navteqom, čeprov so določeni kraji, ki jih najde samo monolitka.

Večji problem je na hrvaškem, še bolj pa v Srbiji. Tam je Navteq pri bolj odročnih krajih povsem odpovedu.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lekses ()

klinker ::

Glede igota se popolnoma strinjam. Podpora in kolicina map zanj je fenomenalna. Jst sem celo bolj zadovoljen kot z garminom, edino GPS sprejem, ko si med zelo visokimi stavbami, malo kiksa...ampak to je stvar telefona oz. svoh gps sprejemnika.

deyco5 ::

A že kdo ve, kdaj bo začel Mobitel uradno pošiljat Portico na WP8? Se da kaj forcat, kot včasih na wp7?

mate2567 ::

Zakaj se je nokia oddlocla oz microsoft da si mi (slovenci) nemoremo nalozit nokia drive + ?



PS:
Pisem iz htc wp S

Bor H ::

Ker je Nokia Drive+ narejena za Nokie, osebno sem presenečen da so sploh odprl ostalim. Pomoje dobijo plačano iz strani MSja/operaterjev/proizvajalcev itd. Je pa čudno, se strinjam.

SLO_Matej ::

Mogoče zato, ker je še beta? Morda bo končna različica na voljo v vseh lokaliziranih Trgovinah WP.

Zgodovina sprememb…

mate2567 ::

upamo da bo res pol navoljo za vse :P ham pa upamo da se bo mape in aplikacije kdaj dalo nalozit na kartico :D

Tilen ::

Saj se jih da. Na vseh WP8 telefonih. Le glasovna navigacija ne dela. Pojdi v "maps" in pod settings imaš downloadable offline content.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Kartico ;)

Tilen ::

/facepalm :/
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sleby ::

saj lahko nalozis drive. samo dela ne..

mate2567 ::

Ja lahko ... ma ne na kartico ! Sam mam htc windows phone s in imam 4 gb pomnilnika od tega mi je navoljo 1,5 gb xd in naj bi si še zemljevide gor dau ? že za aplikacije je ful premalo in če bi se prej malo bolj pozanimau si ga vrjetno sploh nebi kupil ... Morej o nardit da gredo aplikacije lahko tudi na kartico,pa mail-i in to...Čene bodo zgubili ful kupcev...In ve gdo če pride tempel run 2 tudi na wp8 ?

lekses ::

mate2567 je izjavil:

Ja lahko ... ma ne na kartico ! Sam mam htc windows phone s in imam 4 gb pomnilnika od tega mi je navoljo 1,5 gb xd in naj bi si še zemljevide gor dau ? že za aplikacije je ful premalo in če bi se prej malo bolj pozanimau si ga vrjetno sploh nebi kupil ... Morej o nardit da gredo aplikacije lahko tudi na kartico,pa mail-i in to...Čene bodo zgubili ful kupcev...In ve gdo če pride tempel run 2 tudi na wp8 ?


Nočm bit pametn, ampak zadeve, ki ti očitno dost pomenjo in jih trenutno zlo pogrešaš, so na voljo na androidu. Tko tempel run 2, kot popolnoma prilagodljiva gps navigacija (lahko uporabljaš navteq, topmap, teleatlas karte, ki jih nalagaš v spomin, sd kartico ...).

Mam kolega, ki mi je par dni stalno govoru, kako je njegov WP 8 superioren in kako sem neumen, ker sem spet kupu android telefon. Trenutno pa že dva dni poslušam prbližno iste težave, kot jih omenjaš ti.

Važn, da ma live tiles...

