» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
«
1 / 83
»»

deyco5 ::

Evo ga... Tema je odprta (namenoma malce prej), ker že komaj čakam da pridejo na trg prvi SAMSUNGI in NOKIE... Do uradnega izida pa, da se malce ogrejemo in pripravimo na osmico, pišite če že kdo ve kaj več (predvsem tisti operaterski in MS insajderji) :)

Aja, boste obstoječi WP 7 tudi menjali za osmice?

HighBane ::

Meni je všeč, ker imaš lahko več kot 2 "tiles" v vrsti oz lahko spreminjaš velikost le teh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

ivanuscha ::

Zaenkrat zgleda vse super, meni je precej bolj všeč od Androida!

sleby ::

samo naj ze napovejo nove telefone, da vem, kdaj bom menjal telefon. sedajsnji mi namrec diha na skrge. cakam pa predvsem tiste 3 htcje.

Formula 1 ::

Meni je všeč.Če bo kaj z normalnim HWjem od Nokie do 200 € v mobitelovi splošni akciji ga vzamem,če ne pa Huawei ali HTC.Sem se že naveličal Symbianov.

SuperKobeD ::

Upam da bodo nove Nokie še letos pr nas, če ne bom verjetno kar pri Samsungu ostal.
[With the lights out]

jizzer ::

pri nas še en čas nebo nič pametnega....

Formula 1 ::

Ve kdo kateri jeziki bodo podprti pri WP8.

jizzer ::

Ogromno, nevem zakaj te zanima kateri vse, ampak zagotovo bo tudi slovenščina :)

Malajlo ::

a bo podprta tudi v 7.8? Iščem, pa nič jasnega ni zapisanega. Celo 120 jezikov omenjajo.
(moja draga hoče telefon s slovenščino namreč, jaz pa silim WP)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

jizzer ::

Jaz srcno upam da bo, sicer ne zarad sebe ampak da se zacne WP v SLO bolj prodajat...

Formula 1 ::

RejZoR ::

Wuau, microSD podpora. To sem imel na 10 let stari Nokii za 120 EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

a NFC si mel tud na 10 let stari Nokii? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

RejZoR ::

Ker NFC je pa res tolk noro uporaben (in uporabljen) ane? microSD podpora je v letu 2012 nekako samoumevna...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

Wuau, microSD podpora. To sem imel na 10 let stari Nokii za 120 EUR...

Na Microsoftovi predstavitvi WP8 so povedali, da so čakali s podporo microSD karticam toliko časa, dokler niso naredili, da bo vse delavo super in fajn ter je vse izpiljeno, da uporabniška izkušnja ne trpi zaradi tega. Zato podpora šele sedaj. ;)

Formula 1 ::

Mislil sem na mass storage ker sem ga nvajen iz trenutne Nokie in sem vesel da se mi ne bo treba ukvarjati z Zunom.

Malajlo ::

A iNekaj pa lahko brez komplikacij priklopiš v vsako USB luknjo? Vsaj v blue&me, ki je že deset let na sceni, brez adapterja ne gre. WM pa to pozna že dle časa kot Nokia.
In nekaj je podpora dodatnemu pomnilniku ali pa mass storage.
Mislim... Ni jabuk klobasa! Take primerjave me res pohajcajo

Bananovec ::

RejZoR je izjavil:

Ker NFC je pa res tolk noro uporaben (in uporabljen) ane? microSD podpora je v letu 2012 nekako samoumevna...

Čisto offtopic, ampak res moram vprašat. A kdo sploh v Sloveniji uporablja NFC in za kaj?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bluefish ::

Tilen ::

Upam, da bos lahko poljubno razbijal in združeval metro ikone.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

flameir ::

bo na Wp 7.8 tud mass storage?

Jinto ::

Ne

RejZoR ::

Sestra ima Nokia 610 in je upravljanje preko Zune nekaj najbolj kretenskega kar sem videl v življenju. Da ne omenjam zajebavanja za eno lastno custom melodijo, ki je nisva uspela usposobit čeprav sem korak za korakom sledil Nokia tutorialu na Youtube. Prov vadafak moment. Medtem sem si na svojega Androida preko mass storage USB kabla prenesel cel MP3 komad, ga zagnal v playerju in določil za ringtone. Stvar rešena v 5 sekundah brez zajebavanja. Res ne razumem kaj morajo posiljevat prenose preko njihovega programja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Zato, ker za razliko od Androida, upoštevajo DRM.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

