» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
6 / 83
»»

cekr ::

Lonsarg je izjavil:

Suface itak ne bo na voljo v nobeni trgovini, izključno online pri microsoftu, v Slovenijo pa tudi zgleda ne bodo pošiljali. Bo treba si preko tegale zrihtat Surface:http://www.izanglije.com/


Vodja MS za Slovenijo je na predstavitvi Win8 dejala, da se bodo potrudili, da se Surface čimprej pojavi tudi v Sloveniji.

Kolikšna je vrednost spremenljivke "čimprej" pa ne vemo.


Iz Anglije teh reči sam ne bi naročal, ker hočem imeti DE varianto tipkovnice pa še z vtičnico ne bo problemov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Jinto ::

Dr_M je izjavil:

CPU v 8x je boljši od Tegre, tudi če je dvojedrni.


Krait zmore okoli 3.3 DMIPS/Mhz, medtem ko A9 (ker je Tegra 3), zmore 2.5 DMIPS/Mhz. Ostalo si lahko sam izracunas.
Vseeno pa Adreno 225 precej sepa pri grafiki.


A single thread performance pa ni važen al kaj? Kaj pa poraba baterije, 28nm proces?
Zakaj ljudje kupujejo Intel CPU-je, čeprav je morda AMD-jev Bulldozer celo hitrejši (in cenejši), ko je threadov veliko?

http://www.anandtech.com/show/6098/lg-o...
Zakaj je One S skoraj povsod boljši od One X (International) in Optimus 4x?

Stewie G ::

Za Lumie je že znano kaj glede prihoda v slovenijo?
Name changed.

servo ::

Po neuradnem viru nekje cez 2 meseca

cekr ::

servo je izjavil:

Po neuradnem viru nekje cez 2 meseca



Se pravi, da bom prišparal za telefon in lepo počakal na Lumio 940.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lonsarg ::

Za novo leto 2014 boš lih dobil svojo Lumia 940:)

cekr ::

Samo takrat bo že na poti Lumia 960. Ali pa takrat Nokie sploh ne bo več.
Vmes se bom pa že navadil na Samsung ATIV S, ki ga bom prisiljen kupiti,
ker mi bo medtem 5800xm šel v večna lovišča.
Bi pa raje Nokio, ker je bolj trpežna pa še servis je bolj korekten kot tisti za Samsunga,
ki išče vedno dlako v jajcu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ivanuscha ::

Haha, jaz sem tudi še vedno na 5800XM. Ni še sile, 920 bi znala bit kandidatka, bolj verjetno pa 940. Enostavno še ni dovolj velik preskok zame osebno. Prepričan sem da naslednjik 920 ne bo prišel šele čez eno leto, ampak že sigurno čez kake pol leta.

cekr ::

Saj ni sile. Se nikamor ne mudi. Me pa moti, da toliko zamujajo z dobavo v naše kraje. Potem je pa konkurenca v istem času že korak naprej. Ne mislim pa kupovat v danem trenutku starejši telefon. Še posebej, ker je cena skoraj ista kot za novega. Telefon mislim imeti vsaj tako dolgo kot 5800xm. Se pravi za 4-5 let mora zdržat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tilen ::

Kaj še pogrešaš na 920, da bi bil dovolj velik preskok? Da slišimo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cekr ::

Če recimo jest napišem, kaj pogrešam oz. v specifikacijah manjka.
To je radioFM. Nekje piše, da to zadevo ima, spet drugod, da nima.

Razširitvene kartice ne pogrešam. Edino HDMI izhod bi bil lahko.
Amapak zaradi tega ni krize.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tilen ::

Razširitvena kartica je na voljo pri 820, če bi jo res želel. Vprašanje je bolj letelo na uporabnika Live. Radio seveda deluje vendar potrebuješ slušalke (anteno).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ivanuscha ::

No da napišem kaj me pri 920 moti. Največja pomankljivost se mi zdi teža, saj z 185 grami krepko presega današnje top telefone. Tudi glede na 5800 bi bil kar cegel, čeprav se verjetno navadiš. Druga stvar je Windows 8, za katerega sigurno ne morem rečt da je slab, ampak je vprašanje kako se bo razvijal. Zadeva je povsem nova in vprašanje če bo zaživel tako dobro kot Android ali iOS, predvsem iz vidika števila aplikacij.

Iz tega vidika se mi zdi smotrnejše počakat na naslednika, saj bo teža skoraj gotovo zmanjšana, videlo se bo tudi ali je W8 perspektivna platforma ali ne. Poleg tega bo verjetno na nasledniku precej večji senzor, osebno upam na lossless zoom iz 808, kar bi bila res pika na i.

Jaz enako kot uporabnik cekr, kupujem telefon na daljše časovno obdobje, 5800 je bila za tisti cajt res top p/p telefon.