Bor H ::

ja, WP8 ni za vsakega, šment, zato pa obstaja milijon reviewjev na netu, ki za WP pravijo da ima pomanjkanje aplikacij, če tega ne vidiš si si sam kriv

Malajlo ::

Mah, jaz sem si eno, k je sploh ni v štacuni, moral sam spisat. Snob, kaj čem :/

cekr ::

Včas smo imeli telefone za telefonirat ne za igrat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

deyco5 ::

Kaj majo app veze s tem da telefon nima dost prostora? Jaz mam perfektno navigacijo in vec kot dovolj prostora! Pa se ja pozanimas pred nakupom kaj rabis in kaj kupis... Je pa dejstvo da ima WP8 najmanj app od vseh, je tudi najmlajsa platforma... Kje pa pise, da ce nimas na voljo 423 aplikacij razlicnih razvijalcev za isto stvar, da zadeva ni morda bolje resena ze z eno samo (primer Nokia Drive)...

Bor H ::

Ja, to z 8S je katastrofa, jaz sem že skorej kupu 8S pa sem se potem premislu, preprosto ne pristajam na tako omejitev prostora. Upam da se v bližnji prihodnosti kej spremeni.

Lonsarg ::

Čeprav to da je z placem problem je res malce zgrešena implementacija od Microsofta. Jaz sem za silo preživel tudi z 250MB za aplikacije inštalirat, par let nazaj na Androidu. Medtem ko pri HTC 8S naj bi bil problem, kjub temu da ima celih 1.6GB prostora. Krivda na tistem cachu, ki žre plac nekontrolirano.

Bom videl kaj bo imel bratranec, ki je svež lastnik 8S za povedat čez kak mesec glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

FlyingBee ::

"jed" še ni pripravljena, zakaj ste tako presenečeni, je kdaj slabega okusa

Bolf3nk ::

android je že pripravljena jed, pa je slabega okusa

fireX88 ::

FlyingBee je izjavil:

"jed" še ni pripravljena, zakaj ste tako presenečeni, je kdaj slabega okusa



Bolf3nk je izjavil:

android je že pripravljena jed, pa je slabega okusa


tu se morem nekak strinjat z obema....
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

lekses ::

deyco5 je izjavil:

Kaj majo app veze s tem da telefon nima dost prostora? Jaz mam perfektno navigacijo in vec kot dovolj prostora! Pa se ja pozanimas pred nakupom kaj rabis in kaj kupis... Je pa dejstvo da ima WP8 najmanj app od vseh, je tudi najmlajsa platforma... Kje pa pise, da ce nimas na voljo 423 aplikacij razlicnih razvijalcev za isto stvar, da zadeva ni morda bolje resena ze z eno samo (primer Nokia Drive)...



Tole z Nokia Drive me enostavno ne boste prepričal, ker sem jo imel priložnost testirat v praksi... Uporablja Navteq karte, ki so npr. v Srbiji razmeroma slabe.

Predvidevam, da vas večina uporablja navigacijo po Sloveniji. Ko boste večkrat potovali proti jugu v bolj odročne kraje, boste razumel, zakaj Nokia Drive trenutno ni primerljiva z neko drugo navigacijo (npr. iGO), ki uporablja karte lokalnih proizvajalcev.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lekses ()

Lonsarg ::

Ne vem kako je z jugom, me ne zanima k sreči. Vem pa da sem dolgo na Garminu uporabljal lokalne karte od Adria, potem pa sem z Copilot prešaltal na Navteq in se mi je oboje zdelo super, brez pripomb.

cekr ::

Potujem samo po uporabnih deželah, tako da mi je Nokia Drive čisto OK.
Po Avstriji in Nemčiji nisem imel nikoli problemov. V Italiji me je sicer takoj za mejo hotel speljat na avtocesto.
Toda takšen problem imajo tudi taresne navigacije.

Edino 1x me je na Češkem poslal pod nek podvoz, ki se je končal na travniku.
To bi se lahko zgodilo tudi v kakšni bolj prevzetni državi.
Pri nas pa nikoli nisem imel problemov.

Vzhodno pa dlje od Agrama še nikoli nisem bil in tudi nimam kaj početi tam.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bor H ::

Kakšna nestrpnost, sem upal da po nekaj tisoč letih odkar smo zlezl z drevesa ne rabmo več tega...