Upoštevajo DRM? Kaj ima DRM veze če lahko isto skopiraš navaden MP3 preko Zune, samo da se moraš še dodatno jajcat z nekim bukovim programom? Dej ne kotalit bučk no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Skrajšat ga moraš. Does it ring a bell?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RejZoR ::

Ne. Bil je krajši od 40 sekund, CBR 160kbps, manjši kot 1MB, genre nastavljen na "Ringtone" in ga še vedno noče predvajat. Enostavno se ne prikaže v menuju kjer bi se moral.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

Tukaj imaš še Microsoftova navodila iz Windows Phone uradne strani: http://www.microsoft.com/windowsphone/s...

Sicer pa obstajajo tudi namenske aplikacije, tako da lahko to urediš tudi brez Zuna kar na samem Windows Phonu, če Zune Sw že tako sovražiš. Spodaj imaš navedene najpriljubljenejše:

sleby ::

ko pa na konkurencnem sistemu posiljujejo isto ali se bolj butast program je pa najboljsa stvar po narezanem kruhu..

flameir ::

sleby je izjavil:

ko pa na konkurencnem sistemu posiljujejo isto ali se bolj butast program je pa najboljsa stvar po narezanem kruhu..


se strinjam :D
sam pazi, zdej ti bojo rekli kako sploh loh primerjas iOS iz WP. :D

RejZoR ::

Mene na Androidu nihče ne posiljuje z butastimi programi. Vštekam v komp in prenašam. Al preko kabla, Bluetootha al pa Wi-Fi. Čist hassle free. Lahko si naložim Samsung Kies za to nalogo, ki pa mi itaq ni všeč kot vsi ti programi in ga uporabljam samo za update telefona in nič drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

primar ::

RejZoR je izjavil:

Mene na Androidu nihče ne posiljuje z butastimi programi. Vštekam v komp in prenašam. Al preko kabla, Bluetootha al pa Wi-Fi. Čist hassle free. Lahko si naložim Samsung Kies za to nalogo, ki pa mi itaq ni všeč kot vsi ti programi in ga uporabljam samo za update telefona in nič drugega.


....in točno za enake stvari jaz uporabljam zune, vse ostalo pa rešim z aplikacijami ter sky-drivom....

LP

flameir ::

RejZoR je izjavil:

Mene na Androidu nihče ne posiljuje z butastimi programi. Vštekam v komp in prenašam. Al preko kabla, Bluetootha al pa Wi-Fi. Čist hassle free. Lahko si naložim Samsung Kies za to nalogo, ki pa mi itaq ni všeč kot vsi ti programi in ga uporabljam samo za update telefona in nič drugega.


kolikor vem, se bo vse to dalo na WP8 ;)

_Dormage_ ::

Načrtno? to what end?
Prispevek mi je dejansko všeč ker razlaga problem operacijskega sistema in razlog zakaj se ni prijel tako dobro kot smo pričakovali.
Če pa vsako negativno stvar sprejmete kot direkten napad na vaše kraljestvo ne pomeni, da bom zato prenehal.
Nič ni narobe, da priznaš pomankljivosti sistema, ki ga uporabljaš in ti je pri srcu.

Kot večkrat povedano, kot razvijalec za plarformo jo po definiciji moram podpirat saj je njen uspeh neposredno pogojen z mojim.
A kljub temu je vse kar je v tistem textu omenjeno dejansko res.

Poleg tega ni bilo podlage za predlagan izbris.
Povezava pojasnjuje slabosti trenutnega operacijskega sistema in paše v to temo, ker so to stvari, ki jih mora naslednik popraviti/implementirati.

Glede linka, ki si ga posredoval Tilen.
Sem se lotil brat in se ustavil tukaj
Multitasking- WP uses it's own "App freeze" I find it's perfectly useful and it plays nice with hardware.

Po njegovem mnenju je uporaben, dejansko pa ni?!
Mnenjske debate so tukaj odveč. Dejstvo je, da multitaskinga ni. Tako kot je sam razložil je to "App freeze".

Sklepam, da je ostali text tudi mnenjsko zavračanje dejstev. Dejstvo je, da se pomankanje funkcijonalosti ne opraviči z "Ni, ampak je jaz ne potrebujem".