In pa glede na moj prejšnji telefon, ki je bil SE w810i, je bil funkcionalni preskok ogromen. Če bi danes kupil 920, mislim da takega preskoka ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Tilen je izjavil:

Razširitvena kartica je na voljo pri 820, če bi jo res želel. Vprašanje je bolj letelo na uporabnika Live. Radio seveda deluje vendar potrebuješ slušalke (anteno).


Radio naj sploh ne bi bil podprt. Ga pa podpira čipovje.
Logično je, da mora imeti radio svojo anteno in to so slušalke. Čeprav sem nekako 5800xm prepričal, da deluje tudi brez slušalk.
Če je že vsa krama v telefonu, je radio minorni delček.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bor H ::

Live: jaz sem iz 5800 šaltal na WP7 in najprej me je motilo nekaj malenkosti (ala file browser), ko pa sem par tednov nazaj spet prizgal 5800 mi je slo na jok kako pocasen je bil tisti telefon. Ce ne rabis tone aplikacij je WP kar zadetek v polno, it just works ;)

FlyingBee ::

wp8 je še nezrela platforma

SLO_Matej ::

Zaradi? Je le naslednik WP7 platforme in vse WP7 aplikacije bodo brez dodatnih prilagoditev tekle na WP8.

Je zato vsaka naslednja verzija Androida od začetka nezrela?

cekr ::

WP8 je čisto zrela platforma. Ne vidim neke silne koristi, da bi imel na voljo milijone aplikacij. na stotine razni podvezij programov... Tiste osnovne, ki se rabijo, so na voljo. Večina glavnih pa še pride.
Prednost skupnega NT-jedra se bo zelo hitro pokazala.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bor H ::

Upam da imaš prav glede jedra. Meni osebno manjkajo predvsem aplikacije ala HBO GO, torej aplikacije, ki nekako nadomeščajo spletne plugine. Druga stvar ki bi jo rad mel je pa "planetarium", ki kot vem še ni nobenega dobrega na WP, pa Google Earth s street view in vsem. Ampak to so malenkosti, dokler browser super dela niti ni potrebe po milijon aplikacij.

Lonsarg ::

NT jedro že dopušča vse, praktično omejitev ni. Ampak kar bo omejitev bo WinRT API.

cekr ::

V WP8 imaš za navigacijo NokiaMaps, ki je odlična navigacija.
Jo uporabljam že kar precej let in v sedanjem stanju nimam nobenih pripomb.

Tudi Google se bo zmigal in naredil svojo aplikacijo, če bo hotel biti tudi na drugih platformah.

Ostalo pa ne poznam. Vendar dvomim, da bodo veliki igralci mirovali.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ivanuscha ::

Bor H je izjavil:

Live: jaz sem iz 5800 šaltal na WP7 in najprej me je motilo nekaj malenkosti (ala file browser), ko pa sem par tednov nazaj spet prizgal 5800 mi je slo na jok kako pocasen je bil tisti telefon. Ce ne rabis tone aplikacij je WP kar zadetek v polno, it just works ;)


Ja sej verjamem, 5800 je le stara že 4 leta. Ampak če naložiš gor CFW, je razlika v delovanju ogromna! Kot drug telefon, deluje veliko hitrejše, da ne govorimo o ostalih izboljšavah.

Kmalu se bo pokazalo kako se bo razvijal W8 ekosistem. Ker trenutno sta iOS in Android res v ogromni prednosti, povsod vidiš samo njihov znak...

Je pa res da je W8 perspektivna platforma in da je zelo dobro optimizirana, večino stvari pa deluje že out of the box.

Po drugi strani konkurenca ne počiva niti malo, Android 4.2 izgleda super, do pomladi bo zunaj že 5.0...

Upam samo da bo razvoj potekal hitro in ne tako kot je počel Samsung z njihovo Bado, ki je nakoncu propadla.

Bor H ::

Definitivno ima konkurenca prednost glede količine aplikacij, če pa večino aplikacij postoriš preko spletnih strani je pa WP fantastičen. Dejansko vse dela, ni (še) bloatan, ko držim v roki svoj Trophy in primerjam s kakšnim enako starim Androidom se mi kar smeji. Res, če ti je primarno pri telefonu klicanje, SMSi, emaili in pisarna ter multimedija pol je WP prava izbira, res pa še nekaj časa ne boš mogel inštalirat vsak dan nove AAA mobilne igre.

cekr ::

Če bi gledal na to, koliko aplikacij imam na voljo, mi kar ostal na 5800xm. Ima symbian dovolj takšne navlake.
Zato me pa niti iOS, niti Android ne pritegneta, ker sem na istem.
Če bi mi telefon nagajal, b iseveda gledal drugače.
Tako pa sedaj čakam na L920, da bo vsaj nekaj preskoka pri hardveru. Fotoaparat, ekran, ločljivost, velikost.
Zvočno pa so sedanji telefoni daleč za 5800xm. Žal je tako.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jakob592 ::

deyco5 ::

Jakob... Ja in? A je to kaj novega? Za normalno uporabo, verjemite se nimamo česa bati... Zakaj jaz na compu nikol ne dobim kakega virusa, kolega, ki klikne kar koli mu comp ponudi, pa vsak mesec policijski virus in kvazi položnice?