Anyway, men je Nokia Drive super služila, še posebej fajn je ko si v kakem tujem mestu in iščeš določeno gostilno ali trgovino.

lekses ::

cekr je izjavil:

Potujem samo po uporabnih deželah, tako da mi je Nokia Drive čisto OK.
Po Avstriji in Nemčiji nisem imel nikoli problemov. V Italiji me je sicer takoj za mejo hotel speljat na avtocesto.
Toda takšen problem imajo tudi taresne navigacije.

Edino 1x me je na Češkem poslal pod nek podvoz, ki se je končal na travniku.
To bi se lahko zgodilo tudi v kakšni bolj prevzetni državi.
Pri nas pa nikoli nisem imel problemov.

Vzhodno pa dlje od Agrama še nikoli nisem bil in tudi nimam kaj početi tam.



Ne boš vrjeu, ampak južni trgi so s poslovnega vidika zelo privlačni za Slovenijo. Aja, Beograd si pa le lahko pogledaš, te mogoče preseneti. Svet se ne konča v Avstriji pa Nemčiji.

Dost off topic. Svetujem vam, da če boste kdaj potoval po JV Evropi, vzamte zravn še kšno drugo navigacijo. Mi boste hvaležni.

Lp

cekr ::

lekses je izjavil:

cekr je izjavil:

Potujem samo po uporabnih deželah, tako da mi je Nokia Drive čisto OK.
Po Avstriji in Nemčiji nisem imel nikoli problemov. V Italiji me je sicer takoj za mejo hotel speljat na avtocesto.
Toda takšen problem imajo tudi taresne navigacije.

Edino 1x me je na Češkem poslal pod nek podvoz, ki se je končal na travniku.
To bi se lahko zgodilo tudi v kakšni bolj prevzetni državi.
Pri nas pa nikoli nisem imel problemov.

Vzhodno pa dlje od Agrama še nikoli nisem bil in tudi nimam kaj početi tam.



Ne boš vrjeu, ampak južni trgi so s poslovnega vidika zelo privlačni za Slovenijo. Aja, Beograd si pa le lahko pogledaš, te mogoče preseneti. Svet se ne konča v Avstriji pa Nemčiji.

Dost off topic. Svetujem vam, da če boste kdaj potoval po JV Evropi, vzamte zravn še kšno drugo navigacijo. Mi boste hvaležni.

Lp


Pač nimam nobenih interesov vzhodno od Zagreba.
Sem pač bolj narejen za germansko miselnost. Poslovno se mi pa ne da dajat z nadmudrivanjem ipd. Imam včasih raje malo manj pa da ni problemov s plačevanjem in dogovor velja.
Pa to nima veze s to temo.

Že iz same navade imam vedno pri roki tudi kakšno tazaresno navigacijo. Če ne drugega, ti lahko zagode baterija.
Pa tudi N5800xm nima ravno največjega ekrana. Drugo pa je, da imam na mobitelu vedno zadnjo karto, na Garminu pa je to malo bolj problematično.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klinker ::

Dejstvo pac je da navigacija mora furat dobro povsod...ce tebi ali janezku kaj ne rabi se ne pomeni da to nobenemu ne rabi. To je bolj kot ne ozkogledno razmisljanje ;)
Sicer pa imamo iGOta tako za iOS kot za Android, tako da ga bomo vsekakor vidli tudi na WP prej ali slej.

cekr ::

klinker je izjavil:

Dejstvo pac je da navigacija mora furat dobro povsod...ce tebi ali janezku kaj ne rabi se ne pomeni da to nobenemu ne rabi. To je bolj kot ne ozkogledno razmisljanje ;)
Sicer pa imamo iGOta tako za iOS kot za Android, tako da ga bomo vsekakor vidli tudi na WP prej ali slej.