Tilen ::

Podlaga za izbris je zagotovo, ker so te točke namenjene trenutni verziji 7.5 in ne 8.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Nemoreš verjet vam je dejansko uspelo.

amigo_no1 ::

Kaj točno bo v WP8 bo znano šele takrat in le takrat, ko jo bo nekdo imel pred sabo, vse ostalo je navadno ugibanje, tako da realne podlage za izbris ni, razen da je par fanboyev užaljenih, ko jim nekdo nalije čistega vina.

Tilen ::

Čistega vina za nekaj, kar še uradno ni izdano? Dormage torej lahko objavlja nonsense v povezavi z Windows Phone 8, mi pa njegovih nesmislov ne smemo predlagati za izbris? Njegov post je v temi o Windows Phone 7 seveda ostal, ker tja tudi sodi. Lahko pa seveda (kot vsak drug) uporabi pritožbe, če meni, da je v tej temi izbris neupravičen. Sicer se pa zahteva tudi argumentirana debata, kar pa samo link žal ni. Lahko bi se vsaj pozanimal in glede na znana dejstva o Windows Phone 8 predstavil razlike in črtal do sedaj znane rešitve predhodnih težav. Nič od tega mu ni uspelo.

Vas pa nekatere seveda razumem, da vam ni všeč, ker je Microsoft naredil zelo dober mobilni operacijski sistem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

primar ::

Vsa ta debata me spominja na čas otroštva, ko je blo aktualno: "naš avto je boljši ko vaš, ker ma dva auspufa!" - in že je bla užaljenost in prava mala vojna za to, da dokažeš da naš avto pa ma 160 na števci vaš pa 120.... Seveda je bil to čas fičkov pa hroščev...

Skratka take otroške debate res ne pričakujem na ST. Raje tisti ki ste stručkoti povejte, zakaj se na WP7 nekatere aplikacije, ko bi morale pokazati zemljevid preprosto ugasnejo po zadnjem updatu? Ter zakaj na obeh androidih v moji familiji ne deluje GPS oz če ga že uspe povezat pol ugasne po nekaj minutah.

LP

Tilen ::

Primar, najbolje da za WP 7.5 uporabš staro temo, ker jo bere bistveno več ljudi. Kateri je tvoj zadnji update? 8773.98? Katero aplikacijo točno misliš? Jaz uporabljam recimo NAVIGON Europe in te težave na zadnji različici ne opažam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Čistega vina za nekaj, kar še uradno ni izdano? Dormage torej lahko objavlja nonsense v povezavi z Windows Phone 8, mi pa njegovih nesmislov ne smemo predlagati za izbris? Njegov post je v temi o Windows Phone 7 seveda ostal, ker tja tudi sodi. Lahko pa seveda (kot vsak drug) uporabi pritožbe, če meni, da je v tej temi izbris neupravičen. Sicer se pa zahteva tudi argumentirana debata, kar pa samo link žal ni. Lahko bi se vsaj pozanimal in glede na znana dejstva o Windows Phone 8 predstavil razlike in črtal do sedaj znane rešitve predhodnih težav. Nič od tega mu ni uspelo.

Vas pa nekatere seveda razumem, da vam ni všeč, ker je Microsoft naredil zelo dober mobilni operacijski sistem.

Saj mi je vseeno, če je bilo izbrisano. Sploh mi ni mar za vaša mnenja.
Ampak ne govorit, da je moj link ne argumentiran.
Lepo sem pojasnil, da je link na mestu ker Windows Phone 8 še ni izšel.
Torej vsi posti v tej temi so mnenjska debata kaj in kako lahko pričakujemo v noven operacijskem sistemu.
Ena od mojih pričakovanj je, da bodo popravili vse alineje izbrisanem linku.

Vir, ki sem ga objavil je zanesljiv in vse navedeno drži.
Drži tudi, da vse navedene featurje ostali mobilni operacijski sistemi s katerimi naj bi se meril WP7 in WP8 imajo že lep čas.
Če želi WP8 biti konkurenčen je nujno, da se postavi vsaj do, če ne prek funkcionalnosti ostalih operacijskih sistemov.

Če je moj post bil izven domene te teme potem naj se pobriše še vse ostale poste.
Naprimer post o "custom ringtone"
Tukaj imaš še Microsoftova navodila iz Windows Phone uradne strani: http://www.microsoft.com/windowsphone/s...