Jakob592 ::

Samo upam da bo pri tušmobilu čimprej naprodaj :). Ter zanima me kaj so bistvene razlike med WP8 in Androidom(v čem je boljši Htc 8x od npr. Htc one S)

Bor H ::

Čist drug vmesnik, WP ima filozofijo manj je več, praktično vse je na dosegu roke in supr laufa, Android ima pa neskončno možnosti prilagoditev. Poglej si par videov na Youtube pa boš videl razliko v vmesniku, al pa skoč v kak Mobitel/Simobil/Tušmobil center v roke prijet pa se poigrat.

martincek1 ::

Neeeeeee. :D

WP je še vedno zakon, upam da čimprej pride WP7.8

SLO_Matej ::

martincek1 je izjavil:

WP je še vedno zakon, upam da čimprej pride WP7.8

Morda pa res, potem pa še WP7.9. ;)

Več: http://www.gsmarena.com/wp_78_update_mi...

martincek1 ::

Eh, mi je dost vseeno, samo da dobim teh nekaj zelo potrebnih bonbončkov na telefon in se prisilim v reset telefona. :D
Nisem nikoli mislil, da po 7.8 lahko telefon samo še vržem v koš.

Jakob592 ::

A od tu ma že kdo HTC 8X? Zdi se mi vredu telefon samo si moram malo pogledat kako je kaj z kamero :)

servo ::

V Si.mobilu HTC WINDOWS PHONE 8X za 1c.... :O :O :O

Bor H ::

Sej lahko praktično vsak telefon dobiš za 1€ če vzameš dovolj drag paket in/ali prenos podatkov.

servo ::

Ja, ampak je ta praznična ponudba precej ugodnejša od strandarne ponudbe paketov in opcij.

Jinto ::

servo je izjavil:

Ja, ampak je ta praznična ponudba precej ugodnejša od strandarne ponudbe paketov in opcij.


Kje je ta ponudba, jaz vidim samo za 1e?

Bor H ::

Bo držalo, čeprav so te paketi kar dragi.

FlyingBee ::

nič jasno, neke pentlje so pri nekaterih v desnem kotu in nimam pojma kaj to pomeni niti ni nobenega linka ... daj link

servo ::

Nimajo še na strani:

VELIKI PRAZNIČNI PAKET 34,90€/mes
Neskončni klici znotraj omrežja
900 min v druga omrežja
900 SMS/MMS
900 MB
Prenos neporabljenih minut
Telefon, vključen v ceno paketa (določenih nekaj modelov telefonov)

FlyingBee ::

aha, potem boljše kot MObitel ... samo odvisno katere bodo imeli, mogoče te, ki so s pentljami (ne vem če je to pravi izraz) označeni? EDIT: so že na netu:

http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?ci...

http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?ci...

http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?ci...

Zgodovina sprememb…

boro10 ::

HTC 8X je na velikem prazničnem paketu 1€
Pozdrav

servo ::

Ni 1€, ampak zastonj...se pravi v ceni paketa

boro10 ::

servo je izjavil:

Ni 1€, ampak zastonj...se pravi v ceni paketa


Tako ja :)

Zelo ugodna ponudba, tudi zaradi vseh ostalih vključenih vsebin
Pozdrav

Lonsarg ::

Sam tale HTC 8X je res ugoden telefon. Vsaj kar se Simobila tiče, vrgli so ga v isti koš kot Galaxy S2. Sta oba zastonj pri velikem prazničnem, torej pri strošku 837,6€ v dveh letih. Škoda, da je samo 900MB sicer, ampak saj, načeloma je tudi to dovolj.

sleby ::

ne morem vrjet kako je lahko 8x pri simobilu, mobitel ga pa ocitno ne bo imel.. kera kretenija res.
ze z radarjem in titanom so zajebal, sedaj pa se tole.

Jakob592 ::

JA pr tušmobilu so rekl da ga pričakujejo samo točnega datuma pa še ne vedo.

Stewie G ::

Name changed.

deyco5 ::

Stewie mogoče je pa zato vredu, da Lumie pridejo k nam šele v februarju next year! Do taktar pa bo tak že 8.5 zunaj :) (če ne to, pa bo nokia izdala par sp-jev in zadeva bo ravno dodelana)... Mal heca...

ivanuscha ::

Ma to je res katastrofa no. Move Lumie najavljene začetek septembra in telefonov še zdej ni. Apple najavi in so telefoni čez 14 dni v trgovinah, četudi v manjših količinah.

Lonsarg ::

Kir kitajski lolek, ki ima tako nizko kapaciteto proizvodnje pa dela Lumia telefone? To so miljardne izgube, vsakič, ko telefon pride kasneje, zakaj se ni investiralo v več proizvodnjih linij mi res ni jasno.
««
6 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688114 (53103) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229421 (23790) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114776 (4488) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919737 (16066) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej

Več podobnih tem