Se čisto strinjam. Navigacija bi morala delovati povsod. Je pa jasno, da vsaka firma nima ravno pravih lokalnih partnerjev in potem manjka. Enostavno ne moreš pričakovati, da bo pokrit vsak kolovoz na brdovitom balkanu. Nekje, kjer jim je višek tehnologije osel na štirikolesni pogon, je težko potem še popisovati ulice. Bo pa s časom sigurno tudi to. Satelitska slika ne reši vsega,če ni potem vsak detalj popisan ročno. Sem prepričan, da tudi tvoja navigacija kje zašepa. Samo še nisi prišel do te točke.
Sem pa rekel, jest sem za moje potrebe, z Nokia Drive zadovoljen. Seveda pa čakam na konkreten telefon. Kdaj bo to? Bomo pa še videli, ko bodo pri Nokii ali pa Samsungu sprevideli, da je dražja poštnina, kot pa vsebina tistih 5 kosov, ki jih pošiljajo v eSlovenio.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sc0ut ::

Še koga moti qwerty tipkovnica? Meni gre blazno na živce, saj sem do sedaj 15 let uporabljal abc oz 9-keyboard. Niti ne vem, kako se prav reče.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Lonsarg ::

Odvisno kje, v landscape kaj drugega kot qwerty itak ne pride v upoštev. Portrait pa jaz osebno ne uporablam za tipkanje, mogoče enkrat na pol leta. Kaj je bolše za portrait ne vem, če je zadosti velik ekran ziher qwerty, kar 4" tudi je.

Bor H ::

alphanumeric je po angleško :)
Osebno nimam problemov s qwerty, vem pa da je na manjših zaslonih lahko precej štorasta, mislim pa da se da na 3.7"+ telefonih (mislim da manjšega od 3.7" z WP sistemom ni) čist lepo tipkat. Če si nov boš rabil malo privajanja ampak prej al slej bo šlo hitreje kot z alfanumerično.

Malajlo ::

Najbrž misliš T9 vnos. Tega wp nima, ne (če to kje na 4" obstaja, ima ob strani tudi vratca za drva nalagat?)

nrgskit ::

Še komu WP8 noče vzpostaviti brezžične povezave? Imam HTC WP8s in normalno vidim vsa omrežja, vpišem geslo pa se noče povezat. Na vseh ostalih napravah Wifi deluje normalno. Mogoče kdo ve, kako rešit ta problem?

Tilen ::

Flight mode on/off.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nrgskit ::

To ni problem, flight mode je off.

Tilen ::

Si vsaj probal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nrgskit ::

Sem ja, tud če je flight mode on ne dela. Čudno je, ker omrežje telefon vidi, samo poveže se ne.

matjazzz ::

Hmm zanimivo men se normalno telefon poveže tut na eduroam sm enostavno samo uporabniško ime in geslo napisu in delalo brez nekih dodatnih certifikatiov in programčkov. In sem kr presenečen.
Drugače pa telefon ne najde "internet sharing" narjenga z računalnikom z win 7 medtem ko če se nardi z macom se ga vidi.

Matic1 ::

A na vseh omrežjih ali samo na dotičnem?
Če samo na enem probaj resetirat router.

nrgskit ::

Na faxu dela normalno, samo doma ne. Je možno da gre za tale problem?

fireX88 ::

yo

doma imam na testu lumio 820 pa se nikakor nemorem vpisat v google/microsoft račun. tel pa imam samo na wifi. sim pa nimam micro velikosti, zaenkrat.. je to problem, da se ne morem vpisat???
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

Malajlo ::

Niti ne vemo, a si uspel na internet niti kaj je napaka pri vpisu. Uporabljaš pravilno geslo za userja?
vsaj 7.5 je delala brez simke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()
««
12 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688209 (53198) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229465 (23834) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114787 (4499) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919774 (16103) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499524 (8223) SLO_Matej

Več podobnih tem