Sicer pa obstajajo tudi namenske aplikacije, tako da lahko to urediš tudi brez Zuna kar na samem Windows Phonu, če Zune Sw že tako sovražiš. Spodaj imaš navedene najpriljubljenejše:


Free Ringtones

easyRing&Music - ta omogoča tudi iskanje in dodajanje skladb iz YouTuba, SkyDriva, Amazona in drugih storitev ter nastavljanje prenesenih skladb za zvonjenje

Free Ringtones

Ringtones


Tale post nima nikakršne veze z WP8, ampak izključno WP7.

Razvidno je, da je moj post bil umaknjen zaradi tega ker je bil za vaš hvaljen WP negativen.

Tilen ::

Drži tudi, da vse navedene featurje ostali mobilni operacijski sistemi s katerimi naj bi se meril WP7 in WP8 imajo že lep čas.


iOS je predvsem dober v 4. točki, ter seveda privzeto tretji in uh, drugi, ker afaik iTunes konvertira video. Dlje od 5. točke sploh nisem šel, ker si očitno velik nakladač.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fireX88 ::

samo informativno.. koliko časa od relisa wp 8 potem še preteče da začenjo znamke prodajat oz relisat v prodajo telefone s tem os-om? trenutno imam android pa mi je dosadu, preveč otroški mi je, osebno mnenje!!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

flameir ::

_Dormage_ je izjavil:

Če želi WP8 biti konkurenčen je nujno, da se postavi vsaj do, če ne prek funkcionalnosti ostalih operacijskih sistemov.


Že WP7,5 je zelo konkurenčen. Razlog? Tekoče delovanje.
Pa ne bom nakladal kot ti, ker če si objektiven, potem veš o čem govorim, če si pa nek android fanatik, pol ti pač ne morem pomagat.
WP8 pa bo le veliko izboljšana verzija WP7,5, z (upam) odpravo čim več pomankljivosti, ki jih ima WP7,5. In ne dvomim v to, da bo microsoft to naredil, če hoče večji tržni delež.

Tilen ::

fireX88 je izjavil:

samo informativno.. koliko časa od relisa wp 8 potem še preteče da začenjo znamke prodajat oz relisat v prodajo telefone s tem os-om? trenutno imam android pa mi je dosadu, preveč otroški mi je, osebno mnenje!!


OEM-i bodo imeli final release na opremi pred uradnim releasom. Vsaj tako je bilo z 7.5. Tako, da bi se teoretično prodaja novih aparatov lahko začela na isti dan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fireX88 ::

super, hvala! :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

_Dormage_ ::

flameir je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Če želi WP8 biti konkurenčen je nujno, da se postavi vsaj do, če ne prek funkcionalnosti ostalih operacijskih sistemov.


Že WP7,5 je zelo konkurenčen. Razlog? Tekoče delovanje.
Pa ne bom nakladal kot ti, ker če si objektiven, potem veš o čem govorim, če si pa nek android fanatik, pol ti pač ne morem pomagat.
WP8 pa bo le veliko izboljšana verzija WP7,5, z (upam) odpravo čim več pomankljivosti, ki jih ima WP7,5. In ne dvomim v to, da bo microsoft to naredil, če hoče večji tržni delež.


Koliko je konkurenčen ne določaš ti, ampak trg! Poglej trg :))
Hiter pa je. Seveda manjka nekaj 100 funkcionalnosti (izbrisan link) pa nekaj 10 jih ne dela, ampak tisto malo kar dela dela hitro.

flameir ::

Ja kok si pametn, platforma se šele razvija in pač ni odprtokodna in ne omogoča piratstva.
100 pomankljivosti?
no evo naštej jih deset da vidm haha :D
pa naštej teh 10 k ne dela :)

Malajlo ::

https://slo-tech.com/forum/t485844/p358...
Jaz si toliko imen(!) izmislit ne zmorem... Eni pa to vsak dan uporabljajo. Japajade :))

Srček, vsak dan na telefonu potrebujem natačno ... internet browser. Vse ostalo je ... ahmmm... umph... a, že itak del OS?
V enem letu sem pa (izven default OS) rabil vedeti:
- na kateri višini sem,
- kje se peljem,
- kaj za ene filme je Statham posnel,
- vreme na drugem koncu Slovenije,
- lučko prižgat za pod posteljo, ...
- Ahm...
- Pa...
- Aja, kitaro sem poskusil uglasiti.
- Pa mojMobitel je kul.
- Pa pol smo nehal. Otroci nabijajo tistih deset špilov in to je to.

Brez medmetov ni alinej niti za prste obeh rok.
««
«
1 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688098 (53087) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229413 (23782) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114775 (4487) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919733 (16062) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej

Več podobnih tem